Anda di halaman 1dari 24

Rancangan Pengajaran Harian

Pendidikan Kesenian (PSV) Tahun 2


Minggu : 3 Hari : Ahad Tarikh : 2.4.23

Mata Pelajaran : Pendidikan Kesenian Masa : 8.30 – 9.30 pagi

Kelas : Tahun 2 Tema : Seni Di Sekeliling Ku


Tajuk : Sayur-sayuran
Bidang Menggambar – Lukisan (Teknik garisan selari)

Standard Kandungan 1.1 Bahasa Seni Visual 2.1 Kemahiran


Seni Visual
Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran murid dapat :
1. Mengenal dan menerangkan bahasa seni visual yang ada pada karya.
2. Membuat penerokaan dengan mengaplikasikan bahasa seni visual melalui media,
proses dan teknik untuk menghasilkan karya.

Standard Pembelajaran 1. Memperdengarkan lagu “Kami Suka Sayur” dan bersoal jawab berkaitan watak atau
1.1.1 2.1.1 objek yang terdapat di dalam seni kata lagu serta kaitkan dengan tajuk pelajaran.
(Aktiviti PdP) 2. Memerihal bahasa seni visual yang ada pada contoh karya menggunakan peta i-think.
(EK1)
3. Meneroka dan mengaplikasi media, proses dan teknik. (EK 2)
4. Menganalisis dan memanipulasi idea dan pelbagai sumber kajian mengenai garisan,
rupa, imbangan dan kepelbagaian yang ada pada karya. (EK 2)
5. Murid membuat proses awal menghasilkan karya.

EMK Kreatif dan inovatif, keusahawanan,Kelestarian Alam Sekitar, (EK 1, EK 2, EK 3 EK 4, EK 5), TMK
dan nilai murni.

BBB Peta i-think, Internet dan CD


Media : Kertas lukisan, Warna pensel, oil pastel, pensel, magic color

Penilaian PdP Proses penghasilan karya dalam bidang menggambar menggunakan teknik lukisan(garisan selari)
berdasarkan dua standard kandungan

Refleksi ...7..... orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. ....2..... orang murid tidak mencapai
objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pengajaran pada masa akan datang..

Catatan :
‫)‪RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN (RPH‬‬

‫‪02/04/2023‬‬ ‫احد‬ ‫هاري ‪ /‬تاريخ‬ ‫‪02‬‬ ‫‪1‬‬ ‫فغضل ‪ /‬ميغضو‬


‫‪4 /5/6‬‬ ‫كلس‬ ‫‪09.30-10.30‬‬ ‫‪Pagi‬‬ ‫ماس‬
‫مات فالجرن‪/‬‬
‫‪1-43‬‬ ‫سورة الرعد اية‬ ‫تاجوق>‬ ‫ختم القرءان‬ ‫فنديديقن إسالم‬
‫بيدغ‬
‫‪29-43‬‬ ‫ممباخ سورة الرعد اية‬ ‫ستندرد كاندوغن‬
‫ستندرد فمبالجرن ممباخ سورة الرعد اية ‪ 29-43‬دغن بتول دان برتجويد‪.‬‬
‫فد اخير فغاجرن دان فمبالجرن موريد دافت‪:‬‬
‫اوبجيكتيف‬
‫ممباخ سورة الرعد اية ‪ 29-43‬دغن بيمبيغن ضورو‪.‬‬ ‫‪i‬‬
‫فالجرن‬
‫ممباخ سورة الرعد اية ‪ 29-43‬دغن بتول دان برتجويد‪.‬‬ ‫‪ii‬‬

‫موريد برجاي جك دافت ممباخ ستياف اية دغن قوات دان جلس ماللوءي اكتيؤيتي تلقي مشافحة (باخ‬
‫كريتريا> كجاياءن‬
‫ايكوت ضورو)‪.‬‬
‫‪ i‬موريد> دمينتا برسديا دان بردعاء سبلوم مموالكن فمبالجرن‪.‬‬
‫اكتيؤيتي>‬
‫‪ ii‬موريد> مندغر فنرغن ضورو> مغناءي ادب ممباخ القرءان دان فندوان ممباخ القرءان دغن بتول‬ ‫فرموالءن‬
‫دان برتجويد‪>.‬‬
‫‪ i‬ضورو ممافركن اية القرءان مغيكوت سوكتن يغ دفالجري فد سكرين دهادفن كلس دان موريد>‬
‫مليهت دغن تليتي‪.‬‬
‫‪ ii‬موريد> ممباخ اية دمي اية سخارا تلقي مشافهه مغيكوت ضورو سخارا اينديؤيدو‪/‬كومفولن‪/‬كلس‪.‬‬
‫(‪)BIG‬‬
‫‪ iii‬موريد> التيه توبي ممباخ فوتوغن اية يغ سوكر> سخارا كلس‪ ،‬كومفولن دان اينديؤيدو‪Read and (.‬‬
‫‪) Highlight‬‬
‫ببراف اورغ> موريد توروس> دمينتا اونتوق مغتواءي> باخاءن دان موريد> الءين مغيكوت باخاءن‪.‬‬ ‫‪iv‬‬
‫(‪)Exemplar‬‬
‫موريد> دبهاضيكن كفد تيض كومفولن مغيكوت تاهف فغواساءن ياءيت خمرلغ (‪ ,)A‬سدرهان (‬ ‫‪v‬‬ ‫اكتيؤيتي> فركمبغن‬
‫‪ ,)B‬دان لمه (‪:)C‬‬
‫كومفولن ‪ :A‬ممباخ دان ممبينخغكن كليمه برتجويد> سرتا ممبيمبيغ باخاءن موريد> كومفولن‬
‫الءين‪.‬‬
‫كومفولن ‪ :B‬ممباخ ايات سخارا برفاسغن برسام موريد> توروس دان دسيمق اوليه ضورو‪>.‬‬
‫كومفولن ‪ :C‬ممباخ كليمه دان فوتوغن اية دغن بيمبيغن ضورو سخارا> تلقي مشافحة‪.‬‬
‫ضورو ممفردغركن باخاءن درفد الشيخ مشاري> بن راشد العفاسي سباضاي> فنضوهن‪Sumber:( .‬‬
‫‪vi‬‬
‫‪)Youtube‬‬
‫ضورو دان موريد> ممبوات فنيالين دان بيمبيغن ترهادف> حصيل فمبنتغن دان حصيل كرجا‪.‬‬ ‫‪ix‬‬

‫موريد> دبيمبيغ ممبوات روموسن فمبالجرن دان دبري ضالقن اونتوق استقامه ممباخ القرءان‬ ‫‪i‬‬ ‫اكتيؤيتي> فنوتوف‬
‫دغن خرمت‪.‬‬
‫‪ ‬فمبنتغن‬ ‫‪ ‬لمبرن كرجا‬ ‫اينسترومن‬ ‫‪ ‬فنوليسن‬ ‫‪ ‬ليسن‬
‫قاعده فنتكسيرن‬
‫‪ ‬فروجيك‬ ‫‪ ‬كوءيز‬ ‫فنتكسيرن‬ ‫‪ ‬تسميع‬ ‫‪ ‬فمرهاتين‬
‫‪ ‬كد ايمبسن‬ ‫‪ ‬فروجيكتور‬ ‫باهن بنتو مغاجر‬ ‫‪ ‬كوالبوراتيف‬ ‫‪ ‬براساسكن‬ ‫قاعده فمبالجرن‬
‫موريد‬

‫ باهن موجود‬ ‫ مصحف القرءان‬ ‫ فورماتيف‬
‫فروسيس‬/‫كماهيرن‬
TP 3 ‫تاهف فغواساءن‬ Exemplar PAK-21 ‫اكتيؤيتي‬
‫مغفليكاسي‬ KBAT ‫كأيغينن معلوم بالس سضرا‬ EMK

‫سكولـهكو‬
‫بهاس عرب‬ ‫فندكتن برتيما‬ ‫ ترمفيل‬,‫ تليتي‬,‫تكون‬
‫سجهترا‬
‫اورغ موريد دافت منخافاي اوبجيكتيف فمبالجرن دان دبريكن التيهن‬ 6/5
.‫فغوكوهن‬/‫فغاياءن‬
.‫اورغ موريد تيدق مغواساءي اوبجيكتيف فمبالجرن دان دبريكن التيهن فموليهن‬ 6/1 ‫ ايمفك‬/ ‫ريفليكسي‬

‫ تيدق بركناءن‬: ‫اكتيؤيتي> فغاجرن دان فمبالجرن دتغضوهكن كران‬

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MORAL TAHUN 1

Tarikh 2.4.23/Ahad
Masa 11.00-12.00
Kelas 1
Nilai Utama KEPERCAYAAN KEPADA TUHAN
Tajuk DUNIA SAYA YANG INDAH
Standard 1.1
Kandungan
Standard 1.1.1 , 1.1.2
Pembelajaran
Objektif Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat;
Pembelajaran a) Menyatakan keadaan alam di Kawasan tempat tinggal.
b) Menceritakan kepelbagaian ciptaan Tuhan
Aktiviti Konsep ( Buku Teks : 1 )
1. Murid membaca dan memahami cerita.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Bantu murid menceritakan kepelbagaian ciptaan Tuhan
berdasarkan ransangan gambar dan persekitaran
4. Murid mendengar guru membuat tentang isi pelajaran.
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.

