Anda di halaman 1dari 10

MINGGU 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5RC KEHADIRAN 39/43

TARIKH / HARI 01/02/21 ISNIN MASA 7.30AM-8.30AM


TEMA KESIHATAN DAN KEBERSIHAN

TAJUK KARANGAN A (ISI PENTING)

STANDARD
3.3 Menulis untuk melengkapkan maklumat dalam pelbagai bahan
KANDUNGAN

STANDARD
3.3.1 Menulis untuk melengkapkan maklumat dengan membuat pertimbangan yang relevan dalam pelbagai bahan.
PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran: murid dapat:-


OBJEKTIF:  menulis untuk melengkapkan satu maklumat dengan membuat pertimbangan yang relevan
 Menulis tiga isi penting bersama huraian dan contoh.
Anda akan berjaya sekiranya dapat memberikan tiga isi penting
Kriteria kejayaan

 Set induksi – Guru bertanya khabar murid


 Guru mengimbas pembelajaran lalu
AKTIVITI n
 Guru menerangkan cara menulis isi karangan yang betul
PENGAJARAN
 Murid diminta membina dua lagi isi karangan berserta contoh.
(PdPc)
 Murid dan guru membuat perbincangan dan sesi soal jawab.
 Latihan pengukuhan:- murid-murid menjawab latihan yang diberikan dalam Google Class Room.

BAHAN PDPC Buku rujukan


Sistem Bahasa : Kata dan istilah
Kemahiran Abad ke-21 : Menganalisis
PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ): Peta i-Think
KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran : Koperatif
EMK : Kelestarian global
NILAI MURNI : Kerajinan
PENTAKSIRAN BILIK
DARJAH Penyoalan

 25/43 orang murid dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan
 18/43 orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

CUTI PERISTIWA /
MESYUARAT / KURSUS AKTIVITI LUAR
REFLEKSI CUTI KHAS
CUTI REHAT / CUTI
PROGRAM SEKOLAH
SAKIT
MENGIRINGI MURID CUTI BENCANA /CUTI
KELUAR KHAS

Lain- lain ……………………………………………………………………………………………………………


Aktiviti PdP dibawa ke

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP ………………………………………………………………….


MINGGU 3
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5PN1 KEHADIRAN 28/43

TARIKH / HARI 01/02/21 ISNIN MASA 8.45Am-9.45AM


TEMA KESIHATAN DAN KEBERSIHAN

TAJUK KARANGAN A (ISI PENTING)

STANDARD
3.3 Menulis untuk melengkapkan maklumat dalam pelbagai bahan
KANDUNGAN

STANDARD
3.3.1 Menulis untuk melengkapkan maklumat dengan membuat pertimbangan yang relevan dalam pelbagai bahan.
PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran: murid dapat:-


OBJEKTIF:  menulis untuk melengkapkan satu maklumat dengan membuat pertimbangan yang relevan
 Menulis tiga isi penting bersama huraian dan contoh.
Anda akan berjaya sekiranya dapat memberikan tiga isi penting
Kriteria kejayaan

 Set induksi – Guru bertanya khabar murid


 Guru mengimbas pembelajaran lalu
AKTIVITI n
 Guru menerangkan cara menulis isi karangan yang betul
PENGAJARAN
 Murid diminta membina dua lagi isi karangan berserta contoh.
(PdPc)
 Murid dan guru membuat perbincangan dan sesi soal jawab.
 Latihan pengukuhan:- murid-murid menjawab latihan yang diberikan dalam Google Class Room.

BAHAN PDPC Buku rujukan


Sistem Bahasa : Kata dan istilah
Kemahiran Abad ke-21 : Menganalisis
PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ): Peta i-Think
KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran : Koperatif
EMK : Kelestarian global
NILAI MURNI : Kerajinan
PENTAKSIRAN BILIK
DARJAH Penyoalan

 26/43 orang murid dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan
 17/43 orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

CUTI PERISTIWA /
MESYUARAT / KURSUS AKTIVITI LUAR
REFLEKSI CUTI KHAS
CUTI REHAT / CUTI
PROGRAM SEKOLAH
SAKIT
MENGIRINGI MURID CUTI BENCANA /CUTI
KELUAR KHAS

Lain- lain ……………………………………………………………………………………………………………


Aktiviti PdP dibawa ke

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5PN2 KEHADIRAN 20/43

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP ………………………………………………………………….


