Anda di halaman 1dari 13

RANCANGAN PENGAJARAN

HARIAN SESI 2024/2025


PRASEKOLAH E

MINGGU 4
TEMA:
KELUARGA SAYA

01.4.2024 – 05.04.2024
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH
Tarikh :01.04. 2024 Hari : Isnin
Minggu :4 Strategi : Bertema
Masa : 12.30 PM hingga 4.30 PM Tempoh : 4 Jam
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa: Bidang Pembelajaran:
12.30 PM – 12.50 MAIN BEBAS (FREE PLAY)
PM
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
• Students do their own favorite activities or play,
monitor by teachers and PPM
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
12. 50 pm – 1.10 PERBUALAN AWAL ( EARLY CONVERSATION ) KELUARGA SAYA
pm
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
Class Routine : Attendance : 13/18
-Students gather for daily routine activities, saying greetings, attendance,
and recite doa.
Early conversation:
1. Teacher introduced herself and asked the students to introduce
themselves.
2. Provide space and time for students to adapt.
3. Teachers discuss the activities to be carried out today.
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
1.10 – 2.10 PM BAHASA MELAYU PERIHAL DIRI SAYA
Standard BM 1.3.4 Mendengar, mengecam dan menyebut perkataan
Pembelajaran BM 2.2.3 Mengenal pasti dan menyebut huruf kecil dan besar
Tunjang Yang
Disepadukan
Objektif Pada akhir pembelajaran ini murid dapat:
1. Mengecam 3 huruf kecil dan besar dengan betul.
2. Memadankan 3 huruf kecil dan besar dengan betul.
EMK Bahasa ABM lembaran kerja, kad gambar

CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK


1. Guru menunjukkan kad gambar huruf besar dan kecil bagi Refleksi:
huruf Aa, Bb dan Cc.
Telah menguasai: 5/18
2. Murid menyebut huruf bersama dengan guru dan belajar
Sedang Menguasai: 4/18
membezakan ciri huruf besar dan kecil. Belum menguasai:4/18
3. Murid bermain teka-teki bersama guru tentang huruf besar
atau kecil yang ditunjuk pada kad gambar.
4. Murid membuat lembaran kerja sebagai aktiviti
pengukuhan.
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
2.10 – 2.50 pm MATEMATIK AWAL PRA-NOMBOR
Standard MA 2.1 Memahami nombor 1 hingga 10
Pembelajaran MA 2.1.1 Menyebut nombor 1 hingga 10 mengikut urutan
MA 2.1.3 Menyurih angka nombir
Tunjang Yang KD 2.3.1 Berinteraksi dengan yakin
Disepadukan
Objektif Pada akhir pembelajaran, murid – murid boleh:
1. Mengecam nombor 1 hingga 10 dengan betul.
2. Menyebut nombor 1 hingga 10 dengan betul.
3. Menyurih dan menulis nombor dengan betul.
EMK ABM Kad nombor, lembaran kerja
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
• Murid diberi kefahaman konsep nombor Refleksi:
• Murid menyebut nombor 1 hingga 10 mengikut
Telah menguasai: 5/18
urutan dengan bimbingan. Sedang Menguasai: 2/18
• 10 orang murid diminta ke hadapan memegang Belum menguasai:6 /18
kad nombor yang disediakan oleh guru.
• disusun mengikut urutan nombor yang betul
kemudian guru meminta murid menyebut
nombor tersebut mengikut urutan.
• Murid menyurih nombor dan menulis nombor
tanpa titik pada lembaran kerja.
Masa RECESS
2.50 – 3.20 PM
Tajuk
Masa Bidang Pembelajaran BAHASA INGGERIS
3.20 – 4.20 PM AKTIVITI PEMBELAJARAN
Standard :BI 2.2.5 Recognise and sound out letters of the alphabet
kandungan
Standard BI 2.2.6 Recognise and sound out initial, medial and ending sounds in a word
Pembelajaran
Tunjang Yang
Disepadukan
Objektif At the end of the lesson, students can:
1) Recognise and sound out letter ‘i’.
2) Recognise and sound out initial sounds in a word.
EMK Bahasa, Nilai murini ABM
CADANGAN AKTIVITI CATATAN /IMPAK
ENGLISH IS EASY! : “Learn Letter Ii” Refleksi:
❑ Pupils watch a video “Learn Letter i”.
❑ Pupils sound out the letter i with teacher’s guidance.
Telah menguasai: 2/18
❑ Teacher teaches the pupils on how to sound out initial sound in a word. For
example i...i...ice, i...i...igloo). Sedang Menguasai: 5/18
❑ Next, pupils trace the letter i and colour the pictures that begin with the sound of Belum menguasai:6 /18
the letter i.
AKTIVITI PENAMAT
Masa Guru bersoaljawab dengan murid mengenai pembelajaran hari ini.
4.20 – 4.30 PM Menyanyikan lagu selamat pulang.
Murid berbaris dan mengucapkan ucapan selamat pulang serta membaca doa untuk pulang.

