0% menganggap dokumen ini bermanfaat (0 suara)
123 tayangan1 halaman

Rancangan Pengajaran Literasi Sayur

Rangkuman dokumen Rancangan Pengajaran Harian mata pelajaran: 1. Guru akan mengajar tentang literasi awal dan mengenal pasti 5 jenis sayur-sayuran. 2. Aktiviti utama termasuk guru menceritakan tentang sayur, murid menamakan sayur berdasarkan warna, dan mengenal pasti sayur dan sebab makan sayur.

Diunggah oleh

Noraini Jalil
Hak Cipta
© © All Rights Reserved
Kami menangani hak cipta konten dengan serius. Jika Anda merasa konten ini milik Anda, ajukan klaim di sini.
Format Tersedia
Unduh sebagai DOCX, PDF, TXT atau baca online di Scribd
0% menganggap dokumen ini bermanfaat (0 suara)
123 tayangan1 halaman

Rancangan Pengajaran Literasi Sayur

Rangkuman dokumen Rancangan Pengajaran Harian mata pelajaran: 1. Guru akan mengajar tentang literasi awal dan mengenal pasti 5 jenis sayur-sayuran. 2. Aktiviti utama termasuk guru menceritakan tentang sayur, murid menamakan sayur berdasarkan warna, dan mengenal pasti sayur dan sebab makan sayur.

Diunggah oleh

Noraini Jalil
Hak Cipta
© © All Rights Reserved
Kami menangani hak cipta konten dengan serius. Jika Anda merasa konten ini milik Anda, ajukan klaim di sini.
Format Tersedia
Unduh sebagai DOCX, PDF, TXT atau baca online di Scribd

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN :
2 TARIKH 30/3/22 MASA 8.50-9.20
MINGGU
HARI RABU KELAS 1 UPM
TEMA TRANSISI
TAJUK LITERASI AWAL
STANDARD -
KANDUNGAN
STANDARD -
PEMBELAJARAN
PKJR
KEMAHIRAN berkomunikasi
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Murid dapat mengenal pasti sekurang-kurangnya Menamakan sayur berdasarkan gambar yang diberi.
5 jenis sayur-sayuran.

AKTIVITI PERMULAAN (SET INDUKSI)


Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan merangsang ingatan terhadap pembelajaran
terdahulu
Nyanyian lagi didi di tv

AKTIVITI UTAMA
Penerangan kandungan pembelajaran, contoh dan tunjuk cara, Peluang membuat latihan, bimbingan dan maklum balas berterusan, beri
pelbagai gaya pembelajaran, cabaran bersesuaian untuk semua murid, peluang untuk belajar secara kolaboratif dan pentaksiran
 Guru menceritakan tentang sayur yang ada.  Sayur berwarna ungu..Nyatakan nama
 Guru meminta beberapa orang murid berdiri  Sayur berwarna hijau..Nyatakan nama
dan bercerita mengenai dirinya  Siapa makan sayur?Nyatakan nama sayur dan sebab.

AKTIVITI PENUTUP
Murid membuat kesimpulan pdpc pada hari ini

KAEDAH BERSEMUKA
PENGAJARAN
BUKU BUKU TEKS M/S : BUKU AKTIVITI M/S :
ABM/BBM SMART TV STRATEGI PDP Cth: Pembelajaran Masteri

PAK-21 Projek
KBAT mengaplikasi
PETA PEMIKIRAN PENILAIAN PDP Melengkapkan Latihan yang diberikan

EMK: ILMU KREATIVITI DAN INOVASI EMK : NILAI KERJASAMA


LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI
___/___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan penggayaan /
pengukuhan.

CATATAN
