Anda di halaman 1dari 15

RANCANGAN MENGAJAR HARIAN

MINGGU : KELAS : HARI: MASA :


IBNU SINA 07:50 – 08:20
04 KSSR 1 19 JANUARI 2020

MATA PELAJARAN : STANDARD


. KANDUNGAN :
2.5 Nombor dalam kehidupan harian
HARI : MATEMATIK
STANDARD PEMBELAJARAN :
BIDANG/TAJUK: 2.5.3 Aplikasi nombor dalam kehidupan seharian.
2.0
AHAD NOMBOR BULAT
OBJEKTIF : Pada akhir pengajaran, murid dapat :
 1) Mengelompokkan objek mengikut bilangannya secara sistematik dengan
ISNIN (Dalam lingkungan 20) bimbingan guru.
SELASA  
2) Membilang objek dalam pelbagai aktiviti secara tekal dan boleh dicontohi
RABU dengan bimbingan guru.
KHAMIS

PAK 21 : KOMUNIKASI KOLABORASI KREATIVITI PEMIKIRAN KRITIKAL

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN :  Baik Hati  Tolong-menolong


N  Bertanggungjawab
I  Kerjasama  Hemah Tinggi
L  Bertolak Ansur  Hormat-menghormati
1)Set Induksi – murid melihat video di Youtube lagu  Keadilan  Kasih Sayang
A  Keberanian  Kesabaran
mengenal nombor dan menyanyi bersama-sama.
I  Kejujuran  Ketekunan
 Bersyukur
2)Guru memberikan kulit siput dan batang aiskrim  Kreatif dan Inovasi
 Pendidikan Alam Sekitar
3)Murid mengelompokkan mengikut bilangan yang di
E  Bahasa
M  Patriotisme
arahkan ke dalam bakul  Sains dan Teknologi
K  Keusahawanan
4)Murid mengira sambil menyanyi secara kumpulan  Teknologi Maklumat dan Komunkasi

P
 Peta Bulatan  Peta Titi
P
5)Latihan pengukuhan memadankan dan mewarnakan E
E
 Peta Buih
objek yang sama. T
T  Peta Buih Berganda  Peta Pokok
A
A  Peta Pelbagai Alir  Peta Dakap
 Peta Alir
Nama Murid:  Buku Teks  Radio/TV
B  Modul  Peta I-Think
 Powerpoint
(/) REFLEKSI:
Nama Murid: B  Projektor
 Buku Cerita
 Gambar
B  Model/Carta
Ammar  Graf
 Internet
Alpan
Danial  Lembaran Kerja 
Nur Aina
P  Hasil Kerja
Lisan
 KBAT
Aimar B  Pemerhatian  Tugasan
S  Kuiz  Projek

CATATAN :
PdP hari ini tidak dapat dijalankan kerana
TAHAP PEMIKIRAN :
KBAR KBAT

Mengingat Mengaplikasi  Mesyuarat  Cuti AM


  Kursus
Memahami Menganalisis Program Sekolah

 Cuti Sakit Cuti Rehat Khas
Menilai   Guru Pengiring
Aktiviti Luar
Mencipta
PdP akan dibawa ke hari __________
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN
MINGGU : KELAS : HARI: MASA :
S.ABU BAKAR
04 KSSR 4 19 JANUARI 2020 08:50 – 09:20

MATA . STANDARD KANDUNGAN :


2.1 – Menambah sebarang dua nombor
HARI : PELAJARAN :
STANDARD PEMBELAJARAN :
Matematik 2.1.1 – Menambah sebarang dua nombor hingga tiga digit tanpa mengumpul semula.

OBJEKTIF : Pada akhir pengajaran, murid dapat :


AHAD 1) Menyebut ayat matematik operasi tambah dua nombor hingga
BIDANG/TAJUK tiga digit dengan bimbingan guru.
ISNIN
:2.0 OPERASI 2) Menulis ayat matematik operasi tambah dua nombor hingga tiga
SELASA TAMBAH
digit dalam bentuk lazim dengan bimbingan guru.

RABU
KHAMIS

PAK 21 : KOMUNIKASI KOLABORASI KREATIVITI PEMIKIRAN KRITIKAL

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN :  Baik Hati  Tolong-menolong


N  Bertanggungjawab
I  Kerjasama  Hemah Tinggi
L  Bertolak Ansur  Hormat-menghormati
 Keadilan  Kasih Sayang
1) Set Induksi – Melihat video Pdpc di youtube A  Keberanian  Kesabaran
2) Guru bersoaljawab dengan murid berpandukan I  Kejujuran  Ketekunan
 Bersyukur
soalan.  Kreatif dan Inovasi
3) Murid dikehendaki menyelesaikan oeprasi  Pendidikan Alam Sekitar
E  Bahasa
tambah di hadapan 
M Patriotisme
4) Murid menyalin semula operasi tambah dalam  Sains dan Teknologi
K 
bentuk lazim. Keusahawanan
 Teknologi Maklumat dan Komunkasi
5) Latihan pengukuhan.
P
 Peta Bulatan  Peta Titi
P
E  Peta Buih
E
T
T  Peta Buih Berganda  Peta Pokok
A
A  Peta Pelbagai Alir  Peta Dakap
 Peta Alir
Nama Murid:  Buku Teks  Radio/TV
B  Modul  Peta I-Think
 Powerpoint
(/) REFLEKSI:
Nama Murid: B  Projektor
 Buku Cerita
 Gambar
B  Model/Carta
Fazly Iqram  Graf
 Internet
Muhd Idlan
Nur Azan  Lembaran Kerja 
Emelda
P  Hasil Kerja
Lisan
 KBAT
Muhd Izwan B  Pemerhatian  Tugasan
Nurhaikal S  Kuiz  Projek

