Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BAHASA MALAYSIA KELAS 5 Thiruvalluvar

TARIKH/ HARI 12/32021 Jumaat MASA 9.40-10.10

TEMA KELUARGA TERCINTA TAJUK


Syair Keluarga Hebat

STANDARD
4.2Menghayati keindahan dan kesantunan bahasa dalam bahan sastera.
KANDUNGAN

STANDARD
PEMBELAJARAN
4.2.1 Melafazkan dan melagukan syair dengan irama yang sesuai serta menyatakan
idea keseluruhan syair.
OBJEKTIF Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
PEMBELAJARAN Melafazkan lagu dengan menyatakan maksud
AKTIVITI 1.Murid membaca dan melafazkan syair dengan irama
PENGAJARAN &
PEMBELAJARAN 2.Murid bincangkan maksud kosa kata yang terdapat dalam syair
(PdP) 3.Murid melafaz syair dengan menghayati kesantunan bahasa

 Buku teks  Spesimen


BAHAN BANTU  Internet  Radio / TV
BELAJAR (BBB)  Modul  Gambar / Cerita
 Projektor  Radas
 Powerpoint  Lain-lain :
 Model  Buku Cerita
______________________

KECERDASAN
 Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis
PELBAGAI
 Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

ELEMEN
MERENTASI  Kreativiti & Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan
KURIKULUM (EMK)  Pendidikan Alam Sekitar  Patriotisme  TMK  Nilai Murni

STRATEGI PDP
KBAT
PENGISIAN EMK KP- Verbal-linguistik
Menganalisis –
KURIKULUM Bahasa
Membuat Kesimpulan

 Tugasan
PENILAIAN  Lembaran Kerja  Pemerhatian  Lisan
PENGAJARAN &  Projek
PEMBELAJARAN  Hasil Kerja  Kuiz  Drama

 _____/ 24 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan.
_____/____ orang murid tidak hadir ke sekolah
REFLEKSI
 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Cuti Rehat / Cuti
 Mesyuarat / Kursus
Sakit
 Program Sekolah
Aktiviti pengajaran & pembelajaran  Cuti Bencana / Cuti
 Mengiringi Murid Keluar
ditangguhkan kerana …. Khas
 Aktiviti Luar
 Cuti Peristiwa / Cuti
Umum
Aktiviti PdP dibawa ke _____________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BAHASA MALAYSIA KELAS 5 Thiruvalluvar

TARIKH/ HARI 12/32021 Jumaat MASA 10.10-10.40

TEMA KELUARGA TERCINTA TAJUK Ayah Cemerlang, Ibu Gemilang

STANDARD
5.1 Memahami dan menggunakan golongan kata mengikut konteks.
KANDUNGAN
5.1.1 Memahami dan menggunakan kata nama mengikut konteks;
STANDARD
PEMBELAJARAN
(iii) kata ganti nama

OBJEKTIF Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


PEMBELAJARAN Murid mengenalpasti kata ganti nama dan melengkapkan kata ganti nama dengan betul
AKTIVITI 1.Murid membaca petikan dalam buku teks
PENGAJARAN &
PEMBELAJARAN 2.Murid mengenalpasti kata ganti nama
(PdP) 3.Murid melengkapkan ayat dengan kata ganti nama dengan betul

 Buku teks  Spesimen


BAHAN BANTU  Internet  Radio / TV
BELAJAR (BBB)  Modul  Gambar / Cerita
 Projektor  Radas
 Powerpoint  Lain-lain :
 Model  Buku Cerita
______________________

KECERDASAN
 Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis
PELBAGAI
 Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

ELEMEN
MERENTASI  Kreativiti & Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan
KURIKULUM (EMK)  Pendidikan Alam Sekitar  Patriotisme  TMK  Nilai Murni

STRATEGI PDP
KBAT EMK
PENGISIAN Konstruktivisme
Menganalisis – Nilai murni –
KURIKULUM
Menggunakan Menghargai

 Tugasan
PENILAIAN  Lembaran Kerja  Pemerhatian  Lisan
PENGAJARAN &  Projek
PEMBELAJARAN  Hasil Kerja  Kuiz  Drama

 _____/ 24 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan.
_____/____ orang murid tidak hadir ke sekolah
REFLEKSI
 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Cuti Rehat / Cuti
 Mesyuarat / Kursus
Sakit
 Program Sekolah
Aktiviti pengajaran & pembelajaran  Cuti Bencana / Cuti
 Mengiringi Murid Keluar
ditangguhkan kerana …. Khas
 Aktiviti Luar
 Cuti Peristiwa / Cuti
Umum
Aktiviti PdP dibawa ke _____________________________________________________
¾¢¸¾¢ 12/3/2021 ¸¢ழ¨Á வெள்ளி

À¡¼õ நன்னெறிக் கல்வி ஆண்டு 4


திருவள்ளுவ
ர்

§¿Ãõ 7.40-8.40 Á¡½Å÷¸Ç¢ý ÅÕ¨¸ ____ / 27

தலைப்பு நன்மனம்

உள்ளடக்கத் ¾Ãõ 2.0


«ñ¨¼ «Âġâý §¾¨Å¸û, ¿Äý¸û Á£Ð «ì¸¨È ¦¸¡ûÇø

கற்றல் ¾Ãõ 2.3 «ñ¨¼ «Âġâý §¾¨Å¸û, ¿Äý¸û Á£Ð «ì¸¨È ¦¸¡ûÙõ
ÁÉôÀ¡ý¨Á¢ý Ó츢ÂòÐÅò¨¾ Å¢ÅâôÀ÷.

