Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划

NAMA:AINUN KHAIRIAH BT TAJUDIN


学期 / Penggal:4 周次 / Minggu:39 日期 / Tarikh: 09-01-2024 ( 星期二 / Selasa)
Kelas: Tema: 7-Aku Cinta akan Malaysia Unit: 13.1-Setem
2 JUJUR S.Kandungan.: 1.1-Bahasa Seni Visual BBM:
Masa: 2.1-Kemahiran Seni Visual 1.gam
11:30 3.1-Penghasilan karya kreatif 2.Bahan warna
- 4.1-Penghayatan Karya Seni 3.Kertas Warna
12:30 S.Pembelajaran : 1.1.1-Mengenal dan menerangkan bahasa seni visual dalam bidang menggambar berdasarkan: (i) garisan, rupa, imbangan dan 4.Kertas lukisan
Subjek: kepelbagaian yang ada pada lukisan. (ii) bentuk, warna, kontra dan kepelbagaian yang ada pada catan. (iii) garisan, rupa, 5.Gambar rajah
P SENI imbangan dan kepelbagaian yang ada pada gosokan. (iv) garisan, warna, kontra serta ritma dan pergerakan yang ada pada resis. 6.Buku Teks
2.1.1-Mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual melalui media dan proses untuk menghasilkan karya dalam bidang 7.power point
Bil Murid: menggambar menggunakan: (i) teknik garisan selari (ii) teknik basah atas kering (iii) teknik gosokan (iv) teknik resis 8.Pensel
24 3.1.1-Menghasilkan karya yang kreatif. (i) Memilih dan memanipulasi media secara kreatif. (ii) Menggunakan bahasa seni visual 9.gunting
dalam penghasilan karya secara kreatif (iii) Mengaplikasikan pengetahuan, kefahaman, dan kemahiran bahasa seni visual dalam 10.Gambar
menghasilkan karya secara kreatif (iv) Membuat kemasan pada hasil karya
4.1.1-Mempamerkan karya yang dihasilkan. Aspirasi Murid:
4.1.2-Membuat kritikan karya sendiri dan rakan berpandukan bahasa seni visual, teknik dan proses dengan menghubung kait seni Etika dan kerohanian
dengan diri sendiri dan alam sekitar
Tahap PBS:
Kemahiran TMK: 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat: TP2, TP3, TP4, TP5
1-Mengenal dan menerangkan bahasa seni visual dalam bidang mengenal kraf tradisional berdasarkan: (i) bentuk, jalinan,
Aras Pemikiran:
imbangan dan kontra yang ada pada alat permainan. (ii) bentuk, jalinan, imbangan
Mencipta, Menilai,
2-Mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual melalui media dan proses untuk menghasilkan karya dalam bidang mengenal Memahami,
kraf tradisional menggunakan: (i) teknik binaan dalam penghasilan alat permainan Mengingati
3-Menghasilkan karya yang kreatif
Elemen Sekolahku
PAK-21: Berasaskan Murid, Kreativiti, Nilai murni & etika Sejahtera:
Aktiviti PAK-21: Artscape (Langkaran), Be The Expert Rasional, Seronok,
Aktiviti PdP: 1. Murid mendengar penjelasan dan demonstrasi guru. Tekun, Teliti
2. Murid menyediakan bahan-bahan yang diperlukan.
3. Murid mengikut langkah-langkah yang ditunjukkan guru.
4. Guru memberi bimbingan dan bantuan.
5. Murid mengemas ruang kerja mereka.
6. Murid mempamerkan hasil kerja mereka.
EMK: Bahasa, Kemahiran Berfikir, Elemen Kreativiti dan Inovatif
Penilaian P&P: Hasil Kerja , Kreativiti, Tugasan Murid
Impak/Refleksi: 10 orang murid mencapai objektif pengajaran dan pembelajaran.Murid yang belum menguasai akan diberi bimbingan.
