Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH)

TARIKH : 10 MAC 2016


HARI

: KHAMIS

TAHUN/ MASA/
MATA
PELAJARAN
Tahun 2 Wira
1035-1135
MATEMATIK

KANDUNGAN
Bidang: Nombor dan Operasi
Tajuk : Tolak Dalam Lingkungan 1000
Standard Kandungan : 3.1 Menolak sebarang dua nombor
Standard Pembelajaran : (ii) Menolak sebarang dua nombor
hingga tiga digit dengan mengumpul semula dari:
c. ratus ke puluh dan puluh ke sa
Objektif Pembelajaran : Di akhir pelajaran murid boleh
menolak sebarang dua nombor hingga tiga digit tanpa
mengumpul semula diberi penerangan dan bimbingan.
Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran :
1. Fakta Asas- murid melafaz sifir 2.
2. murid mendengar penerangan daripada menolak
sebarang dua nombor hingga tiga digit dengan
mengumpul semula dari:
c. ratus ke puluh dan puluh ke sa
3. murid menjawab soalan di papan tulis
4. murid membuat latihan dalam buku kerja.
5. Murid yang lemah diberi bimbingan.
6. Murid merumuskan isi pelajaran dengan bersoal jawab
dengan guru
Elemen Merentas Kurikulum : Kreativiti dan Inovasi
Bahan Bantu Belajar : Pembaris, kad nombor

IMPAK / CATATAN

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH)


TARIKH : 10 MAC 2016
HARI

: KHAMIS

TAHUN/ MASA/
MATA
PELAJARAN
Tahun 4 Wira
1205-1235
MATEMATIK

KANDUNGAN
Tajuk : NOMBOR DAN OPERASI
Bidang : 4.0 DARAB HINGGA 100 000
Standard Kandungan : 4.1 Pendaraban dua nombor.
Standard Pembelajaran : (ii) Mendarab sebarang nombor
hingga tiga digit dengan nombor dua digit dan hasil darabnya
hingga 100 000.
Objektif Pembelajaran : Di akhir pelajaran murid boleh
Mendarab sebarang nombor hingga tiga digit dengan nombor
dua digit dan hasil darabnya hingga 100 000.
Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran :
7. Fakta Asas Darab
8. Murid mengimbas kembali nilai tempat nombor, bagi
memastikan penyusunan nombor dalam bentuk lazim
adalah betul.
9. Murid di minta menyebut nombor tersebut dengan nilai
yang betul.
10. Murid di minta Menolak sebarang dua nombor hingga lima
digit hasil tambahnya hingga 100 000
11. Murid diminta membuat latihan
12. Murid merumuskan isi pelajaran dengan bersoal jawab
dengan guru
Bahan Bantu Belajar : Objek sebenar dan lembaran kerja.
Fokus : Asas sifir, mendarab dalam bentuk lazim dan kekisi

IMPAK / CATATAN

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH)


TARIKH : 10 MAC 2016
HARI

: KHAMIS

TAHUN/ MASA/
MATA
PELAJARAN
Tahun 5 WIRA
0715-0815
MATEMATIK

KANDUNGAN
Tajuk : NOMBOR DAN OPERASI
Bidang : 4.0 DARAB HINGGA 100 000
Standard Kandungan : 4.1 Pendaraban dua nombor.
Standard Pembelajaran : (ii) Mendarab sebarang nombor
hingga tiga digit dengan nombor dua digit dan hasil darabnya
hingga 100 000.
Objektif Pembelajaran : Di akhir pelajaran murid boleh
Mendarab sebarang nombor hingga tiga digit dengan nombor
dua digit dan hasil darabnya hingga 100 000.
Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran :
13. Fakta Asas Darab
14. Murid mengimbas kembali nilai tempat nombor, bagi
memastikan penyusunan nombor dalam bentuk lazim
adalah betul.
15. Murid di minta menyebut nombor tersebut dengan nilai
yang betul.
16. Murid di minta Menolak sebarang dua nombor hingga lima
digit hasil tambahnya hingga 100 000
17. Murid diminta membuat latihan
18. Murid merumuskan isi pelajaran dengan bersoal jawab
dengan guru
Bahan Bantu Belajar : Objek sebenar dan lembaran kerja.
Fokus : Asas sifir, mendarab dalam bentuk lazim dan kekisi

IMPAK / CATATAN

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH)


TARIKH : 10 MAC 2016
HARI

: KHAMIS

TAHUN/ MASA/
MATA
PELAJARAN

KANDUNGAN

Tahun 5 Satria

Tajuk/Bidang: SISTEM RANGKAIAN DAN DUNIA INTERNET

0915 1015 pagi

Standart Kandungan : 1.0 Mengenal Rangkaian Komputer

RBT/TMK

Standard Pembelajaran : 1.1 Menerangkan konsep


rangkaian
1.2 Menerngkan medium rangkaian :wayar dan tanpa wayar
Standard Prestasi: TP1 dan TP2
Objektif Pembelajaran : Di akhir pembelajaran, murid dapat
Menyatakan konsep rangkaian dan menyatakan medium
rangkaian :wayar dan tanpa wayar
Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran :
1. Murid melihat carta menunjukkan Rangkaian
2. Murid menyatakan konsep rangkaian komputer
3. Murid menyatakan medium rangkaian berwayar dan
tanpa wayar
4. Murid melaksanakan aktiviti dalam buku aktiviti
Elemen Merentas Kurikulum : Merancang sesuatu projek
dengan teliti dan melaksanakannya.
Bahan Bantu Belajar : Carta rangkaian

IMPAK / CATATAN
