Anda di halaman 1dari 13

Rancangan Pengajaran Harian

Pendidikan Kesenian (PSV) Tahun 2 2023


Minggu : 4 Hari : AHAD Tarikh : 16.4.23
Mata Pelajaran : Pendidikan Kesenian Masa : 8.30 – 9.30 pagi

Kelas : Tahun 2 Tema : Seni Di Sekeliling Ku


Tajuk : Sayur-sayuran
Bidang Menggambar – Lukisan (Teknik garisan selari)

Standard Kandungan 3.1 Penghasilan Karya 4.1 Penghayatan


Kreatif karya Seni
Objektif Pembelajaran Di akhir pengajaran murid dapat :
1. Menghasilkan gambar yang kreatif menggunakan teknik lukisan berdasarkan bahasa
seni visual.
2. Membuat apresiasi terhadap hasil karya

Standard Pembelajaran 1. Mengimbas kembali cara menghasilkan karya. (EK1, EK 2)


3.1.1 4.1.1 4.1.2 2. Menjana idea yang kreatif dan inovatif dalam menghasilkan karya. (EK3,EK 4)
(Aktiviti PdP) 3. Menghasilkan karya yang kreatif dengan mengaplikasikan pengetahuan, kefahaman
dan kemahiran bahasa seni visual, media, proses dan teknik.
4. Membuat kemasan pada hasil karya.
5. Membuat apresiasi hasil karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, teknik
dan proses. (EK 5)

EMK Kreatif dan inovatif, keusahawanan, Kelestarian Alam Sekitar (EK 1, EK 2, EK 3 dan EK 5), TMK
dan nilai murni.

BBB Peta i-think, Internet dan CD


Media : Kertas lukisan, Warna pensel, oil pastel, pensel, magic color

Penilaian PdP Sepanjang proses penghasilan karya dalam bidang menggambar menggunakan teknik lukisan
(garisan selari) berdasarkan empat standard kandungan

Refleksi 8 orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. 2 orang murid tidak mencapai objektif akan
diberi bimbingan khas dalam sesi pengajaran pada masa akan datang

