TAHUN : 4
NEGERI: SELANGOR
NAMA KUMPULAN: ASSEMBLAJ (13)
1. EN. ZAIDI B. YUSAK
2. PN. RAHAMAH BT BABA
3. PN. SURMALIAH BT PAKIH
4. PN. SITI NORBAYA BT ISMAIL
RANCANGAN PELAJARAN
HARIAN
1 MINGGU
2 WAKTU
4 STANDARD KANDUNGAN
Kelas
Masa: 60 minit
4 Cerdas
STANDARD
PEMBELAJAR
AN
OBJEKTIF
PEMBELAJAR
AN
Pada akhir pembelajaran murid dapat: (Rujuk standard kandungan mengikut tajuk)
1. Mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat assemblaj.
2. Menghasilkan robot dengan menggunakan teknik assemblaj.
3. Membuat apresiasi berpandukan bahasa seni visual yang telah dipelajari.
AKTIVITI PdP
EMK
1.
2.
3.
4.
3.2APLIKASI SENI
3.2.1 Media
3.2.1.1
3.2.1.2
3.2.2Teknik &Proses
3.2.2.1
3.3EKSPRESI
KREATIF
3.3.1
3.3.2
3.3.3
3.4ASPRESIASI
SENI
3.4.1
3.4.2
3.4.3
Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual. (EK 1)
Guru menunjukkan cara menghasilkan robot dengan mengaplikasikan teknik assemblaj. (EK 2)
Murid menghasilkan robot menggunakan teknik assemblaj. (EK3) (EK4)
Murid mempamer dan menceritakan karya seni yang dihasilkan. (EK5)
1. Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan(EK1,EK2,EK3,EK4 dan EK5) TMK dan nilai murni
BAHAN BANTU
BELAJAR
.Contoh: Hasil karya guru, bahan bercetak (Buku rujukan) Komputer (Internet), CD
PENILAIAN
PdP
I REFLEKSI
Kelas
Masa: 30 minit
4 Cerdas
STANDARD
PEMBELAJAR
AN
3.1PERSEPSI ESTETIK
3.1.1 Unsur seni
3.1.1.1
3.1.1.2
3.1.2 Prinsip rekaan
3.1.2.1
3.1.2.2
OBJEKTIF
PEMBELAJAR
AN
P
Pada akhir pembelajaran murid dapat:
1. Mengenal, memahami dan menyatakan bahasa seni visual dalam membuat assemblaj.
2. Menghasilkan robot dengan menggunakan teknik assemblaj.
AKTIVITI PdP
1.Guru menunjukkan contoh dan bersoal jawab mengenai bahasa seni visual. (EK1)
2. Guru menunjuk cara menghasilkan robot dengan mengaplikasikan teknik assemblaj.(EK2)
3. Murid memulakan aktiviti dengan membuat proses assemblaj..(EK2,EK3)
EMK
BAHAN BANTU
BELAJAR
suhgs11111111Cc
Kotak, penutup tarmos, tisu. gam, getah kaki kerusi, penutup botol ubat,butang baju melayu, kakifrem,
PENILAIAN
PdP
1. Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat assemblaj berdasarkan dua Standard
Kandungan.
I REFLEKSI
Kelas
Masa: 30 minit
4 Cerdas
3.3 EKSPRESI
KREATIF
3.3.1
3.3.2
3.3.3
STANDARD
PEMBELAJAR
AN
EMK
OBJEKTIF
PEMBELAJAR
AN
AKTIVITI PdP
1.
2.
3.
1.Kreativiti dan inovasi, keusahawanan (EK1,EK2 dan EK5) TMK dan nilai murni.
BAHAN BANTU
BELAJAR
Tisu, penutup tarmos, gam, super glu, butang baju melayu, kaki frem.
PENILAIAN
PdP
Proses penghasilan karya sepanjang aktiviti membuat assemblaj berdasrkan empat standard
kandungan
I REFLEKSI
LANGKAH-LANGKAH PENGHASILAN
KARYA
SEKIAN TERIMA
KASIH