Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MELAYU 4 VAIRAM

MATAPELAJARAN BAHASA MELAYU MINGGU 43 KELAS 4V


TARIKH/ HARI 24.1.2022RANCANGAN PENGAJARAN
ISNIN HARIAN BAHASA
MASA MELAYU 4 PAVALAM
8.10-9.10
MATAPELAJARAN
TEMA BAHASA MELAYU
Kelas bersih MINGGU 43UNIT KELAS
Sekolah 4P TAJUK Sekolah bersih murid selesa
TARIKH/ HARI
S/KANDUNGAN 24.1.2022 ISNIN
3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat yang bermakna MASA 10.30-11.30
TEMA
S/PEMBELAJARAN Kelas bersih
3.2.1 Membina dan menulis; (i) ayat UNIT Sekolah TAJUK Sekolah bersih murid selesa
S/KANDUNGAN 3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat yang bermakna
KEMAHIRAN Bertutur Mendengar Membaca Menulis Seni Bahasa Tatabahasa
S/PEMBELAJARAN 3.2.1 Membina dan menulis; (i) ayat
KAEDAH Bertema Modular P. Terbeza PBL Simulasi amali-virtual lab
KEMAHIRAN
PENDEKATAN Bertutur P.B.Inkuiri
Flipped Classroom Mendengar P. MembacaMasteri Menulis
P.Kontekstual Seni Bahasa Tatabahasa
P.B.masalah
TKAEDAH
/ PENGUASAAN (TP Bertema
1,2) (7 murid) Modular (P.TPTerbeza
3,4) (9 murid) PBL (TP 5,6) (7 murid)
Simulasi amali-virtual lab
PENDEKATAN Kukuh 1
Flipped Classroom P.B.InkuiriKukuh P. 2 Masteri P.Kontekstual PENGAYAAN
P.B.masalah
T / PENGUASAAN
OBJEKTIF (TP
Pada1,2) (7 sesi
akhir murid)
pengajaran dan (TP 3,4)
Pada akhir(9sesi pengajaran dan
murid) (TP
Pada5,6) (7 murid)
akhir sesi pengajaran dan
PEMBELAJARAN Kukuh 1
pembelajaran, murid dapat pembelajaran,
Kukuh 2 murid dapat menyusun PENGAYAAN
pembelajaran, murid dapat menulis
OBJEKTIF melengkapkan sekurang- dan
Pada akhir sesi pengajaran perkataan
Pada akhir sesi pengajaran ayat
supaya menjadi dan tunggal sekurang-kurangnya
Pada 4 ayat dan
akhir sesi pengajaran dengan
PEMBELAJARAN kurangnya 4 ayat
pembelajaran, muriddengan betul
dapat sekurang-kurangnya 4 ayat
pembelajaran, murid dapat menyusun betul
pembelajaran, murid dapat menulis
KRITERIA melengkapkan sekurang- 5/5
murid dapat melengkapkan perkataan supaya
memberi 5/5 menjadiperkataan
menyusun ayat tunggal memberi 5/5 respon
sekurang-kurangnya dengan
4 ayat betul
dengan
KEJAYAAN kurangnya 4 ayat
ayat tunggal dengan
dengan betulbetul sekurang-kurangnya 4 ayat
supaya menjadi ayat tunggal dalam
betul ayat tunggal.
KRITERIA murid dapat melengkapkan 5/5 memberi 5/5 menyusun perkataan memberi 5/5 respon dengan betul
AKTIVITI 1. 1. Murid menamakan aktiviti 1. Murid menceritkan gambar. 1. Murid menceritakan gambar.
KEJAYAAN ayat tunggal dengan betul supaya menjadi ayat tunggal dalam ayat tunggal.
PENGAJARAN DAN yang terdapat dalam gambar. (BT M/S 82) (BT M/S 82)
PEMBELAJARAN
AKTIVITI 3. (BT M/S 82)
1. Murid menamakan aktiviti 2.Guru
1. Muridmengajar teknikgambar.(BT
menceritkan 2.Guru
1. Muridmengajar teknik gambar.
menceritakan
(PdP) DAN
PENGAJARAN 2. 2.Guru mengajar
yang terdapat teknik
dalam gambar. membaca:membina
M/S 82) isi tersurat. mengecam
(BT M/S 82) isi tersurat.
