ti
RPH 2
MATA PELAJARAN Pengurusan Kehidupan (PD) HARI ISNIN
TOPIK/ TEMA ANGGOTA ASAS TARIKH 22/5/2023
TAHUN/ KELAS TERATAI PUTIH MASA/ TEMPOH 8.30-9.00 a.m
9.20-10.20 a.m
KEHADIRAN 3/7 (TH: Waqi,Faqeh,Aleesya,Izz)
REFLEKSI Murid dibantu sepenuhnya untuk menggun ng dan melekat puzzle di buku La han. Aniq dapat memberikan
respon yang baik.
ti
ti
RANCANGAN PENGAJARAN
PROGRAM PENDIDIKAN KHAS INTEGRASI
SEKOLAH KEBANGSAAN PEKAN SIPITANG
RPH 1
MATA PELAJARAN Pendidikan Jasmani HARI Selasa
TOPIK/ TEMA Berjalan sihatkan badan TARIKH 6/6/2023
TAHUN/ KELAS Seroja MASA/ TEMPOH 7.00-8.00
KEHADIRAN
Pergerakan Asas Lokomotor Aplikasi Pengetahuan Dalam Pergerakan Keselamatan dan Pengurusan
S T A N D A R D 1.2 Melakukan pelbagai pergerakan bukan 2.2 Memahami pergerakan bukan lokomotor 5.1 Mematuhi dan mengamalkan
lokomotor asas pengurusan dan keselamatan
KANDUNGAN
STANDARD 1.2.1 Melakukan aktiviti pergerakan bukan 2.2.1 Menyatakan aktiviti pergerakan bukan 5.1.2 Mengenalpasti ruang yang selamat
lokomotor: lokomotor dengan gaya yang betul dan digunakan untuk melakukan aktiviti.
PEMBELAJA (i) menghayun (ii) mengilas (iii) memusing selamat seperti : (i) menghayun (ii) mengilas
RAN (iii) memusing
OBJEKTIF DI AKHIR PERMBELAJARAN MURID DAPAT; DI AKHIR PERMBELAJARAN MURID DAPAT; DI AKHIR PERMBELAJARAN MURID DAPAT;
Melakukan ak vi pergerakan bukan lokomotor: Menyatakan aktiviti pergerakan bukan Mengenalpasti ruang yang selamat
lokomotor dengan gaya yang betul dan digunakan untuk melakukan aktiviti.
(i) menghayun (ii) mengilas (iii) memusing
selamat seperti : (i) menghayun (ii) mengilas
(iii) memusing
KRITERIA DI AKHIR PERMBELAJARAN MURID DAPAT; DI AKHIR PERMBELAJARAN MURID DAPAT; DI AKHIR PERMBELAJARAN MURID DAPAT;
KEJAYAAN Melakukan ak vi pergerakan bukan lokomotor: enyatakan aktiviti pergerakan bukan Melakukan ak vi dalam keadaan selamat
lokomotor dengan gaya yang betul dan
(ii) mengilas tanpa kecederaan.
selamat seperti : (ii) mengilas
ti
ti
ti
ti
ti
ti
A K T I V I T I 1) Murid melakukan ak vi pemanasan badan dengan bimbingan guru. Murid secara bergilir-gilir mengetuai ak vi ini.
PDP 2) Murid menari mengikut lagu GIRL IN THE MIRROR, GUMMY BEAR.
3) Murid melihat demonstrasi guru membuat gerakan taici.
4) Murid meniru perlakuan guru dengan bimbingan.
5) Murid mengilas badan semasa bersukaneka secara berpasangan.
6) Murid melakukan ak vi penyejukkan badan.
REFLEKSI Semua murid dapat mencapai objek f dengan baik. Murid Low Func on perlu dibimbing untuk mengiku ak vi . Namun guru dak
perlu memkasa murid agar emosi mereka stabil. Guru perlu teruskan ak vi berpasangan dan berkumpulan untuk membantu murid
memperbaiki kemahiran komunikasi mereka.
ti
ti
ti
ti
ti
ti
ti
ti
ti
ti
ti
ti
ti
ti
RPH 2
STANDARD KANDUNGAN 2.1 Mengeja dan membatang suku kata dalam perkataan
STANDARD PEMBELAJARAN 2.1.1 Mengeja dan membunyikan suku kata kv
OBJEKTIF DI AKHIR PERMBELAJARAN MURID DAPAT;
1)membunyikan suku kata dengan betul.