Catatan
‫)‪RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN (RPH‬‬
‫‪PENDIDIKAN ISLAM‬‬
‫‪16/04/2023‬‬ ‫احد‬ ‫هاري ‪ /‬تاريخ‬ ‫‪04‬‬ ‫‪1‬‬ ‫فغضل ‪ /‬ميغضو‬
‫‪4 /5/6‬‬ ‫كلس‬ ‫‪09.30-10.30‬‬ ‫‪Pagi‬‬ ‫ماس‬
‫سورة ابراهيم اية ‪1-52‬‬ ‫تاجوق‬ ‫ختم القرءان‬ ‫فنديديقن إسالم‬ ‫مات فالجرن‪ /‬بيدغ‬
‫ممباخ سورة ابراهيم اية ‪11-42‬‬ ‫ستندرد كاندوغن‬
‫ممباخ سورة ابراهيم اية ‪ 11-42‬دغن بتول دان برتجويد‪.‬‬ ‫ستندرد فمبالجرن‬
‫فد اخير فغاجرن دان فمبالجرن موريد دافت‪:‬‬
‫ممباخ سورة ابراهيم اية ‪ 11-42‬دغن بيمبيغن ضورو‪.‬‬ ‫‪i‬‬ ‫اوبجيكتيف فالجرن‬
‫ممباخ سورة ابراهيم اية ‪ 11-42‬دغن بتول دان برتجويد‪.‬‬ ‫‪ii‬‬
‫موريد برجاي جك دافت ممباخ ستياف اية دغن قوات دان جلس ماللوءي اكتيؤيتي تلقي مشافحة (باخ ايكوت ضورو)‪.‬‬ ‫كريتريا كجاياءن‬
‫موريد دمينتا برسديا دان بردعاء سبلوم مموالكن فمبالجرن‪.‬‬ ‫‪i‬‬
‫اكتيؤيتي فرموالءن‬
‫موريد مندغر فنرغن ضورو مغناءي ادب ممباخ القرءان دان فندوان ممباخ القرءان دغن بتول دان برتجويد‪.‬‬ ‫‪ii‬‬
‫ضورو ممافركن اية القرءان مغيكوت سوكتن يغ دفالجري فد سكرين دهادفن كلس دان موريد مليهت دغن‬
‫‪i‬‬
‫تليتي‪.‬‬
‫موريد ممباخ اية دمي اية سخارا تلقي مشافهه مغيكوت ضورو سخارا اينديؤيدو‪/‬كومفولن‪/‬كلس‪)BIG( .‬‬ ‫‪ii‬‬
‫موريد التيه توبي ممباخ فوتوغن اية يغ سوكر سخارا كلس‪ ،‬كومفولن دان اينديؤيدو‪Read and Highlight (.‬‬
‫‪iii‬‬
‫)‬
‫ببراف اورغ موريد توروس دمينتا اونتوق مغتواءي باخاءن دان موريد الءين مغيكوت باخاءن‪)Exemplar( .‬‬ ‫‪iv‬‬
‫موريد دبهاضيكن كفد تيض كومفولن مغيكوت تاهف فغواساءن ياءيت خمرلغ (‪ ,)A‬سدرهان (‪ ,)B‬دان لمه (‬ ‫اكتيؤيتي فركمبغن‬
‫‪:)C‬‬ ‫‪v‬‬
‫كومفولن ‪ :A‬ممباخ دان ممبينخغكن‪ y‬كليمه برتجويد سرتا ممبيمبيغ باخاءن موريد كومفولن الءين‪.‬‬
‫كومفولن ‪ :B‬ممباخ ايات سخارا برفاسغن برسام موريد توروس دان دسيمق اوليه ضورو‪.‬‬
‫كومفولن ‪ :C‬ممباخ كليمه دان فوتوغن اية دغن بيمبيغن ضورو سخارا تلقي مشافحة‪.‬‬
‫ضورو ممفردغركن باخاءن درفد الشيخ مشاري بن راشد العفاسي سباضاي فنضوهن‪Sumber:( .‬‬
‫‪vi‬‬
‫‪)Youtube‬‬
‫ضورو دان موريد ممبوات فنيالين‪ y‬دان بيمبيغن‪ y‬ترهادف حصيل فمبنتغن دان حصيل كرجا‪.‬‬ ‫‪ix‬‬
‫موريد دبيمبيغ‪ y‬ممبوات روموسن فمبالجرن دان دبري ضالقن اونتوق استقامه ممباخ القرءان دغن خرمت‪.‬‬ ‫‪i‬‬ ‫اكتيؤيتي فنوتوف‬
‫‪ ‬فمبنتغن‬ ‫‪ ‬لمبرن كرجا‬ ‫‪ ‬فنوليسن‬ ‫‪ ‬ليسن‬
‫اينسترومن فنتكسيرن‬ ‫قاعده فنتكسيرن‬
‫‪ ‬فروجيك‬ ‫‪ ‬كوءيز‬ ‫‪ ‬تسميع‬ ‫‪ ‬فمرهاتين‬
‫‪ ‬كد ايمبسن‬ ‫‪ ‬فروجيكتور‬ ‫‪ ‬براساسكن موريد ‪ ‬كوالبوراتيف‬
‫باهن بنتو مغاجر‬ ‫قاعده فمبالجرن‬
‫‪ ‬باهن موجود‬ ‫‪ ‬مصحف القرءان‬ ‫‪ ‬كماهيرن‪/‬فروسيس‬ ‫‪ ‬فورماتيف‬
‫‪TP 3‬‬ ‫تاهف فغواساءن‬ ‫‪Exemplar‬‬ ‫اكتيؤيتي ‪PAK-21‬‬
‫مغفليكاسي‬ ‫‪KBAT‬‬ ‫كأيغينن معلوم بالس سضرا‬ ‫‪EMK‬‬
‫بهاس عرب‬ ‫فندكتن‪ y‬برتيما‬ ‫تكون‪ ,‬تليتي‪ ,‬ترمفيل‬ ‫سكولـهكو سجهترا‬
.‫فغوكوهن‬/‫اورغ موريد دافت منخافاي اوبجيكتيف فمبالجرن دان دبريكن التيهن فغاياءن‬ 07 / 00
.‫اورغ موريد تيدق مغواساءي اوبجيكتيف فمبالجرن دان دبريكن التيهن فموليهن‬ 03 / 00 ‫ ايمفك‬/ ‫ريفليكسي‬
‫ تيدق بركناءن‬: ‫اكتيؤيتي فغاجرن دان فمبالجرن دتغضوهكن كران‬

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN MORAL TAHUN 1

Tarikh 16.4.23/AHAD
Masa 11.00-12.00
Kelas 1
Nilai Utama BERTANGGUNGJAWAB
Tajuk SAYA BERTANGGUNGJAWAB
Standard 3.1
Kandungan
Standard 3.1.1
Pembelajaran
Objektif Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat;
Pembelajaran a) Menyenaraikan tanggungjawab diri

Aktiviti Konsep (Buku teks : 17 )


1. Murid membaca dan memahami cerita.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Bimbing murid menyenaraikan sifat/perlakuan yang
menjadi tanggungjawab diri mereka .
4. Murid mendengar guru membuat tentang isi pelajaran.
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.