MINGGU 3
TARIKH / HARI 01/02/21 ISNIN MASA 8.45AM-9.45AM
TEMA KESIHATAN DAN KEBERSIHAN

TAJUK KARANGAN A (ISI PENTING)

STANDARD
3.3 Menulis untuk melengkapkan maklumat dalam pelbagai bahan
KANDUNGAN

STANDARD
3.3.1 Menulis untuk melengkapkan maklumat dengan membuat pertimbangan yang relevan dalam pelbagai bahan.
PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran: murid dapat:-


OBJEKTIF:  menulis untuk melengkapkan satu maklumat dengan membuat pertimbangan yang relevan
 Menulis tiga isi penting bersama huraian dan contoh.
Anda akan berjaya sekiranya dapat memberikan tiga isi penting
Kriteria kejayaan

 Set induksi – Guru bertanya khabar murid


 Guru mengimbas pembelajaran lalu
AKTIVITI n
 Guru menerangkan cara menulis isi karangan yang betul
PENGAJARAN
 Murid diminta membina dua lagi isi karangan berserta contoh.
(PdPc)
 Murid dan guru membuat perbincangan dan sesi soal jawab.
 Latihan pengukuhan:- murid-murid menjawab latihan yang diberikan dalam Google Class Room.

BAHAN PDPC Buku rujukan


Sistem Bahasa : Kata dan istilah
Kemahiran Abad ke-21 : Menganalisis
PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ): Peta i-Think
KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran : Koperatif
EMK : Kelestarian global
NILAI MURNI : Kerajinan
PENTAKSIRAN BILIK
DARJAH Penyoalan

 15/44 orang murid dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan
 29/44 orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

CUTI PERISTIWA /
MESYUARAT / KURSUS AKTIVITI LUAR
REFLEKSI CUTI KHAS
CUTI REHAT / CUTI
PROGRAM SEKOLAH
SAKIT
MENGIRINGI MURID CUTI BENCANA /CUTI
KELUAR KHAS

Lain- lain ……………………………………………………………………………………………………………


Aktiviti PdP dibawa ke

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5PA3 KEHADIRAN 28/43

TARIKH / HARI 02/02/21 SELASA MASA 7.30AM-8.30AM

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP ………………………………………………………………….


MINGGU 3
TEMA KESIHATAN DAN KEBERSIHAN

TAJUK KARANGAN A

STANDARD
3.3 Menulis untuk melengkapkan maklumat dalam pelbagai bahan
KANDUNGAN

STANDARD
3.3.1 Menulis untuk melengkapkan maklumat dengan membuat pertimbangan yang relevan dalam pelbagai bahan.
PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran: murid dapat:-


OBJEKTIF:  menulis untuk melengkapkan satu maklumat dengan membuat pertimbangan yang relevan
 Menulis beberapa jenis pendahuluan yang berbeza tentang satu isu.
Anda akan berjaya sekiranya dapat menulis beberapa jenis pendahuluan yang berbeza tentang satu isu.
Kriteria kejayaan

 Set induksi – Guru bertanya khabar murid


 Guru menerangkan format karangan A.
AKTIVITI n
 Guru menunjukkan contoh teknik menulis pendahuluan karangan dan berbincang kehendak soalan.
PENGAJARAN
 Murid diminta menganalisis bahan dan membina beberapa jenis pendahuluan merujuk contoh guru.
(PdPc)
 Murid dan guru membuat perbincangan dan sesi soal jawab.
 Latihan pengukuhan:- murid-murid menjawab latihan yang diberikan dalam Google Class Room.

BAHAN PDPC Buku rujukan


Sistem Bahasa : Kata dan istilah
Kemahiran Abad ke-21 : Menganalisis
PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ): Peta i-Think
KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran : Koperatif
EMK : Kelestarian global
NILAI MURNI : Kerajinan
PENTAKSIRAN BILIK
DARJAH Penyoalan

 26/43 orang murid dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan
 17/43 orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

CUTI PERISTIWA /
MESYUARAT / KURSUS AKTIVITI LUAR
REFLEKSI CUTI KHAS
CUTI REHAT / CUTI
PROGRAM SEKOLAH
SAKIT
MENGIRINGI MURID CUTI BENCANA /CUTI
KELUAR KHAS

Lain- lain ……………………………………………………………………………………………………………


Aktiviti PdP dibawa ke

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5PA4 KEHADIRAN 33/43

TARIKH / HARI 02/02/21 SELASA MASA 7.30AM-8.30AM


TEMA KESIHATAN DAN KEBERSIHAN

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP ………………………………………………………………….