CATATAN :
PdP hari ini tidak dapat dijalankan kerana
TAHAP PEMIKIRAN : ___________________________
KBAR KBAT
 Mesyuarat  Cuti AM
Mengingat Mengaplikasi   Kursus
Program Sekolah
Memahami Menganalisis  Cuti Sakit  Cuti Rehat Khas
Menilai  Aktiviti Luar  Guru Pengiring
Mencipta
PdP akan dibawa ke hari __________
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN
MINGGU : KELAS : HARI: MASA :
SAIDINA ALI
03 KSSR 3 13 JANUARI 2020 08:50 – 09:20

MATA . STANDARD KANDUNGAN :


HARI : 1.1 Benda-benda di persekitaran
PELAJARAN :
Sains Alam Sekitar STANDARD PEMBELAJARAN :
1.1.1 Mengenal pasti benda-benda di persekitaran
AHAD OBJEKTIF : Pada akhir pengajaran, murid dapat :
BIDANG/TAJUK
ISNIN  1) Menamakan benda-benda di sekeliling tanpa bimbingan guru.
: 2) Mengenal pasti benda hidup dan benda bukan hidup dengan bimbingan
SELASA 1.0 : BENDA HIDUP
RABU DAN BENDA BUKAN
KHAMIS HIDUP

PAK 21 : KOMUNIKASI KOLABORASI KREATIVITI PEMIKIRAN KRITIKAL

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN :  Baik Hati  Tolong-menolong


N  Bertanggungjawab
I  Kerjasama  Hemah Tinggi
L  Bertolak Ansur  Hormat-menghormati
 Keadilan  Kasih Sayang
1) Set Induksi –melihat benda hidup dan benda bukan A  Keberanian  Kesabaran
hidup di youtube. I  Kejujuran  Ketekunan
2) Murid mencatat nama-nama benda bukan hidup dan  Bersyukur
 Kreatif dan Inovasi
benda hidup yang terdapat di dalam video.  Pendidikan Alam Sekitar
3) Murid membentangkan di dalam kelas dengan E  Bahasa
bimbingan guru. M  Patriotisme
 Sains dan Teknologi
4) Murid melukis dan menamakan benda hidup dan K  Keusahawanan
benda bukan hidup.  Teknologi Maklumat dan Komunkasi
5) Latihan pengukuhan
P
 Peta Bulatan  Peta Titi
P
E  Peta Buih
E
T
T  Peta Buih Berganda  Peta Pokok
A
A  Peta Pelbagai Alir  Peta Dakap
 Peta Alir
Nama Murid:  Buku Teks  Radio/TV
B  Modul  Peta I-Think
 Powerpoint
(/) REFLEKSI:
Nama Murid: B  Projektor
 Buku Cerita
 Gambar
B  Model/Carta
Fazly Iqram  Graf
 Internet
Muhd Idlan
Nur Azan  Lembaran Kerja 
Emelda
P  Hasil Kerja
Lisan
 KBAT
Muhd Izwan B  Pemerhatian  Tugasan
Nurhaikal S  Kuiz  Projek

CATATAN :
PdP hari ini tidak dapat dijalankan kerana
TAHAP PEMIKIRAN :
KBAR KBAT
 Mesyuarat  Cuti AM
Mengingat Mengaplikasi   Kursus
Program Sekolah
Memahami Menganalisis  Cuti Sakit  Cuti Rehat Khas
Menilai  Aktiviti Luar  Guru Pengiring
Mencipta
PdP akan dibawa ke hari __________
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN
MINGGU : KELAS : HARI: MASA :
S.ABU BAKAR
01 KSSR 4 02 JANUARI 2020 10:50 – 11:50
. STANDARD KANDUNGAN :
MATA 2.1 – Menambah sebarang dua nombor
HARI :
PELAJARAN :
STANDARD PEMBELAJARAN :
Matematik 2.1.1 – Menambah sebarang dua nombor hingga tiga digit tanpa mengumpul semula.

AHAD OBJEKTIF : Pada akhir pengajaran, murid dapat :


ISNIN BIDANG/TAJUK 1) Menyebut ayat matematik operasi tambah dua nombor hingga
tiga digit dengan bimbingan guru.
SELASA :2.0 OPERASI 2) Menulis ayat matematik operasi tambah dua nombor hingga tiga
TAMBAH digit dalam bentuk lazim dengan bimbingan guru.
RABU
KHAMIS

PAK 21 : KOMUNIKASI KOLABORASI KREATIVITI PEMIKIRAN KRITIKAL

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN :  Baik Hati  Tolong-menolong


N  Bertanggungjawab
I  Kerjasama  Hemah Tinggi
L  Bertolak Ansur  Hormat-menghormati
 Keadilan  Kasih Sayang
1) Set Induksi – Melihat video Pdpc di youtube A  Keberanian  Kesabaran
2) Guru bersoaljawab dengan murid berpandukan I  Kejujuran  Ketekunan
 Bersyukur
soalan.  Kreatif dan Inovasi
3) Murid dikehendaki menyelesaikan oeprasi  Pendidikan Alam Sekitar
E  Bahasa
tambah di hadapan 
M Patriotisme
4) Murid menyalin semula operasi tambah dalam  Sains dan Teknologi
K 
bentuk lazim. Keusahawanan
 Teknologi Maklumat dan Komunkasi
5) Latihan pengukuhan.
P
 Peta Bulatan  Peta Titi
P
E  Peta Buih
E
T
T  Peta Buih Berganda  Peta Pokok
A
A  Peta Pelbagai Alir  Peta Dakap
 Peta Alir
Nama Murid:  Buku Teks  Radio/TV
B  Modul  Peta I-Think
 Powerpoint
(/) REFLEKSI:
Nama Murid: B  Projektor
 Buku Cerita
 Gambar
B  Model/Carta
Fazly Iqram  Graf
 Internet
Muhd Idlan
Nur Azan  Lembaran Kerja 
Emelda
P  Hasil Kerja
Lisan
 KBAT
Muhd Izwan B  Pemerhatian  Tugasan
Nurhaikal S  Kuiz  Projek