EMK Kreativiti dan inovatif


BBM Buku teks, buku kerja, buku latihan
Penilaian Soalan ( Lisan atau Bertulis )
Refleksi Pada akhir pengajaran;
___5___ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan __3____
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.

PdP ditunda
kerana………………………………………………………………………………………..

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN MORAL TAHUN 1


Tarikh 17.4.23/ISNIN
Masa 8.00-9.00
Kelas 1
Nilai Utama BERTERIMA KASIH
Tajuk SAYA BERTERIMA KASIH
Standard 4.1
Kandungan
Standard 4.1.1
Pembelajaran
Objektif Pada akhir pembelajaran dan pengajaran murid dapat;
Pembelajaran a) Mengucapkan terima kasih dalam pelbagai bahasa

Aktiviti Konsep (Buku teks : 23 )


1. Murid membaca dan memahami cerita.
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Bimbing murid mengapa mereka perlu tahu mmengucapkan
terima kasih dalam pelbagai bahasa
4. Murid mendengar guru membuat tentang isi pelajaran.
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.

EMK Kreativiti dan inovatif


BBM Buku teks, buku kerja, buku latihan
Penilaian Soalan ( Lisan atau Bertulis )
Refleksi Pada akhir pengajaran;
___6___ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ___2___
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.
PdP ditunda
kerana………………………………………………………………………………………..
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 1

Tarikh 17.4.23/ISNIN

Kelas 1

Masa 9.00-9.30

Tajuk Unit 3: Arah Pergerakan dan Laluan

Berkebolehan melakukan pelbagai pergerakan berdasarkan konsep


Fokus
pergerakan.

Standard Kandungan 1.1, 2.1, 5.3

Standard Pembelajaran 1.1.4, 2.1.4, 5.3.1

1. Menukar arah dari hadapan ke belakang dan kiri ke kanan mengikut


tempo, irama dan isyarat.
Objektif Pembelajaran 2. Mengenal pasti arah pergerakan kiri, kanan, hadapan, belakang, atas
dan bawah.
3. Berkomunikasi secara berkesan semasa melakukan aktiviti fizikal.

1. Memanaskan badan
2. Penyampaian standard pembelajaran
Aktiviti 3. Permainan kecil atau persembahan
4. Menyejukkan badan
5. Pentaksiran

EMK

Tali, gelung, drum atau

tin kosong, CD lagu


BBM
kanak-kanak, pemain CD

dan skital.

Penilaian P&P

Pada akhir pengajaran;


Refleksi ___7___ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ___3__
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


SEKOLAH KEBANGSAAN SERI SEDOHOK TAHUN 5
‫‪4‬‬ ‫ألسبوع‬ ‫‪9.30-10.30‬‬ ‫الوقت‬ ‫اللغة العربية‬ ‫الـمادة‬
‫اإلثنين‬ ‫) اليوم (‬ ‫‪17/04/2023‬‬ ‫التاريخ‬ ‫في المطبخ‬ ‫الموضوع‬
‫‪1.1.5/2.1.1/2.1.2/2.1.3/2.1.4/2.1.5/3.1.1‬‬ ‫معاير التعلم‬
‫في آخر التعليم والتعلمية‪ ،‬يتمكن التالميذ من‪:‬‬
‫قراءة كلمات المحاور التي فيها الحروف المتماثلة مع تمييزها‬ ‫األهداف‬
‫س ِّكينٌ )‬‫الحروف " ث – س " ‪ ( :‬ثَاَّل َجةٌ ‪ِ ،‬‬
‫ص ْحنٌ )‬ ‫ٌ‬ ‫َ‬
‫صالة ‪َ ،‬‬ ‫َّ‬
‫سل ٌم ‪َ ،‬‬ ‫سـمـ َ َكةٌ ‪ُ ،‬‬
‫الحروف " س – ص " ‪َ ( :‬‬
‫‪ -‬قراءة ‪ ٥ / ٤ / ۳‬من كلمات المحاور التي فيها الحروف المتماثلة مع تمييزها‪.‬‬ ‫مواصفات النجاح‬

‫الـمقدمة‬
‫يسمع التالميذ‪ y‬إلى أصوات الحروف المتماثلة مع إرشاد المعلم‪.‬‬ ‫‪‬‬

‫الرئيسية‬
‫يقراء التالميذ أصوات الحروف المتماثلة فرديا وجماعيا وفئويا مع مراعاة النبر والتنغيم ‪.‬‬ ‫‪‬‬
‫األنشطة‬

‫الـخاتـمة‬
‫يطلب المعلم من التالميذ‪ y‬قراءة أصوات الحروف والكلمات المتعلقة التي فيها الحروف المتماثلة قراءة صحيحة‪.‬‬ ‫‪‬‬