EMK Kreativiti dan inovatif


BBM Buku teks, buku kerja, buku latihan
Penilaian Soalan ( Lisan atau Bertulis )
Refleksi Pada akhir pengajaran;

___5___ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ___2___


murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.

PdP ditunda
kerana………………………………………………………………………………………..

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MORAL TAHUN 1

Tarikh 3.4.23/Isnin
Masa 8.00-9.00
Kelas 1
Nilai Utama BAIK HATI
Tajuk SAYA BAIK HATI
Standard Kandungan 2.1
Standard Pembelajaran 2.1.1 , 2.1.4
Objektif Pembelajaran Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat;
a) Menceritakan sifat baik hati yang ada pada diri
b) Menghulurkan bantuan kepada ahli keluarga

Aktiviti Konsep (Buku teks : 9 )


1. Murid membaca dan memahami cerita.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitann
dengan tajuk pelajaran.
3. Bimbing murid menyanyikan lagu . kemudian minta murid menyenaraik
amalan sendiri membantu ahli keluarga
4. Murid mendengar guru membuat tentang isi pelajaran.
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
EMK Kreativiti dan inovatif
BBM Buku teks, buku kerja, buku latihan
Penilaian Soalan ( Lisan atau Bertulis )
Refleksi Pada akhir pengajaran
___5___ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ___2___ murid yang tida
mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.

PdP ditunda kerana………………………………………………………………………………………..

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


SEKOLAH KEBANGSAAN SERI SEDOHOK TAHUN 4
‫‪3‬‬ ‫ألسبوع‬ ‫‪11.00-12.30‬‬ ‫الوقت‬ ‫اللغة العربية‬ ‫الـمادة‬
‫اإلثنين‬ ‫) اليوم (‬ ‫‪03/04/2023‬‬ ‫التاريخ‬ ‫الشهور امليالدية‬ ‫املوضوع‬
‫‪1.1.1/1.1.2/1.1.3‬‬ ‫معاير التعلم‬
‫يف آخر التعليم والتعلمية‪ ،‬يتمكن التالميذ من‪:‬‬
‫االستماع إىل أصوات احلروف القمرية والشمسية داخل كلمات احملاور ونطقها نطقا صحيحا‬
‫األهداف‬
‫ال القمرية ‪ ) :‬اَلْ َعربية ‪ ،‬اَلْميالد ‪ ،‬اَلْيوم (‬
‫ش َْهر ‪ ،‬اَللُّغَةٌ (‬ ‫ال الشمسية‪ ) :‬اَ ِّلري ِ‬
‫اض ُّي ‪ ،‬التَّ ْك ِريم ‪ ،‬اَل ّ‬‫َ‬
‫‪ -‬االستماع ‪ ٤ / ۳‬من احلروف ال القمرية والشمسية داخل كلمات احملاور ونطقها نطقا صحيحا‬ ‫مواصفات النجاح‬

‫الـمقدمة‬
‫‪ ‬يسمع التالميذ إىل احلروف القمرية والشمسيةـ مع إرشاد املعلم‪.‬‬

‫الرئيسية‬
‫‪ ‬يردد التالميذ أصوات احلروف القمرية والشمسية فرديا ومجاعيا وفئويا مع مراعاة النرب والتنغيم ‪.‬‬
‫األنشطة‬
‫‪ ‬ينطق التالميذ إىل أصوات احلروف القمرية والشمسيةـ نطقا صحيحا مع متييز بينهما‪.‬‬

‫الـخاتـم‬
‫‪ ‬يطلب املعلم التالميذ أن يشرتكوا يف ترتيب بطاقات احلروف القمرية والشمسية وينطق نطقا صحيحا‬

‫ة‬
‫‪-‬‬
‫العلوم‬ ‫‪STEM‬‬

‫العناصر عرب املنهج‬ ‫املهارات التفكري العايل‬


‫اللعبة اللغوية‬ ‫التركيب‬
‫‪EMK‬‬ ‫‪KBAT‬‬
‫☐كتاب التدريبات ‪ /‬كتاب‬
‫☐ الراديو‬ ‫☐ التطبيق املادة‬ ‫☐ كتاب املدرسي‬
‫املراجعة‬ ‫الوسائل املعينة‬
‫☐صحف التدريبات ‪ /‬التوزيعات‬ ‫☐ تطبيق ‪ /‬الصورةـ‬ ‫☐ مسالط‬ ‫☐ اإلنرتنت‬
‫☐ التقدمي‬ ‫☐ مالحظات‬ ‫☐ املهارة اإلستماع والكالم ☐ التامالت‬
‫تقييم التعليم والتعلمـ‬
‫☐ األخرى ‪.................. :‬‬ ‫☐ الشفوي‬ ‫☐صحف التدريبات‬ ‫☐ مهارة القراءة‬
‫☐ ا خريطة الرابط ‪ /‬الدعامة‬ ‫☐ خريطة الفقاعة املزوجة ☐ خريطة التدفق‬ ‫☐ خريطة الدائرة‬ ‫اخلرائط الذهنية ‪/‬‬
‫☐ خريطة اجلسر ‪ /‬القنطرة‬ ‫☐ خريطة التدفق املتعددة‬ ‫☐خريطة الشجرة‬ ‫☐ خريطة الفقاعة‬ ‫التفكري‬
‫‪ __/3‬التالميذ ال يستوعبون موضوع الدرسـ وحيتاجون إىل‬ ‫‪ __/10‬التالميذ يستوعبون موضوع الدرس‬
‫التكرار‪.‬‬ ‫ويستحيني فيهم‪.‬‬ ‫املالحظة الذاتية‬
‫تأجيل أنشطة التعليم والتعلمـ ألن‬
‫☐ العطلة العامة‬ ‫☐ العطلة اخلاصة‬ ‫☐ الربنامج اخلارجي‬ ‫☐ مشاورة‬
‫تأجيل أنشطة التعليم‬
‫☐ إخل‪........................‬‬ ‫☐ العطلة احلديثة‬ ‫☐ إجازة الراحة‪/‬املريض‬ ‫☐ برنامج املدرسة‬ ‫‪:‬والتعلم ألن‬
‫أنشطة التعليم والتعلم حيمل إىل أسبوع ‪.............................................‬‬
‫‪RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN‬‬
‫‪SEKOLAH KEBANGSAAN SERI SEDOHOK TAHUN 5‬‬
‫‪3‬‬ ‫ألسبوع‬ ‫‪9.30-10.30‬‬ ‫الوقت‬ ‫اللغة العربية‬ ‫الـمادة‬
‫اإلثنين‬ ‫) اليوم (‬ ‫‪03/04/2023‬‬ ‫التاريخ‬ ‫يف املطبخ‬ ‫املوضوع‬
‫‪1.1.1/1.1.3‬‬ ‫معاير التعلم‬
‫يف آخر التعليم والتعلمية‪ ،‬يتمكن التالميذ من‪:‬‬
‫االستماع إىل أصوات احلروف املتماثلة داخل كلمات احملاور ونطقها نطقا صحيحا‬
‫األهداف‬
‫ِ‬
‫الحروف " ث – س " ‪ ( :‬ثَاَّل َجةٌ ‪ ،‬س ِّك ٌ‬
‫ين )‬
‫ص ْح ٌن )‬ ‫الحروف " س – ص " ‪َ ( :‬سـمـَ َكةٌ ‪ُ ،‬سلَّ ٌم ‪َ ،‬‬
‫صالَةٌ ‪َ ،‬‬
‫‪ -‬االستماع ‪ ٥ / ٤ / ۳‬من الكلمات إىل أصوات احلروف املتماثلة داخل كلمات احملاور ونطقها نطقا صحيحا‪.‬‬ ‫مواصفات النجاح‬

