Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH)

TARIKH : 21 JANUARI 2016


HARI

: KHAMIS

TAHUN/ MASA/
MATA
PELAJARAN
Tahun 2 Wira
1035-1135
MATEMATIK

KANDUNGAN

IMPAK / CATATAN

Bidang: Nombor dan Operasi


Tajuk : Nombor Bulat Sehingga 1000
Standard Kandungan : 1.3 Melengkapkan sebarang
rangkaian nombor
Standard Pembelajaran : (i) Membilang nombor
dalam lingkungan 1000
secara :
(a) seratus-seratus
(b) sepuluh-sepuluh
(c) satu-satu
tertib menaik dan menurun

Objektif Pembelajaran : Di akhir pelajaran murid boleh


Membilang nombor dalam lingkungan 1000
secara Seratus-seratus, sepuluh-sepuluh dan
satu-satu.

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran :


1. Fakta Asas- murid melafaz sifir 2.
2. murid mendengar penerangan daripada guru tentang
bagaimana Membilang sebarang nombor hingga 1000
mengikut tertib menaik.
3. murid menjawab soalan di papan tulis
4. murid membuat latihan dalam buku kerja.
5. Murid yang lemah diberi bimbingan.
6. Murid merumuskan isi pelajaran dengan bersoal jawab
dengan guru
Elemen Merentas Kurikulum : Kreativiti dan Inovasi
Bahan Bantu Belajar : Garis nombor

Refleksi :
.

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH)


TARIKH : 21 JANUARI 2016
HARI

: KHAMIS

TAHUN/ MASA/
MATA
PELAJARAN
Tahun 4 Wira

KANDUNGAN

IMPAK / CATATAN

Tajuk : NOMBOR DAN OPERASI

1205-1235

Bidang : 2.0 TAMBAH DALAM LINGKUNGAN 100 000

MATEMATIK

Standard Kandungan : 2.1 Penambahan sebarang dua


hingga empat nombor.
Standard Pembelajaran (i) Menambah sebarang dua, tiga
dan empat nombor hingga lima digit hasil tambahnya hingga
100 000 dengan menggunakan pelbagai strategi termasuk
membuat anggaran.
Objektif Pembelajaran : Di akhir pelajaran murid dapat
Menambah sebarang dua, tiga dan empat nombor hingga lima
digit hasil tambahnya hingga 100 000 dengan menggunakan
pelbagai strategi termasuk membuat anggaran dengan
teknik pembundaran.
Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran :
7. Fakta Asas Tambah dan Tolak
8. Murid mengimbas kembali nilai tempat nombor, bagi
memastikan penyusunan nombor dalam bentuk lazim
adalah betul.
9. Murid di minta menyebut nombor tersebut dengan nilai
yang betul.
10. Murid di minta Menambah sebarang dua, tiga dan empat
nombor hingga lima digit hasil tambahnya hingga 100 000
11. Murid diminta membuat latihan
12. Murid merumuskan isi pelajaran dengan bersoal jawab
dengan guru
Bahan Bantu Belajar : kad nombor,
Fokus : Menambah sebarang dua, tiga dan empat nombor
hingga lima digit hasil tambahnya hingga 100 000

Refleksi :
.

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH)


TARIKH : 21 JANUARI 2016
HARI

: KHAMIS

TAHUN/ MASA/
MATA
PELAJARAN
Tahun 5 WIRA
0715-0815
MATEMATIK

KANDUNGAN

IMPAK / CATATAN

Tajuk : 2.0 TAMBAH DALAM LINGKUNGAN 1 000 000


Bidang Pembelajaran: NOMBOR DAN OPERASI
Standard Kandungan : 2.1 Penambahan sebarang dua
hingga lima nombor.
Standard Pembelajaran : Menambah sebarang dua, tiga,
empat dan lima nombor hingga enam digit hasil tambahnya
hingga 1 000 000 termasuk membuat anggaran.
Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan
Pembelajaran murid akan dapat Menambah sebarang dua,
tiga, empat dan lima nombor hingga enam digit hasil
tambahnya hingga 1 000 000
Aktiviti :
1. Fakta Asas Tambah
2. Murid mengimbas kembali nilai tempat nombor, bagi
memastikan penyusunan nombor dalam bentuk lazim
adalah betul.
3. Murid di minta Menambah sebarang dua, tiga dan empat
nombor hingga lima digit hasil tambahnya hingga 100 000
4. Murid di minta menambah menggunakan teknik mengira
titik yang telah ditetapkan pada nombor.
5. Murid yang lemah diminta menggunakan pembaris 20cm
6. Murid diminta membuat latihan
7. Murid merumuskan isi pelajaran dengan bersoal jawab
dengan guru
EMK : bekerjasama dalam kumpulan dan berani menyatakan
idea, yakin
Kreativiti & Inovasi : Kenal pasti ciri, menterjemah idea,
mnghubung kait dan menganalisis persamaan dan perbezaan
Bahan Bantu Belajar : kad nombor,
Fokus : Pola Nombor genap dan ganjil
i-Think :

Refleksi :
.

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH)


TARIKH : 21 JANUARI 2016
HARI

: KHAMIS

TAHUN/ MASA/
MATA
PELAJARAN
Tahun 5 Satria
0915 1015 pagi
RBT/TMK

KANDUNGAN
Standart Kandungan : 2.2
Memasang dan
membuka kit model berfungsi secara elektromekanikal
berpandukan manual.
Standard Pembelajaran : 2.2.4 Memasang komponen kit
model berpandukan manual.
2.2.5 Mengenal pasti sistem elektromekanikal kit model.
Standard Prestasi: TP1 dan TP2
Objektif Pembelajaran : Di akhir
pembelajaran, murid dapat Menyatakan dua nama
dan fungsi alatan tangan untuk memasang dan membuka kit
model. Mengenal pasti nama dan fungsi dua komponen kit
model.
Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran :
1. Murid memanaskan Badan dengan melakukan
senaman
2. melakukan aktiviti fizikal berdasarkan konsep
kecergasan membuat larian ulang alik.
3. Murid melaksanakan aktiviti dengan memastikan
keselamatan diutamakan.
4. Murid melakukan senaman menyejukkan badan.
Elemen Merentas Kurikulum : Merancang sesuatu projek
dengan teliti dan melaksanakannya.
Bahan Bantu Belajar : Carta Peralatan

IMPAK / CATATAN

Refleksi :
.
