Anda di halaman 1dari 5

MINGGU 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5RC KEHADIRAN 39/43

TARIKH / HARI 08/02/21 ISNIN MASA 7.30AM-8.30AM


TEMA KESIHATAN DAN KEBERSIHAN

TAJUK KATA ADJEKTIF

STANDARD
5.1 Memahami dan menggunakan bentuk kata yang sesuai dalam pelbagai bidang
KANDUNGAN

STANDARD
5.1.1 Mengaplikasi bentuk kata adjektif dalam pelbagai laras bahasa dengan betul mengikut konteks.
PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran: murid dapat:-


OBJEKTIF:  Mengaplikasi tiga bentuk kata adjektif dalam pelbagai laras bahasa
 membina 5 ayat menggunakan kata adjektif
Anda akan berjaya sekiranya dapat membina 5 ayat menggunakan kata djektif
Kriteria kejayaan

 Set induksi – Guru bertanya khabar murid


 Guru menerangkan jenis kata adjektif
AKTIVITI n
 Guru menayangkan bahan petikan dan murid membaca sepintas lalu
PENGAJARAN
 Murid diminta mengenal pasti kata adjektif dan bina ayat yang gramatis.
(PdPc)
 Murid dan guru membuat perbincangan dan sesi soal jawab.
 Latihan pengukuhan:- murid-murid menjawab latihan yang diberikan dalam Google Class Room.

BAHAN PDPC Buku rujukan


Sistem Bahasa : Kata dan istilah
Kemahiran Abad ke-21 : Menganalisis
PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ): Peta i-Think
KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran : Koperatif
EMK : Kelestarian global
NILAI MURNI : Kerajinan
PENTAKSIRAN BILIK
DARJAH Penyoalan

 25/43 orang murid dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan
 18/43 orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

CUTI PERISTIWA /
MESYUARAT / KURSUS AKTIVITI LUAR
REFLEKSI CUTI KHAS
CUTI REHAT / CUTI
PROGRAM SEKOLAH
SAKIT
MENGIRINGI MURID CUTI BENCANA /CUTI
KELUAR KHAS

Lain- lain ……………………………………………………………………………………………………………


Aktiviti PdP dibawa ke

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP ………………………………………………………………….


MINGGU 4
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5PN1 KEHADIRAN 28/43

TARIKH / HARI 08/02/21 ISNIN MASA 8.45Am-9.45AM


TEMA KESIHATAN DAN KEBERSIHAN

TAJUK KATA ADJEKTIF

STANDARD
5.1 Memahami dan menggunakan bentuk kata yang sesuai dalam pelbagai bidang
KANDUNGAN

STANDARD
5.1.1 Mengaplikasi bentuk kata adjektif dalam pelbagai laras bahasa dengan betul mengikut konteks.
PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran: murid dapat:-


OBJEKTIF:  Mengaplikasi tiga bentuk kata adjektif dalam pelbagai laras bahasa
 membina 5 ayat menggunakan kata adjektif
Anda akan berjaya sekiranya dapat membina 5 ayat menggunakan kata djektif
Kriteria kejayaan

 Set induksi – Guru bertanya khabar murid


 Guru menerangkan jenis kata adjektif
AKTIVITI n
 Guru menayangkan bahan petikan dan murid membaca sepintas lalu
PENGAJARAN
 Murid diminta mengenal pasti kata adjektif dan bina ayat yang gramatis.
(PdPc)
 Murid dan guru membuat perbincangan dan sesi soal jawab.
 Latihan pengukuhan:- murid-murid menjawab latihan yang diberikan dalam Google Class Room.

BAHAN PDPC Buku rujukan


Sistem Bahasa : Kata dan istilah
Kemahiran Abad ke-21 : Menganalisis
PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ): Peta i-Think
KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran : Koperatif
EMK : Kelestarian global
NILAI MURNI : Kerajinan
PENTAKSIRAN BILIK
DARJAH Penyoalan

 26/43 orang murid dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan
 17/43 orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

CUTI PERISTIWA /
MESYUARAT / KURSUS AKTIVITI LUAR
REFLEKSI CUTI KHAS
CUTI REHAT / CUTI
PROGRAM SEKOLAH
SAKIT
MENGIRINGI MURID CUTI BENCANA /CUTI
KELUAR KHAS

Lain- lain ……………………………………………………………………………………………………………


Aktiviti PdP dibawa ke

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5PN2 KEHADIRAN 20/43

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP ………………………………………………………………….


MINGGU 4
TARIKH / HARI 08/02/21 ISNIN MASA 8.45AM-9.45AM
TEMA KESIHATAN DAN KEBERSIHAN

TAJUK KATA ADJEKTIF

STANDARD
5.1 Memahami dan menggunakan bentuk kata yang sesuai dalam pelbagai bidang
KANDUNGAN

STANDARD
5.1.1 Mengaplikasi bentuk kata adjektif dalam pelbagai laras bahasa dengan betul mengikut konteks.
PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran: murid dapat:-


OBJEKTIF:  Mengaplikasi tiga bentuk kata adjektif dalam pelbagai laras bahasa
 membina 5 ayat menggunakan kata adjektif
Anda akan berjaya sekiranya dapat membina 5 ayat menggunakan kata djektif
Kriteria kejayaan

 Set induksi – Guru bertanya khabar murid


 Guru menerangkan jenis kata adjektif
AKTIVITI n
 Guru menayangkan bahan petikan dan murid membaca sepintas lalu
PENGAJARAN
 Murid diminta mengenal pasti kata adjektif dan bina ayat yang gramatis.
(PdPc)
 Murid dan guru membuat perbincangan dan sesi soal jawab.
 Latihan pengukuhan:- murid-murid menjawab latihan yang diberikan dalam Google Class Room.