MINGGU 3
TAJUK KARANGAN A

STANDARD
3.3 Menulis untuk melengkapkan maklumat dalam pelbagai bahan
KANDUNGAN

STANDARD
3.3.1 Menulis untuk melengkapkan maklumat dengan membuat pertimbangan yang relevan dalam pelbagai bahan.
PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran: murid dapat:-


OBJEKTIF:  menulis untuk melengkapkan satu maklumat dengan membuat pertimbangan yang relevan
 Menulis beberapa jenis pendahuluan yang berbeza tentang satu isu.
Anda akan berjaya sekiranya dapat menulis beberapa jenis pendahuluan yang berbeza tentang satu isu.
Kriteria kejayaan

 Set induksi – Guru bertanya khabar murid


 Guru menerangkan format karangan A.
AKTIVITI n
 Guru menunjukkan contoh teknik menulis pendahuluan karangan dan berbincang kehendak soalan.
PENGAJARAN
 Murid diminta menganalisis bahan dan membina beberapa jenis pendahuluan merujuk contoh guru.
(PdPc)
 Murid dan guru membuat perbincangan dan sesi soal jawab.
 Latihan pengukuhan:- murid-murid menjawab latihan yang diberikan dalam Google Class Room.

BAHAN PDPC Buku rujukan


Sistem Bahasa : Kata dan istilah
Kemahiran Abad ke-21 : Menganalisis
PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ): Peta i-Think
KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran : Koperatif
EMK : Kelestarian global
NILAI MURNI : Kerajinan
PENTAKSIRAN BILIK
DARJAH Penyoalan

 26/43 orang murid dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan
 17/43 orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

CUTI PERISTIWA /
MESYUARAT / KURSUS AKTIVITI LUAR
REFLEKSI CUTI KHAS
CUTI REHAT / CUTI
PROGRAM SEKOLAH
SAKIT
MENGIRINGI MURID CUTI BENCANA /CUTI
KELUAR KHAS

Lain- lain ……………………………………………………………………………………………………………


Aktiviti PdP dibawa ke

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5PA3 KEHADIRAN 25/43

TARIKH / HARI 04/02/21 KHAMIS MASA 10.15-11.15


TEMA KESIHATAN DAN KEBERSIHAN

TAJUK KARANGAN A (ISI PENTING)

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP ………………………………………………………………….


MINGGU 3
STANDARD
3.3 Menulis untuk melengkapkan maklumat dalam pelbagai bahan
KANDUNGAN

STANDARD
3.3.1 Menulis untuk melengkapkan maklumat dengan membuat pertimbangan yang relevan dalam pelbagai bahan.
PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran: murid dapat:-


OBJEKTIF:  menulis untuk melengkapkan satu maklumat dengan membuat pertimbangan yang relevan
 Menulis tiga isi penting bersama huraian dan contoh.
Anda akan berjaya sekiranya dapat memberikan tiga isi penting
Kriteria kejayaan

 Set induksi – Guru bertanya khabar murid


 Guru mengimbas pembelajaran lalu
AKTIVITI n
 Guru menerangkan cara menulis isi karangan yang betul
PENGAJARAN
 Murid diminta membina dua lagi isi karangan berserta contoh.
(PdPc)
 Murid dan guru membuat perbincangan dan sesi soal jawab.
 Latihan pengukuhan:- murid-murid menjawab latihan yang diberikan dalam Google Class Room.

BAHAN PDPC Buku rujukan


Sistem Bahasa : Kata dan istilah
Kemahiran Abad ke-21 : Menganalisis
PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ): Peta i-Think
KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran : Koperatif
EMK : Kelestarian global
NILAI MURNI : Kerajinan
PENTAKSIRAN BILIK
DARJAH Penyoalan

 18/43 orang murid dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan
 25/43 orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

CUTI PERISTIWA /
MESYUARAT / KURSUS AKTIVITI LUAR
REFLEKSI CUTI KHAS
CUTI REHAT / CUTI
PROGRAM SEKOLAH
SAKIT
MENGIRINGI MURID CUTI BENCANA /CUTI
KELUAR KHAS

Lain- lain ……………………………………………………………………………………………………………


Aktiviti PdP dibawa ke

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5PA4 KEHADIRAN 33/43

TARIKH / HARI 04/02/21 JUMAAT MASA 10.15-11.15


TEMA KESIHATAN DAN KEBERSIHAN

TAJUK KARANGAN A (ISI PENTING)

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP ………………………………………………………………….


