Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

MINGGU : 5
TARIKH : 31-1-2016
KELAS : 2R
TAJUK / UNIT
OBJEKTIF
ISI
KANDUNGAN/STANDARD
BELAJAR/EMK (ELEMEN
MERENTAS KURIKULUM)

AKTIVITI / STRATEGI

HARI : AHAD
SUBJEK : PJ
MASA : 9.00-9.30
Mencongklang
Berkebolehan melakukan pelbagai pergerakan
berdasarkan kesedaran ruang dan tempo
1.2.1 Melakukan pergerakan
NILAI :
mencongklang. (galloping)
Keberanian,
2.2.3 Menyatakan postur badan
Kerjasama.
semasa melakukan pergerakan
Sukarela.
lokomotor dan bukan lokomotor.
5.2.1 Melibatkan diri dan
mengambil bahagian secara
aktif.
1. aktiviti memanaskan badan.
BBM :
2. mencongklang bebas
Skitel, wisel
3. mencongklang mengikut arah
jam dan lawan jam.
4. Bermain kejar kuda.
5 aktiviti menyejukkan badan.

IMPAK / REFLEKSI

KELAS : 1R
TAJUK / UNIT
OBJEKTIF
ISI
KANDUNGAN/STANDARD
BELAJAR/EMK (ELEMEN
MERENTAS KURIKULUM)
AKTIVITI / STRATEGI

SUBJEK : BM
MASA : 9.50-10.50
Kata nama am
Murid dapat menyebut 3 daripada 5 kata nama am
yang terdapat dalam gambar rumah jiran saya.
5.1.1 Memahami dan
NILAI :
menggunakan kata nama
Kerjasama
am yang mudah dengan
betul mengikut konteks.
EMK :
Keusahawanan
1. set induksi
BBM :
2. Guru memberikan
Buku teks, peralatan
penerangan tentang kata
kelas
nama am.
3. Murid diminta
memberikan contoh lain
tentang kata nama am.
4. Murid diminta
melengkapkan buku
aktiviti.
5.Muru membimbing

jawapan murid
IMPAK / REFLEKSI

KELAS : 4R
TAJUK / UNIT
OBJEKTIF
ISI
KANDUNGAN/STANDARD
BELAJAR/EMK (ELEMEN
MERENTAS KURIKULUM)

AKTIVITI / STRATEGI

SUBJEK : BM
MASA : 10.50-11.50
Pendorong kejayaan.
Murid dapat menulis sekurang-kurangnya 3 daripada
4 soalan pemahaman dengan ayat yang betul.
3.3.3 Memebina dan
NILAI :
menulis jawapan
Gigih
pemahaman berdasarkan
soalan yang tertumpu
EMK :
dan bercapah dengan
Interpersonal
betul.
BCB :
Mengesan maklumat
1. set induksi, tayangan
BBM :
video
Buku teks, smart board.
2. Guru dan murid
membaca teks petikan.
3. Guru bersoal jawab
dengan murid.
4. Guru membimbing
jawapan murid.
5. Murid membuat latihan
soalan pemahaman.

IMPAK / REFLEKSI

KELAS : 2R
TAJUK / UNIT
OBJEKTIF
ISI
KANDUNGAN/STANDARD
BELAJAR/EMK (ELEMEN
MERENTAS KURIKULUM)

AKTIVITI / STRATEGI

SUBJEK : BM
MASA : 11.50-12.50
Makanan Kegemaran Saya
Murid dapat sekurang-kurangnya membaca 75%
betul sebutan dan intonasi melalui aktiviti bercerita.
2.3.1 Membaca kuat ayat
NILAI :
penyata dengan lancar,
Hemah tinggi
sebutan yang jelas,
intonasi yang betul dan
KB :
berjeda.
Hubung kait

1. Set induksi.
2.Membimbing bacaan
murid dengan intonasi
yang betul.

BCB :
Bacaan luncuran
BBM :
Buku teks, smart board

3. Murid dipanggil secara


rawak membaca petikan.
4. Murid diminta
menyampaikan tentang
makanan kegemaran
mereka melalui aktiviti
bercerita.
5. Guru membimbing
hasil kerja murid.
IMPAK / REFLEKSI