‫الـمقدمة‬
‫‪ ‬يسمع التالميذ إىل احلروف املتماثلة مع إرشاد املعلم‪.‬‬

‫الرئيسية‬
‫‪ ‬يردد التالميذ أصوات احلروف املتماثلة فرديا ومجاعيا وفئويا مع مراعاة النرب والتنغيم ‪.‬‬ ‫األنشطة‬

‫‪ ‬ينطق التالميذ إىل أصوات احلروف املتماثلة نطقا صحيحا مع متييز بينهما‪.‬‬

‫الـخاتـ‬
‫‪ ‬يطلب املعلم التالميذ أن يشرتكوا يف ترتيب بطاقات احلروف املتماثلة وينطق نطقا صحيحا‬

‫مة‬
‫‪-‬‬
‫العلوم‬ ‫‪STEM‬‬

‫العناصر عرب املنهج‬ ‫املهارات التفكري العايل‬


‫اللعبة اللغوية‬ ‫التركيب‬
‫‪EMK‬‬ ‫‪KBAT‬‬
‫☐كتاب التدريبات ‪ /‬كتاب‬
‫☐ الراديو‬ ‫☐ التطبيق املادة‬ ‫☐ كتاب املدرسي‬ ‫الوسائل املعينة‬
‫املراجعة‬
‫☐صحف التدريبات ‪ /‬التوزيعات‬ ‫☐ تطبيق ‪ /‬الصورةـ‬ ‫☐ مسالط‬ ‫☐ اإلنرتنت‬
‫☐ التقدمي‬ ‫☐ مالحظات‬ ‫☐ املهارة اإلستماع والكالم ☐ التامالت‬
‫تقييم التعليم والتعلمـ‬
‫☐ األخرى ‪.................. :‬‬ ‫☐ الشفوي‬ ‫☐صحف التدريبات‬ ‫☐ مهارة القراءة‬
‫☐ ا خريطة الرابط ‪ /‬الدعامة‬ ‫☐ خريطة الفقاعة املزوجة ☐ خريطة التدفق‬ ‫☐ خريطة الدائرة‬ ‫اخلرائط الذهنية ‪/‬‬
‫☐ خريطة اجلسر ‪ /‬القنطرة‬ ‫☐ خريطة التدفق املتعددة‬ ‫☐خريطة الشجرة‬ ‫☐ خريطة الفقاعة‬ ‫التفكري‬
‫‪ __/2‬التالميذ ال يستوعبون موضوع الدرسـ وحيتاجون إىل‬ ‫‪ __/15‬التالميذ يستوعبون موضوع الدرس‬
‫التكرار‪.‬‬ ‫ويستحيني فيهم‪.‬‬ ‫املالحظة الذاتية‬
‫تأجيل أنشطة التعليم والتعلمـ ألن‬
‫☐ العطلة العامة‬ ‫☐ العطلة اخلاصة‬ ‫☐ الربنامج اخلارجي‬ ‫☐ مشاورة‬
‫تأجيل أنشطة التعليم‬
‫☐ إخل‪........................‬‬ ‫☐ العطلة احلديثة‬ ‫☐ إجازة الراحة‪/‬املريض‬ ‫☐ برنامج املدرسة‬ ‫‪:‬والتعلم ألن‬
‫أنشطة التعليم والتعلم حيمل إىل أسبوع ‪.............................................‬‬
‫‪RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN‬‬
‫‪SEKOLAH KEBANGSAAN SERI SEDOHOK TAHUN 6‬‬
‫‪3‬‬ ‫ألسبوع‬ ‫‪12.30-1.00‬‬ ‫الوقت‬ ‫اللغة العربية‬ ‫الـمادة‬
‫اإلثنين‬ ‫) اليوم (‬ ‫‪03/04/2023‬‬ ‫التاريخ‬ ‫حياتنا أمْج َ ُل بالنظافة‬ ‫املوضوع‬
‫‪1.1.1/1.1.3/2.1.2/2.1.4‬‬ ‫معاير التعلم‬
‫يف آخر التعليم والتعلمية‪ ،‬يتمكن التالميذ من‪:‬‬
‫االستماع إىل أصوات احلروف املتماثلة داخل كلمات احملاور ونطقها نطقا صحيحا‬
‫األهداف‬
‫ْم ‪ ،‬عُنُ ٌق ‪َ -‬أ َس ٌد ‪ِ ،‬إبِ ٌل ‪ُ ،‬أذُ ٌن )‬ ‫ِ‬
‫الحروف " ع – ء " ‪َ ( :‬علَ ٌم ‪ ،‬عل ٌ‬
‫ب ‪َ -‬ه ِديَّةٌ ‪ِ ،‬هاَل ٌل ‪ُ ،‬ه ْد ُه ْد )‬ ‫صا ٌن ‪ُ ،‬ح ٌّ‬ ‫ِ‬
‫الحروف " ح – ه " ‪َ ( :‬ح َساءٌ ‪ ،‬ح َ‬
‫‪ -‬االستماع ‪ ٥ / ٤ / ۳‬من الكلمات إىل أصوات احلروف املتماثلة داخل كلمات احملاور ونطقها نطقا صحيحا‪.‬‬ ‫مواصفات النجاح‬

‫الـمقدمة‬
‫‪ ‬يستمع التالميذ إىل الكلمات اليت فيها أصوات احلروف املتماثلة ( ع – ء ) ( ح – ه ) مع إرشاد املعلم‪.‬‬

‫الرئيسية‬
‫‪ ‬يردد التالميذ الكلمات اليت فيها أصوات احلروف املتماثلة فرديا ومجاعيا وفئويا مع مراعاة النرب والتنغيم ‪.‬‬
‫األنشطة‬

‫الـخاتـمة‬
‫‪ ‬ينطق التالميذ إىل الكلمات اليت فيها أصوات احلروف املتماثلة نطقا صحيحا مع متييز بينهما‪.‬‬

‫‪ ‬يطلب املعلم التالميذ أن يشرتكوا يف ترتيب بطاقات الكلمات اليت فيها أصوات احلروف املتماثلة وينطق نطقا صحيحا‬

‫‪-‬‬
‫العلوم‬ ‫‪STEM‬‬

‫العناصر عرب املنهج‬ ‫املهارات التفكري العايل‬


‫اللعبة اللغوية‬ ‫التركيب‬
‫‪EMK‬‬ ‫‪KBAT‬‬
‫☐كتاب التدريبات ‪ /‬كتاب‬
‫☐ الراديو‬ ‫☐ التطبيق املادة‬ ‫☐ كتاب املدرسي‬
‫املراجعة‬ ‫الوسائل املعينة‬
‫☐صحف التدريبات ‪ /‬التوزيعات‬ ‫☐ تطبيق ‪ /‬الصورةـ‬ ‫☐ مسالط‬ ‫☐ اإلنرتنت‬
‫☐ التقدمي‬ ‫☐ مالحظات‬ ‫☐ املهارة اإلستماع والكالم ☐ التامالت‬
‫تقييم التعليم والتعلمـ‬
‫☐ األخرى ‪.................. :‬‬ ‫☐ الشفوي‬ ‫☐صحف التدريبات‬ ‫☐ مهارة القراءة‬
‫☐ ا خريطة الرابط ‪ /‬الدعامة‬ ‫☐ خريطة الفقاعة املزوجة ☐ خريطة التدفق‬ ‫☐ خريطة الدائرة‬ ‫اخلرائط الذهنية ‪/‬‬
‫☐ خريطة اجلسر ‪ /‬القنطرة‬ ‫☐ خريطة التدفق املتعددة‬ ‫☐خريطة الشجرة‬ ‫☐ خريطة الفقاعة‬ ‫التفكري‬
‫‪ __/2‬التالميذ ال يستوعبون موضوع الدرسـ وحيتاجون إىل‬ ‫‪ __/15‬التالميذ يستوعبون موضوع الدرس‬
‫التكرار‪.‬‬ ‫ويستحيني فيهم‪.‬‬ ‫املالحظة الذاتية‬
‫تأجيل أنشطة التعليم والتعلمـ ألن‬
‫☐ العطلة العامة‬ ‫☐ العطلة اخلاصة‬ ‫☐ الربنامج اخلارجي‬ ‫☐ مشاورة‬ ‫تأجيل أنشطة التعليم‬
‫‪:‬والتعلم ألن‬
‫☐ إخل‪........................‬‬ ‫☐ العطلة احلديثة‬ ‫☐ إجازة الراحة‪/‬املريض‬ ‫☐ برنامج املدرسة‬
............................................. ‫أنشطة التعليم والتعلم حيمل إىل أسبوع‬
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 3

Tarikh 4.4.23/SELASA

Kelas 3

Masa 8.00-8.30

Modul Kemahiran (Gimnastik Asas)

Tajuk 1. Hambur Kucing

Berkebolehan melakukan kemahiran hambur dan mendarat dengan


Fokus
lakuan yang betul.