Murid: Murid dapat mengikuti aktiviti pdp dengan baik tetapi masih ramai murid yang masih berada di
tahap belum menguasai terutama bagi aktiviti pelajaran matematik dan English.
REFLEKSI
KESELURUHAN Guru: Perlu lebih fokus terhadap aktiviti pembelajaran matematik dan English.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH
Tarikh : 2.4.2024 Hari : Selasa
Minggu :2 Strategi : Bertema
Masa : 12.30 PM hingga 4.30 PM Tempoh : 4 Jam
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa: Bidang Pembelajaran:
12.30 PM – 12.50 Perbualan Awal
PM
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
• Pupils are asked to sit in the seats provided according to their Attendance:
names that are pasted on the table.
• The teacher takes the presence of the students by saying the 12/18
student's name and asking the student to answer the teacher's
call.
• Question and answer with the students about their feelings when
they went to school today.
• Hygiene check – nails, hair, teeth and clothing.

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


12. 50 pm – 1.20 Fizikal Self Movement
pm
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
SK: : FK 2.2.3 Carry out locomotor movements at various: (i) directions • Belajar sambal bermain.
TS: (SA 1.1.1) Menunjukkan sikap ingin tahu dan bekerjasama
OBJECTIVE: By the end of the lesson, most of the pupils will be able to run and Refleksi:
carry out movements at various direction.
ACTIVITY: Telah menguasai: 8/18
1. Pupils warm up with teacher’s guidance.
2. Teacher explains “Let’s move to the...” activity to pupils.
Sedang Menguasai: 7/18
3. Pupils are divided into 2 groups. Each pupil in a group need to run to Belum menguasai:1 /18
the center of the hula hoops area and says “Let’s move to the....front /
back / left / right” before move/jump into the appropriate hula hoop.
4. Then, the pupil runs again along the route provided to his/her group
and the next pupil continues the activity.
5. Pupils cool down with teacher’s guidance.
.
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
1.20 – 2.20 PM BAHASA INGGERIS My Family
Standard BI 1.2 Listen to and respond appropriately
Pembelajaran BI 2.2.5 Recognise and sound out letters of the alphabet
Tunjang Yang
Disepadukan
Objektif At the end of the lesson, students can:
1. Talk about their own family.
2. Recognize and sound out the letters
3. Recognize the term of family members.
EMK Bahasa ABM Nursery rhymes CD/Radio, Pucture card
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
1.Students Sing a song. E.g. “Family Finger” Refleksi:
2. Students listen and respond the nursery rhymes with appropriately.
3. Student listen and copy teachers when saying the family term “Father, Telah menguasai: 4/18
Mother, Brother, Sister” Sedang Menguasai: 4/18
4. Teacher and student will play Riddle using pictures so the student will Belum menguasai: 5/18
say aloud who is the family members.
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
2.20 – 2.50 pm AKTIVITI PEMBELAJARAN SAINS AWAL
Standard SA 2.5.2 Membuat ramalan apa yang akanberlaku berdasarkan aktiviti yang dijalankan.
Pembelajaran
Tunjang Yang FK 1.1.1 Menjalankan pelbagai aktiviti yang melibatkan penggunaan motor halus.
Disepadukan
Objektif At the end of the lesson, children can make predictions about what will happen when the ingredients
are mixed correctly.
EMK Alam sekitar ABM : Bahan Maujud
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
1. 1. Making a Hari Raya Rainbow. • Pembelajaran Penerokaan
2. Teacher shows to the children the basic color of the rainbow.
3. Children are divided into a few groups. Telah menguasai: 4/18
4. Each group get the soap and a basin. Sedang Menguasai: 4/18
5. Teacher demonstrate the children how to make a rainbow from the
Belum menguasai: 5/18
liquid soap and water.
6. Use the straw to blow the liquid and making a bubble.
7. Children may see a color appear from the bubble.
Children also making the rainbow using the water soap and water jet
/ sprinkler.