CATATAN :
PdP hari ini tidak dapat dijalankan kerana
TAHAP PEMIKIRAN :
KBAR KBAT

Mengingat Mengaplikasi  Mesyuarat  Cuti AM


 Program Sekolah  Kursus
Memahami Menganalisis  Cuti Rehat Khas
 Cuti Sakit
Menilai  Aktiviti Luar  Guru Pengiring
Mencipta
PdP akan dibawa ke hari __________
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN
MINGGU : KELAS : HARI: MASA :
IBNU SINA
01 KSSR 1 02 JANUARI 2020 11:50 – 12:50

MATA . STANDARD KANDUNGAN :


1.1 Pergerakan asas bahagian kepala.
HARI : PELAJARAN :
KEMAHIRAN STANDARD PEMBELAJARAN :
MANIPULATIF 1.1.1 Menoleh ke arah kiri dan kanan.
1.1.2 Mendongak dan menunduk.
AHAD
OBJEKTIF : Pada akhir pengajaran, murid dapat :
ISNIN BIDANG/TAJUK 1) Melakukan pergerakan bahagian kepala secara bebas dengan bimbingan guru.
SELASA : 2) Melakukan pergerakan menoleh, mendongak dan menunduk kepala secara
berpandu dengan bimbingan guru.
RABU 1.0 : MOTOR KASAR
KHAMIS

PAK 21 : KOMUNIKASI KOLABORASI KREATIVITI PEMIKIRAN KRITIKAL

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN :  Baik Hati  Tolong-menolong


N  Bertanggungjawab
I  Kerjasama  Hemah Tinggi
L  Bertolak Ansur  Hormat-menghormati
 Keadilan  Kasih Sayang
Set Induksi – Menyanyi lagu kalua rasa gembira tepuk tangan A  Keberanian  Kesabaran
sambal melakukan pergerakan. I  Kejujuran  Ketekunan
 Bersyukur
 1. Guru melakukan pergerakan asas bahagian  Kreatif dan Inovasi
 Pendidikan Alam Sekitar
sambil menerangan nama pergerakan. E  Bahasa
 2. Murid mengikut arahan dan pergerakan 
guru. M Patriotisme
 Sains dan Teknologi
 3. Murid Bersama guru melakukan pergerakan K  Keusahawanan
di iringi muzik.  Teknologi Maklumat dan Komunkasi
4. Murid mewarna gambar pergerakan yang
P
 Peta Bulatan  Peta Titi
telah di lakukan. P

E
E
Peta Buih
T
T  Peta Buih Berganda  Peta Pokok
A
A  Peta Pelbagai Alir  Peta Dakap
 Peta Alir
Nama Murid:  Buku Teks  Radio/TV
Nama Murid: B  Modul  Peta I-Think
 Powerpoint
(/) REFLEKSI: B  Projektor
 Buku Cerita
 Gambar
Ammar B  Model/Carta
Alpan  Graf
 Internet
Danial
Nur Aina  Lembaran Kerja 
P  Hasil Kerja
Lisan
Aimar  KBAT
B  Pemerhatian  Tugasan
S  Kuiz  Projek

CATATAN :
PdP hari ini tidak dapat dijalankan kerana
TAHAP PEMIKIRAN : ___________________________
KBAR KBAT
 Mesyuarat  Cuti AM
Mengingat Mengaplikasi   Kursus
Program Sekolah
Memahami Menganalisis  Cuti Sakit  Cuti Rehat Khas
Menilai  Aktiviti Luar  Guru Pengiring
Mencipta
PdP akan dibawa ke hari __________
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN
MINGGU : KELAS : HARI: MASA :
S.ABU BAKAR 18 November 2019
42 KSSR 5 9 10:20 – 11:20

MATA . STANDARD KANDUNGAN :


14.1 - Mengetahui agama-agama utama masyarakat Malaysia
HARI : PELAJARAN :
Sains Alam Sekitar  STANDARD PEMBELAJARAN :
14.1.1 - Menyatakan agama-agama utama masyarakat Malaysia
i. Islam ii. Buddha iii. Hindu iv. Kristian
AHAD  
BIDANG/TAJUK
ISNIN OBJEKTIF : Pada akhir pengajaran, murid dapat :
: - Menyatakan agama-agama utama masyarakat Malaysia bimbingan guru.
SELASA 14. MASYARAKAT
RABU MALAYSIA
KHAMIS

PAK 21 : KOMUNIKASI KOLABORASI KREATIVITI PEMIKIRAN KRITIKAL

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN :  Baik Hati  Tolong-menolong


N  Bertanggungjawab
I  Kerjasama  Hemah Tinggi
L  Bertolak Ansur  Hormat-menghormati
 Keadilan  Kasih Sayang
1) Set Induksi – murid melihat video di Youtube berkaitan A  Keberanian  Kesabaran
tempat agama masyarakat Malaysia sembahyang. I  Kejujuran  Ketekunan
2) Guru menerangkan tentang agama-agama utama  Bersyukur
masyarakat malaysia berpandukan buku teks  Kreatif dan Inovasi
 Pendidikan Alam Sekitar
3) Bersoaljawab guru dan murid E  Bahasa
4) Murid Mencari gambar tempat sembahyang mengikut 
agama di internet dengan bimbingan guru dan cetak. M Patriotisme
 Sains dan Teknologi
5) Latihan pengukuhan K  Keusahawanan
 Teknologi Maklumat dan Komunkasi

