Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN KESIHATAN


TEMA : KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF KELAS : 4 BERLIAN / 29 MINGGU : 6
UNIT : 11 : SAYANGI DIRI MASA : 8 AM – 8.30 AM TARIKH : 5/5/2023
TAJUK : HARGAI DIRI TEMPOH : 30 MINIT HARI : JUMAAT
M/S : 79
STANDARD KANDUNGAN:
1.2 Kemahiran menangani pengaruh dalaman serta luaran yang mempengaruhi kesihatan diri dan reproduktif
Menghargai dan menghormati: Perubahan fizikal diri sendiri dan orang lain
STANDARD PEMBELAJARAN:

1.2.1 Membincangkan cara menghargai dan menghormati perubahan fizikal diri sendiri.

1.2.2 Membincangkan cara menghargai dan menghormati perubahan fizikal orang lain.
KUMPULAN 1 KUMPULAN 2 KUMPULAN 3
TAHAP
(PEMULIHAN) (PENGUKUHAN) (PENGAYAAN)

AMREE SABREE, AMREE ZAFUAN, AIRIEL, AZAMI, KHAIRUL, M.ALIF, RIYAN,


HAIKAL, JONI, MUNZAFARIL, ZAINIEDIN,
NAMA MURID IMAN, CINTA, IMANUEL PRINCESS, FAZIRAH NADIRA, BALQISTINA,
VIVIN, PUTERI, ANGEL
LUNA MAYA, LIDIA, STEPHY, NATASHA, IZATUL, IZARA, ROSA, SOFEA
FANDY,ZARIF
OBJEKTIF: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
Membanding beza perubahan fizikal lelaki dan perempuan apabila akil baligh.
Murid akan menyatakan 1 cara Murid akan menyatakan 2 cara Murid akan menyatakan 3 cara
KRITERIA
menghargai dan menghormati menghargai dan menghormati menghargai dan menghormati
KEJAYAAN
perubahan fizikal diri sendiri. perubahan fizikal diri sendiri. perubahan fizikal diri sendiri.
Set Induksi :
Set Induksi : Set Induksi :
1. Guru menunjukkan Kad Gambar
1. Guru menunjukkan Kad Gambar 1. Guru menunjukkan Kad Gambar
( Murid Berpakaian Tidak Kemas ).
( Murid Berpakaian Tidak Kemas ). ( Murid Berpakaian Tidak Kemas ).
Perkembangan /Latihan:
Perkembangan /Latihan: Perkembangan /Latihan:
2. Guru akan menanya murid
2. Guru akan menanya murid 2. Guru akan menanya murid
tentang etika pemakaian murid
tentang etika pemakaian murid tentang etika pemakaian murid
tersebut.
tersebut. tersebut.
3.Guru akan menerangkan cara
3. Guru akan menerangkan cara 3.Guru akan menerangkan cara
AKTIVITI PdPC menghargai dan menghormati
menghargai dan menghormati menghargai dan menghormati
perubahan fizikal diri sendiri.
perubahan fizikal diri sendiri. perubahan fizikal diri sendiri.
Cth : Sentiasa Bersih, Berpakain Kemas,
Cth : Sentiasa Bersih, Berpakain Cth : Sentiasa Bersih, Berpakain Kemas,
Sikap Rambut dll.
Kemas, Sikap Rambut dll. Sikap Rambut dll.
Penutup :
Penutup : Penutup :
4.Guru akan rumuskan tajuk hari ini
4. Guru akan rumuskan tajuk hari ini 4.Guru akan rumuskan tajuk hari ini
dengan menunjukkan gambar murid
dengan menunjukkan gambar murid dengan menunjukkan gambar murid
yang berpakaian kemas dan ber
yang berpakaian kemas dan ber yang berpakaian kemas dan ber
etika.beberapa contoh.beberapa contoh.
etika. etika.beberapa contoh.
mencapai objektif yang mencapai objektif yang mencapai objektif yang
/10 /12 /7
dirancang. dirancang. dirancang.
REFLEKSI / tidak mencapai objektif yang tidak mencapai objektif yang tidak mencapai objektif yang
IMPAK / /10 dirancang dan diberi /12 dirancang dan diberi /7 dirancang dan diberi
CATATAN bimbingan. bimbingan. bimbingan.
/12
/10 tidak hadir. tidak hadir. /7 tidak hadir.

BBM Buku teks Pendidikan Kesihatan, Kad Gambar KBAT Menganalisis


Story Telling (Ceritakannya)
PAK-21 KBKK Mengecam
i-Think Map - Peta Buih
KECERDASAN PELBAGAI Interpersonal, Kinestetik, Verbal Linguistik, EMK: ILMU Kelestarian Global
PENTAKSIRAN BILIK
Lembaran Kerja Main Peranan EMK : NILAI Baik Hati
DARJAH (PBD)
