Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

Tajuk : Kebarangkalian I
Topik : Ruang sampel
Masa : 8.10 am 9.30 am
Objektif : Memahami konsep ruang sampel
Hasil Pembelajaran: Pelajar dapat
a. Menentukan sama ada sesuatu kesudahan adalah
kesudahan yang mungkin bagi sesuatu ujikaji.
b. Menyenaraikan semua kesudahan yang mungkin
bagi sesuatu ujikaji:
i) daripada aktiviti-aktiviti
ii) secara penaakulan
c. Menentukan ruang sampel suatu ujikaji
d. Menulis ruang sampel dengan menggunakan
tatatanda set.
Kerangka aktiviti:

Fasa Aktiviti Cadangan Aktiviti Catatan


- Guru mengarahkan seorang Kefahaman
pelajar memutarkan roda konseptual
nombor di hadapan kelas.
Set Induksi - Pelajar memberi justifikasi
jawapan mengenai hasil aktiviti
tersebut.

Perkembanga - Guru mengedarkan Lembaran


n Kerja 1.
- Pelajar mencari hasil yang Kefahaman
mungkin dipilih secara rawak konseptual
dari perkataan YES.
- Pelajar mencatat keputusan
dalam Lembaran Kerja 1.
- Guru mengedarkan Lembaran
Kerja 2 dan pelajar
membincangkannya
berdasarkan gambar rajah
diberi.
- Guru mengedarkan Lembaran
Kerja 3 dan pelajar
melengkapkannya dengan
mencari hasil yang mungkin
dipilih secara rawak dari
nombor 2, 4 dan 7.
- Pelajar memilih secara rawak
satu huruf dan satu nombor di
dalam kotak yang berlainan.
- Pelajar mencatat hasil uji kaji
dalam Lembaran Kerja 4.
- Pelajar berbincang kesudahan
bagi setiap aktiviti dengan KBAT
menggunakan tatatanda set.
- Guru mengutarakan beberapa
soalan untuk menguji
kefahaman berfikir aras tinggi
pelajar.

- Guru meminta pelajar 1) Apakah


menyatakan ruang sampel bagi kemungkinan/ hasil
kesudahan roda nombor secara nombor yang akan
penaakulan. diperolehi?
- Guru menyenaraikan semua
kesudahan bagi roda nombor
Penutup dengan menggunakan
tatatanda set.
- Guru memberikan rumusan
terhadap pembelajaran hari ini.
- Guru memberikan latihan
sebagai sebagai aktiviti
pengukuhan.