P
 Peta Bulatan  Peta Titi
P
E  Peta Buih
E
T
T  Peta Buih Berganda  Peta Pokok
A
A  Peta Pelbagai Alir  Peta Dakap
 Peta Alir
Nama Murid:  Buku Teks  Radio/TV
B  Modul  Peta I-Think
 Powerpoint
(/) REFLEKSI:
Nama Murid: B  Projektor
 Buku Cerita
 Gambar
B  Model/Carta
Hafizul Amin  Graf
 Internet
Izzuddin
Idlan  Lembaran Kerja 
Fadly Iqram
P  Hasil Kerja
Lisan
 KBAT
Azan B  Pemerhatian  Tugasan
S  Kuiz  Projek

CATATAN :
PdP hari ini tidak dapat dijalankan kerana
TAHAP PEMIKIRAN : ___________________________
KBAR KBAT
 Mesyuarat  Cuti AM
Mengingat Mengaplikasi   Kursus
Program Sekolah
Memahami Menganalisis  Cuti Sakit  Cuti Rehat Khas
Menilai  Aktiviti Luar  Guru Pengiring
Mencipta
PdP akan dibawa ke hari __________
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN
MINGGU : KELAS : HARI: MASA :
S.UTHMAN 18 November 2019
42 KSSR 3 19 11:20 – 12:20

MATA . STANDARD KANDUNGAN :


HARI : 4.1 Pengurusan di ruang dapur.
PELAJARAN :
Pengurusan Diri STANDARD PEMBELAJARAN :
4.1.3 Mengaplikasi cara menjaga kekemasan, kebersihan dan keselamatan semasa
didapur.  
AHAD
BIDANG/TAJUK
ISNIN OBJEKTIF : Pada akhir pengajaran, murid dapat :
: Menunjukkan cara menggunakan alatan dan
SELASA 4.0 Pengurusan perabot serta menjaga kekemasan, kebersihan dan keselamatan semasa di dapur
RABU Tempat Tinggal dengan betul dan selamat dengan bimbingan guru.
 
KHAMIS

PAK 21 : KOMUNIKASI KOLABORASI KREATIVITI PEMIKIRAN KRITIKAL

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN :  Baik Hati  Tolong-menolong


N  Bertanggungjawab
I  Kerjasama  Hemah Tinggi
L  Bertolak Ansur  Hormat-menghormati
 Keadilan  Kasih Sayang
Set Induksi – Melengkapkan puzzle : alatan dapur A  Keberanian  Kesabaran
 1. Murid menyatakan fungsi dan kegunaan alatan dan I  Kejujuran  Ketekunan
perabot yang terdapat di dapur.  Bersyukur
 Kreatif dan Inovasi
 2. Murid melakonkan penggunaan setiap alatan di dapur  Pendidikan Alam Sekitar
mengikut arahan guru. E  Bahasa
 3. Bersoaljawab bersama murid cara menjaga kekemasan, M  Patriotisme
 Sains dan Teknologi
kebersihan dan keselamatan di dapur K  Keusahawanan
4. Lembaran kerja.  Teknologi Maklumat dan Komunkasi

P
 Peta Bulatan  Peta Titi
P
E  Peta Buih
E
T
T  Peta Buih Berganda  Peta Pokok
A
A  Peta Pelbagai Alir  Peta Dakap
 Peta Alir
Nama Murid:  Buku Teks  Radio/TV
B  Modul  Peta I-Think
 Powerpoint
(/) REFLEKSI:
Nama Murid: B  Projektor
 Buku Cerita
 Gambar
B  Model/Carta
Amin  Graf
 Internet
Arman
Nurhaikal  Lembaran Kerja 
Airuddin
P  Hasil Kerja
Lisan
 KBAT
Amira filza B  Pemerhatian  Tugasan
Zulfazley S  Kuiz  Projek
Emelda
CATATAN :
PdP hari ini tidak dapat dijalankan kerana
TAHAP PEMIKIRAN : ___________________________
KBAR KBAT
 Mesyuarat  Cuti AM
Mengingat Mengaplikasi   Kursus
Program Sekolah
Memahami Menganalisis  Cuti Sakit  Cuti Rehat Khas
Menilai  Aktiviti Luar  Guru Pengiring
Mencipta
PdP akan dibawa ke hari __________
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN
MINGGU : KELAS : HARI: MASA :
S.ALI
42 KSSR 2 19 November 2019 08:20 – 09:20

MATA . STANDARD KANDUNGAN :


HARI : 4.3 Memahami konsep komposisi badan
PELAJARAN :
Pendidikan Jasmani STANDARD PEMBELAJARAN :
4.3.1 Membezakan bentuk badan tinggi dan rendah
AHAD
BIDANG/TAJUK OBJEKTIF : Pada akhir pengajaran, murid dapat :
ISNIN - Murid boleh melakukan aktiviti bergayut di monkey bar dan boleh
:
SELASA Aplikasi pengetahuan mengangkat badan mereka semasa bergayut di palang
RABU Meningkatkan
KHAMIS Kecergasan

PAK 21 : KOMUNIKASI KOLABORASI KREATIVITI PEMIKIRAN KRITIKAL

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN :  Baik Hati  Tolong-menolong


