Anda di halaman 1dari 10

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

2017
1. MINGGU / HARI / TARIKH 24 Isnin

6 Cergas 9.50 - Matematik


2. KELAS/ MASA/ MATA PELAJARAN
10.20
1. Jessica
2. Navitha
3. NAMA MURID
3. Qadriman

4.KEMAHIRAN NOMBOR DAN OPERSSI


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
6. OBJEKTIF PEMBELAJARAN
I. Mendarap dalam lingkungan 1000 000.

7. PENGETAHUAN SEDIA ADA Tahu mengira

8. PENERAPAN NILAI MURNI Mendengar arahan & Bekerjasama

1.Murid mengulangkaji pelajaran.


2. Murid melakukan operasi darab menggunakan pelbagai teknik.
3. Murid melakukan operasi darab dalam kumpulan.
7. AKTIVITI PDP
4. Murid diberikan lembaran.
5. Murid menjawab soalan dan berbincang bersama guru.

8. BAHAN BANTU MENGAJAR Buku Teks, Buku Kerja, Buku Tulis

9. PENILAIAN / PENTAKSIRAN PDP Hasil Kerja


10. REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA
RUMAH

1. MINGGU / HARI / TARIKH 24 Isnin

6 Cergas 10.40 - Bahasa Melayu


2. KELAS/ MASA/ MATA PELAJARAN
11.40
1. Jessica
2. Navitha
3. NAMA MURID
3. Qadriman

4.KEMAHIRAN 31.MEMBACA DAN MEMBINA AYAT MUDAH


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
6. OBJEKTIF PEMBELAJARAN
I. Membina ayat berdasarkan tajuk yang diberikan.

7. PENGETAHUAN SEDIA ADA Tahu membaca dan menulis

8. PENERAPAN NILAI MURNI Mendengar arahan & Bekerjasama

1.Murid diberikan tajuk.


2. Murid memahami tajuk.
7. AKTIVITI PDP 3. Murid menulis isi dalam peta buih.
4. Murid membina ayat-ayat mudah menggunakan isi.
5. Murid membaca ayat-ayat yang dibina.

8. BAHAN BANTU MENGAJAR Gambar / Carta

9. PENILAIAN / PENTAKSIRAN PDP Hasil Kerja


10. REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA
RUMAH

1
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
2017

1. MINGGU / HARI / TARIKH 24 Isnin

5 Cergas 11.40 - Bahasa Melayu


2. KELAS/ MASA/ MATA PELAJARAN
12.40
1. Risshi
3. NAMA MURID
2. Prabu
4. KEMAHIRAN Pemahaman
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
I. Membaca petikan yang diberikan.
5. OBJEKTIF PEMBELAJARAN
II. Memahami petikan yang dibaca.
III. Menjawab soalan pemahaman.

6. PENGETAHUAN SEDIA ADA Tahu membaca dan menulis

7. PENERAPAN NILAI MURNI Mendengar arahan & Bekerjasama

8. AKTIVITI PDP
1.Murid membaca petikan secara individu dan kumpulan.
2. Murid memahami petikan yag dibaca.
3. Murid mencari makna perkataan yang tidak difahami dengan bantuan guru.
4. Murid menjawab soalan pemahaman.
5. Murid membincangkan jawapan bersama guru.

9. BAHAN BANTU MENGAJAR Buku teks, Buku Kerja

10. PENILAIAN / PENTAKSIRAN PDP Hasil Kerja


11. REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA
RUMAH

2
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
2017

1. MINGGU / HARI / TARIKH 24 Selasa

4 Cergas 8.50 - Bahasa Melayu


2. KELAS/ MASA/ MATA PELAJARAN
9.50
1. Rahman
2. Ganesh
3. NAMA MURID 3. Imran
4. Naventha
5. Allesandro
4.TEMA/TAJUK BACAAN DAN PEMAHAMAN
5. STANDARD PEMBELAJARAN 32.3 & 32.4
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
i. Membaca petikan yang diberikan.
6. OBJEKTIF PEMBELAJARAN
ii. Memahami petikan yang dibaca.
iii. Menjawab soalan pemahaman.

