Anda di halaman 1dari 2

SMK SERI BERA

28200 BERA
PAHANG DARUL MAKMUR
_______________________________________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN (PdPc)
MATA PELAJARAN : SAINS

Minggu : 14 Tarikh : 30/06/2022 Hari : KHAMIS Masa : 11.00 – 12.00 Ting : 4 AL JAZARI
Standard Kandungan / Tajuk 5 : GENETIK /5.4 Teknologi Kejuruteraan Genetik

Standard Pembelajaran / Hasil Pembelajaran


5.4.3 Mewajarkan etika dalam teknologi kejuruteraan genetik

OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP) KRITERIA KEJAYAAN (KK) Tandakan _ / pada ruang berkenaan
 Memahami etika  Menerangkan kenapa perlu ada etika Inkuiri penemuan
dalam teknologi dalam teknologi kejuruteraan genetik Tutorial – perbincangan
kejuruteraan genetik Penyelesaian masalah /
Simulasi – main peranan
Pembelajaran berasaskan masalah
Pembelajaran berasaskan projek
Amali/Hands on/Ujikaji
Kajian lapangan
Bimbingan berfokus
individu/kumpulan
Lain-lain (nyatakan):
Aktiviti Pembelajaran dan Pemudahcaraan (PdPc) Aktiviti Murid
Aktiviti Sumbangsaran pelajar tentang pendapat pelajar berkenaan Perbincangan kumpulan-Round Table
Permulaan etika dalam teknologi kejuruteraan genetik Perbincangan Think Pair Share
Aktiviti Utama Pelajar membincangkan kenapa perlu ada etika dalam Pembentangan dan Gallery Walk /
teknologi kejuruteraan genetik Forum – Hot Seat
Pembentangan Susun dan Kembang Idea (Peta i-
Pelajar diberikan lembaran kerja Think)
Kajian Isu
Gerak kerja amali
Deklamasi sajak/nyanyian/lakonan
Latihan berfokus – Penyelesaian
Masalah
Lain-lain (nyatakan):
Aktiviti Penutup Guru menambahbaik hasil perbincangan dan KBAT
pembentangan pelajar. Mengaplikasi / Catatan KBAT
Refleksi Menganalisis
27/27 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi Menilai
latihan pengayaan / pengukuhan.
_____/_____ tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi pengukuhan Mencipta
PdP ditangguh kerana : Mesyuarat / Kursus / Cuti Rehat / Cuti Sakit/ Cuti
Peristiwa / Cuti Umum /
Peta Pemikiran (i Think)
EMK dan Nilai Jujur Peta bulatan Peta dakap
Murni
Gerak kerja Pemulihan Pengukuhan Pengayaan Peta buih Peta alir
susulan murid / Peta buih Peta titi
berganda Peta pokok
Tool PdPc/Bahan Bantu Mengajar
Strategi Pentaksiran Tahap Penguasaan Bil. pelajar Nyatakan :
Kemahiran Insaniah (Soft Skill)
Bertulis Tahap 1 Kepimpinan
Lisan Tahap 2 Komunikasi
Pemerhatian Tahap 3 Kerjasama berpasukan
Kaedah : Tahap 4 Pengurusan masa
Tahap 5 Kritis dan kreatif /
Tahap 6 Lain-lain – Nyatakan :