‫يتقدم بعض التالميذ قراءة األصوات الحروف المتماثلة إلى األمام ثم األخرون يتبعونها‪.‬‬ ‫‪‬‬

‫‪-‬‬
‫العلوم‬ ‫‪STEM‬‬
‫العناصر عبر المنهج‬ ‫المهارات التفكير‬
‫اللعبة اللغوية‬ ‫التركيب‬
‫‪EMK‬‬ ‫‪ KBAT‬العالي‬
‫☐كتاب التدريبات ‪ /‬كتاب المراجعة‬ ‫☐ الراديو‬ ‫☐ التطبيق المادة‬ ‫☐ كتاب المدرسي‬
‫الوسائل المعينة‬
‫☐صحف التدريبات ‪ /‬التوزيعات‬ ‫☐ تطبيق ‪ /‬الصورة‬ ‫☐ مسالط‬ ‫☐ اإلنترنت‬
‫☐ المهارة اإلستماع‬
‫☐ التقديم‬ ‫☐ مالحظات‬ ‫☐ التامالت‬
‫والكالم‬ ‫تقييم التعليم والتعلم‬
‫☐ األخرى ‪.................. :‬‬ ‫☐ الشفوي‬ ‫☐صحف التدريبات‬ ‫☐ مهارة القراءة‬
‫☐ خريطة الفقاعة‬
‫☐ ا خريطة الرابط ‪ /‬الدعامة‬ ‫☐ خريطة التدفق‬ ‫☐ خريطة الدائرة‬
‫المزوجة‬ ‫الخرائط الذهنية ‪/‬‬
‫☐ خريطة التدفق‬ ‫التفكير‬
‫☐ خريطة الجسر ‪ /‬القنطرة‬ ‫☐خريطة الشجرة‬ ‫☐ خريطة الفقاعة‬
‫المتعددة‬
‫‪ __/3‬التالميذ ال يستوعبون موضوع الدرس ويحتاجون إلى‬ ‫‪ __/14‬التالميذ‪ y‬يستوعبون موضوع الدرس‬
‫التكرار‪.‬‬ ‫ويستحيين فيهم‪.‬‬ ‫المالحظة الذاتية‬
‫تأجيل أنشطة التعليم والتعلم ألن‬
‫☐ العطلة العامة‬ ‫☐ العطلة الخاصة‬ ‫☐ البرنامج الخارجي‬ ‫☐ مشاورة‬
‫☐ إجازة‬ ‫تأجيل أنشطة التعليم‬
‫☐ إلخ‪........................‬‬ ‫☐ العطلة الحديثة‬ ‫☐ برنامج المدرسة‬ ‫‪:‬والتعلم ألن‬
‫الراحة‪/‬المريض‬
‫أنشطة التعليم والتعلم يحمل إلى أسبوع ‪.............................................‬‬

‫‪RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN‬‬


‫‪SEKOLAH KEBANGSAAN SERI SEDOHOK TAHUN 4‬‬
‫‪4‬‬ ‫ألسبوع‬ ‫‪11.00-12.00‬‬ ‫الوقت‬ ‫اللغة العربية‬ ‫الـمادة‬
‫اإلثنين‬ ‫) اليوم (‬ ‫‪17/04/2023‬‬ ‫التاريخ‬ ‫الشهور الميالدية‪y‬‬ ‫الموضوع‬
‫‪1.1.1/1.1.2/1.1.3‬‬ ‫معاير التعلم‬
‫في آخر التعليم والتعلمية‪ ،‬يتمكن التالميذ من‪:‬‬
‫االستماع إلى أصوات الحروف القمرية والشمسية داخل كلمات المحاور ونطقها نطقا صحيحا‬ ‫األهداف‬
‫ال القمرية ‪ ) :‬اَ ْل َعربية ‪ ،‬اَ ْلميالد ‪ ،‬اَ ْليوم (‬
‫ٌ‬ ‫َ‬ ‫ُّ‬ ‫َ‬ ‫ض ُّي ‪ ،‬التَّ ْك ِريم ‪ ،‬اَل ّ‬
‫شَ ْهر ‪ ،‬اللغة (‬ ‫ال الشمسية‪ ) :‬اَل ِّريَا ِ‬
‫‪ -‬االستماع ‪ ٤ / ۳‬من الحروف ال القمرية والشمسية داخل كلمات المحاور ونطقها نطقا صحيحا‬ ‫مواصفات النجاح‬