1.Murid membaca petikan secara individu dan kumpulan.


2. Murid memahami petikan yag dibaca.
7. AKTIVITI PDP 3. Murid mencari makna perkataan yang tidak difahami dengan bantuan guru.
4. Murid menjawab soalan pemahaman.
5. Murid membincangkan jawapan bersama guru.

8. PENGISIAN KURIKULUM EMK : Peraturan sosiobudaya


8.1 ILMU / NILAI Strategi PdP Menjana idea Berani

8.2 EMK / KB / BCB Bahasa

9. BAHAN BANTU MENGAJAR Buku Teks, Buku Kerja, Buku Tulis

10.PENILAIAN / PENTAKSIRAN PDP Hasil Kerja

11. REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA


RUMAH

1. MINGGU / HARI / TARIKH 24 Selasa

5 Cerdas 10.40 - Matematik


2. KELAS/ MASA/ MATA PELAJARAN
11.40
1. Jessica
3. NAMA MURID 2. Navitha
3. Qadriman
4.TEMA/TAJUK NOMBOR DAN OPERASI
5. STANDARD PEMBELAJARAN 1.3 (IV)
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
6. OBJEKTIF PEMBELAJARAN I. Mendarap dalam lingkungan 1000 000.

1. 1.Murid mengulangkaji pelajaran.


2. Murid melakukan operasi darab menggunakan pelbagai teknik.
3. Murid melakukan operasi darab dalam kumpulan.
7. AKTIVITI PDP
4. Murid diberikan lembaran.
5. Murid menjawab soalan dan berbincang bersama guru.

8. PENGISIAN KURIKULUM EMK : Kemahiran bernilai tambah


8.1 ILMU / NILAI Strategi PdP Menjana idea Berani

8.2 EMK / KB / BCB Keusahawanan

9. BAHAN BANTU MENGAJAR Buku Teks, Buku Kerja, Buku Tulis

10. PENILAIAN / PENTAKSIRAN PDP Hasil Kerja

3
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
2017
11. REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA
RUMAH

1. MINGGU / HARI / TARIKH 24 Selasa

4 Cergas 11.40 - Matematik


2. KELAS/ MASA/ MATA PELAJARAN
12.40
1. Rahman
2. Ganesh
3. NAMA MURID 3. Imran
4. Naventha
5. Allesandro
4.TEMA/TAJUK PENDARAPAN DAN PEMBAHAGIAN NOMBOR PERPULUHAN
5. STANDARD PEMBELAJARAN 8.5 (i),(ii) 8.6(i),(ii)
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
6. OBJEKTIF PEMBELAJARAN I) Mendarab nombor perpuluhan.
II) Membahagi nombor perpuluhan.

1. Murid diajar cara mendarab dan menbahagi nombor perpuluhan.


2. Murid diberikan soalan dan mereka menyelesaikan tanpa bimbingan guru.
7. AKTIVITI PDP
3. Murid membuat soalan dalam buku kerja.
4. Murid yang dapat menyiapkan lembaran dengan betul diberikan ganjaran.