MINGGU 3
STANDARD
3.3 Menulis untuk melengkapkan maklumat dalam pelbagai bahan
KANDUNGAN

STANDARD
3.3.1 Menulis untuk melengkapkan maklumat dengan membuat pertimbangan yang relevan dalam pelbagai bahan.
PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran: murid dapat:-


OBJEKTIF:  menulis untuk melengkapkan satu maklumat dengan membuat pertimbangan yang relevan
 Menulis tiga isi penting bersama huraian dan contoh.
Anda akan berjaya sekiranya dapat memberikan tiga isi penting
Kriteria kejayaan

 Set induksi – Guru bertanya khabar murid


 Guru mengimbas pembelajaran lalu
AKTIVITI n
 Guru menerangkan cara menulis isi karangan yang betul
PENGAJARAN
 Murid diminta membina dua lagi isi karangan berserta contoh.
(PdPc)
 Murid dan guru membuat perbincangan dan sesi soal jawab.
 Latihan pengukuhan:- murid-murid menjawab latihan yang diberikan dalam Google Class Room.

BAHAN PDPC Buku rujukan


Sistem Bahasa : Kata dan istilah
Kemahiran Abad ke-21 : Menganalisis
PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ): Peta i-Think
KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran : Koperatif
EMK : Kelestarian global
NILAI MURNI : Kerajinan
PENTAKSIRAN BILIK
DARJAH Penyoalan

 15/43 orang murid dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan
 28/43 orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

CUTI PERISTIWA /
MESYUARAT / KURSUS AKTIVITI LUAR
REFLEKSI CUTI KHAS
CUTI REHAT / CUTI
PROGRAM SEKOLAH
SAKIT
MENGIRINGI MURID CUTI BENCANA /CUTI
KELUAR KHAS

Lain- lain ……………………………………………………………………………………………………………


Aktiviti PdP dibawa ke

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5PN1 KEHADIRAN 23/44

TARIKH / HARI 05/02/21 JUMAAT MASA 10.15-11.15


TEMA KESIHATAN DAN KEBERSIHAN

TAJUK KARANGAN A (PENUTUP)

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP ………………………………………………………………….


MINGGU 3
STANDARD
3.3 Menulis untuk melengkapkan maklumat dalam pelbagai bahan
KANDUNGAN

STANDARD
3.3.1 Menulis untuk melengkapkan maklumat dengan membuat pertimbangan yang relevan dalam pelbagai bahan.
PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran: murid dapat:-


OBJEKTIF:  menulis untuk melengkapkan satu maklumat dengan membuat pertimbangan yang relevan
 Menulis perenggan penutup menggunakan ayat yang gramatis.
Anda akan berjaya sekiranya dapat menulis perenggan penutup dengan baik
Kriteria kejayaan

 Set induksi – Guru bertanya khabar murid


 Guru mengimbas pembelajaran lalu.
AKTIVITI n
 Guru menerangkan cara menulis penutup yang baik.
PENGAJARAN
 Murid diminta membuat kumpulan dan membina perenggan penutup secara kumpulan
(PdPc)
 Murid dan guru membuat perbincangan dan sesi soal jawab.
 Latihan pengukuhan:- murid-murid menjawab latihan yang diberikan dalam Google Class Room.

BAHAN PDPC Buku rujukan


Sistem Bahasa : Kata dan istilah
Kemahiran Abad ke-21 : Menganalisis
PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ): Peta i-Think
KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran : Koperatif
EMK : Kelestarian global
NILAI MURNI : Kerajinan
PENTAKSIRAN BILIK
DARJAH Penyoalan

 23/43 orang murid dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan
 20/43 orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

CUTI PERISTIWA /
MESYUARAT / KURSUS AKTIVITI LUAR
REFLEKSI CUTI KHAS
CUTI REHAT / CUTI
PROGRAM SEKOLAH
SAKIT
MENGIRINGI MURID CUTI BENCANA /CUTI
KELUAR KHAS

Lain- lain ……………………………………………………………………………………………………………


Aktiviti PdP dibawa ke

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5PN2 KEHADIRAN 21/43

TARIKH / HARI 05/02/21 JUMAAT MASA 10.15-11.15


TEMA KESIHATAN DAN KEBERSIHAN

TAJUK KARANGAN A (PENUTUP)

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP ………………………………………………………………….