Standard Kandungan 1.1, 2.1, 5.1

Standard Pembelajaran 1.1.1, 2.1.1, 5.1.2

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-

1. Melakukan hambur dari aras tinggi dan mendarat ke aras rendah.


Objektif Pembelajaran 2. Menyatakan perbezaan lakuan semasa melakukan hambur dari
pelbagai aras.

3. Mematuhi peraturan keselamatan di tempat melakukan aktiviti.

1. Memanaskan badan
2. Penyampaian standard pembelajaran
Aktiviti 3. Permainan kecil atau persembahan
4. Menyejukkan badan
5. Pentaksiran

EMK Kreativiti dan inovasi

BBM Tilam gimnastik, rantaian gelang getah, tiang, pundi kacang, dan peti.

Penilaian P&P Pemerhatian/Penilaian (Bertulis atau lisan)

Refleksi Pada akhir pengajaran;

SEMUA murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______


murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.

PdP ditunda kerana………………………………………….............................................


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2

Tarikh 4.4.23

Kelas 2

Masa 9.00-9.30

Aspek Konsep Pergerakan

Tajuk Kelajuan Pergerakan

Standard Kandungan 1.1, 2.1, 5.2

Standard Pembelajaran 1.1.2, 2.1.3, 5.2.2

Fokus Berkebolehan melakukan pelbagai pergerakan berdasarkan kelajuan.

1. Meningkatkan kelajuan semasa bergerak.


Objektif Pembelajaran 2. Mengenal pasti perlakuan yang boleh meningkatkan kelajuan.
3. Menerima cabaran dan berasa seronok semasa melakukan aktiviti.

1. Memanaskan badan.
2. Meniru pergerakan haiwan.
Aktiviti 3. Segitiga haiwan.
4. Permainan kecil ‘Musang dan ayam’.
5. Menyejukkan badan.

EMK Kreatif dan Inovasi

1. Lembaran Unit 2
BBM
2. Modul m/s: 5-7

Penilaian P&P

Pada akhir pengajaran;

6 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 3 murid yang tidak
mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.
Refleksi

PdP ditunda kerana…………………………………………...


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN 1

Tarikh 4.4.23/SELASA

Masa 11.00-11.30

Kelas 1

Aspek Kesedaran Fizikal

Tajuk Kesihatan Diri & Reproduktif

Standard Kandungan 1.1

Standard Pembelajaran 1.1.1

Objektif Pembelajaran
1. Mengenali bahagian tubuh – kepala, badan, tangan, kaki dan
genital.
1 Edarkan lirik lagu "Tubuh Saya" (Lampiran 1).
.

2 Nyanyi sambil beraksi bersama dengan murid mengikut


. melodi lagu “Are You Sleeping”.

3 Tunjukkan poster bahagian tubuh dan minta murid


. menamakan bahagian tubuh dalam gambar (Lampiran 2).

4 Soal jawab dengan murid tentang bahagian tubuh.


Aktiviti .
Contoh : Mana mata kamu?

Berapa mata kamu?

5 Bincang dengan murid tentang fungsi bahagian tubuh.


.
Contoh: Mata untuk melihat.

6 Edarkan Lembaran Kerja 1, 2, 3, 4 dan 5.


.

EMK Kreativiti dan inovasi

BBM Lirik lagu


Poster
Penilaian P&P Soalan lisan dan bertulis

Refleksi Pada akhir pengajaran;

SEMUA murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______


murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN 3

Tarikh 4.4.23/SELASA

Kelas 3

Masa 1.00-1.30

Tema HARGAILAH KESIHATAN

Tajuk KENALI ANGGOTA SEKSUAL


Standard Kandungan 1.1

Standard Pembelajaran 1.1.1

Pada akhir pengajaran, murid dapat:


Objektif Pembelajaran
1. Menyatakan anggota seksual seperti bibir, payu dara,punggung
dan genital.

6. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan


kaitannya dengan tajuk pelajaran.
Aktiviti 7. Sesi soal jawab: Menyatakan anggota seksual
8. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi
pelajaran.
9. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.

EMK Kreatif dan Inovatif

BBM Buku teks, buku latihan/buku aktiviti

Penilaian P&P Soalan (Lisan dan bertulis)

Refleksi Pada akhir pengajaran;

SEMUA murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______


murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.

PdP ditunda kerana…………………………………………...

……………………………………………………………………..
‫‪RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN B.ARAB TAHUN 4‬‬
‫‪3‬‬ ‫ألسبوع‬ ‫‪1.30-2.00‬‬ ‫الوقت‬ ‫اللغة العربية‬ ‫الـمادة‬
‫الثالثاء‬ ‫) اليوم (‬ ‫‪04/04/2023‬‬ ‫التاريخ‬ ‫الشهور امليالدية‬ ‫املوضوع‬
‫‪1.1.1/1.1.2/1.1.3‬‬ ‫معاير التعلم‬
‫يف آخر التعليم والتعلمية‪ ،‬يتمكن التالميذ من‪:‬‬
‫االستماع إىل أصوات احلروف القمرية والشمسية داخل كلمات احملاور ونطقها نطقا صحيحا‬
‫األهداف‬
‫ال القمرية ‪ ) :‬اَلْ َعربية ‪ ،‬اَلْميالد ‪ ،‬اَلْيوم (‬
‫ش َْهر ‪ ،‬اَللُّغَةٌ (‬ ‫ال الشمسية‪ ) :‬اَ ِّلري ِ‬
‫اض ُّي ‪ ،‬التَّ ْك ِريم ‪ ،‬اَل ّ‬‫َ‬
‫‪ -‬االستماع ‪ ٤ / ۳‬من احلروف ال القمرية والشمسية داخل كلمات احملاور ونطقها نطقا صحيحا‬ ‫مواصفات النجاح‬

‫الـمقدمة‬
‫‪ ‬يسمع التالميذ إىل احلروف القمرية والشمسيةـ مع إرشاد املعلم‪.‬‬

‫الرئيسية‬
‫‪ ‬يردد التالميذ أصوات احلروف القمرية والشمسية فرديا ومجاعيا وفئويا مع مراعاة النرب والتنغيم ‪.‬‬
‫األنشطة‬
‫‪ ‬ينطق التالميذ إىل أصوات احلروف القمرية والشمسيةـ نطقا صحيحا مع متييز بينهما‪.‬‬

‫الـخاتـم‬
‫‪ ‬يطلب املعلم التالميذ أن يشرتكوا يف ترتيب بطاقات احلروف القمرية والشمسية وينطق نطقا صحيحا‬

‫‪-‬‬
‫العلوم‬ ‫ة‬
‫‪STEM‬‬

‫العناصر عرب املنهج‬ ‫املهارات التفكري العايل‬


‫اللعبة اللغوية‬ ‫التركيب‬
‫‪EMK‬‬ ‫‪KBAT‬‬
‫☐كتاب التدريبات ‪ /‬كتاب‬
‫☐ الراديو‬ ‫☐ التطبيق املادة‬ ‫☐ كتاب املدرسي‬
‫املراجعة‬ ‫الوسائل املعينة‬
‫☐صحف التدريبات ‪ /‬التوزيعات‬ ‫☐ تطبيق ‪ /‬الصورةـ‬ ‫☐ مسالط‬ ‫☐ اإلنرتنت‬
‫☐ التقدمي‬ ‫☐ مالحظات‬ ‫☐ املهارة اإلستماع والكالم ☐ التامالت‬
‫تقييم التعليم والتعلمـ‬
‫☐ األخرى ‪.................. :‬‬ ‫☐ الشفوي‬ ‫☐صحف التدريبات‬ ‫☐ مهارة القراءة‬
‫☐ ا خريطة الرابط ‪ /‬الدعامة‬ ‫☐ خريطة الفقاعة املزوجة ☐ خريطة التدفق‬ ‫☐ خريطة الدائرة‬ ‫اخلرائط الذهنية ‪/‬‬
‫☐ خريطة اجلسر ‪ /‬القنطرة‬ ‫☐ خريطة التدفق املتعددة‬ ‫☐خريطة الشجرة‬ ‫☐ خريطة الفقاعة‬ ‫التفكري‬
‫‪ __/2‬التالميذ ال يستوعبون موضوع الدرسـ وحيتاجون إىل‬ ‫‪ __/15‬التالميذ يستوعبون موضوع الدرس‬ ‫املالحظة الذاتية‬
‫التكرار‪.‬‬ ‫ويستحيني فيهم‪.‬‬
‫تأجيل أنشطة التعليم والتعلمـ ألن‬
‫☐ العطلة العامة‬ ‫☐ العطلة اخلاصة‬ ‫☐ الربنامج اخلارجي‬ ‫☐ مشاورة‬
‫تأجيل أنشطة التعليم‬
........................‫☐ إخل‬ ‫☐ العطلة احلديثة‬ ‫املريض‬/‫☐ إجازة الراحة‬ ‫☐ برنامج املدرسة‬ ‫والتعلم ألن‬:
............................................. ‫أنشطة التعليم والتعلم حيمل إىل أسبوع‬