Masa RECESS
2.50 – 3.20 PM
Tajuk
Masa Bidang Pembelajaran CIPTAAN TUHAN
3.20 – 4.20 PM PENDIDIKAN MORAL
Standard PM1.2 Mengetahui agama atau kepercayaan di Malaysia.
kandungan
Standard PM 1.2.1 Menyatakan agama atau kepercayaan diri.
Pembelajaran
Tunjang Yang : KD 2.3.3 – berinteraksi dengan yakin
Disepadukan
Objektif Pada akhir pembelajaran, murid – murid boleh:
1. Menyatakan agama atau kepercayaan di Malaysia.
2. Bercerita tentang agama masing-masing.
EMK Bahasa, Nilai murNI ABM Video cerita Upin Ipin, lembaran kerja
CADANGAN AKTIVITI CATATAN /IMPAK
1. Murid bersoal jawab mengenai agama atau kepercayaan diri.
2. Murid mendengar penerangan guru mengenai agama yang ada Telah menguasai: 1/5
Sedang Menguasai: 1/5
di Malaysia.
Belum menguasai: 1/5
3. Murid bercerita tentang agama masing-masing berdasarkan
pengalaman mereka.
4. Murid mewarnakan lembaran kerja.
AKTIVITI PENAMAT
Masa Guru bersoaljawab dengan murid mengenai pembelajaran hari ini.
4.20 – 4.30 PM Menyanyikan lagu selamat pulang.
Murid berbaris dan mengucapkan ucapan selamat pulang serta membaca doa untuk pulang.

Murid dapat mengikuti aktiviti Pdp dengan baik dan masih terdapat banyak jumlah murid dalam
REFLEKSI kategori belum menguasai berbanding tahap telah menguasai.
KESELURUHAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH
Tarikh : 3.4..2024 Hari : Rabu
Minggu :4 Strategi : Bertema
Masa : 12.30 PM hingga 4.30 PM Tempoh : 4 Jam
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa: Bidang Pembelajaran:
12.30 PM – 12.50 MAIN BEBAS (FREE PLAY)
PM
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
• Membiarkan murid bermain dengan rakan-rakan baharu.
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
12. 50 pm – 1.10 PERBUALAN AWAL ( EARLY CONVERSATION ) Keluarga Saya
pm
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
Class Routine : Attendance Number of Pupils
-Students gather for daily routine activities, saying greetings, attendance,
Present 13
and recite doa.
Absent 5
Early conversation:
1. Teacher introduced herself and asked the students to introduce Total 18
themselves.
2. Provide space and time for students to adapt.
3. Teachers discuss the activities to be carried out today.
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
1.10 – 1.50 PM KREATIVTI DAN ESTETIKA Keluarga Saya
Standard KE 3.3.3 membuat corak dan rekaan mengikut kreativiti mereka sendiri
Pembelajaran
Tunjang Yang MA 1.1.4 Memadankan objek berdasarkan :
Disepadukan i. Warna
ii. Bentuk
iii. Saiz
Objektif At the end of the lesson, children can made a flower for their mum.