‫الـمقدمة‬
‫‪ ‬يسمع التالميذ إلى الحروف القمرية والشمسية مع إرشاد المعلم‪.‬‬

‫الرئيسية‬
‫‪ ‬يردد التالميذ‪ y‬أصوات الحروف القمرية والشمسية فرديا وجماعيا وفئويا مع مراعاة النبر والتنغيم ‪.‬‬
‫األنشطة‬
‫‪ ‬ينطق التالميذ إلى أصوات الحروف القمرية والشمسية نطقا صحيحا مع تمييز بينهما‪.‬‬

‫الـخاتـمة‬
‫‪ ‬يطلب المعلم التالميذ أن يشتركوا في ترتيب بطاقات الحروف القمرية والشمسية وينطق نطقا صحيحا‬

‫‪-‬‬
‫العلوم‬ ‫‪STEM‬‬
‫العناصر عبر المنهج‬ ‫المهارات التفكير‬
‫اللعبة اللغوية‬ ‫التركيب‬
‫‪EMK‬‬ ‫‪ KBAT‬العالي‬
‫☐كتاب التدريبات ‪ /‬كتاب المراجعة‬ ‫☐ الراديو‬ ‫☐ التطبيق المادة‬ ‫☐ كتاب المدرسي‬
‫الوسائل المعينة‬
‫☐صحف التدريبات ‪ /‬التوزيعات‬ ‫☐ تطبيق ‪ /‬الصورة‬ ‫☐ مسالط‬ ‫☐ اإلنترنت‬
‫☐ المهارة اإلستماع‬
‫☐ التقديم‬ ‫☐ مالحظات‬ ‫☐ التامالت‬
‫والكالم‬ ‫تقييم التعليم والتعلم‬
‫☐ األخرى ‪.................. :‬‬ ‫☐ الشفوي‬ ‫☐صحف التدريبات‬ ‫☐ مهارة القراءة‬
‫☐ خريطة الفقاعة‬
‫☐ ا خريطة الرابط ‪ /‬الدعامة‬ ‫☐ خريطة التدفق‬ ‫☐ خريطة الدائرة‬
‫المزوجة‬ ‫الخرائط الذهنية ‪/‬‬
‫☐ خريطة التدفق‬ ‫التفكير‬
‫☐ خريطة الجسر ‪ /‬القنطرة‬ ‫☐خريطة الشجرة‬ ‫☐ خريطة الفقاعة‬
‫المتعددة‬
‫‪ __/3‬التالميذ ال يستوعبون موضوع الدرس ويحتاجون إلى‬ ‫‪ __/14‬التالميذ‪ y‬يستوعبون موضوع الدرس‬
‫التكرار‪.‬‬ ‫ويستحيين فيهم‪.‬‬ ‫المالحظة الذاتية‬
‫تأجيل أنشطة التعليم والتعلم ألن‬
‫☐ العطلة العامة‬ ‫☐ العطلة الخاصة‬ ‫☐ البرنامج الخارجي‬ ‫☐ مشاورة‬
‫☐ إجازة‬ ‫تأجيل أنشطة التعليم‬
‫☐ إلخ‪........................‬‬ ‫☐ العطلة الحديثة‬ ‫☐ برنامج المدرسة‬ ‫‪:‬والتعلم ألن‬
‫الراحة‪/‬المريض‬
‫أنشطة التعليم والتعلم يحمل إلى أسبوع ‪.............................................‬‬

‫‪RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN‬‬


‫‪SEKOLAH KEBANGSAAN SERI SEDOHOK TAHUN 6‬‬
‫‪4‬‬ ‫ألسبوع‬ ‫‪12.30-1.30‬‬ ‫الوقت‬ ‫اللغة العربية‬ ‫الـمادة‬
‫اإلثنين‬ ‫) اليوم (‬ ‫‪17/04/2023‬‬ ‫التاريخ‬ ‫حياتنا أجْ َم ُل بالنظافة‬ ‫الموضوع‬
‫‪1.1.1/1.1.3/2.1.2/2.1.4‬‬ ‫معاير التعلم‬
‫في آخر التعليم والتعلمية‪ ،‬يتمكن التالميذ من‪:‬‬
‫االستماع إلى أصوات الحروف المتماثلة داخل كلمات المحاور ونطقها نطقا صحيحا‬ ‫األهداف‬
‫س ٌد ‪ِ ،‬إ ِب ٌل ‪ُ ،‬أ ُذنٌ )‬
‫ق ‪َ -‬أ َ‬
‫الحروف " ع – ء " ‪َ ( :‬علَ ٌم ‪ِ ،‬ع ْل ٌم ‪ُ ،‬عنُ ٌ‬
‫اَل‬ ‫ٌ‬
‫صانٌ ‪ُ ،‬ح ٌّب ‪َ -‬ه ِديَّة ‪ِ ،‬ه ٌل ‪ُ ،‬ه ْد ُه ْد )‬ ‫سا ٌء ‪ِ ،‬ح َ‬ ‫الحروف " ح – ه " ‪َ ( :‬ح َ‬
‫‪ -‬االستماع ‪ ٥ / ٤ / ۳‬من الكلمات إلى أصوات الحروف المتماثلة داخل كلمات المحاور ونطقها نطقا صحيحا‪.‬‬ ‫مواصفات النجاح‬

