Anda di halaman 1dari 3

Rancangan Pelajaran Harian / RPH

Semester 1 Minggu 6 Khamis 25.02.2021

MATA PELAJARAN : Sains KELAS : 4 UPM MASA : 7.45 – 9.15


TEMA : SAINS HAYAT KEHADIRAN : / 20
TAJUK : 2.0 MANUSIA
STANDARD : 2.3 Membuat inferens kepentingan penyingkiran hasil perkumuhan dan hasil penyahtinjaan.
PEMBELAJARAN 2.4 Menjelaskan pemerhatian tentang perkumuhan dan penyahtinjaan manusia melalui
lakaran, TMK, penulisan atau lisan secara kreatif.

OBJEKTIF : Pada akhir pembelajaran, murid dapat:


PEMBELAJARAN 1. Menuliskan 2 kesan buruk tidak berkumuh.
2. Menuliskan 2 cadangan untuk mengelakkan kesan buruk.
Kaedah PBD : Pemerhatian / Lisan / Penulisan
Aktiviti PBD : Kuiz / Permainan / Main Peranan / Bercerita / Projek Mudah / ( )

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran


1 Murid melihat lampiran ( Buku teks Sains T4 ) yang guru nyatakan.
Murid baca nota dan tulis semula nota dalam buku tulis sains.
2 Murid menuliskan kesan daripada 4 situasi yang guru nyatakan.
3 Murid melihat buku teks muka surat 35 untuk memahami isi pelajaran.
AKTIVITI
Kemudian, murid menjawab 2 soalan guru :
a. Apakah punca yang menyebabkan berlakunya jerebu ?
b. Bagaimanakah kita dapat mempastikan kejadian jerebu tidak berlaku ?
4 Murid menjawab semua soalan secara bertulis di dalam buku tulis sains.
REFLEKSI Menjalani PDPR
*Aktiviti tidak dapat dijalankan kerana :
Mesyuarat / Kursus /Program Sekolah /Cuti Sakit /CRK /Guru Pengiring /Aktiviti Luar Sekolah.
CATATAN
Lain-lain :_________________________________________________________
LAMPIRAN A

TUGASAN MURID :

1. Baca nota di atas.


2. Tulis semula nota.
3. Lukiskan gambar organ
pernafasan dan
labelkan.

LAMPIRAN B
LAMPIRAN C