8. PENGISIAN KURIKULUM EMK : Kemahiran bernilai tambah


8.1 ILMU / NILAI Strategi PdP Menjana idea Berani

8.2 EMK / KB / BCB Keusahawanan

9. BAHAN BANTU MENGAJAR Buku Teks, Buku Kerja, Buku Tulis

10. PENILAIAN / PENTAKSIRAN PDP Hasil Kerja

11. REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA


RUMAH

4
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
2017

1. MINGGU / HARI / TARIKH 24 Rabu

6 Cergas 8.20 - Bahasa Melayu


2. KELAS/ MASA/ MATA PELAJARAN
9.20
1. Jessica
3. NAMA MURID 2. Navitha
3. Qadriman
4.TEMA/TAJUK BACAAN DAN PEMAHAMAN
5. STANDARD PEMBELAJARAN 32.3 & 32.4
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
6. OBJEKTIF PEMBELAJARAN III) Membaca petikan mudah.
IV) Menjawab soalan mudah.
1. Murid membaca dialog.
2. Murid berbicara untuk mencari maklumat.
3. Murid diminta mencari maklumat tersirat.
7. AKTIVITI PDP
4. Guru membaca dan memahami maklumat yang tersurat dan tersirat daripada bahan
prosa.
5. Murid membina ayat dengan bimbingan guru.

8. PENGISIAN KURIKULUM EMK : Peraturan Sosiobudaya


8.1 ILMU / NILAI Strategi PdP Menjana idea Berani

8.2 EMK / KB / BCB Bahasa

9. BAHAN BANTU MENGAJAR Set Soalan

10. PENILAIAN / PENTAKSIRAN PDP Hasil Kerja

11. REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA


RUMAH

1. MINGGU / HARI / TARIKH 24 Rabu

6 Cergas 9.20 - Matematik


2. KELAS/ MASA/ MATA PELAJARAN
10.20
1. Jessica
3. NAMA MURID 2. Navitha
3. Qadriman
4.TEMA/TAJUK PECAHAN
5. STANDARD PEMBELAJARAN 2.1
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
6. OBJEKTIF PEMBELAJARAN I) Mendarab sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan
wajar dan nombor bercampur.

1) Murid membaca ayat pecahan.


2) Murid menyatakan langkah-langkahpenyelesaian melibatkan masalah pecahan.
7. AKTIVITI PDP 3) Murid membuat latihan yng diberikan oleh guru.
4) Murid bermain Permainan Roda sebagai aktiviti pengukuhan.

5
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
2017
8. PENGISIAN KURIKULUM EMK : Kemahiran Bernilai Tambah
8.1 ILMU / NILAI Strategi PdP- Menjana Idea Nilai - Berani
8.2 EMK / KB / BCB Keusahawanan
9. BAHAN BANTU MENGAJAR Set soalan
10. PENILAIAN / PENTAKSIRAN PDP Hasil Kerja

11. REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA


RUMAH

1. MINGGU / HARI / TARIKH 24 Khamis

4 Cergas 8.50 - Bahasa Melayu


2. KELAS/ MASA/ MATA PELAJARAN
9.50
1. Rahman
2. Ganesh
3. NAMA MURID 3. Imran
4. Naventha
5. Allesandro
4.TEMA/TAJUK BACAAN DAN PEMAHAMAN
5. STANDARD PEMBELAJARAN 32.3 & 32.4
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
6. OBJEKTIF PEMBELAJARAN I) Membaca petikan mudah.
II) Menjawab soalan mudah.
1. Murid membaca dialog.
2. Murid berbicara untuk mencari maklumat.
3. Murid diminta mencari maklumat tersirat.
7. AKTIVITI PDP
4. Guru membaca dan memahami maklumat yang tersurat dan tersirat daripada bahan
prosa.
5. Murid membina ayat dengan bimbingan guru.

8. PENGISIAN KURIKULUM EMK : Peraturan sosiobudaya


8.1 ILMU / NILAI Strategi PdP Menjana idea Berani

8.2 EMK / KB / BCB Bahasa

9. BAHAN BANTU MENGAJAR Buku Teks, Buku Kerja, Buku Tulis

10. PENILAIAN / PENTAKSIRAN PDP Hasil Kerja

10. REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA


RUMAH

1. MINGGU / HARI / TARIKH 22 Khamis

6 Cergas 10.40 - Bahasa Melayu


2. KELAS/ MASA/ MATA PELAJARAN
11.40
1. Jessica
3. NAMA MURID 2. Navitha
3. Qadriman
4.TEMA/TAJUK BACAAN DAN PEMAHAMAN
5. STANDARD PEMBELAJARAN 32.3 & 32.4
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
6. OBJEKTIF PEMBELAJARAN III) Membaca petikan mudah.
IV) Menjawab soalan mudah.