KRITERIA KEJAYAAN DI AKHIR PERMBELAJARAN MURID DAPAT;
1) membunyikan 3 suku kata dengan betul.
AKTIVITI PDP 1) Murid mendengar lagu fonik bahasa melayu dan menyanyikan bersama rakan dan guru.
2) Murid membunyikan bunyi huruf vokal dengan bimbingan.
3) Murid membunyikan huruf vokal Tanpa bimbingan.
4) Murid menggabungkan membunyikan huruf konsonan dan vokal mengikut Volume buku bacaan masing-masing
(Buku Bacalah Anankku) dengan bimbingan guru.
5) Murid membunyikan suku kata berdasarkan volume buku masing-masing tanpa bantuan.
6) Murid menyanyikan semula lagu fonik bahasa melayu bersama rakan.
REFLEKSI MUZAFFAR MENCAPAI BUKU 4 tapi masih keliru dengan bunyi huruf ‘k’. Ariel menguasai bunyi huruf a,i,u dan n
tetapi masih belum boleh menggabungkan bunyi untuk membentuk bunyi na,ni,nu.Ariana dan Qayyum semakin
baik dalam isyarat tangan.
RPH 2
MATA PELAJARAN PENGURUSAN KEHIDUPAN (KM) HARI RABU
TOPIK/ TEMA MARI BERGERAK TARIKH 7/6/2023
TAHUN/ KELAS TERATAI PUTIH MASA/ TEMPOH 8.00-9.00 PAGI
KEHADRIAN
STANDARD KANDUNGAN 1.2 Pergerakan asas bahagian tangan tanpa alatan
STANDARD PEMBELAJARAN 1.2.1 Meregang tangan pelbagai arah.
1.2.2 Menghayun tangan ke depan dan ke belakang, ke kiri dan
ke kanan.
OBJEKTIF DI AKHIR PDPC MURID BERUPAYA;
Meregang tangan pelbagai arah.
KRITERIA KEJAYAAN DI AKHIR PDPC MURID BERUPAYA;
Meregang tangan pelbagai arah.
AKTIVITI PDP 1) MURID MENYANYI DAN MENARI MENGIKUT LAGU ANGGOTA BADAN DAN GERAK KE KANAN KIRI.
2) MURID MENGENALI PERGERAKAN MERENGGANG TANGAN PELBAGAI ARAH.
3) MURID MELAKUKAN PERGERAKKAN MERENGGANG TANGAN PELBAGAI ARAH DENGAN BANTUAN.
4) MURID MELAKUKAN RENGGANGAN TANGAN SAMBIL MEMEGANG KERINCING.
5) MURID MENYANYI DAN MENARI LAGU RAYA RAYA SAMBIL MERENGGANG DAN MENGHAYUN TANGAN.
REFLEKSI PENGGUNAAN ALAT MUZIK MEMBANTU MURID FOKUS SEMASA PDPC. PENGGULANGAN MEMBANTU MURID
MEMAHAMI ISI PELAJARAN. MURID YANG HADIR MENCAPAI OBJEKTIF DENGAN BAIK.
RPH 3
MATA PELAJARAN Pendidikan Seni Visual HARI Rabu
TOPIK/ TEMA HARMONI TARIKH 7/6/2023
TAHUN/ KELAS CEMPAKA MASA/ TEMPOH 10.20-11.20
KEHADIRAN 5/5
9. Murid diminta mendengar kesimpulan guru tentang tajuk pelajaran pada hari ini.
REFLEKSI PDPC PERLU DIULANG kerana objek f belum tercapai kerana masa yang terhad.
ti
ti
RANCANGAN PENGAJARAN
PROGRAM PENDIDIKAN KHAS INTEGRASI
SEKOLAH KEBANGSAAN PEKAN SIPITANG
RPH 1
MATA PELAJARAN Pendidikan Jasmani HARI KHAMIS
TOPIK/ TEMA Berjalan sihatkan badan TARIKH 8/6/2023
TAHUN/ KELAS Seroja MASA/ TEMPOH 7.00-8.00
KEHADIRAN
Pergerakan Asas Lokomotor Aplikasi Pengetahuan Dalam Pergerakan Keselamatan dan Pengurusan
S T A N D A R D 1.2 Melakukan pelbagai pergerakan bukan 2.2 Memahami pergerakan bukan lokomotor 5.1 Mematuhi dan mengamalkan
lokomotor asas pengurusan dan keselamatan
KANDUNGAN
STANDARD 1.2.1 Melakukan aktiviti pergerakan bukan 2.2.1 Menyatakan aktiviti pergerakan bukan 5.1.2 Mengenalpasti ruang yang selamat
lokomotor: lokomotor dengan gaya yang betul dan digunakan untuk melakukan aktiviti.