EMK Bahasa, Nilai Murni ABM lembaran kerja, pensel warna, magic box
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
1.: The teacher distributes the mystery box and asks the student Telah menguasai: 5/13
representative to take out the object in the box and the student names Sedang Menguasai: 4/13
the object (some flowers) Belum menguasai: 4/13
My mum like to Plant the flower
1. Teacher show the paper plate.
2. Each one of them get the paper plate,
3. Children draw the flower and color the picture.
4. It has 5 petals.
5. Flower made by paper plate.
6. Different color.
7. Count the petals

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


2.10 – 2.50 pm AKTIVITI PEMBELAJARAN BAHASA MELAYU (PRATULIS)
Standard ( BM 2.2.2 Menyebut dan membunyikan huruf vokal.
Pembelajaran BM 3.1.5 – mengkoordinasikan pergerakan mata dengan tangan mengikut arah yang betul

Tunjang Yang ( FK 1.1.2 Menunjukkan koordinasi mata dan tangan dan kemahiran motor halus melalui pelbagai
Disepadukan aktiviti.

Objektif Pada akhir pembelajaran murid prasekolah dapat


Membunyikan 5 huruf vokal dengan sebutan yang betul sambil menunjukkan huruf vokal di
hadapan kelas.
EMK Bahasa ABM : LEMBARAN KERJA, Puzzle huruf vokal
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
1. AKTIVITI : Telah menguasai: 3/13
SET INDUKSI : Permainan puzzle huruf vokal Sedang Menguasai: 5/13
LANGKAH : Belum menguasai: 5/13
1. Murid menyanyikan lagu AEIOU sambil menonton television.
2. Murid menyanyi bersama-sama mengikut muzik di television.
3. Murid diminta berada di dalam kumpulan masing-masing.
4. Setiap kumpulan diberi kad huruf vokal.
5. Setiap kumpulan di minta mencari padanan huruf vokal dengan
gambar dan menampal di hadapan kelas.
6. Lanjutan daripada aktiviti, murid diberi lembaran kerja sebagai
peneguhan daripada aktiviti yang dialankan.

Masa RECESS
2.50 – 3.20 PM
Tajuk
Masa Bidang Pembelajaran KETRAMPILAN DIRI
3.20 – 4.20 PM AKTIVITI PEMBELAJARAN
Standard KD 2.3.4 Bercerita dan memberi pendapat dengan yakin
kandungan
Standard KD 1.1.2 Menyatakan sesuatu yang disukai dan yang tidak disukai.
Pembelajaran
Tunjang Yang BM 1.2.1 Mendengar dan memberi respons terhadap cerita yang didengar.
Disepadukan
Objektif Pada akhir pembelajaran ini, kanak-kanak dapat:
1) Bercerita mengenai kenderaan yang terdapat di jalan raya.
2) Mengecam dan membezakan bunyi kenderaan di jalan raya.
3) Menamakan jenis kenderaan di darat.
EMK Bahasa, ABM KAD GAMBAR/song
CADANGAN AKTIVITI CATATAN /IMPAK
Topik PKJR : Jalan Raya Milik Semua Telah menguasai: 4/13
Subtopik PKJR : Jenis-jenis Kenderaan di Jalan Raya Sedang Menguasai: 5/13
Aktiviti PKJR : Kenderaan di Sekeliling Saya
Belum menguasai: 4/13
❑ Guru memasang bunyi pelbagai jenis kenderaan darat.
❑ Murid mendengar dan mengecam bunyi kenderaan di darat.
❑ Murid meneka gambar kenderaan yang ditunjuk oleh guru.
❑ Murid menyanyikan lagu ‘Papaku Pulang Dari Kota’.
❑ Guru memberi memo pesanan kepada murid untuk diberikan kepada ibu
bapa/penjaga. Menerusi memo pesanan, murid bersama ibu bapa/penjaga
diminta membina model kenderaan menggunakan bahan kitar semula.
AKTIVITI PENAMAT
Masa Guru bersoaljawab dengan murid mengenai pembelajaran hari ini.
4.20 – 4.30 PM Menyanyikan lagu selamat pulang.
Murid berbaris dan mengucapkan ucapan selamat pulang.

