Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划

NAMA:AINUN KHAIRIAH BT TAJUDIN


学期 / Penggal:4 周次 / Minggu:40 日期 / Tarikh: 15-01-2024 ( 星期一 / Isnin)
Kelas: Tema: 8-Unit 8 Unit: 8.1-Bunga Matahari
6 TEKUN S.Kandungan.: 1.1-Bahasa Seni Visual BBM:
Masa: 2.1-Kemahiran Seni Visual 1.gam
11:30 3.2- 2.Bahan warna
- 4.1-Penghayatan Karya Seni Visual 3.Kertas Warna
12:30 S.Pembelajaran : 1.1.1-Menyatakan istilah dan pengertian bahasa seni visual 4.Kertas lukisan
Subjek: 1.1.2-Mencirikan bahasa seni visual yang terdapat pada alam semula jadi, objek buatan manusia dan kearya seni berdasarkan 5.Buku Teks
P SENI (i)jenis, (ii)fungsi. 6.Pensel
1.1.3-Mencerakinkan bahasa seni visual dalam aktiviti mengikut bidang seni visual iaitu: (i)menggambar, (ii)membuat corak dan 7.gunting
Bil Murid: rekaan, (iii)membentuk dan membuat binaan, (iv)mengenal kraf tradisional 8.Gambar
24 2.1.2-mengaplikasikan bahasa seni visual melalui lakaran berdasarkan: (i)jenis, (ii)fungsi
3.2.2-Menghasilkan karya atau produk gabungan bidang berdsasarkan: (i)tema dan tajuk melalui sumber idea, (ii)fungsi dan reka Aspirasi Murid:
bentuk melalui sumber idea, (iii)perkembangan idea reka bentuk / rupa bentuk / komposisi dalam penghasilan, (iv)penggunaan Pengetahuan, Etika
jenis media dan teknik yang sesuai, (v)kemasan akhir, (vi)disiplin pengkaryaan, aspek keselamatan dan nilai murini. dan kerohanian
Kemahiran TMK: 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
Tahap PBS:
Objektif : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
TP2, TP3
1 Mencirikan bahasa seni visual yang terdapat pada alam semula jadi, objek buatan manusia dan kearya seni berdasarkan (i)jenis,
(ii)fungsi.
Aras Pemikiran:
2 Mencerakinkan bahasa seni visual dalam aktiviti mengikut bidang seni visual iaitu: (i)menggambar, (ii)membuat corak dan
Mencipta,
rekaan
Mengaplikasi,
Memahami,
PAK-21: Kreativiti, Nilai murni & etika Mengingati
Aktiviti PAK-21: Artscape (Langkaran), Be The Expert
Aktiviti PdP: 1. Guru memperkenalkan bahasa seni. Elemen Sekolahku
2. Guru menunjukkan contoh karya seni. Sejahtera:
3. Murid menonton video cara menghasilkan karya seni. Jati Diri, Rasional,
4. Murid membuat karya seni dengan bimbingan guru. Selamat, Seronok
5. Murid menunjukkan hasil karya dihadapan kelas.
EMK: Elemen Kreativiti dan Inovatif
Penilaian P&P: Hasil Kerja , Kreativiti, Tugasan Murid
Impak/Refleksi: 12 orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.11 orang murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan khas.