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 1

Tarikh 5.4.23/RABU

Kelas 1

Masa 8.00 – 8.30

Aspek Kesedaran Tubuh Badan

Standard Kandungan 1.1, 2.1, 5.1

Standard Pembelajaran 1.1.1, 2.1.1, 5.1.1

4. Melakukan pergerakan yang melibatkan kesedaran tubuh dari


segi bentuk dan imbangan.
5. Mengenal pasti kesedaran tubuh dari segi bentuk, imbangan,
Objektif Pembelajaran
pemindahan berat badan dan layangan.
6. Membuat persediaan diri sebelum, semasa dan selepas
melakukan aktiviti Pendidikan Jasmani.

6. Memanaskan badan
7. Penyampaian standard pembelajaran
Aktiviti 8. Permainan kecil
9. Menyejukkan badan
10. Pentaksiran

EMK

Kad huruf

BBM Kad perkataan

Kain penutup mata

Penilaian P&P

Refleksi PNP DI LAKSANAKAN DENGAN BAIK


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2

Tarikh 5.4.23/RABU

Kelas 2

Masa 8.30-9.00

Aspek Kesedaran Ruang

Standard Kandungan 1.1, 2.1, 5.1

Standard Pembelajaran 1.1.1, 2.1.1, 5.1.2

Berkebolehan melakukan pelbagai pergerakan berdasarkan


Fokus
kesedaran ruang.

7. Melakukan pergerakan ke ruang am yang telah ditetapkan


Objektif Pembelajaran 8. Membezakan pergerakan mengikut ruang
9. Melakukan aktiviti dalam ruang yang selamat

11. Memanaskan badan.


12. Bergerak dalam ruang terbuka.
13. Petak sempit dan luas.
Aktiviti
14. Bergerak berhalangan.
15. Permainan kecil ‘Finding Nemo’.
16. Menyejukkan badan.

EMK Kreatif dan Inovatif

3. Lembaran Unit 1
BBM
4. Modul m/s: 1-4

Penilaian P&P

Pada akhir pengajaran;

6 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 3 murid yang


Refleksi tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi
akan datang.

PdP ditunda kerana……………………………………………..


‫)‪RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN (RPH‬‬

‫‪05/04/2023‬‬ ‫رابو‬ ‫هاري ‪ /‬تاريخ‬ ‫‪03‬‬ ‫‪1‬‬ ‫فغضل ‪ /‬ميغضو‬


‫‪4 /5/6‬‬ ‫كلس‬ ‫‪11.00-12.00‬‬ ‫‪Pagi‬‬ ‫ماس‬
‫مات فالجرن‪/‬‬
‫‪1-43‬‬ ‫سورة الرعد اية‬ ‫تاجوق>‬ ‫ختم القرءان‬ ‫فنديديقن إسالم‬
‫بيدغ‬
‫‪29-43‬‬ ‫ممباخ سورة الرعد اية‬ ‫ستندرد كاندوغن‬
‫ستندرد فمبالجرن ممباخ سورة الرعد اية ‪ 29-43‬دغن بتول دان برتجويد‪.‬‬
‫فد اخير فغاجرن دان فمبالجرن موريد دافت‪:‬‬
‫اوبجيكتيف‬
‫ممباخ سورة الرعد اية ‪ 29-43‬دغن بيمبيغن ضورو‪.‬‬ ‫‪i‬‬
‫فالجرن‬
‫ممباخ سورة الرعد اية ‪ 29-43‬دغن بتول دان برتجويد‪.‬‬ ‫‪ii‬‬

‫موريد برجاي جك دافت ممباخ ستياف اية دغن قوات دان جلس ماللوءي اكتيؤيتي تلقي مشافحة (باخ‬
‫كريتريا> كجاياءن‬
‫ايكوت ضورو)‪.‬‬
‫‪ i‬موريد> دمينتا برسديا دان بردعاء سبلوم مموالكن فمبالجرن‪.‬‬
‫اكتيؤيتي>‬
‫‪ ii‬موريد> مندغر فنرغن ضورو> مغناءي ادب ممباخ القرءان دان فندوان ممباخ القرءان دغن بتول‬ ‫فرموالءن‬
‫دان برتجويد‪>.‬‬
‫‪ i‬ضورو ممافركن اية القرءان مغيكوت سوكتن يغ دفالجري فد سكرين دهادفن كلس دان موريد>‬
‫مليهت دغن تليتي‪.‬‬
‫‪ ii‬موريد> ممباخ اية دمي اية سخارا تلقي مشافهه مغيكوت ضورو سخارا اينديؤيدو‪/‬كومفولن‪/‬كلس‪.‬‬
‫(‪)BIG‬‬
‫‪ iii‬موريد> التيه توبي ممباخ فوتوغن اية يغ سوكر> سخارا كلس‪ ،‬كومفولن دان اينديؤيدو‪Read and (.‬‬
‫‪) Highlight‬‬
‫ببراف اورغ> موريد توروس> دمينتا اونتوق مغتواءي> باخاءن دان موريد> الءين مغيكوت باخاءن‪.‬‬ ‫‪iv‬‬
‫(‪)Exemplar‬‬
‫موريد> دبهاضيكن كفد تيض كومفولن مغيكوت تاهف فغواساءن ياءيت خمرلغ (‪ ,)A‬سدرهان (‬ ‫‪v‬‬ ‫اكتيؤيتي> فركمبغن‬
‫‪ ,)B‬دان لمه (‪:)C‬‬
‫كومفولن ‪ :A‬ممباخ دان ممبينخغكن كليمه برتجويد> سرتا ممبيمبيغ باخاءن موريد> كومفولن‬
‫الءين‪.‬‬
‫كومفولن ‪ :B‬ممباخ ايات سخارا برفاسغن برسام موريد> توروس دان دسيمق اوليه ضورو‪>.‬‬
‫كومفولن ‪ :C‬ممباخ كليمه دان فوتوغن اية دغن بيمبيغن ضورو سخارا> تلقي مشافحة‪.‬‬
‫ضورو ممفردغركن باخاءن درفد الشيخ مشاري> بن راشد العفاسي سباضاي> فنضوهن‪Sumber:( .‬‬
‫‪vi‬‬
‫‪)Youtube‬‬
‫ضورو دان موريد> ممبوات فنيالين دان بيمبيغن ترهادف> حصيل فمبنتغن دان حصيل كرجا‪.‬‬ ‫‪ix‬‬

‫موريد> دبيمبيغ ممبوات روموسن فمبالجرن دان دبري ضالقن اونتوق استقامه ممباخ القرءان‬ ‫‪i‬‬ ‫اكتيؤيتي> فنوتوف‬
‫دغن خرمت‪.‬‬
‫‪ ‬فمبنتغن‬ ‫‪ ‬لمبرن كرجا‬ ‫اينسترومن‬ ‫‪ ‬فنوليسن‬ ‫‪ ‬ليسن‬
‫قاعده فنتكسيرن‬
‫‪ ‬فروجيك‬ ‫‪ ‬كوءيز‬ ‫فنتكسيرن‬ ‫‪ ‬تسميع‬ ‫‪ ‬فمرهاتين‬
‫‪ ‬كد ايمبسن‬ ‫‪ ‬فروجيكتور‬ ‫باهن بنتو مغاجر‬ ‫‪ ‬كوالبوراتيف‬ ‫‪ ‬براساسكن‬ ‫قاعده فمبالجرن‬
‫موريد‬
‫‪‬‬
‫‪ ‬مصحف القرءان ‪ ‬باهن موجود‬ ‫‪ ‬فورماتيف‬
‫كماهيرن‪/‬فروسيس‬
‫‪TP 3‬‬ ‫تاهف فغواساءن‬ ‫‪Exemplar‬‬ ‫‪PAK-21‬‬ ‫اكتيؤيتي‬
‫مغفليكاسي‬ ‫‪KBAT‬‬ ‫كأيغينن معلوم بالس سضرا‬ ‫‪EMK‬‬