‫الـمقدمة‬
‫‪ ‬يستمع التالميذ‪ y‬إلى الكلمات التي فيها أصوات الحروف المتماثلة ( ع – ء ) ( ح – ه ) مع إرشاد المعلم‪.‬‬

‫الرئيسية‬
‫‪ ‬يردد التالميذ‪ y‬الكلمات التي فيها أصوات الحروف المتماثلة فرديا وجماعيا وفئويا مع مراعاة النبر والتنغيم ‪.‬‬
‫األنشطة‬
‫‪ ‬ينطق التالميذ إلى الكلمات التي فيها أصوات الحروف المتماثلة نطقا صحيحا مع تمييز بينهما‪.‬‬

‫الـخاتـمة‬
‫‪ ‬يطلب المعلم التالميذ أن يشتركوا في ترتيب بطاقات الكلمات التي فيها أصوات الحروف المتماثلة وينطق نطقا‬
‫صحيحا‬

‫‪-‬‬
‫العلوم‬ ‫‪STEM‬‬
‫العناصر عبر المنهج‬ ‫المهارات التفكير‬
‫اللعبة اللغوية‬ ‫التركيب‬
‫‪EMK‬‬ ‫‪ KBAT‬العالي‬
‫☐كتاب التدريبات ‪ /‬كتاب المراجعة‬ ‫☐ الراديو‬ ‫☐ التطبيق المادة‬ ‫☐ كتاب المدرسي‬
‫الوسائل المعينة‬
‫☐صحف التدريبات ‪ /‬التوزيعات‬ ‫☐ تطبيق ‪ /‬الصورة‬ ‫☐ مسالط‬ ‫☐ اإلنترنت‬
‫☐ المهارة اإلستماع‬
‫☐ التقديم‬ ‫☐ مالحظات‬ ‫☐ التامالت‬
‫والكالم‬ ‫تقييم التعليم والتعلم‬
‫☐ األخرى ‪.................. :‬‬ ‫☐ الشفوي‬ ‫☐صحف التدريبات‬ ‫☐ مهارة القراءة‬
‫☐ خريطة الفقاعة‬
‫☐ ا خريطة الرابط ‪ /‬الدعامة‬ ‫☐ خريطة التدفق‬ ‫☐ خريطة الدائرة‬
‫المزوجة‬ ‫الخرائط الذهنية ‪/‬‬
‫☐ خريطة التدفق‬ ‫التفكير‬
‫☐ خريطة الجسر ‪ /‬القنطرة‬ ‫☐خريطة الشجرة‬ ‫☐ خريطة الفقاعة‬
‫المتعددة‬
‫‪ __/3‬التالميذ ال يستوعبون موضوع الدرس ويحتاجون إلى‬ ‫‪ __/14‬التالميذ‪ y‬يستوعبون موضوع الدرس‬
‫التكرار‪.‬‬ ‫ويستحيين فيهم‪.‬‬ ‫المالحظة الذاتية‬
‫تأجيل أنشطة التعليم والتعلم ألن‬
‫☐ العطلة العامة‬ ‫☐ العطلة الخاصة‬ ‫☐ البرنامج الخارجي‬ ‫☐ مشاورة‬
‫☐ إجازة‬ ‫تأجيل أنشطة التعليم‬
‫☐ إلخ‪........................‬‬ ‫☐ العطلة الحديثة‬ ‫☐ برنامج المدرسة‬ ‫‪:‬والتعلم ألن‬
‫الراحة‪/‬المريض‬
‫أنشطة التعليم والتعلم يحمل إلى أسبوع ‪.............................................‬‬

‫‪RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 3‬‬

‫‪Tarikh‬‬ ‫‪18.4.23/SELASA‬‬

‫‪Kelas‬‬ ‫‪3‬‬
Masa 8.00-8.30

Modul Kemahiran (Gimnastik Asas)

Tajuk 3. Saya dan Bangku

Fokus Berkebolehan melakukan imbangan di atas bangku gimnastik

Standard Kandungan 1.2, 2.2, 5.2

Standard Pembelajaran 1.2.1, 2.2.1, 5.2.3

Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:-

1. Melakukan imbangan di atas bangku gimnastik.

Objektif Pembelajaran 2. Menyatakan lakuan mengekalkan imbangan di atas bangku


gimnastik.