Murid dapat mengikuti aktiviti Pdp dengan baik dan masih terdapat banyak jumlah murid dalam kategori
REFLEKSI belum menguasai berbanding tahap telah menguasai.
KESELURUHAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH
Tarikh : 4.4.2024 Hari : Khamis
Minggu :4 Strategi : Bertema
Masa : 12.30 PM hingga 4.30 PM Tempoh : 4 Jam
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa: Bidang Pembelajaran:
12.30 PM – 12.50 Perbualan Awal
PM
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
• Pupils are asked to sit in the seats provided according to their Attendance Number of Pupils
names that are pasted on the table.
• The teacher takes the presence of the students by saying the Present 13

student's name and asking the student to answer the teacher's Absent 5
call. Total 18
• Question and answer with the students about their feelings when
they went to school today.
• Hygiene check – nails, hair, teeth and clothing.

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk:


12. 50 pm – 1.20 Fizikal Various movement
pm
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
FOKUS : FK 3.0 KEMAHIRAN MANIPULASI • Belajar sambil bermain.
SK : : FK 2.2.3 Melakukan pergerakan lokomotor dalam pelbagai: (i) aras •
SP FK 2.1.2) Melakukan pergerakan pada pelbagai aras: Telah menguasai: 5/13
(i) tinggi Sedang Menguasai: 5/13
(ii) sederhana Belum menguasai: 3/13
rendah
KESEPADUAN : BI 1.2.4 Listen to and follow instructions.
OBJEKTIF : : Pada akhir pembelajaran murid boleh melakukan pergerakan
pada aras rendah semasa aktiviti “Buaya Bergerak”.
AKTIVITI :
❑ 1. Sesi memanaskan badan.
❑ Guru menunjukkan laluan beralun di lantai.
❑ Guru menerangkan mengenai aktiviti “Buaya Bergerak”.
❑ Murid dibahagikan kepada dua kumpulan
❑ Setiap murid dalam kumpulan bergerak seperti buaya mengikut laluan
beralun yang disediakan secara bergilir-gilir.
❑ Sesi menyejukkan badan.
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
1.20 – 2.20 PM AKTIVITI PEMBELAJARAN MATEMATIK AWAL
Standard : MA 1.1.1 Memadankan objek berpasangan yang sama.
Pembelajaran MA 1.2.1 Membandingkan dua kumpulan objke untuk menyatakan bayak atau sedikit.
Tunjang Yang PM 9.1.3 Berani melibatkan diri dalam aktiviti.
Disepadukan
Objektif : Di akhir pembelajaran ini, murid dapat:
• Membandingkan dua kumpulan objek yang mempunyai bilangan banyak dan sedikit.
EMK Bahasa ABM Bahan maujud
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
• Guru menerangkan konsep bilangan sedikit dan banyak dengan Belajar sambil bermain.
murid.
• Murid mengira bersama guru bilangan dua kumpulan objek yang Telah menguasai: 4/13
diletakkan di hadapan meja. Sedang Menguasai: 5/13
• Murid membuat lembaran kerja sebagai pengukuhan. Belum menguasai: 4/13
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
2.20 – 2.50 pm Fizikal dan Estetika Penjagaan Kesihatan
Standard : FK 5.1 mengaplikasi kemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan reproduktif
Pembelajaran FK 5.1.2 bercerita tentang kepentingan menjaga kebersihan pakaian.
Tunjang Yang SA 2.5 Membuat ramalan apa yang akan berlaku berdasarkan aktivtii yang dijalankan .
Disepadukan
Objektif Pada akhir pembelajaran, murid – murid boleh:
1. Bezakan antara pakaian bersih dan kotor serta nyatakan pendapat sendiri.