MINGGU 3
STANDARD
3.3 Menulis untuk melengkapkan maklumat dalam pelbagai bahan
KANDUNGAN

STANDARD
3.3.1 Menulis untuk melengkapkan maklumat dengan membuat pertimbangan yang relevan dalam pelbagai bahan.
PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran: murid dapat:-


OBJEKTIF:  menulis untuk melengkapkan satu maklumat dengan membuat pertimbangan yang relevan
 Menulis perenggan penutup menggunakan ayat yang gramatis.
Anda akan berjaya sekiranya dapat menulis perenggan penutup dengan baik
Kriteria kejayaan

 Set induksi – Guru bertanya khabar murid


 Guru mengimbas pembelajaran lalu.
AKTIVITI n
 Guru menerangkan cara menulis penutup yang baik.
PENGAJARAN
 Murid diminta membuat kumpulan dan membina perenggan penutup secara kumpulan
(PdPc)
 Murid dan guru membuat perbincangan dan sesi soal jawab.
 Latihan pengukuhan:- murid-murid menjawab latihan yang diberikan dalam Google Class Room.

BAHAN PDPC Buku rujukan


Sistem Bahasa : Kata dan istilah
Kemahiran Abad ke-21 : Menganalisis
PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ): Peta i-Think
KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran : Koperatif
EMK : Kelestarian global
NILAI MURNI : Kerajinan
PENTAKSIRAN BILIK
DARJAH Penyoalan

 18/43 orang murid dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan
 25/43 orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

CUTI PERISTIWA /
MESYUARAT / KURSUS AKTIVITI LUAR
REFLEKSI CUTI KHAS
CUTI REHAT / CUTI
PROGRAM SEKOLAH
SAKIT
MENGIRINGI MURID CUTI BENCANA /CUTI
KELUAR KHAS

Lain- lain ……………………………………………………………………………………………………………


Aktiviti PdP dibawa ke

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5RC KEHADIRAN 42/43

TARIKH / HARI 29/01/21 JUMAAT MASA 11.30-12.30


TEMA KESIHATAN DAN KEBERSIHAN

TAJUK KARANGAN A (PENUTUP)

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP ………………………………………………………………….


MINGGU 3
STANDARD
3.3 Menulis untuk melengkapkan maklumat dalam pelbagai bahan
KANDUNGAN

STANDARD
3.3.1 Menulis untuk melengkapkan maklumat dengan membuat pertimbangan yang relevan dalam pelbagai bahan.
PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran: murid dapat:-


OBJEKTIF:  menulis untuk melengkapkan satu maklumat dengan membuat pertimbangan yang relevan
 Menulis perenggan penutup menggunakan ayat yang gramatis.
Anda akan berjaya sekiranya dapat menulis perenggan penutup dengan baik
Kriteria kejayaan

 Set induksi – Guru bertanya khabar murid


 Guru mengimbas pembelajaran lalu.
AKTIVITI n
 Guru menerangkan cara menulis penutup yang baik.
PENGAJARAN
 Murid diminta membuat kumpulan dan membina perenggan penutup secara kumpulan
(PdPc)
 Murid dan guru membuat perbincangan dan sesi soal jawab.
 Latihan pengukuhan:- murid-murid menjawab latihan yang diberikan dalam Google Class Room.

BAHAN PDPC Buku rujukan


Sistem Bahasa : Kata dan istilah
Kemahiran Abad ke-21 : Menganalisis
PENGISIAN Kemahiran Berfikir Aras Tinggi ( KBAT ): Peta i-Think
KOKURIKULUM Strategi Pengajaran dan Pembelajaran : Koperatif
EMK : Kelestarian global
NILAI MURNI : Kerajinan
PENTAKSIRAN BILIK
DARJAH Penyoalan

 41/43 orang murid dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan
 2/43 orang murid tidak dapat menguasai objektif pelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

CUTI PERISTIWA /
MESYUARAT / KURSUS AKTIVITI LUAR
REFLEKSI CUTI KHAS
CUTI REHAT / CUTI
PROGRAM SEKOLAH
SAKIT
MENGIRINGI MURID CUTI BENCANA /CUTI
KELUAR KHAS

Lain- lain ……………………………………………………………………………………………………………


Aktiviti PdP dibawa ke

TANDATANGAN PENGETUA / PENOLONG KANAN / GKMP ………………………………………………………………….