3. Menerima cabaran dan berasa seronok semasa melakukan


aktiviti.

6. Memanaskan badan
7. Penyampaian standard pembelajaran
Aktiviti 8. Permainan kecil atau persembahan
9. Menyejukkan badan
10. Pentaksiran

EMK Kreativiti dan inovasi

BBM

Penilaian P&P Pemerhatian/Penilaian (Bertulis atau lisan)

Pada akhir pengajaran;

__10____ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan __2____


Refleksi murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.

PdP ditunda kerana………………………………………….............................................

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2

Tarikh 18.4.23/SELASA
Kelas 2

Masa 9.00-9.30

Aspek Pergerakan Lokomotor

Tajuk Berjalan

Standard Kandungan 1.2, 2.2, 5.2, 5.3

Standard Pembelajaran 1.2.1, 2.2.1, 5.2.2, 5.3.1

Fokus Berkebolehan melakukan kemahiran berjalan ke pelbagai arah

1. Memanaskan badan.
2. Berjalan bebas dalam pelbagai arah dan kelajuan.
Objektif Pembelajaran 3. Menerima cabaran dan berasa seronok semasa melakukan aktiviti.
4. Berkomunikasi antara rakan, guru dan ahli kumpulan semasa melakukan
aktiviti.

1. Memanaskan badan.
2. Berjalan bebas dalam pelbagai arah dan kelajuan.
Aktiviti 3. Berjalan mengikut arah jam/gerak ke nombor jam.
4. Permainan kecil ‘Bola sentuh’.
5. Menyejukkan badan.

EMK Kreativiti dan Inovasi

BBM 1. Lembaran Unit 3

Penilaian P&P

Pada akhir pengajaran;

___6___ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ___4___ murid
Refleksi yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan
datang.

PdP ditunda kerana…………………………………………...

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN 1

Tarikh 18.4.23/SELASA

Masa 11.00-11.30
Kelas 1

Aspek Kesedaran Fizikal

Tajuk Kesihatan Diri & Reproduktif

Standard Kandungan 1.2

Standard Pembelajaran 1.2.1, 1.2.2

Objektif Pembelajaran 1. Memahami kepentingan menjaga kebersihan diri.


2. Menjaga kebersihan diri – kepala, badan, tangan, kaki dan
genital dengan cara mandi yang betul.

1 Edarkan Lembaran Kerja 1.


.
2 Terangkan kepentingan menjaga kebersihan diri.
.
Aktiviti
3 Bersoal jawab dengan murid tentang cara membersihkan
. setiap bahagian tubuh.
4 Berbincang dengan murid tentang cara menjaga kebersihan
. diri dengan betul.
5 Edarkan Lembaran Kerja 2 dan 3.
.
EMK Kreativiti dan inovasi

BBM Permainan maze

Penilaian P&P Soalan lisan dan bertulis

Pada akhir pengajaran;

___6___ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ___4___


Refleksi murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.

PdP ditunda kerana…………………………………………...

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN 3

Tarikh 18.4.23/SELASA
Kelas 3

Masa 1.00-1.30

Tema HARGAILAH KESIHATAN

Tajuk KENALI ANGGOTA SEKSUAL


Standard Kandungan 1.1

Standard Pembelajaran 1.1.3, 1.1.4

Pada akhir pengajaran, murid dapat:


1. Menyatakan cara menjaga kebersihan anggota seksual.
Objektif Pembelajaran
2. Mengamalkan penjagaan kebersihan anggota seksual dalam
kehidupan harian.

6. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan


kaitannya dengan tajuk pelajaran.
7. Sesi soal jawab:

- Menyatakan cara menjaga kebersihan anggota seksual.


Aktiviti
- Mengamalkan penjagaan kebersihan anggota seksual
dalam kehidupan harian.
8. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi
pelajaran.
9. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.

EMK Kreatif dan Inovatif

BBM Buku teks, buku latihan/buku aktiviti

Penilaian P&P Soalan (Lisan dan bertulis)

Pada akhir pengajaran;

___10___ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ___2___


Refleksi murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas
dalam sesi akan datang.

PdP ditunda kerana…………………………………………...

