Anda di halaman 1dari 5

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PENDIDIKAN MORAL
TAHUN 4

Tarikh 04 & 13/08/2020


Masa 7.40 PAGI – 8.10 PAGI / 10.10 PAGI – 11.10 PAGI
Kelas 4 DEDIKASI
Nilai Utama KERAJINAN
Tajuk TERIMA KASIH AMALAN KITA
Standard Kandungan 11.1
Standard Pembelajaran 11.1.1, 11.1.2, 11.1.3, 11.1.4
Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat;
1. Menjelaskan cara bersikap rajin sesama jiran
2. Menyenaraikan kepentingan bersikap rajin sesama jiran
3. Meramalkan perasaan apabila bersikap rajin sesama jiran
4. Mempraktikkan sikap rajin sesame jiran
Aktiviti Konsep (Buku Teks: 36)
1. Murid membaca dan memahami perbualan.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Sesi soal jawab bersama guru - Kepentingan mengamalkan sikap
rajin terhadap jiran.
4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.

EMK Kreativiti dan inovatif


BBM Buku teks, buku kerja, buku latihan
Penilaian Soalan (Lisan atau bertulis)
Refleksi Pada akhir pengajaran;

4 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan - murid


yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam
sesi akan datang.

PdP ditunda
kerana……………………………………………………………………………………….
.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN KESIHATAN
TAHUN 5

Tarikh 05/08/2020
Kelas 5 HARMONI
Masa 8.40 PAGI – 9.10 PG
Modul KESIHATAN MENTAL, EMOSI DAN SOSIAL
Tajuk KEKELUARGAAN
Standard Kandungan 2.2
Standard Pembelajaran 2.2.1
Pada akhir pengajaran, murid dapat:
Objektif Pembelajaran 1. Memahami tanggungjawab ahli keluarga.
1.
1. Papar gambar suasana keluarga bahagia.
2. Perbincangan tanggungjawab ahli keluarga berdasarkan
Aktiviti
gambar tersebut.

Kreatif dan Inovatif


EMK

BBM Buku teks, buku tulis

Soalan (Bertulis atau lisan)


Penilaian P&P
Pada akhir pengajaran;

Murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan - murid


yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.
Refleksi

PdP ditunda
kerana………………………………………….................................
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN JASMANI
TAHUN 5

Tarikh 05 /08/2020
Kelas 5 HARMONI
Masa 9.10 PAGI – 9.40 PAGI
Modul Kemahiran (Kecergasan)
Tajuk 43. Senam dan Sihat
Berkebolehan melakukan aktiviti yang boleh meningkatkan kapasiti
Fokus
aerobik.
Standard Kandungan 3.2, 4.2, 5.1
Standard Pembelajaran 3.2.1, 4.2.1, 4.2.2, 5.1.3
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
1. Melakukan aktiviti meningkatkan kapasiti aerobik berterusan
dalam jangka masa yang ditetapkan.
2. Mengaplikasi prinsip FITT (frequency, intensity, time, and type)
Objektif Pembelajaran
dalam meningkatkan kapasiti aerobik.
3. Memerihal perubahan kadar nadi sebelum, semasa, dan selepas
melakukan aktiviti meningkatkan kapasiti aerobik.
4. Mematuhi peraturan keselamatan di tempat melakukan aktiviti.
1. Memanaskan badan
2. Penyampaian standard pembelajaran
Aktiviti 3. Permainan kecil atau persembahan
4. Menyejukkan badan
5. Pentaksiran
EMK Kreativiti dan inovasi
BBM Skital, marker, bendera, atau bola pelbagai saiz.
Murid dapat melakukan aktiviti yang boleh meningkatkan kapasiti
Penilaian P&P
aerobic.
Pada akhir pengajaran;

Murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan - murid yang


tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
Refleksi
datang.
PdP ditunda kerana…………………………………………....................................
………………………………………………………………………………………………….
Minggu 29 Tarikh 27/07/2020 Hari ISNIN Masa 10.40 – 11.40
Kehadiran Lelaki : / Org | Perempuan : / Org | Jumlah : / Org
Kelas 4 DEDIKASI / 4 CEKAL
Murid T. Hadir :
Topik / Tajuk 1.0 KESELAMATAN BENGKEL
Standard
2.1 Reka Bentuk
Kandungan
Standard Murid boleh;
Pembelajaran 2.1.3 Membincangkan laluan kerjaya dan pekerjaan dalam reka bentuk.
Choose an item.
Objektif Di akhir pdpc, murid-murid boleh:-
Pembelajaran/ 1. Membincangkan laluan kerjaya dan pekerjaan dalam reka bentuk.
Kriteria Kejayaan 2. Choose an item.
Set Induksi Guru menunjukkan gambar dan murid-murid membincangkan isi gambar atau poster tersebut
2. Setiap peranan dimainkan secara bergilir;
- Murid 2 : Pilih kad dan bacakan soalan
- Murid 3 : Jawab soalan
- Murid 4 : Beri respon dan pujian kepada jawapan rakan
Choose an item.
Choose an item.
Lain-lain : _________________________________________________________________
Aktiviti _________________________________________________________________________
Pembelajaran & Fan-N-Pick /
Pemudahcaraan Perkembangan Gallery Walk
(PdPc) Hot Seat
Role Play
Inside-Outside
Circle
Match-Mine
Same-Different
Round Robin
Round Table
Penutup Memberi gambaran keseluruhan pembelajaran murid

Tahap Penguasaan yang diuji Inkuiri Penemuan Catatan : -


TP 1 TP 2 TP 3 TP 4 TP 5 TP 6 Penyelesaian masalah /
/ Strategi Pembelajaran Berasaskan
Bilangan murid yang menguasai PBD PdPc Projek
Pembelajaran Kontekstual
Pentaksiran Bilik
Pembelajaran Koperatif /
Darjah (PBD)
Pembelajaran Kecerdasan
Pelbagai
Pembelajaran Konstruktivisme
Pembelajaran Masteri
Pembelajaran Akses Kendiri
Pendekatan Modular
Alat Bantu
Mengajar (ABM) Google Classroom Catatan : - Kemahiran kepimpinan Catatan : -
/ Bahan Bantu Peta i-Think Kemahiran komunikasi /
Mengajar (BBM) Gambar / Lakaran / Peta Penerapan Kerjasama berpasukan
/ Bahan Powerpoint / Flash card Kemahiran Pengurusan masa
Pembelajaran Jurnal / Ensiklopedia Insaniah Kemahiran kreatif & kritis /
(Tools PdPc) Bahan edaran (Soft Skills) Bertanggungjawab
CD / DVD interaktif Integriti
Peralatan amali/hands Silang budaya
on Kejujuran
Radas / Spesimen Lain-
Buku Teks / Buku Kerja / lain;_______________________________________
Lain-lain
______________

Apresiasi Reka Bentuk / Pengetahuan (Kognitif) /


Domain & Fokus
Proses Reka Bentuk Produk Fokus Kemahiran (Psikomotor)
Kandungan
Pengetahuan Teknikal Penguasaan Nilai / Sikap (Afektif)
Pembuatan Produk
Penilaian Reka Bentuk Produk
Tahap Pemikiran
Mengingat Peta i-Think Choose an item.
KBAR & KBAT
EMK Choose an item. Nilai Murni Kerjasama

Latihan Bertulis /
Hasil kerja

Lembaran
kerja
Kerja
Instrumen kumpulan
Penilaian &
Pentaksiran
Rubrik
Portfolio
Soal jawab /
Pemerhatian
Kuiz
Pembentang
an
Choose an item.
Choose an item.

Rancangan pengajaran dan pembelajaran: Tugasan kerja rumah:


( / ) berjalan seperti yang dirancang ( / ) akan diulang ( / ) akan disambung ( ) latihan pengukuhan ( )
menghabiskan latihan yang diberi dalam kelas
Impak / Refleksi
Pelajaran tidak dapat dijalankan dan akan diteruskan pada hari berikutnya kerana ;
( ) Mesyuarat ( ) Kursus / Bengkel ( ) Program sekolah ( ) Guru pengiring / jurulatih ( ) Aktiviti luar (/ ) Cuti
Sakit / CRK

PDPC 4 DEDIKASI DITANGGUHKAN CUTI AIDILADHA