6
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
2017
1. Murid membaca dialog.
2. Murid berbicara untuk mencari maklumat.
3. Murid diminta mencari maklumat tersirat.
7. AKTIVITI PDP
4. Guru membaca dan memahami maklumat yang tersurat dan tersirat daripada bahan
prosa.
5. Murid membina ayat dengan bimbingan guru.

8. PENGISIAN KURIKULUM EMK : Peraturan Sosiobudaya


8.1 ILMU / NILAI Strategi PdP Menjana idea Berani

8.2 EMK / KB / BCB Bahasa

9. BAHAN BANTU MENGAJAR Buku Teks, Buku Kerja, Buku Tulis

10. PENILAIAN / PENTAKSIRAN PDP Hasil Kerja

11. REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA


RUMAH

1. MINGGU / HARI / TARIKH 25 Ahad

4 Cergas 9.20 - Matematik


2. KELAS/ MASA/ MATA PELAJARAN
10.20

3.TEMA/TAJUK PENYELESAIAN MASALAH NOMBOR PERPULUHAN


1. Rahman
2. Ganesh
4. NAMA MURID 3. Imran
4. Naventha
5. Allesandro
5. STANDARD PEMBELAJARAN 8.7
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
I) menyatakan langkah-langkah penyelesaian melibatkan perpuluhan.
6. OBJEKTIF PEMBELAJARAN
II) menyelesaikan sekurang-kurang 5 soalan penyelesaian masalah.

1. Murid diberikan satu soalan contoh.


2. Murid menyatakan cara-cara penyelesaian masalah.
3. Setiap murid diberikan satu sampul surat.
7. AKTIVITI PDP
4. Murid perlu membaca,memahami dan mencari cara penyelesaian.
5. Murid membuat soalan dalam buku latihan.

8. PENGISIAN KURIKULUM EMK : Kemahiran Bernilai Tambah


8.1 ILMU / NILAI Strategi PdP Menjana idea Berani

8.2 EMK / KB / BCB Keusahawanan

9. BAHAN BANTU MENGAJAR Buku teks, Buku Kerja

10. PENILAIAN / PENTAKSIRAN PDP Hasil Kerja

11. REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA


RUMAH

1. MINGGU / HARI / TARIKH 25 Ahad

4 Cergas 10.40 - Bahasa Melayu


2. KELAS/ MASA/ MATA PELAJARAN
11.40

3.TEMA/TAJUK KATA NAMA AM/KATA NAMA KHAS


4. NAMA MURID 1. Rahman

7
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
2017
2. Ganesh
3. Imran
4. Naventha
5. Allesandro
5. STANDARD PEMBELAJARAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
I) mengenal katan nama am dan kata nama khas.
II) memberikan contoh kata nama am dan kata nama khas.
6. OBJEKTIF PEMBELAJARAN
III) menulis longgokan kata mengikut kumpulan yang betul.
IV) menulis ayat mudah menggunakan kata nama am dan kata nama khas.

1. Murid ditunjukkan beberapa gambar tunggal.


2. Murid menamakan gambar.
3. Murid diterangkan maksud kata nama.
4. Murid memberikan beberapa contoh kata nama am dan kata nama khas.
5. Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan dan diberikan keratan akhbar.
7. AKTIVITI PDP
6. Murid membulatkan kata nama am dan kata nama khas yang terdapat pada keratan
akhbat dan menampalkan pada jadual yang disediakan.
7. Murid-murid dibimbing untuk menulis ayat mudah menggunakan kata nama am dan
kata nama khas.

