Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH)

TARIKH : 1 FEBRUARI 2016


HARI : ISNIN
TAHUN/ MASA/
MATA KANDUNGAN IMPAK / CATATAN
PELAJARAN
Tahun Aspek / Tajuk : Pergerakan Berirama/Aksi Kreatif Saya
4 Satria
Standard Kandungan : 1.5, 2.5 dan 5.3
0745 0815 pagi
Standard Pembelajaran : 1.5.1
Pendidikan
Objektif Pembelajaran : Di akhir pelajaran murid dapat:-
Jasmani
Mencipta pergerakan kreatif bertema berdasarkan pergerakan
mengikut muzik yang didengar.
Melakukan pergerakan kreatif bertema yang direka cipta
mengikut muzik yang didengar.
Mengiktiraf kebolehan dan menerima kekurangan rakan
sebaya.
Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran :
1. Murid memanaskan Badan dengan melakukan
senaman
2. Murid melihat guru melakukan gerakan dengan
pergerakan serentak kaki dan kepala.
3. Murid melaksanakan aktiviti dengan memastikan
keselamatan diutamakan.
4. Murid melakukan senaman menyejukkan badan.

Elemen Merentas Kurikulum : Kreativiti dan Inovasi

Bahan Bantu Belajar : Muzik


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH)
TARIKH : 1 FEBRUARI 2016
HARI : ISNIN
IMPAK / CATATAN
TAHUN/ MASA/
KANDUNGAN
MATA PELAJARAN

Tahun Tajuk : 1.0 NOMBOR BULAT HINGGA 1 000 000


5 Wira Bidang Pembelajaran: NOMBOR DAN OPERASI
Standard Kandungan : 2.0 TAMBAH DALAM
0715 - 0815 LINGKUNGAN 1 000 000.
Matematik Standard Pembelajaran : Menyelesaikan ayat
matematik yang melibatkan anu dalam penambahan
hingga tiga nombor.
Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan
Pembelajaran murid akan dapat Menyelesaikan ayat
matematik yang melibatkan anu dalam penambahan
hingga tiga nombor setelah penerangan dan latihan yang
dilakukan.
Aktiviti :
1. Fakta asas sifir darab
2. Menunjukkan kosep penambahan nombor yang
melibatkan mengumpul semula dan tanpa
mengumpul semula menggunakan peta pokok.
3. Murid mendengar penerangan daripada guru
berkenaan dengan penambahan yang
melibatkan anu.
4. Murid melakukan latihan.
5. Murid yang lemah diberi bimbingan
EMK : bekerjasama dalam kumpulan dan berani
menyatakan idea, yakin
Kreativiti & Inovasi : Kenal pasti ciri, menterjemah idea,
mnghubung kait dan menganalisis persamaan dan
perbezaan
Bahan Bantu Belajar : kad nombor,
Fokus : Pola Nombor genap dan ganjil
i-Think : peta pokok
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH)
TARIKH : 1 FEBRUARI 2016
HARI : ISNIN

TAHUN/ MASA/
MATA KANDUNGAN IMPAK / CATATAN
PELAJARAN

Fokus : PERGERAKAN BERIRAMA


Tahun 5 Wira Standard Kandungan: 1.5 Berkebolehan melakukan pelbagai
corak pergerakan mengikut irama.
0845-0915 pagi Standard Pembelajaran : Aspek 3 1.5.1 dan Aspek 4 2.5.1
Objektif Pembelajaran : Di akhir pembelajaran, murid dapat
Pendidikan Mereka cipta pergerakan kreatif bertema berdasarkan konsep
Jasmani pergerakan mengikut muzik yang didengar.
Melakukan pergerakan kreatif bertema yang direka cipta
mengikut muzik yang didengar.
Mengiktiraf kebolehan dan menerima kekurangan rakan
sebaya.
Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran :
1. Murid memanaskan Badan dengan melakukan
senaman
2. Murid melihat guru melakukan gerakan dengan
pergerakan serentak kaki dan tangan.
3. Murid melaksanakan aktiviti dengan memastikan
keselamatan diutamakan.
4. Murid melakukan senaman menyejukkan badan.

Elemen Merentas Kurikulum : Kreativiti dan Inovasi

Bahan Bantu Belajar : Kon dan Gelung Rotan


RANCANGAN PELAJARAN HARIAN (RPH)
TARIKH : 1 FEBRUARI 2016
HARI : ISNIN

TAHUN/ MASA/
MATA KANDUNGAN IMPAK / CATATAN
PELAJARAN
Tahun 4 Wira Tajuk : 1.0 NOMBOR BULAT HINGGA 100 000
Bidang Pembelajaran: NOMBOR DAN OPERASI
1035 1105 pagi Standard Kandungan : 2.0 TAMBAH DALAM LINGKUNGAN
100 000.
MATEMATIK Standard Pembelajaran : Menyelesaikan ayat matematik
yang melibatkan anu dalam penambahan hingga tiga nombor.

Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan


Pembelajaran murid akan dapat Menyelesaikan ayat
matematik yang melibatkan anu dalam penambahan hingga
tiga nombor setelah penerangan dan latihan yang dilakukan.

Aktiviti Pembelajaran dan Pengajaran :


1. Fakta asas sifir darab
2. Menunjukkan kosep penambahan nombor yang
melibatkan mengumpul semula dan tanpa mengumpul
semula menggunakan peta pokok.
3. Murid mendengar penerangan daripada guru berkenaan
dengan penambahan yang melibatkan anu.
4. Murid melakukan latihan.
5. Murid yang lemah diberi bimbingan

Bahan Bantu Belajar : kad nombor,


Fokus : Membundarkan
i-Think : peta pokok
