Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

MINGGU : 4
TARIKH : 28-1-2016
KELAS: 1R
TAJUK/UNIT
OBJEKTIF
ISI KANDUNGAN
STANDARD
PEMBELAJARAN
EMK (ELEMEN
MERENTAS
KURIKULUM)
AKTIVITI/STRATEGI

HARI : KHAMIS
SUBJEK: BM
MASA: 9.50-10.50
Jiran Saya
Murid dapat menulis huruf besar dan huruf kecil dengan
betul dan kemas.
3.2.1 Menulis dan
NILAI
membentuk huruf besar dan
Hemah Tinggi
huruf kecil dengan cara yang
betul serta tulisan yang
kemas.
1. Set Induksi
2. Murid dikehendaki
mendengar, mengecam
dan menyebut nama
abjad yang ditunjukkan
dengan betul dan tepat
dengan bimbingan guru.
3. Murid dibimbing
membentuk huruf besar
dan huruf kecil dengan
betul dan kemas.
4. Murid diminta menulis
abjad yang disebut oleh
guru dengan huruf besar
dan huruf kecil.

BBM
Buku Teks
Kad Perkataan

IMPAK/REFLEKSI

KELAS: 4R
TAJUK/UNIT
OBJEKTIF
ISI KANDUNGAN
STANDARD
PEMBELAJARAN
EMK (ELEMEN
MERENTAS
KURIKULUM)
AKTIVITI/STRATEGI

SUBJEK: BM
MASA: 10.50-11-50
Unit 3: Keluarga yang Berjaya
Murid dapat mendengar dan memberikan respons secara
lisan terhadap soalan tanpa kata tanya dengan betul.
1.3.2 Mendengar, memahami
NILAI
dan memberikan respons
Bersyukur
yang sesuai secara lisan
terhadap soalan tanpa kata
tanya dengan betul.
1. Set Induksi
2. Murid dikehendaki
mendengar soalan tanpa
kata tanya daripada guru.
3. Murid
memberikan
respons terhadap soalan
yang
diajukan
secara

BBM
Buku Teks

lisan.
4. Murid
membaca
kuat
petikan dialog.
5. Murid dibimbing
melengkapkan imbuhan
awalan pada perkataan
yang berwarna biru.
6. Latih tubi.
IMPAK/REFLEKSI
KELAS : 2R
TAJUK / UNIT
OBJEKTIF
ISI
KANDUNGAN/STANDARD
BELAJAR/EMK (ELEMEN
MERENTAS KURIKULUM)
AKTIVITI / STRATEGI

IMPAK / REFLEKSI

SUBJEK : BM
MASA : 11.50-12.50
UNIT 2 : Mari menulis tulisan berangkai
Murid dapat menulis perkataan dalam bentuk tulisan
berangkai dengan betul.
3.2.7 Menulis secara
NILAI :
mekanis abjad dan
Kerjasama
perkataan dalam bentuk
tulisan berangkai yang
EMK :
betul.
Keusahawanan
1. set induksi
BBM :
2. murid melihat cara
Buku teks, papan smart
menulis tulisan berangkai
board
di dalam video.
3. murid menulis huruf
berangkai di dalam buku
garis tiga.
4. guru membimbing
murid.
5. murid menulis
perkataan berangkai di
dalam buku latihan.
