Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SUBJEK MATEMATIK

AHAD ISNIN SELASA RABU KHAMIS


HARI / TARIKH
22.02.2021
KELAS 2 AZAM/2 ETIKA MASA 8.00 - 9.00 KEDATANGAN 17/49
TOPIK / BIDANG PEMBELAJARAN BAB 2 : PEMFAKTORAN DAN PECAHAN ALGEBRA
OBJ. PEMBELAJARAN / 2.2.2 Pemfaktoran ungkapan algebra
STANDARD KANDUNGAN
HASIL PEMBELAJARAN / Murid boleh:
STANDARD PEMBELAJARAN 1. Memfaktorkan ungkapan algebra dengan pelbagai kaedah (khususnya menggunakan
pendaraban silang)
KAEDAH Pendekatan Pendekatan Sains, Pembelajaran Penerapan Unsur
/
Inkuiri Tek. & Msyrkt Masteri Patriotisme
Projek
Konstruktivisme / Kontekstual Eksperimen
(pembelajaran kolaboratif)
Simulasi Koperatif Hands – on Main Peranan

AKTIVITI PDP
1. Pelajar menonton video dibawah dengan tekun beberapa kali.

Video : Pemfaktoran Ungkapan Algebra -Pendaraban Silang


Durasi : 22 minit 11 saat
https://youtu.be/ORFdGQtAfnM?list=PLYU8MCiATjQFlI30wzmInp6nuZvJwavnV

2. Untuk tontonan kali pertama :


Pelajar menyalin nota yang diberikan oleh guru di dalam video
3. Untuk tontonan kali kedua :
Pelajar mengulang jawab latihan yang ditunjukkkan oleh guru di dalam video
4. Untuk tontonan kali ketiga :
Pelajar menjawab latihan dalam buku teks dengan mengikut panduan yang ditunjukkan
oleh guru di dalam video dalam test pad dan simpan dalam fail.
5. Pelajar menjawab latihan yang berikut :

No.4(a) hingga No4.(o) pada m/s 33 buku teks


6. Pada kelas berikutnya, Google Meet akan diadakan. Pelajar akan membentangkan
jawapan bagi soalan-soalan tersebut.
7. Pelajar 'snap and send' semua hasil kerja pelajar di Google Classroom.
8. Jika ada kekeliruan, pelajar bertanya guru di Group Tanyalah Cikgu
BBM Buku teks digital dan video Youtube
PENILAIAN PBS
EMK ( Elemen Merentas Kurikulum) Bahasa Nilai Murni / Patriotisme Keusahawanan
Kelestarian Teknologi Maklumat
Sains & Teknologi Kreativiti & Inovasi
Alam Sekitar & Komunikasi
KBAT Menciri Mengukur & guna nombor Mengeksperimen
Mengumpul & Mengelas Menyusun ikut keutamaan Mentafsir data
Membanding-beza Menilai Meramal
/ Menjana idea / Menghubungkait Mensintesis
Berkomunikasi Membuat hipotesis Menganalisa
/ Memerhati / Membuat kesimpulan Mereka cipta

i - THINK Peta Bulatan Peta Buih Peta Alir Peta Dakap


Peta Pokok Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir Peta Titi

NILAI MURNI / Minat & bersifat ingin tahu tentang alam sekitar / Bekerjasama, adil dan saksama
Jujur & tepat dalam merekod & mengesah data Ikram (sayangi hidupan dan berhemah tinggi)
/ Luwes dan berfikiran terbuka Hargai sumbangan sains & teknologi
/ Rajin & tabah dalam menjalankan sesuatu perkara Mensyukuri nikmat kurniaan Tuhan
/ Sistematik, yakin dan beretika Menghargai & mengamalkan kehidupan bersih
Bertanggungjawab atas keselamatan diri & rakan / Matematik adalah satu cara memahami alam

REFLEKSI Kehadiran pelajar agak merosot.Pelajar akan terus diberi DISEMAK OLEH :
peringatan dan teguran. Penilaian akan dibuat setelah
menyemak latihan dalam Google Classroom. Google Meet
akan diadakan dalam kelas berikutnya untuk membantu
pelajar yang belum menguasai.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SUBJEK MATEMATIK