N  Bertanggungjawab
I  Kerjasama  Hemah Tinggi
Set Induksi – Murid dibawa kepadang yang L  Bertolak Ansur  Hormat-menghormati
 Keadilan  Kasih Sayang
berumput dan membuat regangan badan A  Keberanian  Kesabaran
1.  Murid diberi penerangan guru mengenai aktiviti I  Kejujuran  Ketekunan
 Bersyukur
hari ini  iaitu bergayut di monkey bar.  Kreatif dan Inovasi
2. Murid bergayut di monkey bar  dengan   Pendidikan Alam Sekitar
E  Bahasa
mengangkat badan seorang demi seorang melalui 
M Patriotisme
kon yang telah disusun oleh guru.  Sains dan Teknologi
K  Keusahawanan
3. Murid mengangkat badan seorang demi seorang.
 Teknologi Maklumat dan Komunkasi
4. Murid membuat banding beza aksi sendiri
bersama rakan. P
 Peta Bulatan  Peta Titi
P
E  Peta Buih
5. Murid melakukan aktiviti ini berulang dan cuba E
T
T  Peta Buih Berganda  Peta Pokok
untuk meniru aksi rakan. A
A  Peta Pelbagai Alir  Peta Dakap
 Peta Alir
Nama Murid:  Buku Teks  Radio/TV
Nama Murid: B  Modul  Peta I-Think
 Powerpoint
(/) REFLEKSI: B  Projektor
 Buku Cerita
 Gambar
Azeem B  Model/Carta
Akid  Graf
 Internet
Izwan
Zulikhan  Lembaran Kerja 
P  Hasil Kerja
Lisan
Fiffy  KBAT
B  Pemerhatian  Tugasan
S  Kuiz  Projek

CATATAN :
PdP hari ini tidak dapat dijalankan kerana
TAHAP PEMIKIRAN : ___________________________
KBAR KBAT
 Mesyuarat  Cuti AM
Mengingat Mengaplikasi   Kursus
Program Sekolah
Memahami Menganalisis  Cuti Sakit  Cuti Rehat Khas
Menilai  Aktiviti Luar  Guru Pengiring
Mencipta
PdP akan dibawa ke hari __________
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN
MINGGU : KELAS : HARI: MASA :
S.UMAR
42 KSSR 1 19 November 2019 10:20 – 10:50

MATA . STANDARD KANDUNGAN :


2.5 Nombor dalam kehidupan harian
HARI : PELAJARAN :
STANDARD PEMBELAJARAN :
MATEMATIK 2.5.3 Aplikasi nombor dalam kehidupan seharian.

OBJEKTIF : Pada akhir pengajaran, murid dapat :


AHAD
BIDANG/TAJUK  
ISNIN Mengelompokkan objek mengikut bilangannya secara sistematik.
:  
SELASA 2.0 Membilang objek dalam pelbagai aktiviti secara tekal dan boleh dicontohi.
RABU NOMBOR BULAT
KHAMIS (Dalam lingkungan
20)

PAK 21 : KOMUNIKASI KOLABORASI KREATIVITI PEMIKIRAN KRITIKAL

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN :  Baik Hati  Tolong-menolong


N  Bertanggungjawab
I  Kerjasama  Hemah Tinggi
L  Bertolak Ansur  Hormat-menghormati
 Keadilan  Kasih Sayang
1) Set Induksi – murid melihat video di Youtube A  Keberanian  Kesabaran
lagu mengenal nombor dan menyanyi bersama- I  Kejujuran  Ketekunan
 Bersyukur
sama.  Kreatif dan Inovasi
2) Guru memberikan kulit siput dan batang aiskrim  Pendidikan Alam Sekitar
E  Bahasa
3) Murid mengelompokkan mengikut bilangan yang 
M Patriotisme
di arahkan ke dalam bakul  Sains dan Teknologi
K 
4) Murid mengira sambil menyanyi secara Keusahawanan
 Teknologi Maklumat dan Komunkasi
kumpulan
5) Latihan pengukuhan memadankan dan P
 Peta Bulatan  Peta Titi
P
E  Peta Buih
mewarnakan objek yang sama. E
 Peta Buih Berganda  Peta Pokok
T
T
A
A  Peta Pelbagai Alir  Peta Dakap
 Peta Alir
Nama Murid:  Buku Teks  Radio/TV
B  Modul  Peta I-Think
 Powerpoint
(/) REFLEKSI:
Nama Murid: B  Projektor
 Buku Cerita
 Gambar
B  Model/Carta
Iman Shah  Graf
 Internet
Aiman Shah
Irfan  Lembaran Kerja 
Mikael
P  Hasil Kerja
Lisan
 KBAT
Azizi B  Pemerhatian  Tugasan
Abdul Hakim S  Kuiz  Projek

CATATAN :
PdP hari ini tidak dapat dijalankan kerana
TAHAP PEMIKIRAN :
KBAR KBAT
 Mesyuarat  Cuti AM
Mengingat Mengaplikasi   Kursus
Program Sekolah
Memahami Menganalisis  Cuti Sakit  Cuti Rehat Khas
Menilai  Aktiviti Luar  Guru Pengiring
Mencipta
PdP akan dibawa ke hari __________
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN
MINGGU : KELAS : HARI: MASA :
S.UTHMAN
42 KSSR 3 20 November 2019 09:50 – 10:20

MATA PELAJARAN : . STANDARD KANDUNGAN :


HARI : Pengurusan Diri 4.1 Pengurusan di ruang dapur.
STANDARD PEMBELAJARAN :
BIDANG/TAJUK: 4.1.3 Mengaplikasi cara menjaga kekemasan, kebersihan dan keselamatan
4.0 Pengurusan Tempat semasa didapur.  
AHAD Tinggal OBJEKTIF : Pada akhir pengajaran, murid dapat :
Menunjukkan cara menggunakan alatan dan
ISNIN perabot serta menjaga kekemasan, kebersihan dan keselamatan semasa di
SELASA dapur dengan betul dan selamat dengan bimbingan guru.
RABU  
KHAMIS

PAK 21 : KOMUNIKASI KOLABORASI KREATIVITI PEMIKIRAN KRITIKAL

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN :  Baik Hati  Tolong-menolong