§¿¡ì¸õ þôÀ¡¼ þÚ¾¢Â¢ø Á¡½Å÷¸û:

«ñ¨¼ «Âġâý §¾¨Å¸û, ¿Äý¸û Á£Ð «ì¸¨È ¦¸¡ûÙõ


ÁÉôÀ¡ý¨Á¢ý Ó츢ÂòÐÅò¨¾ Å¢ÅâôÀ÷.

¸üÈø ¸üÀ¢ò¾ø ¿¼ÅÊ쨸 : 1. மாணவர்கள் நன்னெறி புத்தகத்தில்


இன்றைய பாடத்தை வாசிப்பர்
2. ஆசிரியர் அண்டை அயலாருக்கு உதவுகையில் ஏற்படும் மன

உணர்வை குறித்துப் போதிப்பார்


3. «ñ¨¼ «Âġâý §¾¨Å¸û, ¿Äý¸û Á£Ð «ì¸¨È
¦¸¡ûÙõ ÁÉôÀ¡ý¨Á¢ý Ó츢ÂòÐÅò¨¾ Å¢ÅâôÀ÷.
4. கொடுக்கப்பட்ட பயிற்சிகளை புத்தகத்தில்
எழுதி பதிலளிப்பர்.

உயர்நிலைச் º¢ó¾¨Éò ¾ வட்ட வரைபடம் குமிழி வரைபடம்


¢Èý இரட்டிப்புக்குமிழி வரைபடம் இணைப்பு
வரைபடம்
மர வரைபடம் நிரலொழுங்கு
வரைபடம்
பல்நிலை நிரலொழுங்கு வரைபடம் பால் வரைபடம்

Å¢ÃÅ¢வ Õõ ÜÚ ÝÆÄ¢Âø ¸øÅ¢ ஆக்கம் புத்தாக்கம் அறிவியல்


மொழி நாட்டுப்பற்று அறிவியல்
&தொழில்நுட்பம்
தகவல் &தொழில்நுட்பம் மற்றும் தொலைத்தொடர்பு
நன்னெறிப்பண்பு பயன ீட்டாளர் கல்வி
சாலை விதிமுறை பாதுகாப்பு தொழில்
முனைப்புத்திறன்
சுகாதாரக்கல்வி கையூட்டு ஒழிப்பு
எதிர்காலவியல் பல்வகைநுண்ணறிவாற்றல்

நன்னெறி பண்புகள் மறியாதை

பாட நூல் இணையம் வானொலி பட


À¢üÚШ½ô ¦À¡Õû
அட்டை
சிப்பம்/பயிற்சி மெய்நிகர் கற்றல் தொலைக்காட்சி
கதைப்புத்தகம் உருவமாதிரி மற்றவை

கற்றல் பயிற்சித்தாள் மொழி வாய்மொழி புதிர்


குவிவு/பயிற்றியல் நாடகம் மாணவர் கைவண்ணம் நடவடிக்கை
நூல்

மதிô பீÎ «ñ¨¼ «Âġâý §¾¨Å¸û, ¿Äý¸û Á£Ð «ì¸¨È ¦¸¡ûÙõ


ÁÉôÀ¡ý¨Á¢ý Ó츢ÂòÐÅò¨¾ Å¢ÅâôÀ÷.

____ /___மாணவர்கள் þý¨È À¡¼ò ¾¢È¨É «¨¼ó¾É÷.


º¢ó¾¨ÉÁ£ðº¢
____/___ பாடம் செய்யவில்லை.
___/____ ¬º¢Ã¢Ââý ÅÆ¢¸¡ð¼Ö¼ý «¨¼ó¾É÷.
___/____ மாணவர்களுக்கு வட்டுப்பாடமாக
ீ கொடுத்தல்.
___/___ ÀûÇ¢ìÌ ÅÃÅ¢ø¨Ä.
கற்றல் கற்பித்தல் தடைக்காரணம்: கூட்டம் /பட்டறை
பள்ளிநடவடிக்கை
இன்றைய கற்றல் திறனை அடையவில்லை ஆசிரியர்
பாடத்தை மறுநாள் கொண்டுச்செல்லல்.
