Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PENDIDIKAN MORAL
TAHUN 4

Tarikh 14-15/09/2020
Masa 7.40 PAGI – 8.10 PAGI
Kelas 4 DEDIKASI
Nilai Utama KERAJINAN
Tajuk SEMAIKAN AMALAN HORMATI JIRAN
Standard Kandungan 11.1
Standard Pembelajaran 11.1.1, 11.1.2, 11.1.3, 11.1.4
Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat;
1. Menjelaskan cara bersikap rajin sesama jiran
2. Menyenaraikan kepentingan bersikap rajin sesama jiran
3. Meramalkan perasaan apabila bersikap rajin sesama jiran
4. Mempraktikkan sikap rajin sesama jiran
Aktiviti Konsep (Buku Teks: 46,47,48)
1. Murid membaca dan memahami perbualan.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Sesi soal jawab bersama guru - Kepentingan mengamalkan
sikap rajin terhadap jiran.
4. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.

EMK Kreativiti dan inovatif


BBM Buku teks, buku kerja, buku latihan
Penilaian Soalan (Lisan atau bertulis)
Refleksi Pada akhir pengajaran;

__murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan - murid


yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam
sesi akan datang.

PdP ditunda kerana KURSUS.


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN JASMANI
TAHUN 5

Tarikh 14/09/2020
Kelas 5 HARMONI
Masa 8.40 PAGI – 9.10 PAGI
Modul Kemahiran (Kecergasan)
Tajuk 43. Senam dan Sihat
Berkebolehan melakukan aktiviti yang boleh meningkatkan kapasiti
Fokus
aerobik.
Standard Kandungan 3.2, 4.2, 5.1
Standard Pembelajaran 3.2.1, 4.2.1, 4.2.2, 5.1.3
Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-
1. Melakukan aktiviti meningkatkan kapasiti aerobik berterusan
dalam jangka masa yang ditetapkan.
2. Mengaplikasi prinsip FITT (frequency, intensity, time, and type)
Objektif Pembelajaran
dalam meningkatkan kapasiti aerobik.
3. Memerihal perubahan kadar nadi sebelum, semasa, dan selepas
melakukan aktiviti meningkatkan kapasiti aerobik.
4. Mematuhi peraturan keselamatan di tempat melakukan aktiviti.
1. Memanaskan badan
2. Penyampaian standard pembelajaran
Aktiviti 3. Permainan kecil atau persembahan
4. Menyejukkan badan
5. Pentaksiran
EMK Kreativiti dan inovasi
BBM Skital, marker, bendera, atau bola pelbagai saiz.
Murid dapat melakukan aktiviti yang boleh meningkatkan kapasiti
Penilaian P&P
aerobic.
Pada akhir pengajaran;

Murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan - murid yang


Refleksi tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.
PdP ditunda kerana KURSUS
35 Tarikh 14/09/2020 Hari ISNIN / KHAMIS Masa 10.40 -11.4- /08..40 – 09.40
Minggu
/17/09/2020
4 DEDIKASI / Kehadiran Murid Lelaki :     /      Org   |   Perempuan :      /     Org   |   Jumlah :    /     Org
Kelas 
4 CEKAL T.  Hadir : 
Topik / Tajuk 1.0 KESELAMATAN BENGKEL
Standard Kandungan 4,0 REKA BENTUK PEMBUNGKUSAN
Standard Pembelajaran Murid boleh;
4.1.1  Menghubung kait pembungkusan sedia ada dengan reka bentuk pembungkusan
Choose an item.
Di akhir pdpc, murid-murid boleh:-
Objektif  Pembelajaran/
1.  Menghuraikan penggunaan pembungkusan
Kriteria Kejayaan
2.  Choose an item.
Set Induksi Guru menunjukkan gambar dan murid-murid membincangkan isi gambar atau poster tersebut
2. Setiap peranan dimainkan secara bergilir;
   - Murid 2 : Pilih kad dan bacakan soalan
   - Murid 3 : Jawab soalan
   - Murid 4 : Beri respon dan pujian kepada jawapan rakan
Choose an item.
Choose an item.
Lain-lain : _________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Fan-N-Pick /
Aktiviti Pembelajaran &
Pemudahcaraan (PdPc) Perkembangan Gallery Walk
Hot Seat
Role Play
Inside-Outside Circle
Match-Mine
Same-Different
Round Robin
Round Table

Penutup Memberi gambaran keseluruhan pembelajaran murid

Tahap Penguasaan yang diuji Inkuiri Penemuan Catatan :


TP TP TP TP TP TP -
Penyelesaian masalah /
1 2 3 4 5 6
Strategi Pembelajaran Berasaskan Projek
/ PdPc
Bilangan murid yang menguasai PBD Pembelajaran Kontekstual
Pentaksiran Bilik Darjah Pembelajaran Koperatif /
(PBD) Pembelajaran Kecerdasan
Pelbagai
Pembelajaran Konstruktivisme
Pembelajaran Masteri
Pembelajaran Akses Kendiri
Pendekatan Modular
Alat Bantu Mengajar
(ABM) / Bahan Bantu Google Classroom Catatan : - Catatan : -
Kemahiran kepimpinan
Mengajar (BBM) / Bahan
Pembelajaran (Tools Peta i-Think Kemahiran komunikasi /
PdPc) Penerapan Kerjasama berpasukan
Gambar / Lakaran / Peta
Kemahiran
Powerpoint  / Flash card Insaniah  Pengurusan masa
(Soft Skills)
Jurnal / Ensiklopedia Kemahiran kreatif & kritis /
Bahan edaran Bertanggungjawab
CD / DVD interaktif Integriti
Peralatan amali/hands on Silang budaya
Radas / Spesimen Kejujuran
Buku Teks / Buku Kerja / Lain-
lain;______________________________________
Lain-lain _
______________

Apresiasi Reka Bentuk / Pengetahuan (Kognitif) /


Domain & Fokus Proses Reka Bentuk Produk Kemahiran (Psikomotor)
Kandungan Fokus
Pengetahuan Teknikal Penguasaan Nilai / Sikap (Afektif)
Pembuatan Produk
Penilaian Reka Bentuk
Produk
Tahap Pemikiran KBAR
Mengingat Peta i-Think Choose an item.
& KBAT
EMK   Choose an item. Nilai Murni Kerjasama

Latihan Bertulis /
Hasil kerja

Lembaran kerja
Kerja kumpulan
Instrumen Penilaian &
Pentaksiran  Rubrik
Portfolio
Soal jawab /
Pemerhatian
Kuiz
Pembentanga
n
Choose an item.           
Choose an item.     

Rancangan pengajaran dan pembelajaran:                                                    Tugasan kerja rumah:


(  /  ) berjalan seperti yang dirancang  (    ) akan diulang  (    ) akan disambung                  (    ) latihan pengukuhan   (    )
menghabiskan latihan yang diberi dalam kelas
Impak / Refleksi
Pelajaran tidak dapat dijalankan dan akan diteruskan pada hari berikutnya kerana ;
(    ) Mesyuarat      (    ) Kursus / Bengkel       (    ) Program sekolah      (   ) Guru pengiring / jurulatih     (    ) Aktiviti luar      (   ) Cuti
Sakit / CRK

PDPC 4D DIBAWA KE MGGU 35