N  Bertanggungjawab
I  Kerjasama  Hemah Tinggi
Set Induksi – Melengkapkan puzzle : alatan dapur L  Bertolak Ansur  Hormat-menghormati
 Keadilan  Kasih Sayang
 1. Murid menyatakan fungsi dan kegunaan alatan A  Keberanian  Kesabaran
dan perabot yang terdapat di dapur. I  Kejujuran  Ketekunan
 2. Murid melakonkan penggunaan setiap alatan di  Bersyukur
 Kreatif dan Inovasi
dapur mengikut arahan guru.  Pendidikan Alam Sekitar
 3. Bersoaljawab bersama murid cara menjaga E  Bahasa
M  Patriotisme
kekemasan, kebersihan dan keselamatan di dapur  Sains dan Teknologi
4. Lembaran kerja. K  Keusahawanan
 Teknologi Maklumat dan Komunkasi

P
 Peta Bulatan  Peta Titi
P
E  Peta Buih
E
T
T  Peta Buih Berganda  Peta Pokok
A
A  Peta Pelbagai Alir  Peta Dakap
 Peta Alir
Nama Murid:  Buku Teks  Radio/TV
B  Modul  Peta I-Think
 Powerpoint
(/) REFLEKSI:
Nama Murid: B  Projektor
 Buku Cerita
 Gambar
B  Model/Carta
Amin  Graf
 Internet
Arman
Nurhaikal  Lembaran Kerja 
Airuddin
P  Hasil Kerja
Lisan
 KBAT
Amira filza B  Pemerhatian  Tugasan
Zulfazley S  Kuiz  Projek
Emelda
CATATAN :
PdP hari ini tidak dapat dijalankan kerana
TAHAP PEMIKIRAN : ___________________________
KBAR KBAT
 Mesyuarat  Cuti AM
Mengingat Mengaplikasi   Kursus
Program Sekolah
Memahami Menganalisis  Cuti Sakit  Cuti Rehat Khas
Menilai  Aktiviti Luar  Guru Pengiring
Mencipta
PdP akan dibawa ke hari __________
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN
MINGGU : KELAS : HARI: MASA :
S.UTHMAN
42 KSSR 3 20 November 2019 10:20 – 10:50

MATA . STANDARD KANDUNGAN :


3.2 Menolak sebarang dua nombor
HARI : PELAJARAN :
STANDARD PEMBELAJARAN :
Matematik  3.2.3 Menolak dua digit daripada dua digit tanpa mengumpul semula
  3.2.3 Menolak dua digit daripada dua digit tanpa mengumpul semula
AHAD   3.2.4 Menolak dua digit daripada dua digit dengan mengumpul semula
BIDANG/TAJUK   3.2.4 Menolak dua digit daripada dua digit dengan mengumpul semula
ISNIN
:
SELASA 3.0 OPERASI TOLAK
OBJEKTIF : Pada akhir pengajaran, murid dapat :
- Menolak sebarang dua nombor tanpa mengumpul semula
RABU (dalam lingkungan 100) - Menolak sebarang dua nombor dengan mengumpul semula dengan bimbingan

KHAMIS

PAK 21 : KOMUNIKASI KOLABORASI KREATIVITI PEMIKIRAN KRITIKAL

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN :  Baik Hati  Tolong-menolong


N  Bertanggungjawab
I  Kerjasama  Hemah Tinggi
L  Bertolak Ansur  Hormat-menghormati
 Keadilan  Kasih Sayang
1) Set Induksi – Menyanyi lagu operasi tolak A  Keberanian  Kesabaran
bersama-sama I  Kejujuran  Ketekunan
 Bersyukur
2) Guru bersoaljawab dengan murid berpandukan  Kreatif dan Inovasi
soalan.  Pendidikan Alam Sekitar
E  Bahasa
3) Murid dikehendaki menyalin nota yang di beri. 
M Patriotisme
4) Menjawab soalan di hadapan dengan bimbingan  Sains dan Teknologi
K 
guru. Keusahawanan
 Teknologi Maklumat dan Komunkasi
5) Latihan pengukuhan
P
 Peta Bulatan  Peta Titi
P
E  Peta Buih
E
T
T  Peta Buih Berganda  Peta Pokok
A
A  Peta Pelbagai Alir  Peta Dakap
 Peta Alir
Nama Murid:  Buku Teks  Radio/TV
B  Modul  Peta I-Think
 Powerpoint
(/) REFLEKSI:
Nama Murid: B  Projektor
 Buku Cerita
 Gambar
B  Model/Carta
Amin  Graf
 Internet
Arman
Nurhaikal  Lembaran Kerja 
Airuddin
P  Hasil Kerja
Lisan
 KBAT
Amira filza B  Pemerhatian  Tugasan
Zulfazley S  Kuiz  Projek
Emelda
CATATAN :
PdP hari ini tidak dapat dijalankan kerana
TAHAP PEMIKIRAN :
KBAR KBAT

Mengingat Mengaplikasi  Mesyuarat  Cuti AM


 Program Sekolah  Kursus
Memahami Menganalisis  Cuti Rehat Khas
 Cuti Sakit
Menilai  Aktiviti Luar  Guru Pengiring
Mencipta
PdP akan dibawa ke hari __________
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN
MINGGU : KELAS : HARI:
MASA :
20 November 2019
S.UMAR
42 KSSR 1 2019
11:20 – 11:50

MATA . STANDARD KANDUNGAN :


2.5 Nombor dalam kehidupan harian
HARI : PELAJARAN :
STANDARD PEMBELAJARAN :
MATEMATIK 2.5.3 Aplikasi nombor dalam kehidupan seharian.