PEMBELAJA (i) menghayun (ii) mengilas (iii) memusing selamat seperti : (i) menghayun (ii) mengilas
RAN (iii) memusing
OBJEKTIF DI AKHIR PERMBELAJARAN MURID DAPAT; DI AKHIR PERMBELAJARAN MURID DAPAT; DI AKHIR PERMBELAJARAN MURID DAPAT;
Melakukan ak vi pergerakan bukan lokomotor: Menyatakan aktiviti pergerakan bukan Mengenalpasti ruang yang selamat
lokomotor dengan gaya yang betul dan digunakan untuk melakukan aktiviti.
(i) menghayun (ii) mengilas (iii) memusing
selamat seperti : (i) menghayun (ii) mengilas
(iii) memusing
KRITERIA DI AKHIR PERMBELAJARAN MURID DAPAT; DI AKHIR PERMBELAJARAN MURID DAPAT; DI AKHIR PERMBELAJARAN MURID DAPAT;
KEJAYAAN Melakukan ak vi pergerakan bukan lokomotor: enyatakan aktiviti pergerakan bukan Melakukan ak vi dalam keadaan selamat
lokomotor dengan gaya yang betul dan
(ii) mengilas tanpa kecederaan.
selamat seperti : (ii) mengilas
ti
ti
ti
ti
ti
ti
A K T I V I T I 1) Murid melakukan ak vi pemanasan badan dengan bimbingan guru. Murid secara bergilir-gilir mengetuai ak vi ini.
PDP 2) Murid menari mengikut lagu GIRL IN THE MIRROR, GUMMY BEAR.
3) Murid melihat demonstrasi guru membuat gerakan taici.
4) Murid meniru perlakuan guru dengan bimbingan.
5) Murid mengilas badan semasa bersukaneka secara berpasangan.
6) Murid melakukan ak vi penyejukkan badan.
REFLEKSI AKTIVITI 3 HINGGA 5 DIUBAH KEPADA BERMAIN BOLA SECARA BERPASANGAN DI PADANG SEKOLAH.
ti
ti
ti
ti
ti
ti
RPH 2
MATA PELAJARAN ASAS 3M; MATEMATIK HARI KHAMIS
TOPIK/ TEMA NOMBOR BULAT TARIKH 8/6/2023
TAHUN/ KELAS MELATI MASA/ TEMPOH 9.20-10.20
KEHADIRAN
STANDARD KANDUNGAN
1.1 Mengenal nombor
STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.2 Menamakan nombor
OBJEKTIF DI AKHIR PERMBELAJARAN MURID DAPAT;
1) MENAMAKAN NOMBOR
KRITERIA KEJAYAAN DI AKHIR PERMBELAJARAN MURID DAPAT;
1) MENAMAKAN NOMBOR 20 HINGGA 40 (FAST)
2) MENYURIH NAMA NOMBOR 1-10 (NASHRIQ&HAKIM)
AKTIVITI PDP 1) MURID MENYANYI LAGU NOMBOR BERPANDUKAN VIDEO YANG DILIHAT.
2) MURID MENYEBUT NOMBOR DENGAN BIMBINGAN GURU.
3) MURID MENYEBUT NOMBOR TANPA BIMBINGAN.
4) MURID MENAMAKAN / MENYURIH NOMBOR PADA LEMBARAN KERJA.
5) MURID MENGISI NOMBOR YANG HILANG PADA LEMBARAN KERJA (PENGUKUHAN)
6) MURID MENYANYI SEMULA LAGU NOMBOR TADI.
