Anda di halaman 1dari 3

Bahagian Pendidikan Jabatan Hal Ehwal Agama Islam Negeri Sabah (JHEAINS)-Tadika

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (RPH) TADIKA


JABATAN HAL EHWAL AGAMA ISLAM NEGERI SABAH (JHEAINS)
TEMA: SERANGGA MINGGU: 16
HARI: SELASA TARIKH: 04 JULAI 2023

MATA PELAJARAN
SLOT
/ MASA
7.30am - 7.50am
RUTIN PAGI / SOLAT DHUHA
(20 minit)
Kelas: 6 UMAIRAH Kehadiran: ORANG
Fokus / Tajuk: MATEMATIK
SK: PENGETAHUAN TENTANG NOMBOR
SP: MEMADANKAN ANGKA DENGAN NAMA NOMBOR
Kemahiran: MENULIS,MENGIRA EMK: KEUSAHAWANAN Nilai murni: KERJASAMA
KBAT: MENGHITUNG Kaedah PAK-21: ROLE-PLAY BBB: BUKU AKTIVITI
Objektif pembelajaran: Di akhir sesi pembelajaran, murid dapat:
1. Mengenal nombor dalam lingkungan 1 hingga 20
2. Mengenal cara urutan nombor dari 1 hingga 20
(MATEMATIK) 1. Guru mengaitkan isi pelajaran dengan nyanyian nombor melalui lagu ‘didi and friends’
7.50am - 8.20am Set induksi:
(30 minit) Aktiviti: 1. Guru memberi penerangan kepada murid mengenai topik pembelajaran hari ini.
2. Guru meminta semua murid mendengar dengan teliti nombor mengikut urutan 1-20.
3. Gruu meminta murid menyebut nombor 1 hingga 20.
4. Guru meminta murid menyiapkan tugasan yang diberikan.
1. Guru mengulang semula pembelajaran tadi.
Penutup:
2. Guru bertanyakan soalan mengenai topik pembelajaran hari ini kepada murid.
1. / 15 orang murid menguasai aktiviti pembelajaran dengan baik.
Refleksi:
2. / 15 orang murid kurang menguasai aktiviti pembelajaran dengan baik.

Kelas: Kehadiran:
Fokus / Tajuk:
SK:
SP:
Kemahiran: EMK: Nilai murni:
KBAT: Kaedah PAK-21: BBB:
Objektif pembelajaran: di akhir sesi pembelajaran, murid dapat:
1.
2.
3.
8.20am - 8.50am Set induksi: 1.
(30 minit) 2.
Aktiviti: 1.
2.
3.
4.
5.
Penutup: 1.
2.
Refleksi: 1.
2.
Kelas:6 UMAIRAH Kehadiran: ORANG
Bahagian Pendidikan Jabatan Hal Ehwal Agama Islam Negeri Sabah (JHEAINS)-Tadika

Fokus / Tajuk: DOA KELUAR DARI RUMAH


SK: MELAKUKAN AMALAN SEHARIAN MENGIKUT ADAB
SP: MAKSUD DOA KELUAR DARI RUMAH
Kemahiran: MEMBACA EMK: BAHASA Nilai murni: KETEKUNAN
KBAT: APLIKASI Kaedah PAK-21: ROLE-PLAY BBB:PAPAN PUTIH
Objektif pembelajaran: di akhir sesi pembelajaran, murid dapat:
1. Mengenal bacaan doa harian dengan baik dan betul.
2. Mempraktik cara membaca maksud dan doa keluar dari rumah.
3. Meningkatkan perkembangan motor halus murid.
DOA Set induksi: 1. Guru mengaitkan isi pelajaran dengan nyanyian lagu doa harian kepada murid.
8.50am - 9.20am Aktiviti: 1. Guru memberi penerangan kepada murid mengenai topik pembelajaran pada hari ini.
(30 minit) 2. Guru menunjukkan video bacaan yang betul tentang maksud dan doa keluar rumah.
3. Guru meminta murid membaca doa bersama-sama dalam keadaan sopan.
4. Guru meminta setiap murid membaca doa secara individu.
Penutup: 1. Guru mengulang semula pembelajaran pada hari ini dengan membaca beramai-ramai
dengan betul.
Refleksi: 1. / 15 orang murid menguasai aktiviti pembelajaran dengan baik.
2. / 15 orang murid kurang menguasai aktiviti pembelajaran dengan baik.
9.20am - 9.50am
REHAT
(30 minit)
Kelas: 6 UMAIRAH Kehadiran: ORANG
Fokus / Tajuk: READ AND WRITE THE WORDS
SK: BI 3.2 DEVELOP WRITING SKILL
SP: BI 3.2.8 WRITE FAMILIAR WORDS AND PHRASES
Kemahiran: WRITING EMK: LANGUAGE Nilai murni: RESPONSIBLE
KBAT: APLICATION Kaedah PAK-21: ROLE-PLAY BBB: ACTIVITY BOOK
Objektif pembelajaran: di akhir sesi pembelajaran, murid dapat:
1. Recognize the world based on the picture given.
2. Practising how to read words with the correct pronunciation.
3. Practising how to hold a pencil and write words with the correct spelling.
Set induksi: 1. Teacher relates the content of the lesson to the song ‘how are you’ as the beginning of
9.50am - 10.20am learning.
(30 minit) Aktiviti: 1. The teachers gives explanations related to today’s learning.
2. The teacher asks the students to listen to each word reading from the teacher.
3. The teacher asks the students to read each word in the activity book followed by the
teacher.
4. The teacher gives the students an activity book and instructs them to copy the words in
the book again.
Penutup: 1. The teacher repeats today’s learning to the students so that the students understand
what was learned.
Refleksi: 1. / 15 students mastered learning activities well.
2. / 15 students do not master activities well.
Kelas: Kehadiran:
Fokus / Tajuk:
SK:
SP:
Kemahiran: EMK: Nilai murni:
KBAT: Kaedah PAK-21: BBB:
Bahagian Pendidikan Jabatan Hal Ehwal Agama Islam Negeri Sabah (JHEAINS)-Tadika

Objektif pembelajaran: di akhir sesi pembelajaran, murid dapat:


1.
2.
3.
10.20am - Set induksi: 1.
10.50am 2.
(30 minit) Aktiviti: 1.
2.
3.
4.
5.
Penutup: 1.
2.
Refleksi: 1.
2.
Kelas: Kehadiran:
Fokus / Tajuk:
SK:
SP:
Kemahiran: EMK: Nilai murni:
KBAT: Kaedah PAK-21: BBB:
Objektif pembelajaran: di akhir sesi pembelajaran, murid dapat:
1.
2.
10.50am - 3.
11.20am Set induksi: 1.
(30 minit) 2.
Aktiviti: 1.
2.
3.
4.
5.
Penutup: 1.
2.
Refleksi: 1.
2.
11.20am -11.30am
REFLEKSI
(30 minit)

Catatan:
 Guru ganti:_____________________________________________________________________________________________
 PdP pada hari ini tidak dapat dijalankan kerana:______________________________________________________________
 PdP akan dibawa ke hari:_________________________________________________________________________________

Tandatangan guru:___________________________ Tarikh:________________________________

Disemak oleh:_______________________________ Tarikh:________________________________