8. PENGISIAN KURIKULUM EMK : Peraturan sosiobudaya


8.1 ILMU / NILAI Strategi PdP Menjana idea Berani

8.2 EMK / KB / BCB Bahasa

9. BAHAN BANTU MENGAJAR Buku teks, Buku Kerja

10. PENILAIAN / PENTAKSIRAN PDP Hasil Kerja

11. REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA


RUMAH
1. MINGGU / HARI / TARIKH 22 Ahad
2. KELAS/ MASA/ MATA PELAJARAN 5 Cergas - Bahasa Melayu
8.50

9.50
3.TEMA/TAJUK MEMBACA DAN MEMBINA AYAT MUDAH
4. NAMA MURID 1. Risshi
2. Prabu
5. STANDARD PEMBELAJARAN 31.4
6. OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
I) Membina ayat berdasarkan gambar.
II) Membacakan ayat yang ditulis.
7. AKTIVITI PDP 1. Murid diberikan gambar siri.
2. Murid memahami tajuk gambar yang diberikan.
3. Murid menyenaraikan kata kerja yang sesuai berdasarkan gambar.
4. Murid membina ayat yang mudah.

8. PENGISIAN KURIKULUM EMK : Peraturan Sosiobudaya


8.1 ILMU / NILAI Strategi PdP Menjana idea Berani
8.2 EMK / KB / BCB Bahasa
9. BAHAN BANTU MENGAJAR Gambar / Carta
10. PENILAIAN / PENTAKSIRAN PDP Hasil Kerja
11. REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA
RUMAH

8
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
2017
1. MINGGU / HARI / TARIKH 22 Ahad

4 Cergas 10.40 - Matematik


2. KELAS/ MASA/ MATA PELAJARAN
11.40

3.TEMA/TAJUK PENAMBAHAN NOMBOR PERPULUHAN

1. Rahman
2. Ganesh
4. NAMA MURID
3. Imran
4. Naventha
5. Allesandro
5. STANDARD PEMBELAJARAN 8.3
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
6. OBJEKTIF PEMBELAJARAN I) menambah dua nombor perpuluhan hingga tiga tempat perpuluhan.

1. Murid diunjukkan cara menambah nombor perpuluhan.


7. AKTIVITI PDP 2. Murid menyelesaikan masalah Matematik dengan bimbingan guru.
3. Murid diberikan lembaran.

8. PENGISIAN KURIKULUM EMK : Kemahiran Bernilai Tambah


8.1 ILMU / NILAI Strategi PdP Menjana idea Berani

8.2 EMK / KB / BCB Keusahawanan

9. BAHAN BANTU MENGAJAR Buku teks, Buku Kerja

10. PENILAIAN / PENTAKSIRAN PDP Hasil Kerja

11. REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA


RUMAH

1. MINGGU / HARI / TARIKH 22 Ahad


2. KELAS/ MASA/ MATA PELAJARAN 5 Cergas - Bahasa Melayu
8.50

9.50
3.TEMA/TAJUK MEMBACA DAN MEMBINA AYAT MUDAH
4. NAMA MURID 1. Risshi
2. Prabu
5. STANDARD PEMBELAJARAN 31.4
6. OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
I) Membina ayat berdasarkan gambar.
II) Membacakan ayat yang ditulis.
7. AKTIVITI PDP 1. Murid diberikan gambar siri.
2. Murid memahami tajuk gambar yang diberikan.
3. Murid menyenaraikan kata kerja yang sesuai berdasarkan gambar.
4. Murid membina ayat yang mudah.

8. PENGISIAN KURIKULUM EMK : Peraturan Sosiobudaya


8.1 ILMU / NILAI Strategi PdP Menjana idea Berani
8.2 EMK / KB / BCB Bahasa
9. BAHAN BANTU MENGAJAR Gambar / Carta
10. PENILAIAN / PENTAKSIRAN PDP Hasil Kerja

9
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
2017
11. REFLEKSI / IMPAK DAN KERJA
RUMAH

10