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


‫‪SEKOLAH KEBANGSAAN SERI SEDOHOK TAHUN 4‬‬
‫‪4‬‬ ‫ألسبوع‬ ‫‪1.00-1.30‬‬ ‫الوقت‬ ‫اللغة العربية‬ ‫الـمادة‬
‫الثالثاء‬ ‫) اليوم (‬ ‫‪18/04/2023‬‬ ‫التاريخ‬ ‫الشهور الميالدية‪y‬‬ ‫الموضوع‬
‫‪1.1.4/2.1.1/2.1.5/3.1.1‬‬ ‫معاير التعلم‬
‫في آخر التعليم والتعلمية‪ ،‬يتمكن التالميذ من‪:‬‬
‫كتابة كلمات المحاور التي فيها " ال " القمرية والشمسية كتابة صحيحة‬ ‫األهداف‬
‫ال القمرية ‪ ) :‬اَ ْل َعربية ‪ ،‬اَ ْلميالد ‪ ،‬اَ ْليوم (‬
‫ٌ‬ ‫َ‬ ‫ُّ‬ ‫ض ُّي ‪ ،‬التَّ ْك ِريم ‪ ،‬اَل ّ‬
‫شَ ْهر ‪ ،‬اَللغة (‬ ‫ال الشمسية‪ ) :‬اَل ِّريَا ِ‬
‫‪ -‬كتابة ‪ ٤ / ۳‬من الكلمات المحاور التي فيها " ال " القمرية والشمسية كتابة صحيحة‬ ‫مواصفات النجاح‬

‫الـمقدمة‬
‫‪ ‬يعرض المعلم كيفية كتابة الحروف " أل " القمرية والشمسية بحركات مختلفة بطريقة صحيحة‪.‬‬

‫الرئيسية‬
‫‪ ‬يكتب بعض التالميذ‪ y‬الحروف " أل " القمرية والشمسية بحركات مختلف‪yy‬ة من المعلم على الس‪yy‬بورة فردي‪yy‬ا‪ .‬والب‪y‬اقي‬
‫ينظرون إليهم‪.‬‬ ‫األنشطة‬

‫الـخاتـمة‬
‫‪ ‬يناقش التالميذ‪ y‬الحروف " أل " القمرية والشمسية بحركات مختلفة المكتوبة على السبورة ويصححها‪.‬‬

‫يكتب التالميذ‪ y‬الحروف " أل " القمرية والشمسية بحركات مختلفة من المعلم في دفاترهم ‪.‬‬ ‫‪‬‬

‫‪-‬‬
‫العلوم‬ ‫‪STEM‬‬
‫العناصر عبر المنهج‬ ‫المهارات التفكير‬
‫اللعبة اللغوية‬ ‫التركيب‬
‫‪EMK‬‬ ‫‪ KBAT‬العالي‬
‫☐كتاب التدريبات ‪ /‬كتاب المراجعة‬ ‫☐ الراديو‬ ‫☐ التطبيق المادة‬ ‫☐ كتاب المدرسي‬
‫الوسائل المعينة‬
‫☐صحف التدريبات ‪ /‬التوزيعات‬ ‫☐ تطبيق ‪ /‬الصورة‬ ‫☐ مسالط‬ ‫☐ اإلنترنت‬
‫☐ المهارة اإلستماع‬
‫☐ التقديم‬ ‫☐ مالحظات‬ ‫☐ التامالت‬
‫والكالم‬ ‫تقييم التعليم والتعلم‬
‫☐ األخرى ‪.................. :‬‬ ‫☐ الشفوي‬ ‫☐صحف التدريبات‬ ‫☐ مهارة القراءة‬
‫☐ خريطة الفقاعة‬
‫☐ ا خريطة الرابط ‪ /‬الدعامة‬ ‫☐ خريطة التدفق‬ ‫☐ خريطة الدائرة‬
‫المزوجة‬ ‫الخرائط الذهنية ‪/‬‬
‫☐ خريطة التدفق‬ ‫التفكير‬
‫☐ خريطة الجسر ‪ /‬القنطرة‬ ‫☐خريطة الشجرة‬ ‫☐ خريطة الفقاعة‬
‫المتعددة‬
‫‪ __/2‬التالميذ ال يستوعبون موضوع الدرس ويحتاجون إلى‬ ‫‪ __/15‬التالميذ‪ y‬يستوعبون موضوع الدرس‬
‫التكرار‪.‬‬ ‫ويستحيين فيهم‪.‬‬ ‫المالحظة الذاتية‬
‫تأجيل أنشطة التعليم والتعلم ألن‬
‫☐ العطلة العامة‬ ‫☐ العطلة الخاصة‬ ‫☐ البرنامج الخارجي‬ ‫☐ مشاورة‬
‫☐ إجازة‬ ‫تأجيل أنشطة التعليم‬
‫☐ إلخ‪........................‬‬ ‫☐ العطلة الحديثة‬ ‫☐ برنامج المدرسة‬ ‫‪:‬والتعلم ألن‬
‫الراحة‪/‬المريض‬
‫أنشطة التعليم والتعلم يحمل إلى أسبوع ‪.............................................‬‬