AHAD ISNIN SELASA RABU KHAMIS


HARI / TARIKH
22.02.2021 39/50
KELAS 3 TEKUN/3 KREATIF MASA 12.30 - 13.30 KEDATANGAN
TOPIK / BIDANG PEMBELAJARAN BIDANG PEMBELAJARAN: NOMBOR DAN OPERASI
Bab 2: Nombor Piawai
OBJ. PEMBELAJARAN / 2.1 Angka Bererti
STANDARD KANDUNGAN
HASIL PEMBELAJARAN / Murid boleh:
1. Menerangkan maksud angka bererti dan seterusnya menentukan bilangan angka
STANDARD PEMBELAJARAN
bererti suatu nombor.
2. Membundarkan suatu nombor kepada bilangan angka bererti yang tertentu.
KAEDAH Pendekatan Pendekatan Sains, Pembelajaran Penerapan Unsur
/
Inkuiri Tek. & Msyrkt Masteri Patriotisme
Projek
Konstruktivisme / Kontekstual Eksperimen
(pembelajaran kolaboratif)
Simulasi Koperatif Hands – on Main Peranan

AKTIVITI PDP
1. Pelajar mengulang tonton video di bawah dengan tekun beberapa kali :

Video : Menentukan Bilangan Angka Bererti


Durasi : 12 minit 58 saat
https://youtu.be/P5p1twvee5w?list=PLYU8MCiATjQH7QMOekjLlo9mnU36PtmqG

Video : Membundarkan kepada Angka Bererti


Durasi : 16 minit 22 saat
https://youtu.be/ZeerEnrzlrs?list=PLYU8MCiATjQH7QMOekjLlo9mnU36PtmqG

Video : Menulis Bentuk Piawai


Durasi : 16 minit 18 saat
https://youtu.be/d_ZU4dbAE7w?list=PLYU8MCiATjQH7QMOekjLlo9mnU36PtmqG

2. Pelajar menjawab latihan dalam buku teks dengan mengikut panduan yang ditunjukkan
oleh guru di dalam video dalam test pad dan menyimpannya dalam fail :

Uji Minda 2.1a pada m/s 33 buku teks


Uji Minda 2.1b pada m/s 36 buku teks
Jadual dalam Cetusan Minda 3 (Langkah 1) m/s 39
Uji Minda 2.2a pada m/s 39 buku teks

3. Pada kelas berikutnya, Google Meet akan diadakan. Pelajar akan membentangkan
jawapan bagi soalan-soalan tersebut.
4. Pelajar 'snap and send' semua hasil kerja pelajar di Google Classroom. Pelajar
menghubungi guru segera bagi siapa yang bermasalah dengan Google Classroom.
Jika ada kesukaran dalam menyelesaikan latihan, pelajar bertanya kepada guru melalui
Group Tanyalah Cikgu
BBM Buku teks digital dan video Youtube
PENILAIAN PBS
EMK ( Elemen Merentas Kurikulum) Bahasa Nilai Murni / Patriotisme Keusahawanan
Kelestarian Teknologi Maklumat
Sains & Teknologi Kreativiti & Inovasi
Alam Sekitar & Komunikasi

KBAT Menciri Mengukur & guna nombor Mengeksperimen


Mengumpul & Mengelas Menyusun ikut keutamaan Mentafsir data
Membanding-beza Menilai Meramal
/ Menjana idea / Menghubungkait Mensintesis
/ Berkomunikasi Membuat hipotesis Menganalisa
/ Memerhati / Membuat kesimpulan Mereka cipta

i - THINK Peta Bulatan Peta Buih Peta Alir Peta Dakap


Peta Pokok Peta Buih Berganda Peta Pelbagai Alir Peta Titi

NILAI MURNI / Minat & bersifat ingin tahu tentang alam sekitar / Bekerjasama, adil dan saksama
Jujur & tepat dalam merekod & mengesah data Ikram (sayangi hidupan dan berhemah tinggi)
/ Luwes dan berfikiran terbuka Hargai sumbangan sains & teknologi
/ Rajin & tabah dalam menjalankan sesuatu perkara Mensyukuri nikmat kurniaan Tuhan
/ Sistematik, yakin dan beretika Menghargai & mengamalkan kehidupan bersih
Bertanggungjawab atas keselamatan diri & rakan / Matematik adalah satu cara memahami alam
REFLEKSI Ramai pelajar kurang jelas berkenaan pembundaran DISEMAK OLEH :
mengikut bilangan angka bererti yang dikehendaki. Pelajar
yang tidak dapat menguasai beberapa bahagian pelajaran
telah pun diberi bimbingan melalui Google Meet. Sesi
Google Meet berikutnya akan membimbing pelajar secara
menyeluruh berkenaan angka bererti.
