TAHUN/ MASA/ MATA PELAJARAN Tahun 2 Wira 0845-0945 MATEMATIK
KANDUNGAN
IMPAK / CATATAN
Bidang: Nombor dan Operasi
Tajuk : Nombor Bulat Sehingga 1000 Standard Kandungan : 1.3 Melengkapkan sebarang rangkaian nombor Standard Pembelajaran : (i) Membilang nombor dalam lingkungan 1000 secara : (d) lima-lima (e) dua-dua tertib menaik dan menurun
Objektif Pembelajaran : Di akhir pelajaran murid boleh
Membilang nombor dalam lingkungan 1000 secara lima-lima dan dua-dua mengikut tertib menaik atau menurun.
Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran :
1. Fakta Asas- murid melafaz sifir 2. 2. murid mendengar penerangan daripada guru tentang bagaimana Membilang sebarang nombor hingga 1000 mengikut tertib menaik. 3. murid menjawab soalan di papan tulis 4. murid membuat latihan dalam buku kerja. 5. Murid yang lemah diberi bimbingan. 6. Murid merumuskan isi pelajaran dengan bersoal jawab dengan guru Elemen Merentas Kurikulum : Kreativiti dan Inovasi Bahan Bantu Belajar : Garis nombor
Refleksi : .
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH)
TARIKH : 22 JANUARI 2016 HARI
: JUMAAT
TAHUN/ MASA/ MATA PELAJARAN Tahun 5 WIRA 0715-0815 MATEMATIK
KANDUNGAN
IMPAK / CATATAN
Tajuk : 2.0 TAMBAH DALAM LINGKUNGAN 1 000 000
Bidang Pembelajaran: NOMBOR DAN OPERASI Standard Kandungan : 2.1 Penambahan sebarang dua hingga lima nombor. Standard Pembelajaran : Menambah sebarang dua, tiga, empat dan lima nombor hingga enam digit hasil tambahnya hingga 1 000 000 termasuk membuat anggaran. Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan Pembelajaran murid akan dapat Menambah sebarang dua, tiga, empat dan lima nombor hingga enam digit hasil tambahnya hingga 1 000 000 Aktiviti : 1. Fakta Asas Tambah 2. Murid mengimbas kembali nilai tempat nombor, bagi memastikan penyusunan nombor dalam bentuk lazim adalah betul. 3. Murid di minta Menambah sebarang dua, tiga dan empat nombor hingga lima digit hasil tambahnya hingga 100 000 4. Murid di minta menambah menggunakan teknik mengira titik yang telah ditetapkan pada nombor. 5. Murid yang lemah diminta menggunakan pembaris 20cm 6. Murid diminta membuat latihan 7. Murid merumuskan isi pelajaran dengan bersoal jawab dengan guru EMK : bekerjasama dalam kumpulan dan berani menyatakan idea, yakin Kreativiti & Inovasi : Kenal pasti ciri, menterjemah idea, mnghubung kait dan menganalisis persamaan dan perbezaan Bahan Bantu Belajar : kad nombor, Fokus : Pola Nombor genap dan ganjil i-Think :