BAHAN PDPC Buku rujukan


Sistem Bahasa : Kata dan istilah
Kemahiran Abad ke-21 : Menganalisis
PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ): Peta i-Think
KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran : Koperatif
EMK : Kelestarian global
NILAI MURNI : Kerajinan
PENTAKSIRAN BILIK
DARJAH Penyoalan

 15/44 orang murid dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan
 29/44 orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

CUTI PERISTIWA /
MESYUARAT / KURSUS AKTIVITI LUAR
REFLEKSI CUTI KHAS
CUTI REHAT / CUTI
PROGRAM SEKOLAH
SAKIT
MENGIRINGI MURID CUTI BENCANA /CUTI
KELUAR KHAS

Lain- lain ……………………………………………………………………………………………………………


Aktiviti PdP dibawa ke

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5PA3 KEHADIRAN 28/43

TARIKH / HARI 09/02/21 SELASA MASA 7.30AM-8.30AM

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP ………………………………………………………………….


MINGGU 4
TEMA KESIHATAN DAN KEBERSIHAN

TAJUK KARANGAN A (PENUTUP)

STANDARD
3.3 Menulis untuk melengkapkan maklumat dalam pelbagai bahan
KANDUNGAN

STANDARD
3.3.1 Menulis untuk melengkapkan maklumat dengan membuat pertimbangan yang relevan dalam pelbagai bahan.
PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran: murid dapat:-


OBJEKTIF:  menulis untuk melengkapkan satu maklumat dengan membuat pertimbangan yang relevan
 Menulis perenggan penutup dengan baik
Anda akan berjaya sekiranya dapat menulis perenggan penutup dengan baik
Kriteria kejayaan

 Set induksi – Guru bertanya khabar murid


 Guru mengimbas pembelajaran lalu
AKTIVITI n
 Guru menunjukkan contoh teknik menulis perenggan penutup
PENGAJARAN
 Murid diminta menganalisis bahan dan membina perenggan penutup bersama kumpulan
(PdPc)
 Murid dan guru membuat perbincangan dan sesi soal jawab.
 Latihan pengukuhan:- murid-murid menjawab latihan yang diberikan dalam Google Class Room.

BAHAN PDPC Buku rujukan


Sistem Bahasa : Kata dan istilah
Kemahiran Abad ke-21 : Menganalisis
PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ): Peta i-Think
KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran : Koperatif
EMK : Kelestarian global
NILAI MURNI : Kerajinan
PENTAKSIRAN BILIK
DARJAH Penyoalan

 26/43 orang murid dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan
 17/43 orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

CUTI PERISTIWA /
MESYUARAT / KURSUS AKTIVITI LUAR
REFLEKSI CUTI KHAS
CUTI REHAT / CUTI
PROGRAM SEKOLAH
SAKIT
MENGIRINGI MURID CUTI BENCANA /CUTI
KELUAR KHAS

Lain- lain ……………………………………………………………………………………………………………


Aktiviti PdP dibawa ke

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5PA4 KEHADIRAN 33/43

TARIKH / HARI 09/02/21 SELASA MASA 7.30AM-8.30AM


TEMA KESIHATAN DAN KEBERSIHAN

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP ………………………………………………………………….


MINGGU 4
TAJUK KARANGAN A (PENUTUP)

STANDARD
3.3 Menulis untuk melengkapkan maklumat dalam pelbagai bahan
KANDUNGAN

STANDARD
3.3.1 Menulis untuk melengkapkan maklumat dengan membuat pertimbangan yang relevan dalam pelbagai bahan.
PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran: murid dapat:-


OBJEKTIF:  menulis untuk melengkapkan satu maklumat dengan membuat pertimbangan yang relevan
 Menulis perenggan penutup dengan baik
Anda akan berjaya sekiranya dapat menulis perenggan penutup dengan baik
Kriteria kejayaan

 Set induksi – Guru bertanya khabar murid


 Guru mengimbas pembelajaran lalu
AKTIVITI n
 Guru menunjukkan contoh teknik menulis perenggan penutup
PENGAJARAN
 Murid diminta menganalisis bahan dan membina perenggan penutup bersama kumpulan
(PdPc)
 Murid dan guru membuat perbincangan dan sesi soal jawab.
 Latihan pengukuhan:- murid-murid menjawab latihan yang diberikan dalam Google Class Room.

BAHAN PDPC Buku rujukan


Sistem Bahasa : Kata dan istilah
Kemahiran Abad ke-21 : Menganalisis
PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ): Peta i-Think
KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran : Koperatif
EMK : Kelestarian global
NILAI MURNI : Kerajinan
PENTAKSIRAN BILIK
DARJAH Penyoalan

 26/43 orang murid dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan
 17/43 orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

CUTI PERISTIWA /
MESYUARAT / KURSUS AKTIVITI LUAR
REFLEKSI CUTI KHAS
CUTI REHAT / CUTI
PROGRAM SEKOLAH
SAKIT
MENGIRINGI MURID CUTI BENCANA /CUTI
KELUAR KHAS

Lain- lain ……………………………………………………………………………………………………………


Aktiviti PdP dibawa ke

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP ………………………………………………………………….