OBJEKTIF : Pada akhir pengajaran, murid dapat :


AHAD
BIDANG/TAJUK  
ISNIN Mengelompokkan objek mengikut bilangannya secara sistematik.
:  
SELASA 2.0 Membilang objek dalam pelbagai aktiviti secara tekal dan boleh dicontohi.
RABU NOMBOR BULAT
KHAMIS (Dalam lingkungan
20)

PAK 21 : KOMUNIKASI KOLABORASI KREATIVITI PEMIKIRAN KRITIKAL

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN :  Baik Hati  Tolong-menolong


N  Bertanggungjawab
I  Kerjasama  Hemah Tinggi
L  Bertolak Ansur  Hormat-menghormati
 Keadilan  Kasih Sayang
1) Set Induksi – murid melihat video di Youtube A  Keberanian  Kesabaran
lagu mengenal nombor dan menyanyi bersama- I  Kejujuran  Ketekunan
 Bersyukur
sama.  Kreatif dan Inovasi
2) Guru memberikan kulit siput dan batang aiskrim  Pendidikan Alam Sekitar
E  Bahasa
3) Murid mengelompokkan mengikut bilangan yang 
M Patriotisme
di arahkan ke dalam bakul  Sains dan Teknologi
K 
4) Murid mengira sambil menyanyi secara Keusahawanan
 Teknologi Maklumat dan Komunkasi
kumpulan
5) Latihan pengukuhan memadankan dan P
 Peta Bulatan  Peta Titi
P
E  Peta Buih
mewarnakan objek yang sama. E
 Peta Buih Berganda  Peta Pokok
T
T
A
A  Peta Pelbagai Alir  Peta Dakap
 Peta Alir
Nama Murid:  Buku Teks  Radio/TV
B  Modul  Peta I-Think
 Powerpoint
(/) REFLEKSI:
Nama Murid: B  Projektor
 Buku Cerita
 Gambar
B  Model/Carta
Iman Shah  Graf
 Internet
Aiman Shah
Irfan  Lembaran Kerja 
Mikael
P  Hasil Kerja
Lisan
 KBAT
Azizi B  Pemerhatian  Tugasan
Abdul Hakim S  Kuiz  Projek

CATATAN :
PdP hari ini tidak dapat dijalankan kerana
TAHAP PEMIKIRAN : ___________________________
KBAR KBAT
 Mesyuarat  Cuti AM
Mengingat Mengaplikasi   Kursus
Program Sekolah
Memahami Menganalisis  Cuti Sakit  Cuti Rehat Khas
Menilai  Aktiviti Luar  Guru Pengiring
Mencipta
PdP akan dibawa ke hari __________
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN
MINGGU : KELAS : HARI: MASA :
S.UTHMAN 10:20 – 10:50
42 KSSR 3 21 November 2019
STANDARD KANDUNGAN :
MATA .
4.1 Pengurusan di ruang dapur.
HARI : PELAJARAN : STANDARD PEMBELAJARAN :
4.1.3 Mengaplikasi cara menjaga kekemasan, kebersihan dan keselamatan semasa
Pengurusan Diri didapur.  
OBJEKTIF : Pada akhir pengajaran, murid dapat :
AHAD Menunjukkan cara menggunakan alatan dan
BIDANG/TAJUK perabot serta menjaga kekemasan, kebersihan dan keselamatan semasa di dapur
ISNIN dengan betul dan selamat dengan bimbingan guru.
:
SELASA 4.0 Pengurusan Tempat
RABU Tinggal

KHAMIS

PAK 21 : KOMUNIKASI KOLABORASI KREATIVITI PEMIKIRAN KRITIKAL

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN :  Baik Hati  Tolong-menolong


N  Bertanggungjawab
I  Kerjasama  Hemah Tinggi
Set Induksi – Melengkapkan puzzle : alatan dapur L  Bertolak Ansur  Hormat-menghormati
 Keadilan  Kasih Sayang
 1. Murid menyatakan fungsi dan kegunaan alatan A  Keberanian  Kesabaran
dan perabot yang terdapat di dapur. I  Kejujuran  Ketekunan
 2. Murid melakonkan penggunaan setiap alatan di  Bersyukur
 Kreatif dan Inovasi
dapur mengikut arahan guru.  Pendidikan Alam Sekitar
 3. Bersoaljawab bersama murid cara menjaga E  Bahasa
M  Patriotisme
kekemasan, kebersihan dan keselamatan di dapur  Sains dan Teknologi
4. Lembaran kerja. K  Keusahawanan
 Teknologi Maklumat dan Komunkasi

P
 Peta Bulatan  Peta Titi
P
E  Peta Buih
E
T
T  Peta Buih Berganda  Peta Pokok
A
A  Peta Pelbagai Alir  Peta Dakap
 Peta Alir
Nama Murid:  Buku Teks  Radio/TV
B  Modul  Peta I-Think
 Powerpoint
(/) REFLEKSI:
Nama Murid: B  Projektor
 Buku Cerita
 Gambar
B  Model/Carta
Amin  Graf
 Internet
Arman
Nurhaikal  Lembaran Kerja 
Airuddin
P  Hasil Kerja
Lisan
 KBAT
Amira filza B  Pemerhatian  Tugasan
Zulfazley S  Kuiz  Projek
Emelda
CATATAN :
PdP hari ini tidak dapat dijalankan kerana
TAHAP PEMIKIRAN :
KBAR KBAT
 Mesyuarat  Cuti AM
Mengingat Mengaplikasi   Kursus
Program Sekolah
Memahami Menganalisis  Cuti Sakit  Cuti Rehat Khas
Menilai  Aktiviti Luar  Guru Pengiring
Mencipta
PdP akan dibawa ke hari __________
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN
MINGGU : KELAS : HARI:
MASA :
20 November 2019
S.ABU BAKAR 019
42 KSSR 5 19
10:50 – 11:50

MATA . STANDARD KANDUNGAN :


