RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATEMATIK TINGKATAN 1
MINGGU TARIKH HARI MASA
Choose an item. 20/3/2022 Isnin
TEMA NOMBOR DAN OPERASI TAJUK BAB 1 NOMBOR NISBAH
1.1.1 Mengenal nombor positif
STANDARD STANDARD
KANDUNGAN
1.1 Integer PEMBELAJARAN
dan nombor negatif berdasarka
situasi sebenar.
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN [Link] nombor positif dan nombor negatif berdasarkan situasi sebenar.
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
KRITERIA 1. Menguasai kemahiran matematik berkaitan tajuk Integer melalui aktiviti yang dijalan
KEJAYAAN 2. Menjawab sekurang-kurangnya 5 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu melalui pengalaman murid
[Link] memberi penerangan. Kemudian murid membuat perkaitan antara objektif
pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan tajuk
[Link] memberi tunjuk ajar dan bimbingan berkaitan tajuk dan mengguna
pendekatan terbeza dari segi kandungan iaitu guru memberikan bahan kandun
yang berbeza mengikut tahap murid iaitu Tahap prestasi : 2 (Mempamer
kefahaman tentang nombor nisbah) untuk murid lemah dan Tahap prestas
AKTIVITI (Mengaplikasikan pengetahuan dan kemahiran yang sesuai tentang nombor nis
dalam konteks penyelesaian masalah rutin yang kompleks) untuk murid pandai.
[Link] juga mempraktikkan Pembelajaran Inkuiri. Melalui pendekatan ini g
mementingkan pembelajaran melalui pengalaman murid. Guru minta m
melakukan pergerakan ke kiri dan ke kanan, mendongak ke atas dan tunduk
bawah.
[Link] mengenal nombor positif dan nombor negatif berdasarkan situasi sebenar.
[Link] aktiviti menjawab soalan latihan.
[Link] sekali, membincangkan jawapan bersama guru dan rakan
[Link] melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD),
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Kontekstual
KECERDASAN Kinestatik Buku teks
PELBAGAI
ELEMEN
MERENTASI
Laptop
kemahiran berfikir
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Google meet
ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi
KEMAHIRAN KBAT: Menganalisis Slide power point
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Jawapan atau aktiviti pada Modul PDPR
Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latiha
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATEMATIK TINGKATAN 1
MINGGU TARIKH HARI MASA
Choose an item. 29/5/2022 Isnin
TEMA NOMBOR DAN OPERASI TAJUK BAB 1 NOMBOR NISBAH
STANDARD STANDARD 1.1.2 Mengenal dan
KANDUNGAN
1.1 Integer PEMBELAJARAN memerihalkan integer.
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN [Link] dan memerihalkan integer.
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
KRITERIA 1. Menguasai kemahiran matematik berkaitan tajuk Integer melalui aktiviti yang dijalan
KEJAYAAN 2. Menjawab sekurang-kurangnya 5 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu dengan menonton video
[Link] saran antara guru dan murid. Kemudian murid membuat perkaitan antara
objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan tajuk
[Link] memberi tunjuk ajar dan bimbingan berkaitan tajuk dan mengguna
pendekatan terbeza dari segi proses iaitu guru menjalankan aktiviti pembelajaran k
bagi setiap murid mengikut tahap masing-masing
AKTIVITI [Link] melakukan aktiviti Chain Writing; Seorang murid menaip satu nombor
nombor seterusnya disambung oleh murid lain. Hal ini berterusan sehingga sem
murid selesai menulis/menaip nombor. Dalam aktiviti ini murid Mengenal
memerihalkan integer.
[Link] juga mempraktikkan strategi pengajaran dan pembelajaran sec
kontruktivisme. Melalui pendekatan ini, murid membina pemahaman mereka sen
mengenai tajuk
[Link] aktiviti menjawab soalan kuiz.
[Link] sekali, membincangkan jawapan bersama guru dan rakan
[Link] melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD), Tahap prestasi : 3
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Kontekstual
KECERDASAN Kinestatik Buku teks
PELBAGAI
ELEMEN
MERENTASI
Laptop
kemahiran berfikir
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Google meet
ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi
KEMAHIRAN KBAT: Menganalisis Slide power point
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Jawapan atau aktiviti pada Modul PDPR
Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latiha
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.
KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan topikal
UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATEMATIK TINGKATAN 1
MINGGU TARIKH HARI MASA
Choose an item. 29/5/2022 Isnin
TEMA NOMBOR DAN OPERASI TAJUK BAB 1 NOMBOR NISBAH
1.1.3 Mewakilkan integer pada
garis nombor dan membuat
STANDARD STANDARD perkaitan antara nilai integer
KANDUNGAN
1.1 Integer PEMBELAJARAN dengan kedudukan integer
tersebut berbanding integer lain
pada garis nombor.