EMK Nilai murni ABM : kad bergambar


CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
SET INDUKSI : Guru membawa 2 set pakaian:
• Pakaian bersih
• Pakaian kotor dan berbau
LANGKAH :
1. Minta kanak-kanak, gunakan deria bau mereka untuk
mengenal pasti pakaian yang kotor dan berbau serta pakaian
yang bersih.
2. Guru meminta kanak-kanak membezakan antara bersih dan
kotor.
3. Guru memulakan dengan konsep tindakan kuman pada
kotoran pada pakaian dengan menggunakan Buku Besar -
Memakai pakaian bersih. Kemudian terangkan kepentingan
menukar pakaian dan seluar dalam yang bersih.
4. Menggunakan Lembaran Kerja - Aktiviti yang boleh
mengotorkan pakaian, guru meminta tanda (/) pada aktiviti
yang boleh mengotorkan pakaian.
Masa RECESS
2.50 – 3.20 PM
Tajuk
Masa Bidang Pembelajaran KETRAMPILAN DIRI
3.20 – 4.20 PM AKTIVITI PEMBELAJARAN
Standard KD 1.2.3 Membezakan emosi antara individu dalam situasi yang tertentu
kandungan
Tunjang Yang : KM 1.1.3 Menerangkan tentang salasilah keluarga sendiri
Disepadukan
Objektif Objektif :
1. Menerangkan tentang salasilah keluarga.
2. Melakonkan watak anggota keluarga berdasarkan cerita.

EMK Bahasa, Nilai murNI ABM


CADANGAN AKTIVITI CATATAN /IMPAK
❑ Guru memasang lagu “123 Sayang Ibu Ayah”. Refleksi:
❑ Murid menyanyikan lagu bersama-sama. Telah menguasai: 5/13
❑ Murid bercerita mengenai bilangan ahli keluarga, salasilah keluarga serta
Sedang Menguasai: 5/13
aktiviti yang selalu dilakukan bersama keluarga.
❑ Guru memberi ulasan mengenai perkongsian cerita daripada murid dan Belum menguasai: 3/13
menerangkan mengenai salasilah sesebuah keluarga.
❑ Murid melakonkan watak yang diberikan oleh guru (ayah, ibu, kakak, abang,
adik, nenek, datuk).
❑ Murid melengkapkan carta ‘Keluarga Saya’.
AKTIVITI PENAMAT
Masa Guru bersoaljawab dengan murid mengenai pembelajaran hari ini.
4.20 – 4.30 PM Menyanyikan lagu selamat pulang.
Murid berbaris dan mengucapkan ucapan selamat pulang serta membaca doa untuk pulang.

Murid dapat mengikuti aktiviti Pdp dengan baik dan masih terdapat banyak jumlah murid dalam
REFLEKSI kategori belum menguasai berbanding tahap telah menguasai.
KESELURUHAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH
Tarikh : 5.4.2024 Hari : Jumaat
Minggu :4 Strategi : Bertema
Masa : 7.30 AM hingga 11.20 AM Tempoh : 4 Jam
SESI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Masa: Bidang Pembelajaran:
7.30 AM – 7.50 MAIN BEBAS (FREE PLAY)
AM
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
• Membiarkan murid bermain dengan rakan-rakan baharu.
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
7. 50 Am – 8.10 PERBUALAN AWAL ( EARLY CONVERSATION ) KELUARGA SAYA
Am
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
Class Routine : Attendance Number of Pupils
-Students gather for daily routine activities, saying greetings, attendance,
Present 6
and recite doa.
Absent 12
Early conversation:
1. Teacher introduced herself and asked the students to introduce Total 18
themselves.
2. Provide space and time for students to adapt.
3. Teachers discuss the activities to be carried out today.
Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk
8.10 – 8.50 AM BAHASA MELAYU PERIHAL DIRI SAYA
Standard (BM 3.1) Menguasai kemahiran pratulis
Pembelajaran (BM 3.1.4) Mengkoordinasikan pergerakan mata dengan tangan melalui lakaran bentuk, corak dan garisan
secara bebas.
Tunjang Yang (FK 1.1.1) Menjalankan pelbagai aktiviti yang melibatkan penggunaan motor halus
Disepadukan
Objektif Diakhir pembelajaran murid dapat:
• Memegang pensel tulis dengan cara yang betul untuk menulis .
EMK Bahasa, Nilai Murni ABM
CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
1.Guru tunjuk cara pegang pensel yang betul. Murid dapat mengikuti pdp dengan baik.
2.Murid membuat latihan pratulis dengan menyambung titik-titik.
3.Murid menulis nama sendiri dengan cara yang betul

Masa Bidang Pembelajaran: Tajuk


9.10 – 9.50 Am PENDIDIKAN MORAL PERIHAL DIRI SAYA
Pendidikan Islam: Diajar oleh Ustazah Rosmawati
Standard PM 3.1.1 Bercerita mengenai tanggungjawab diri.
Pembelajaran PM 3.1.2 Mengamalkan tanggungjawab terhadap diri sendiri.