REFLEKSI Objek f dak tercapai, guru perlu membuat pengulangan dan ak vi yang menyeronokkan.
ti
ti
ti
ti
PH 2
MATA PELAJARAN Pengurusan Kehidupan (PD) HARI KHAMIS
TOPIK/ TEMA ANGGOTA ASAS TARIKH 8/6/2023
TAHUN/ KELAS TERATAI PUTIH MASA/ TEMPOH 10.20-11.50
KEHADIRAN
STANDARD KANDUNGAN 2.1 Mengeja dan membatang suku kata dalam perkataan
STANDARD PEMBELAJARAN 2.1.1 Mengeja dan membunyikan suku kata kv
OBJEKTIF DI AKHIR PERMBELAJARAN MURID DAPAT;
1)membunyikan suku kata dengan betul.
KRITERIA KEJAYAAN DI AKHIR PERMBELAJARAN MURID DAPAT;
1) membunyikan 3 suku kata dengan betul.
AKTIVITI PDP 1) Murid mendengar lagu fonik bahasa melayu dan menyanyikan bersama rakan dan guru.
2) Murid membunyikan bunyi huruf vokal dengan bimbingan.
3) Murid membunyikan huruf vokal Tanpa bimbingan.
4) Murid menggabungkan membunyikan huruf konsonan dan vokal mengikut Volume buku bacaan masing-masing
(Buku Bacalah Anankku) dengan bimbingan guru.
5) Murid membunyikan suku kata berdasarkan volume buku masing-masing tanpa bantuan.
6) Murid menyanyikan semula lagu fonik bahasa melayu bersama rakan.
REFLEKSI Guru menguji tahap pembacaan Muza ar menggunakan buku penilaian. Guru perlu perhalusi pengurusan kelas
semasa PdPc agar ada murid yang keciciran sepanjang PdPc berlangsung. Guru perlu mewujudkan kumpulan
kecil mengikut kemampuan murid agar guru mudah memantau dan membimbing murid melakukan ak vi .
ti
ff
ti
ti
RPH 2
MATA PELAJARAN PENGURUSAN KEHIDUPAN (PD) HARI JUMAAT
TOPIK/ TEMA KELUARGAKU SAYANG TARIKH 9/6/2023
TAHUN/ KELAS TERATAI PUTIH MASA/ TEMPOH 8.00-9.00 PAGI
KEHADRIAN
STANDARD KANDUNGAN 1.2 Panggilan diri sendiri dan orang sekeliling
STANDARD PEMBELAJARAN 1.2.1 Melafazkan panggilan yang sesuai bagi nama sendiri, ahli keluarga asas, guru, pembantu pengurusan murid
dan rakan.
OBJEKTIF DI AKHIR PDPC MURID BERUPAYA;
melafazkan panggilan yang sesuai bagi nama sendiri dan ahli keluarga asas dengan bimbingan
KRITERIA KEJAYAAN DI AKHIR PDPC MURID BERUPAYA;
Melafazkan panggilan yang sesuai sekurang-kurangnya bagi ahli keluarga asas
AKTIVITI PDP 1. Murid menonton dan mendengar video lagu kanak-kanak Omar & Hana yang bertajuk ‘Hormati
Yang Tua’ yang guru tayangkan di hadapan kelas.
2. Murid dijelaskan tentang tajuk/topik pelajaran pada hari ini, iaitu melafazkan panggilan yang
sesuai bagi nama sendiri dan ahli keluarga asas.
3. Murid diminta membuka buku teks muka surat 5 dan bersoal jawab dengan guru tentang
gambar.
4. Murid dibimbing mengeja dengan membatang dan membunyikan suku kata daripada perkataan
panggilan nama sendiri dan ahli keluarga berdasarkan pada gambar di dalam buku teks.
5. Murid dibimbing melafazkan panggilan yang sesuai bagi nama sendiri dan ahli keluarga asas
secara berkumpulan.
6. Murid dirangsang menyatakan panggilan untuk ibu dan ayah masing-masing ketika berada di
rumah.
7. Murid dibimbing membuat latihan berkaitan dengan tajuk pelajaran pada lembaran kerja yang
guru sediakan.
REFLEKSI MURID TIDAK MENCAPAI OBJEKTIF KERANA GURU TIDAK MENUNJUKKAN GAMBAR KELUARGA SEBENAR
MEREKA. GURU PERLU BEKERJASAM DENGAN IBU BAPA UNTUK MENYEDIAKAN BBM TERSEBUT.