Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Minggu : 14 Hari : ................ Tarikh : ................

TAHUN/MASA/MATA PELAJARAN STANDARD PEMBELAJARAN REFLEKSI/CATATAN

2.3 Ekspresi 2.4 Apresiasi


Pendidikan Seni Visual Kreatif Seni EMK
Keusahawanan,
Tahun 5 2.3.1 2.4.1 (EK1 - EK5), TMK
2.3.2 2.4.2
Minggu : 2.3.3 2.4.3 Kreativiti, inovasi,
2.3.4 Dan Nilai Murni
Hari :
BahanBantuBelajar
Masa: 1. Contoh corak tiupan

Bidang: Membuat Corak dan 2.Media:


Rekaan (Tidak Terancang-Tiupan) Alat:
Penyedut minuman, berus
lukisan, palet dan alatan
Tema : Objek Buatan Manusia lain yang sesuai.

Tajuk : Tanglung Hiasan Bahan:


Kertas lukisan, cat air atau
cat poster dan bahan lain
yang sesuai.

Refleksi
seramai ../... orang
muriddapatmencapai
objektif yang
telahditetapkan.

.....orang murid yang tidak


mencapai objektif akan
diberi bimbingan khas
dalam sesi pembelajaran
yang akan datang.

ObjektifPembelajaran :

Pada akhirpembelajaranmurid dapat :


1. Mengaplikasikan pengetahuan dan kefahaman bahasa seni
visual, media, serta proses dan teknik dalam penghasilan corak
tiupan.
2. Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan
berpandukan bahasa seni visual.
Aktiviti PdP
1. Guru meminta murid memaparkan contoh karya corak tiupan
dan bersoaljawab mengenai bahasa seni yang ada pada karya.
(EK1)
2. Guru mengimbas kembali cara menghasilkan corak tiupan. (EK1,
EK 2)
3. Murid menghasilkan karya dengan mengaplikasikan bahasa seni
visual, media, proses dan teknik yang betul.(EK 3,EK4)
4. Murid membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan
berpandukan bahasa seni visual. (EK 5)

Penilaian PdP
Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat corakdan rekaan
menggunakan teknik tiupanberdasarkan empat standard kandungan.