‫سكولـهكو‬
‫بهاس عرب‬ ‫فندكتن برتيما‬ ‫تكون‪ ,‬تليتي‪ ,‬ترمفيل‬
‫سجهترا‬
‫اورغ موريد دافت منخافاي اوبجيكتيف فمبالجرن دان دبريكن التيهن‬ ‫‪5 / 00‬‬
‫فغاياءن‪/‬فغوكوهن‪.‬‬
‫اورغ موريد تيدق مغواساءي اوبجيكتيف فمبالجرن دان دبريكن التيهن فموليهن‪.‬‬ ‫‪1 / 00‬‬ ‫ريفليكسي ‪ /‬ايمفك‬

‫اكتيؤيتي> فغاجرن دان فمبالجرن دتغضوهكن كران ‪ :‬تيدق بركناءن‬

‫‪RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN‬‬


‫‪SEKOLAH KEBANGSAAN SERI SEDOHOK TAHUN 6‬‬
‫‪3‬‬ ‫ألسبوع‬ ‫‪1.00-1.30‬‬ ‫الوقت‬ ‫اللغة العربية‬ ‫الـمادة‬
‫األربعاء‬ ‫) اليوم (‬ ‫‪05/04/2023‬‬ ‫التاريخ‬ ‫حياتنا أمْج َ ُل بالنظافة‬ ‫املوضوع‬
‫‪1.1.1/1.1.3/2.1.2/2.1.4‬‬ ‫معاير التعلم‬
‫يف آخر التعليم والتعلمية‪ ،‬يتمكن التالميذ من‪:‬‬
‫االستماع إىل أصوات احلروف املتماثلة داخل كلمات احملاور ونطقها نطقا صحيحا‬
‫األهداف‬
‫ْم ‪ُ ،‬عنُ ٌق ‪َ -‬أ َس ٌد ‪ِ ،‬إبِ ٌل ‪ُ ،‬أذُ ٌن )‬ ‫ِ‬
‫الحروف " ع – ء " ‪َ ( :‬علَ ٌم ‪ ،‬عل ٌ‬
‫ب ‪َ -‬ه ِديَّةٌ ‪ِ ،‬هاَل ٌل ‪ُ ،‬ه ْد ُه ْد )‬ ‫صا ٌن ‪ُ ،‬ح ٌّ‬ ‫ِ‬
‫الحروف " ح – ه " ‪َ ( :‬ح َساءٌ ‪ ،‬ح َ‬
‫‪ -‬االستماع ‪ ٥ / ٤ / ۳‬من الكلمات إىل أصوات احلروف املتماثلة داخل كلمات احملاور ونطقها نطقا صحيحا‪.‬‬ ‫مواصفات النجاح‬
‫الـمقدمة‬

‫‪ ‬يستمع التالميذ إىل الكلمات اليت فيها أصوات احلروف املتماثلة ( ع – ء ) ( ح – ه ) مع إرشاد املعلم‪.‬‬
‫الرئيسية‬

‫‪ ‬يردد التالميذ الكلمات اليت فيها أصوات احلروف املتماثلة فرديا ومجاعيا وفئويا مع مراعاة النرب والتنغيم ‪.‬‬
‫األنشطة‬
‫‪ ‬ينطق التالميذ إىل الكلمات اليت فيها أصوات احلروف املتماثلة نطقا صحيحا مع متييز بينهما‪.‬‬
‫الـخاتـمة‬

‫‪ ‬يطلب املعلم التالميذ أن يشرتكوا يف ترتيب بطاقات الكلمات اليت فيها أصوات احلروف املتماثلة وينطق نطقا صحيحا‬

‫‪-‬‬
‫العلوم‬ ‫‪STEM‬‬

‫العناصر عرب املنهج‬ ‫املهارات التفكري العايل‬


‫اللعبة اللغوية‬ ‫التركيب‬
‫‪EMK‬‬ ‫‪KBAT‬‬
‫☐كتاب التدريبات ‪ /‬كتاب‬ ‫☐ الراديو‬ ‫☐ التطبيق املادة‬ ‫☐ كتاب املدرسي‬ ‫الوسائل املعينة‬
‫املراجعة‬
‫☐صحف التدريبات ‪ /‬التوزيعات‬ ‫☐ تطبيق ‪ /‬الصورةـ‬ ‫☐ مسالط‬ ‫☐ اإلنرتنت‬
‫☐ التقدمي‬ ‫☐ مالحظات‬ ‫☐ املهارة اإلستماع والكالم ☐ التامالت‬
‫تقييم التعليم والتعلمـ‬
‫☐ األخرى ‪.................. :‬‬ ‫☐ الشفوي‬ ‫☐صحف التدريبات‬ ‫☐ مهارة القراءة‬
‫☐ ا خريطة الرابط ‪ /‬الدعامة‬ ‫☐ خريطة الفقاعة املزوجة ☐ خريطة التدفق‬ ‫☐ خريطة الدائرة‬ ‫اخلرائط الذهنية ‪/‬‬
‫☐ خريطة اجلسر ‪ /‬القنطرة‬ ‫☐ خريطة التدفق املتعددة‬ ‫☐خريطة الشجرة‬ ‫☐ خريطة الفقاعة‬ ‫التفكري‬
‫‪ __/3‬التالميذ ال يستوعبون موضوع الدرسـ وحيتاجون إىل‬ ‫‪ __/14‬التالميذ يستوعبون موضوع الدرس‬
‫التكرار‪.‬‬ ‫ويستحيني فيهم‪.‬‬ ‫املالحظة الذاتية‬
‫تأجيل أنشطة التعليم والتعلمـ ألن‬
‫☐ العطلة العامة‬ ‫☐ العطلة اخلاصة‬ ‫☐ الربنامج اخلارجي‬ ‫☐ مشاورة‬
‫تأجيل أنشطة التعليم‬
‫☐ إخل‪........................‬‬ ‫☐ العطلة احلديثة‬ ‫☐ إجازة الراحة‪/‬املريض‬ ‫☐ برنامج املدرسة‬ ‫‪:‬والتعلم ألن‬
‫أنشطة التعليم والتعلم حيمل إىل أسبوع ‪.............................................‬‬

‫‪RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 3‬‬

‫‪Tarikh‬‬ ‫‪6.4.23/KHAMIS‬‬

‫‪Kelas‬‬ ‫‪3‬‬

‫‪Masa‬‬ ‫‪8.30-9.00‬‬

‫‪Modul‬‬ ‫)‪Kemahiran (Gimnastik Asas‬‬

‫‪Tajuk‬‬ ‫‪2. Hambur Kucing‬‬

‫‪Berkebolehan melakukan kemahiran hambur dan mendarat dengan‬‬


‫‪Fokus‬‬
‫‪lakuan yang betul.‬‬

‫‪Standard Kandungan‬‬ ‫‪1.1, 2.1, 5.1‬‬

‫‪Standard Pembelajaran‬‬ ‫‪1.1.1, 2.1.1, 5.1.2‬‬

‫‪Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-‬‬

‫‪4. Melakukan hambur dari aras tinggi dan mendarat ke aras rendah.‬‬
‫‪Objektif Pembelajaran‬‬ ‫‪5. Menyatakan perbezaan lakuan semasa melakukan hambur dari‬‬
‫‪pelbagai aras.‬‬

‫‪6. Mematuhi peraturan keselamatan di tempat melakukan aktiviti.‬‬

‫‪Aktiviti‬‬ ‫‪6. Memanaskan badan‬‬


‫‪7. Penyampaian standard pembelajaran‬‬
‫‪8. Permainan kecil atau persembahan‬‬
‫‪9. Menyejukkan badan‬‬
‫‪10. Pentaksiran‬‬

‫‪EMK‬‬ ‫‪Kreativiti dan inovasi‬‬

‫‪BBM‬‬ ‫‪Tilam gimnastik, rantaian gelang getah, tiang, pundi kacang, dan peti.‬‬

‫‪Penilaian P&P‬‬ ‫)‪Pemerhatian/Penilaian (Bertulis atau lisan‬‬

‫;‪Pada akhir pengajaran‬‬

‫______ ‪SEMUA murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan‬‬


‫‪Refleksi‬‬ ‫‪murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas‬‬
‫‪dalam sesi akan datang.‬‬

‫‪PdP ditunda kerana………………………………………….............................................‬‬

