Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
MATEMATIK TAHUN ENAM
MINGGU 12 TARIKH 1
HARI
Ahad
KELAS MASA
TEMA Perpuluhan
TAJUK Darab dan Bahagi Perpuluhan
STANDARD 3.1 Operasi bergabung perpuluhan.
KANDUNGAN
STANDARD 3.1 (i) Mendarab dan membahagi perpuluhan dengan nombor bulat dan perpuluhan, hasilnya hingga tiga tempat perpu
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Mendarab dan membahagi tiga perpuluhan dengan nombor bulat dan
perpuluhan, hasilnya hingga tiga tempat perpuluhan melibatkan situasi harian
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Mendarab dan membahagi __ daripada tiga perpuluhan dengan nombor bulat
dan perpuluhan, hasilnya hingga tiga tempat perpuluhan melibatkan situasi harian
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mengingat semula tentang darab dan bahagi perpuluhan. Recap Group
(Mengulangi / Mengingat Semula)
Aktiviti
1. Murid membentuk kumpulan. Quadrat Activity (Aktiviti Berempat)
2. Murid menjalankan aktiviti teroka ria.
3. Murid menjawab soalan latih diri
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang darab dan bahagi perpuluhan dengan
bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 45
ABM/BBM
PAK-21 Recap Group (Mengulangi / Mengingat Semula)
PAK-21 Quadrat Activity (Aktiviti Berempat)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI -
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☒___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Seramai 33 daripada 37 murid menghadiri kelas. 33 daripada 33 murid mencapai objektif.Semua murid boleh
menguasai pelajaran hari ini dengan baik.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
MATEMATIK TAHUN ENAM
MINGGU 12 TARIKH 1
HARI
Ahad
KELAS MASA
TEMA Perpuluhan
TAJUK Selesaikan Masalah
STANDARD 3.2 Penyelesaian masalah melibatkan perpuluhan
KANDUNGAN
STANDARD 3.2 (i) Menyelesaikan masalah harian melibatkan operasi bergabung perpuluhan dan hasilnya hingga tiga tempat perpul
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Menyelesaikan dua masalah harian melibatkan operasi bergabung perpuluhan
dan hasilnya hingga tiga tempat perpuluhan
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Menyelesaikan __ daripada dua masalah harian melibatkan operasi bergabung
perpuluhan dan hasilnya hingga tiga tempat perpuluhan
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang selesaikan masalah.
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami masalah.
2. Murid menghitung jawapan contoh 1 dan 2. Brain Racking (Fikirkannya)
3. Murid menghitung jawapan mengenai renda.
4. Murid mencari kata kunci dalam masalah dengan bimbingan guru. Read and
Highlight (Baca dan Tanda)
5. Murid diberi lembaran kerja.
6. Murid menyelesaikan masalah di lembaran kerja.
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang selesaikan masalah dengan bimbingan
guru.
BUKU Buku Teks hlmn 46-47
ABM/BBM
PAK-21 Brain Racking (Fikirkannya)
PAK-21 Read and Highlight (Baca dan Tanda)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI -
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
MATEMATIK TAHUN ENAM
MINGGU 12 TARIKH 1
HARI
Ahad
KELAS MASA
TEMA Perpuluhan
TAJUK Selesaikan Masalah
STANDARD 3.2 Penyelesaian masalah melibatkan perpuluhan
KANDUNGAN
STANDARD 3.2 (i) Menyelesaikan masalah harian melibatkan operasi bergabung perpuluhan dan hasilnya hingga tiga tempat perpul
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Menyelesaikan dua masalah harian melibatkan operasi bergabung perpuluhan
dan hasilnya hingga tiga tempat perpuluhan
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Menyelesaikan __ daripada dua masalah harian melibatkan operasi bergabung
perpuluhan dan hasilnya hingga tiga tempat perpuluhan
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang selesaikan masalah
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami contoh.
2. Murid menghitung jawapan contoh 3 hingga 4. Brainstorming (Sumbangsaran)
3. Murid menjawab soalan cabar minda dalam kumpulan bertiga Learning Trios A-
B-C (Tiga Serangkai A-B-C)
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang selesaikan masalah dengan bimbingan
guru.
BUKU Buku Teks hlmn 48-49
ABM/BBM
PAK-21 Brainstorming (Sumbangsaran)
PAK-21 Learning Trios A-B-C (Tiga Serangkai A-B-C)
EMK : ILMU Nilai Murni
EMK: NILAI -
KBAT Menilai
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Copyright © 2020 Nur Hana Razali, Siti Khairani Alias

Cetakan pertama 2020

Hak cipta terpelihara. Tidak dibenarkan mengeluar ulang mana-mana bahagian artikel, ilustrasi dan isi
kandungan buku ini dalam apa jua bentuk dan dengan apa cara sekalipun, sama ada secara elektronik, fotokopi,
mekanik, rakaman atau cara lain sebelum mendapat keizinan bertulis daripada Nur Hana Razali dan/atau Siti
Khairani Alias.

Penulis tidak dapat bertanggungjawab ke atas sebarang kesilapan ataupun maklumat yang tidak
dimasukkan walaupun langkah berjaga-jaga sudah diambil. Penulis juga tidak bertanggungjawab ke atas
sebarang maklumat yang disalahgunakan.

Penulis tidak akan mengHALALkan mana-mana pihak yang menyalahgunakan isi kandungan buku ini
dan menyebarkan tanpa mendapat keizinan bertulis daripada Nur Hana Razali dan/atau Siti Khairani Alias.

Nur Hana Razali//Siti Khairani Alias

Untuk pembelian:
www.cikgugorgeous.com

Sebarang pertanyaan, dan komen:


Cikgu Hanna: 0165123372

Masalah teknikal:
Kate: 0149174124

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
