RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (MATEMATIK TING.
4) 2024
Minggu ke: .................. HARI : xxx ISNIN TARIKH : XX 01 MAC 2023
MASA /
KELAS / TAJUK / STANDARD PEMBELAJARAN / OBJEKTIF / KRITERIA KEJAYAAN /
MATA BBM / AKTIVITI / REFLEKSI
PELAJARAN
MASA: ELEMEN KEWARGANEGARAAN & NILAI SIVIK
KELAS: MATA BIL. MURID:
[Contoh]
[Contoh] PELAJARAN: [Contoh]
8.00 a.m – 9.30 Choose an item.
4A MATEMATIK 38
a.m
BIDANG NOMBOR DAN OPERASI TANDAKAN (X) PADA RUANG YANG
PEMBELAJARA DISEDIAKAN
N EMK
BAB 2.0 Asas Nombor TMK ☐
STANDARD Bahasa ☐
KANDUNGAN
Choose an item.
Nilai Murni ☐
STANDARD Choose an item. Patriotisme ☐
PEMBELAJARA Keusahawanan ☐
N Choose an item.
Sains & Teknologi ☐
[Contoh] Kelestarian Global ☐
KRITERIA Murid boleh mewakil dan menjelaskan nombor dalam pelbagai asas dari segi Pendidikan Kewangan ☐
KEJAYAAN angka, nilai tempat, nilai digit dan nilai nombor berdasarkan proses
pengumpulan. Kelestarian Alam
☐
Sekitar
[Contoh] Kreativiti dan
OBJEKTIF Pada akhir pembelajaran, murid akan dapat: ☐
Inovasi
PEMBELAJARA 1. Mewakil dan menjelaskan nombor dalam pelbagai asas dari segi angka,
N nilai tempat, nilai digit dan nilai nombor berdasarkan proses PENTAKSIRAN & PENILAIAN
pengumpulan. Kuiz ☐
AKTIVITI PAK21
[Contoh] Cadangan aktiviti Think-Pair-Share mengikut langkah 5E Projek ☐
Hot Seat ☐
1. Engage - Guru menyediakan beberapa keping kad dengan nombor asas. Drama ☐
Asas terhad kepada yang kurang daripada 10. Role Play ☐
Hasil kerja ☐
2. Explore – Secara berpasangan, murid diminta mewakilkan nombor asas itu Peta i-Think ☐
dari segi angka, nilai tempat, nilai digit dan nilai nombor berdasarkan Soal Jawab ☐
Round Table ☐
proses pengumpulan. Bahan konkrit dan gambar rajah perlu digunakan Latihan
Gallery bertulis
Walk ☐
☐
dalam membentuk konsep asas nombor. Pembentangan
Think Pair Share ☐
☐
3. Explain – Lembaran kerja
Pembentangan ☐
☐
Contoh: Nombor 128
Dari segi nilai tempat: Three Stay, Onelisan/
Pemerhatian/ Stay Soal jawab ☐
☐
AKTIVITI PdPc Deklamasi Sajak/ Nyanyian ☐
81 80
1 2 Brainstorming/ Sumbang saran ☐
Dari segi nilai digit: I See, I Think, I Wonder ☐
1 × 81 dan 2 × 80
= 8 dan 2 Table talkers ☐
Dari segi nilai nombor: Quadrate Activity ☐
(1 × 81) + (2 × 80) Talk Partners ☐
=8+2 KWL Chart ☐
= 1010
4. Elaborate – Guru menjelaskan dengan lebih lanjut
5. Evaluate – Murid diberikan soalan/kuiz
✘ Buku Teks Model Powerpoint
BAHAN BANTU
Internet Edaran Lembaran Kerja
MENGAJAR
Projektor Carta/Peta Lain-lain:
(BBM)
TAHAP Choose
STRATEGI
PAK21
Choose an item. PENGUASAA
N an item.
Mengingati Mengaplikasi Menilai
ARAS KBAT
Memahami Menganalisis Mencipta
Titi Pokok Bulatan
PETA i-THINK
Buih Dakap Buih Berganda
_______ murid dapat menguasai objektif pembelajaran. Murid diberikan
latihan pengayaan.
_______ murid tidak menguasai objektif pembelajaran. Murid diberikan
latihan pengukuhan.
Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana:
Mesyuarat / Mengiringi Murid Cuti Rehat / Cuti
REFLEKSI/ Kursus Keluar Sakit
TINDAKAN Program Sekolah Aktiviti Luar Cuti Bencana /
SUSULAN Cuti Khas
Cuti Peristiwa
Aktiviti PdP dibawa ke:
KERJA SUSULAN MURID
PEMULIHAN :
PENGAYAAN :