PEMBELAJARAN mengecam
(BT M/S 82) isi tersurat. 3.Guru memberi beberapa
2.Guru mengajar teknik contoh 3.Murid mengecam
2.Guru mengajar beberapa
teknik
(PdP) 3.Guru
4. 2.Guru memberi
mengajar beberapa
teknik ayat
membaca:membina isi tersurat. contoh isi tersurat.
mengecam isi tersurat.
contoh
mengecamisi tersurat.
isi tersurat. 4.Murid mengecam
3.Guru memberi beberapa
beberapa isi
contoh 4..Murid membina ayat
3.Murid mengecam dan
beberapa
4.Muridmemberi
3.Guru melengkapkan isi
beberapa tersurat.
ayat membentangkan
contoh isi tersurat.di hadapan
tersuratisidengan
contoh bantuan guru.
tersurat. 4.Murid mengecam beberapa isi kelas . membina ayat dan
4..Murid
4.Murid melengkapkan isi tersurat. membentangkan di hadapan
Buku teks Modul Power point Spesimen
tersurat dengan bantuan guru. kelas .
BAHAN BANTU Internet Projektor Model Gambar / cerita
BELAJAR (BBM) Radio
Buku teks video
Modul Buku
Powercerita
point Lain-lain: Peta I-Think
Spesimen
BAHAN BANTU Youtube
Internet Audio
Projektor Google
Model Meet Gambar / cerita
BELAJAR (BBM)
KECERDASAN Radio
Interpersonal video
Intarpersonal Buku cerita
Kinestatik Lain-lain: Peta I-Think
Logik Matematik
PELBAGAI Youtube
Muzikal Audio
Verbal Linguistik Google Meet
Naturalis Visual Ruang
KECERDASAN Interpersonal Intarpersonal Kinestatik Logik Matematik
ELEMEN
PELBAGAI Kreativiti
Muzikal & Inovasi Pend.
VerbalAlam Sekitar
Linguistik TMK
Naturalis Kesihatan dan Kebersihan
Visual Ruang
MERENTAS Bahasa Patriotisme Nilai Murni Lain – lain :
KURIKULUM
ELEMEN(EMK) Sains & Teknologi
Kreativiti & Inovasi Keusahawanan
Pend. Alam Sekitar TMK Kesihatan dan Kebersihan
MERENTAS Keusahawanan
Bahasa Kontekstual
Patriotisme Nilai Murni Lain – lain :
KURIKULUM (EMK) Sains & Teknologi Keusahawanan
KEMAHIRAN Membanding beza Mengkategori Menjana Idea Komunikasi
Keusahawanan Kontekstual
BERFIKIR /ABAD 21 Menghubungkait Menginterprestasi Mentafsir Kreativiti
KEMAHIRAN Mencipta
MembandingAnalogi
beza Membuat Ramalan
Mengkategori Membuat keputusan
Menjana Idea Menyelesai
Komunikasi Isu
BERFIKIR /ABAD 21 Membuat Inferens
Menghubungkait Membuat Rumusan
Menginterprestasi Menilai
Mentafsir Mencipta Kolaborasi
Kreativiti
Menghubungkait
Mencipta Analogi Mengaplikasi
Membuat Ramalan Mantafsir Menilai
Membuat keputusan Membuar
Menyelesai rumusan
Isu
Membuat Inferens Analogi
Membuat Rumusan Membuat inferens
Menilai Mencipta Membuat
Kolaborasikeputusan
Menghubungkait Mengaplikasi Mantafsir Menilai Membuar rumusan
PENTAKSIRAN Lembaran Kerja Pemerhatian
Analogi Lisan
Membuat inferens Tugasan keputusan
Membuat
PENGAJARAN & Hasil Kerja Kuiz Google Form Projek
PEMBELAJARAN
PENTAKSIRAN Drama
Lembaran Kerja Kahoot
Pemerhatian Google
Lisan Meet Modular
Tugasan
PENGAJARAN & Hasil Kerja Kuiz Google Form Projek
PEMBELAJARAN (TPDrama
1,2) Kahoot (TP 3,4) Google Meet (TPModular
5,6)
REFLEKSI / 7 Murid melengkapkan ayat / 9 Murid menyusun perkataan /7 Murid membina ayat dan
dengan
(TP 1,2) bantuan guru supaya
(TP 3,4)menjadi ayat tunggal membentangkan
(TP 5,6) di hadapan
REFLEKSI / 7 Murid melengkapkan ayat / 9 Murid menyusun perkataan kelas
/7 Murid membina ayat dan
dengan bantuan guru supaya menjadi
Aktiviti pengajaran ayat tunggalditangguhkanmembentangkan
dan pembelajaran kerana : di hadapan
CATATAN kelas
Mesyuarat Program Sekolah Mengiringi Murid Keluar
Cuti Bencana/Cuti Khas Aktiviti pengajaran dan pembelajaran
Cuti Peristiwa / Cuti Umumditangguhkan
Aktivitikerana
Luar :
CATATAN
Mesyuarat Program Sekolah Mengiringi Murid Keluar
Cuti Bencana/Cuti Khas Cuti Peristiwa / Cuti Umum Aktiviti Luar