‫‪RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN‬‬


‫‪SEKOLAH KEBANGSAAN SERI SEDOHOK TAHUN 5‬‬
‫‪3‬‬ ‫ألسبوع‬ ‫‪10.00-10.30‬‬ ‫الوقت‬ ‫اللغة العربية‬ ‫الـمادة‬
‫الخميس‬ ‫) اليوم (‬ ‫‪06/04/2023‬‬ ‫التاريخ‬ ‫يف املطبخ‬ ‫املوضوع‬
‫‪1.1.1/1.1.3‬‬ ‫معاير التعلم‬
‫يف آخر التعليم والتعلمية‪ ،‬يتمكن التالميذ من‪:‬‬
‫االستماع إىل أصوات احلروف املتماثلة داخل كلمات احملاور ونطقها نطقا صحيحا‬
‫األهداف‬
‫ِ‬
‫الحروف " ث – س " ‪ ( :‬ثَاَّل َجةٌ ‪ ،‬س ِّك ٌ‬
‫ين )‬
‫ص ْح ٌن )‬ ‫الحروف " س – ص " ‪َ ( :‬سـمـَ َكةٌ ‪ُ ،‬سلَّ ٌم ‪َ ،‬‬
‫صالَةٌ ‪َ ،‬‬
‫‪ -‬االستماع ‪ ٥ / ٤ / ۳‬من الكلمات إىل أصوات احلروف املتماثلة داخل كلمات احملاور ونطقها نطقا صحيحا‪.‬‬ ‫مواصفات النجاح‬
‫الـمقدمة‬

‫‪ ‬يسمع التالميذ إىل احلروف املتماثلة مع إرشاد املعلم‪.‬‬


‫الرئيسية‬

‫‪ ‬يردد التالميذ أصوات احلروف املتماثلة فرديا ومجاعيا وفئويا مع مراعاة النرب والتنغيم ‪.‬‬
‫األنشطة‬
‫الـخاتـمة‬

‫‪ ‬ينطق التالميذ إىل أصوات احلروف املتماثلة نطقا صحيحا مع متييز بينهما‪.‬‬

‫‪ ‬يطلب املعلم التالميذ أن يشرتكوا يف ترتيب بطاقات احلروف املتماثلة وينطق نطقا صحيحا‬

‫‪-‬‬
‫العلوم‬ ‫‪STEM‬‬
‫العناصر عرب املنهج‬ ‫املهارات التفكري العايل‬
‫اللعبة اللغوية‬ ‫التركيب‬
‫‪EMK‬‬ ‫‪KBAT‬‬
‫☐كتاب التدريبات ‪ /‬كتاب‬
‫☐ الراديو‬ ‫☐ التطبيق املادة‬ ‫☐ كتاب املدرسي‬
‫املراجعة‬ ‫الوسائل املعينة‬
‫☐صحف التدريبات ‪ /‬التوزيعات‬ ‫☐ تطبيق ‪ /‬الصورةـ‬ ‫☐ مسالط‬ ‫☐ اإلنرتنت‬
‫☐ التقدمي‬ ‫☐ مالحظات‬ ‫☐ املهارة اإلستماع والكالم ☐ التامالت‬
‫تقييم التعليم والتعلمـ‬
‫☐ األخرى ‪.................. :‬‬ ‫☐ الشفوي‬ ‫☐صحف التدريبات‬ ‫☐ مهارة القراءة‬
‫☐ ا خريطة الرابط ‪ /‬الدعامة‬ ‫☐ خريطة الفقاعة املزوجة ☐ خريطة التدفق‬ ‫☐ خريطة الدائرة‬ ‫اخلرائط الذهنية ‪/‬‬
‫☐ خريطة اجلسر ‪ /‬القنطرة‬ ‫☐ خريطة التدفق املتعددة‬ ‫☐خريطة الشجرة‬ ‫☐ خريطة الفقاعة‬ ‫التفكري‬
‫‪ __/2‬التالميذ ال يستوعبون موضوع الدرسـ وحيتاجون إىل‬ ‫‪ __/15‬التالميذ يستوعبون موضوع الدرس‬
‫التكرار‪.‬‬ ‫ويستحيني فيهم‪.‬‬ ‫املالحظة الذاتية‬
‫تأجيل أنشطة التعليم والتعلمـ ألن‬
‫☐ العطلة العامة‬ ‫☐ العطلة اخلاصة‬ ‫☐ الربنامج اخلارجي‬ ‫☐ مشاورة‬
‫تأجيل أنشطة التعليم‬
‫☐ إخل‪........................‬‬ ‫☐ العطلة احلديثة‬ ‫☐ إجازة الراحة‪/‬املريض‬ ‫☐ برنامج املدرسة‬ ‫‪:‬والتعلم ألن‬
‫أنشطة التعليم والتعلم حيمل إىل أسبوع ‪.............................................‬‬

‫‪RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN‬‬

‫‪MINGGU‬‬ ‫‪HARI‬‬ ‫‪TARIKH‬‬ ‫‪TAHUN‬‬ ‫‪MASA‬‬ ‫‪MATAPELAJARAN‬‬

‫‪11.00‬‬ ‫‪-‬‬ ‫‪11.30‬‬ ‫‪Pendidika‬‬


‫‪3‬‬ ‫‪Khamis‬‬ ‫‪6/4/2023‬‬ ‫‪2‬‬ ‫‪n‬‬
‫‪30 minit‬‬ ‫‪Kesihatan‬‬

‫‪KOMPONEN‬‬ ‫)‪PENDIDIKAN KESIHATAN REPRODUKTIF DAN SOSIAL (PEERS‬‬


‫‪UNIT‬‬ ‫‪9: HARI YANG CERIA‬‬
‫‪TAJUK‬‬ ‫‪GAYA HIDUP SIHAT‬‬

‫‪STANDARD KANDUNGAN‬‬ ‫‪1.1 Kemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan reproduktif‬‬
‫‪1.1.1 Menyatakan maksud postur, rehat dan tidur.‬‬

‫‪STANDARD PEMBELAJARAN‬‬ ‫‪1.1.2 Mengaplikasi postur yang betul untuk pertumbuhan dan perkembangan fizikal yang‬‬
‫‪sihat.‬‬

‫‪Pada akhir PdPC murid akan dapat :‬‬

‫‪1. Menyatakan maksud postur, rehat dan tidur.‬‬


‫‪OBJEKTIF PEMBELAJARAN‬‬
‫‪2. Mengaplikasi postur yang betul untuk pertumbuhan dan perkembangan fizikal yang sihat.‬‬

‫‪Murid berjaya menyenaraikan 3 maksud postur, rehat dan tidur dengan betul.‬‬
‫‪KRITERIA KEJAYAAN‬‬
1. Murid diterangkan tentang gaya hidup sihat.
2. Murid digalakkan mengaplikasikan postur yang betul dalam kehidupan seharian.
3. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
4. Setiap pasukan melukiskan postur cara duduk, cara berdiri, cara tidur dan cara
AKTIVITI mengangkat barang mengikut kreativiti ahli kumpulan dalam kertas manila. (PAK-21)
PDPC 5. Setiap kumpulan akan bergerak dari satu pasukan ke satu pasukan untuk membuat
penilaian hasil kerja setiap pasukan. (PAK-21)
6. Guru bersoal jawab dengan murid dan membuat kesimpulan tentang pelajaran hari ini.
(KBAT)

Stretch to Sketch (Lukis mengikut


AKTIVITI PAK-21 Rotating Review
kreativiti)
BT m/s 68
BBB/BBM

EMK Kreativiti dan Inovasi

KBAT Mengaplikasi Choose an item.

NILAI Kerjasama Toleransi

PENTAKSIRAN BILIK
TAHAP PENGUASAAN 2 Penglibatan dalam kelas.
DARJAH (PBD)

KEHADIRAN :
SEMUA murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
REFLEKSI / IMPAK
______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ________________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN DUNIA MUZIK TAHUN 2

Tarikh 6.4.23/KHAMIS

Kelas 2

Masa 11.30-12.00

Tema MULANYA DI SINI

Fokus Warna Ton


Pengalaman Muzik
Standard Kandungan
1.1 Menyanyi pelbagai repertoire secara solo atau berkumpulan

1.1.1 Mendemonstrasi warna ton


Standard Pembelajaran
 suara manusia dengan betul.

Objektif Pembelajaran Pada akhir pengajaran, murid dapat:


1. Mengenal pasti jenis suara yang terdapat dalam lagu yang
diperdengarkan dengan betul;

- Suara lelaki / suara perempuan

2. Mengenal pasti warna ton jenis suara yang diperdengarkan


dengan betul :

 Lembut / kasar / nyaring dan sebagainya

1. Mendengar bunyi daripada pelbagai sumber bunyi.

2. Mengecam dan mengenal pasti bunyi.

3. Mengajuk bunyi dengan menggunakan suara.

4. Meneroka bunyi daripada pelbagai sumber.

Aktiviti 5. Mendengar pelbagai bunyi daripada pelbagai sumber.