Tunjang Yang KE 2.1.1 Melakonkan watak menggunakan imaginasi


Disepadukan
Objektif Pada akhir pembelajaran, murid – murid boleh:
• Bercerita mengenai tanggungjawab terhadap tanggungjawab diri.

EMK Nilai Murni ABM : LEMBARAN KERJA, kad gambar, video


CADANGAN AKTIVITI CATATAN/ IMPAK
• Murid ditunjukkan video klip mengenai sikap Refleksi:
bertanggungjawab. Telah menguasai: 5/6
• Murid bersoal jawab dengan guru tentang video Sedang Menguasai: 1/6
Belum menguasai: 0/6
yang telah mereka tonton.
• Murid membuat aktiviti pengukuhan iaitu
tandakan (/) betul atau (X) salah terhadap
lembaran kerja yang diberikan.
Masa RECESS
9.50 – 10.10 PM
Tajuk
Masa Bidang Pembelajaran KEMANUSIAAN
10.10 – 11.00 PM AKTIVITI PEMBELAJARAN
Standard KM1.1 Memahami diri dan hubungan dengan keluarga.
kandungan KM1.1 4 Menjelaskan peranan dan tanggungjawab anggota keluarga.

Tunjang Yang BM1.4.6 Bersoal jawab menggunakan ayat mudah berdasarkan bahan rangsangan.
Disepadukan
Objektif Pada akhir pembelajaran murid boleh:
• menjelaskan hubungan ahli keluarga dengan betul.
• Membuat salahsilah keluarga mereka sendiri.

EMK Bahasa, Nilai murini ABM KAD GAMBAR


CADANGAN AKTIVITI CATATAN /IMPAK
1. Murid melihat carta salasilah keluarga. Refleksi:
Telah menguasai: 5/6
2. Berdasarkan carta tersebut murid diminta menyebut setiap
Sedang Menguasai: 1/6
anggota keluarga, Belum menguasai: 0/6
3. Bersoal jawab dengan guru mengenai anggota keluarga.
4. Murid membuat lembaran kerja untuk membuat salahsila
keluarga mereka sendiri.

11.00 – 11.10 AM Bidang Pembelajaran Tajuk


AKTIVITI PEMBELAJARAN MUZIK
Refleksi:
SK: (KE 1.1) Menyanyikan lagu daripada pelbagai repertoir Telah menguasai: 6/6
SP: KE 1.1.3 Menyanyikan lagu mengikut melodi Sedang Menguasai: 0/6
TYP: KD 1.1.3 Menyatakan emosi mengikut situasi Belum menguasai: 0/6
OBJEKIF:
Di akhir pembelajaran, murid dapat :
1. Menyanyikan 2 daripada 5 koleksi lagu kanak-kanak
dengan bimbingan guru

AKTIVITI:
1.Murid menyanyikan lagu “Little Family FInger” mengikut
melodi dan pic yang betul.
2. Murid menyanyikan pelbagai koleksi lagu kanak-kanak
dengan bimbingan guru.
3. Murid menyanyikan lagu-lagu tersebut dengan perasaan
yang gembira.
4. Guru membuat aktiviti dalam kumpulan dan pertandingan
menyanyi lagu mengikut melodi yang betul.

AKTIVITI PENAMAT
Masa Guru bersoaljawab dengan murid mengenai pembelajaran hari ini.
11.10 – 11.20 AM Menyanyikan lagu selamat pulang.
Murid berbaris dan mengucapkan ucapan selamat pulang serta membaca doa untuk pulang.

Murid dapat mengikuti aktiviti Pdp dengan baik pada harini dan hamper 6/6 murid yang hadir dapat
REFLEKSI menguasai pembelajaran yang di ajar.
KESELURUHAN