3.1 Mengetahui keperluan asas tumbuhan
HARI : PELAJARAN :  
STANDARD PEMBELAJARAN :
Sains Alam Sekitar 3.1.1 Menyatakan keperluan asas tumbuhan untuk hidup
i. air ii. Udara iii. cahaya matahari
AHAD  
BIDANG/TAJUK  OBJEKTIF : Pada akhir pengajaran, murid dapat :
ISNIN - Menerangkan mengenai keperluan asas tumbuhan untuk hidup dengan
:
SELASA memberi contoh-contoh yang berkaitan dengannya tanpa bimbingan guru.
3.0 Tumbuhan
RABU
KHAMIS

PAK 21 : KOMUNIKASI KOLABORASI KREATIVITI PEMIKIRAN KRITIKAL

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN :  Baik Hati  Tolong-menolong


N  Bertanggungjawab
I  Kerjasama  Hemah Tinggi
L  Bertolak Ansur  Hormat-menghormati
 Keadilan  Kasih Sayang
1) Set Induksi – murid melihat video di Youtube A  Keberanian  Kesabaran
berkaitan keperluan asas tumbuhan . I  Kejujuran  Ketekunan
 Bersyukur
2) Guru menerangkan tentang keperluan asas  Kreatif dan Inovasi
tumbuhan berpandukan gambar  Pendidikan Alam Sekitar
E  Bahasa
3) Bersoaljawab guru dan murid 
M Patriotisme
4) Murid Mencari gambar keperluan asas  Sains dan Teknologi
K 
tumbuhan di internet dengan bimbingan guru Keusahawanan
 Teknologi Maklumat dan Komunkasi
dan cetak.
5) Latihan pengukuhan kepentingan keperluan asas P
 Peta Bulatan  Peta Titi
P
E  Peta Buih
tumbuhan. E
 Peta Buih Berganda  Peta Pokok
T
T
A
A  Peta Pelbagai Alir  Peta Dakap
 Peta Alir
Nama Murid:  Buku Teks  Radio/TV
B  Modul  Peta I-Think
 Powerpoint
(/) REFLEKSI:
Nama Murid: B  Projektor
 Buku Cerita
 Gambar
B  Model/Carta
Hafizul Amin  Graf
 Internet
Izzuddin
Idlan  Lembaran Kerja 
Fadly Iqram
P  Hasil Kerja
Lisan
 KBAT
Azan B  Pemerhatian  Tugasan
Adley S  Kuiz  Projek

CATATAN :
PdP hari ini tidak dapat dijalankan kerana
TAHAP PEMIKIRAN :
KBAR KBAT
 Mesyuarat  Cuti AM
Mengingat Mengaplikasi   Kursus
Program Sekolah
Memahami Menganalisis  Cuti Sakit  Cuti Rehat Khas
Menilai  Aktiviti Luar  Guru Pengiring
Mencipta
PdP akan dibawa ke hari __________
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN
MINGGU : KELAS : HARI: MASA :
S.UTHMAN
42 KSSR 3 20 November 2019 11:50 – 12:20

MATA . STANDARD KANDUNGAN :


HARI : 5.3 Nama bulan dalam satu tahun
PELAJARAN :
Matematik STANDARD PEMBELAJARAN :
5.3.3 Melengkapkan nama bulan dalam satu tahun
AHAD
ISNIN BIDANG/TAJUK OBJEKTIF : Pada akhir pengajaran, murid dapat :
SELASA : - Menamakan dan nama bulan dalam satu tahun tanpa bimbingan guru.
5.0 MASA DAN
RABU WAKTU
KHAMIS

PAK 21 : KOMUNIKASI KOLABORASI KREATIVITI PEMIKIRAN KRITIKAL

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN :  Baik Hati  Tolong-menolong


N  Bertanggungjawab
I  Kerjasama  Hemah Tinggi
L  Bertolak Ansur  Hormat-menghormati
 Keadilan  Kasih Sayang
1) Set Induksi – Menyanyi lagu nama bulan A  Keberanian  Kesabaran
mengikut video di Youtube I  Kejujuran  Ketekunan
 Bersyukur
2) Guru bersoaljawab dengan murid berpandukan  Kreatif dan Inovasi
soalan.  Pendidikan Alam Sekitar
E  Bahasa
3) Murid dikehendaki menyalin nota nama bulan 
M Patriotisme
yang di beri.  Sains dan Teknologi
K 
4) Menjawab soalan di hadapan dengan bimbingan Keusahawanan
 Teknologi Maklumat dan Komunkasi
guru.
5) Latihan pengukuhan menulis nama bulan P
 Peta Bulatan  Peta Titi
P
E  Peta Buih
mengikut kalender setahun E
 Peta Buih Berganda  Peta Pokok
T
T
A
A  Peta Pelbagai Alir  Peta Dakap
 Peta Alir
Nama Murid:  Buku Teks  Radio/TV
B  Modul  Peta I-Think
 Powerpoint
(/) REFLEKSI:
Nama Murid: B  Projektor
 Buku Cerita
 Gambar
B  Model/Carta
Arman  Graf
 Internet
Nurhaikal
Airuddin  Lembaran Kerja 
Amira filza
P  Hasil Kerja
Lisan
 KBAT
Zulfazley B  Pemerhatian  Tugasan
Emelda S  Kuiz  Projek

CATATAN :
PdP hari ini tidak dapat dijalankan kerana
TAHAP PEMIKIRAN : ___________________________
KBAR KBAT

Mengingat Mengaplikasi  Mesyuarat  Cuti AM


 Program Sekolah  Kursus
Memahami Menganalisis  Cuti Rehat Khas
 Cuti Sakit
Menilai  Aktiviti Luar  Guru Pengiring
Mencipta
PdP akan dibawa ke hari __________
