Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

MINGGU : 4
TARIKH : 26-1-2016
KELAS : 2R
TAJUK / UNIT
OBJEKTIF
ISI
KANDUNGAN/STANDARD
BELAJAR/EMK (ELEMEN
MERENTAS KURIKULUM)

AKTIVITI / STRATEGI

HARI : SELASA
SUBJEK : PJ
MASA : 7.30-8.00
Konsep Pergerakan
Berkebolehan melakukan pelbagai pergerakan
berdasarkan kesedaran ruang dan tempo
1.1.1 Melakukan pergerakan ke
NILAI :
ruang am yang telah
Keberanian,
ditetapkan.
Kerjasama
2.1.2 Membezakan pergerakan
mengikut tempo.
5.1.1 Menyatakan persediaan
diri dan kesesuaian pakaian
mengikut jenis aktiviti yang
dijalankan.
1. aktiviti memanaskan badan.
BBM :
2. berlari zig zag.
skitel
3. berlari menyentul skitel
4. bermain musang dan ayam
5 aktiviti menyejukkan badan.

IMPAK / REFLEKSI

KELAS : 4R
TAJUK / UNIT
OBJEKTIF
ISI
KANDUNGAN/STANDARD
BELAJAR/EMK (ELEMEN
MERENTAS KURIKULUM)
AKTIVITI / STRATEGI

SUBJEK : BM
MASA : 8.30-9.30
UNIT 2 : Menjamu keluarga dan rakan
Murid dapat membina ayat menggunakan kata nama
khas gelaran dan kata nama panggilan.
5.1.2 Memahami dan
NILAI :
menggunakan kata nama
Kerjasama
khas gelaran atau nama
panggilan dengan betul
EMK :
mengikut konteks.
Keusahawanan
1. set induksi
BBM :
2. murid membaca
Buku teks
secara senyap dan
kemudian berdialong
sesama murid.
3. murid mengisi kata
gelaran yang sesuai di
dalam dialog.
4. guru membimbing
murid.

5. murid membina ayat


berdasarkan kata
gelaran.

IMPAK / REFLEKSI

KELAS : 2R
TAJUK / UNIT
OBJEKTIF
ISI
KANDUNGAN/STANDARD
BELAJAR/EMK (ELEMEN
MERENTAS KURIKULUM)

AKTIVITI / STRATEGI

SUBJEK : BM
MASA : 9.50-10.50
TEMA 2 : Hidup Harmoni Unit 4 : Marilah rasa
Murid dapat menulis 4 daripada 6 perkataan diftong
dan vokal berganding.
3.4.1 Menulis imlak
NILAI :
perkataan dan frasa yang
Hemah tinggi
mengandungi perkataan
dua atau lebih suku kata,
BCB :
diftong dan vokal
Mendengar dengan
berganding dengan
berkesan
tepat.
KP :
Muzik
1. Set Induksi
2. murid dan guru
menyanyi lagu katak si
katak.
3. murid diminta melihat
perkataan berwarna.
4. guru membimbing
bacaan murid.
5. guru melaksanakan
imlak

BBM :
Buku teks

IMPAK / REFLEKSI

KELAS : 1R
TAJUK / UNIT
OBJEKTIF
ISI
KANDUNGAN/STANDARD
BELAJAR/EMK (ELEMEN
MERENTAS KURIKULUM)

SUBJEK : BM
MASA : 11.20-12.50
UNIT 4 : Jiran Saya
Murid-murid dapat mendengar dan menyebut bunyi
vokal dan suku kata tertutup dengan betul.
1.2.3 Mendengar dan
NILAI :
menyebut bunyi vokal
Kerjasama
dan suku kata tertutup
dengan betul dan tepat.
SB :
Ejaan

AKTIVITI / STRATEGI

IMPAK / REFLEKSI

1. Guru menunjukkan
contoh perkataan suku
kata tertutup.
2. Murid-murid
dikehendaki mendengar
dan menyebut bunyi
vokal dan suku kata
tertutup yang dibimbing
oleh guru.
3. murid-murid mengeja
suku kata tertutup
dengan betul.
4. murid-murid
mengetahui tentang asas
menulis dengan cara
yang betul.

BBM :
Buku Teks