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
[Link] integer pada garis nombor dan membuat perkaitan antara nilai integer
dengan kedudukan integer tersebut berbanding integer lain pada garis nombor.
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
KRITERIA 1. Menguasai kemahiran matematik berkaitan tajuk Integer melalui aktiviti yang dijalan
KEJAYAAN 2. Menjawab sekurang-kurangnya 5 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk
[Link] menayangkan slide powerpoint berkaitan tajuk. Kemudian murid membuat
perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan tajuk
[Link] memberi tunjuk ajar dan bimbingan berkaitan tajuk dan mengguna
pendekatan terbeza dari segi kandungan iaitu guru memberikan bahan kandun
yang berbeza mengikut tahap murid
AKTIVITI [Link] melakukan aktiviti Round table iaitu secara berkumpulan, murid bergilir-
memberikan respon atau menyelesaikan soalan. Murid mewakilkan integer pada g
nombor dan membuat perkaitan antara nilai integer dengan kedudukan inte
tersebut berbanding integer lain pada garis nombor.
[Link] juga mempraktikkan pembelajaran kontekstual, iaitu dengan mengaitkan ta
dengan kehidupan murid.
[Link] aktiviti menjawab soalan pada buku kerja.
[Link] sekali, penyemakan tugasan murid oleh guru
[Link] melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD), Tahap prestasi : 3
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Kontekstual
KECERDASAN Kinestatik Buku teks
PELBAGAI
ELEMEN
MERENTASI
Laptop
kemahiran berfikir
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Google meet
ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi
KEMAHIRAN KBAT: Menganalisis Slide power point
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Jawapan atau aktiviti pada Modul PDPR
Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latiha
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.
KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan topikal
UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MATEMATIK TINGKATAN 1
MINGGU TARIKH HARI MASA
Choose an item. 29/5/2022 Isnin
TEMA NOMBOR DAN OPERASI TAJUK BAB 1 NOMBOR NISBAH
STANDARD STANDARD 1.1.4 Membanding dan menyus
KANDUNGAN
1.1 Integer PEMBELAJARAN integer mengikut tertib.
Pada akhir pembelajaran murid dapat;
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN [Link] dan menyusun integer mengikut tertib.
Pada akhir pembelajaran murid mencapai objektif pembelajaran sekiranya:
KRITERIA 1. Menguasai kemahiran matematik berkaitan tajuk Integer melalui aktiviti yang dijalan
KEJAYAAN 2. Menjawab sekurang-kurangnya 5 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang
minat serta perhatian mereka terhadap tajuk yang bakal dipelajari
iaitu membuat perkaitan dengan isu semasa
[Link] minta murid mengeluarkan isi penting daripada teks petikan (buku teks).
Kemudian murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria
kejayaan dengan tajuk
[Link] memberi tunjuk ajar dan bimbingan berkaitan tajuk dan mengguna
pendekatan terbeza dari segi proses iaitu guru menjalankan aktiviti pembelajaran k
bagi setiap murid mengikut tahap masing-masing
[Link] melakukan aktiviti Hot Seat: Aktiviti susulan selepas murid membuat bac
AKTIVITI
dan kajian/rujukan secara individu atau berkumpulan. Dalam aktiviti ini m
membanding dan menyusun integer mengikut tertib.
[Link] juga mempraktikkan pembelajaran masteri iaitu guru memastikan semua m
menguasai objektif pembelajaran yang ditetapkan.
[Link] aktiviti menyiapkan latihan pada buku teks.
[Link] sekali, membincangkan jawapan bersama guru dan rakan
[Link] melaksanakan pentaksiran Bilik Darjah (PBD);
Tahap prestasi : 2 (Mempamerkan kefahaman tentang nombor nisbah) untuk murid
lemah dan Tahap prestasi: 5 (Mengaplikasikan pengetahuan dan kemahiran yang
sesuai tentang nombor nisbah dalam konteks penyelesaian masalah rutin yang
kompleks) untuk murid pandai.
BAHAN BANTU MENGAJAR
STRATEGI PDP Pembelajaran Kontekstual
KECERDASAN Kinestatik Buku teks
PELBAGAI
ELEMEN
MERENTASI
Laptop
kemahiran berfikir
KURIKULUM (EMK)
KEMAHIRAN Google meet
ABAD KE-21
Mahir Berkomunikasi
KEMAHIRAN KBAT: Menganalisis Slide power point
BERFIKIR
PENTAKSIRAN Jawapan atau aktiviti pada Modul PDPR
Choose an item. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latiha
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
Choose an item. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan. Disiplin dan komitmen murid memuaskan.
KERJA SUSULAN PEMULIHAN Latihan topikal
UNTUK MURID PENGAYAAN Membuat rujukan menggunakan internet