Contoh sifat Suara:

 Nyaring - Lembut

 Garau - Tinggi

 Halus - Rendah

EMK Kreatif dan Inovatif

Lagu Mari Menyanyi


BBM
( CD 1 Track 03/04)

Penilaian P&P

Pada akhir pengajaran;

SEMUA murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______


Refleksi murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.

PdP ditunda kerana………………………………………….........................................


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN MORAL TAHUN 1

Tarikh 6.4.23/KHAMIS
Masa 12.00-1.00
Kelas 1
Nilai Utama KEPERCAYAAN KEPADA TUHAN
Tajuk DUNIA SAYA YANG INDAH
Standard 1.1
Kandungan
Standard 1.1.1 , 1.1.2
Pembelajaran
Objektif Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat;
Pembelajaran c) Menyatakan keadaan alam di Kawasan tempat tinggal.
d) Menceritakan kepelbagaian ciptaan Tuhan
Aktiviti Konsep ( Buku Teks : 1 )
1. Murid membaca dan memahami cerita.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Bantu murid menceritakan kepelbagaian ciptaan Tuhan
berdasarkan ransangan gambar dan persekitaran
4. Murid mendengar guru membuat tentang isi pelajaran.
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.

EMK Kreativiti dan inovatif


BBM Buku teks, buku kerja, buku latihan
Penilaian Soalan ( Lisan atau Bertulis )
Refleksi Pada akhir pengajaran;
SEMUA murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ______
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.

PdP ditunda
kerana………………………………………………………………………………………..
‫)‪RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN (RPH‬‬

‫‪06/04/2023‬‬ ‫خميس‬ ‫هاري ‪ /‬تاريخ‬ ‫‪03‬‬ ‫‪1‬‬ ‫فغضل ‪ /‬ميغضو‬


‫‪4/5/6‬‬ ‫كلس‬ ‫‪1.00-2.00‬‬ ‫‪Petang‬‬ ‫ماس‬
‫مات فالجرن‪/‬‬
‫اونيت ‪ : 1‬ممباخ سورة التكاثر‬ ‫تاجوق>‬ ‫القرءان (تالوة)‬ ‫فنديديقن إسالم‬
‫بيدغ‬
‫ممباخ سورة التكاثر دغن بتول دان برتجويد> سرتا مغعملكنث دالم كهيدوفن هارين سخارا‬ ‫‪1.1‬‬ ‫ستندرد كاندوغن‬
‫برادب دان براستقامة‪.‬‬
‫ممباخ سورة التكاثر دغن بتول دان برتجويد‪>.‬‬ ‫‪1.1.1‬‬
‫ستندرد فمبالجرن‬
‫ممباخ سورة التكاثر دالم كهيدوفن هارين سخارا برادب دان استقامة‪.‬‬ ‫‪1.1.2‬‬

‫فد اخير فغاجرن دان فمبالجرن موريد دافت‪:‬‬


‫اوبجيكتيف‬
‫ممباخ سورة التكاثر اية ‪ 5-8‬دغن بيمبيغن ضورو‪.‬‬ ‫‪i‬‬
‫فالجرن‬
‫‪ ii‬ممباخ سورة التكاثر اية ‪ 5-8‬دغن بتول دان برتجويد‪>.‬‬
‫موريد> دأغضف برجاي جك دافت ممباخ اية يغ دفالجري> دغن بتول ماللوءي اكتيؤيتي> تسميع‬
‫كريتريا> كجاياءن‬
‫بركومفولن‪>.‬‬
‫موريد> منونتون دان مندغر دغن تليتي ؤيديو باخاءن خونتوه سورة درفد يوتيوب‪Sumber:( >.‬‬
‫‪i‬‬
‫‪)Youtube‬‬ ‫اكتيؤيتي>‬
‫‪ ii‬موريد> مندغر فنرغن ضورو> بركاءيتن ؤيديو> يغ دتايغكن دان كاءيتنث دغن تاجوق> سرتا ايسي‬ ‫فرموالءن‬
‫فالجرن‪.‬‬
‫‪ i‬ضورو ممافركن سورة يغ دفالجري فد سكرين ‪ LCD‬دهادفن كلس دان موريد> مليهت فافرن‬
‫دغن تليتي‪.‬‬
‫‪ ii‬موريد> دبيمبيغ ممباخ كلمة دان فوتوغن اية سوكر دان برتجويد> درفد سورة يغ دفالجري> سخارا‬
‫تلقي مشافحة‪.‬‬
‫‪ iii‬موريد> التيه توبي ممباخ دان مثبوت كليمه دان فوتوغن اية دغن بتول سخارا برفاسغن‪Think-( .‬‬
‫‪)Pair-Share‬‬
‫(‬ ‫ضورو مندغر دغن تليتي دان مثيمق باخاءن موريد سرتا> ممبتولكن مخرج دان حكوم تجويد‪.‬‬ ‫‪iv‬‬
‫‪)Read and Highlight‬‬ ‫اكتيؤيتي> فركمبغن‬
‫موريد> دبهاضيكن كفد تيض كومفولن مغيكوت تاهف فغواساءن ياءيت خمرلغ (‪ ,)A‬سدرهان (‬ ‫‪v‬‬
‫‪ ,)B‬دان لمه (‪:)C‬‬
‫كومفولن ‪ :A‬ممباخ سورة التكاثر اية ‪ 5-8‬سخارا برضيلير دان دسيمق اوليه راكن‪Build The(.‬‬
‫‪)Biggest Tower‬‬
‫كومفولن ‪ :B‬ممباخ سورة التكاثر اية ‪ 5-8‬ماللوءي كد اية دغن بيمبيغن راكن دان دسيمق> اوليه‬
‫ضورو‪.‬‬
‫كومفولن ‪ :C‬ممباخ سورة التكاثر اية ‪ 5-8‬ماللوءي كد فوتوغن اية دغن بيمبيغن ضورو‪>.‬‬
‫موريد> ممبري كومينتر> مغناءي اكتيؤيتي يغ تله دالكوكن باضي توجوان فنمبهباءيقن‪Learning( .‬‬ ‫‪i‬‬
‫‪)Experience‬‬
‫اكتيؤيتي> فنوتوف ‪ ii‬موريد دبيمبيغ ممبوات روموسن ايسي فالجرن دان دإيغتكن سوفايا ممباخ سورة سباضاي‬
‫عملن هارين‪.‬‬
‫‪ ‬فمبنتغن‬ ‫‪ ‬لمبرن كرجا‬ ‫اينسترومن‬ ‫‪ ‬فنوليسن‬ ‫قاعده فنتكسيرن ‪ ‬ليسن‬
‫‪ ‬فروجيك‬ ‫‪ ‬كوءيز‬ ‫فنتكسيرن‬ ‫‪ ‬تسميع‬ ‫‪ ‬فمرهاتين‬
‫‪ ‬براساسكن‬
‫‪ ‬كد ايمبسن‬ ‫‪ ‬فروجيكتور‬ ‫‪ ‬كوالبوراتيف‬
‫موريد‬
‫باهن بنتو مغاجر‬ ‫قاعده فمبالجرن‬
‫‪‬‬
‫‪ ‬مصحف القرءان ‪ ‬باهن موجود‬ ‫‪ ‬فورماتيف‬
‫كماهيرن‪/‬فروسيس‬
‫‪TP 3‬‬ ‫تاهف فغواساءن‬ ‫‪Build The Biggest Tower‬‬ ‫‪PAK-21‬‬ ‫اكتيؤيتي‬
‫مغفليكاسي‬ ‫‪KBAT‬‬ ‫كأيغينن معلوم بالس سضرا‬ ‫‪EMK‬‬

‫سكولـهكو‬
‫مشاركت>‬ ‫فندكتن برتيما‬ ‫جاتي ديري‬
‫سجهترا‬
‫اورغ موريد دافت منخافاي اوبجيكتيف فمبالجرن دان دبريكن التيهن‬ ‫‪5 / 00‬‬
‫فغاياءن‪/‬فغوكوهن‪.‬‬
‫اورغ موريد تيدق مغواساءي اوبجيكتيف فمبالجرن دان دبريكن التيهن فموليهن‪.‬‬ ‫‪1 / 00‬‬ ‫ريفليكسي ‪ /‬ايمفك‬

‫اكتيؤيتي> فغاجرن دان فمبالجرن دتغضوهكن كران ‪ :‬تيدق بركناءن‬
