Anda di halaman 1dari 2

SMA LUGHATIL ARABIAH TANGKAK

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN


MINGGU :7 HARI : AHAD TARIKH :28 /2/2021

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL STRATEGI PdP


Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
TINGKATAN / MASA 1 SYAFIE (8.00-9.00 PG) Pembelajaran Berasaskan
TAJUK BAHASA SENI VISUAL (GARISAN) Masalah
Berpusatkan pelajar
Eksplorasi dan aplikasi unsur seni bagi
STANDARD
KANDUNGAN
pengukuhan pemahaman terhadap Bahasa
PdP ABAD 21
Seni Visual Entry card / Exit Card
2.1 Membuat eksperimentasi dan penerokaan Brainstorming
Gallery Walk
STANDARD unsur garisan pada alam semulajadi dengan Games
PEMBELAJARAN pelbagai teknik x Stay, y Stray
Group Prensentation
Role Play
Pada akhir proses PdPc , pelajar dapat Traffic Light
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN menjelaskan :
2.1 Membuat eksperimentasi dan penerokaan PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
Peta Bulatan
unsur garisan pada alam semulajadi dengan Peta Buih
pelbagai teknik Peta Buih Berganda
Peta Pokok
Peta Dakap
AKTIVITI Murid : Peta Alir
Peta Pelbagai Alir
 Meneroka jenis dan fungsi garisan Peta Titi
yang terdapat pada alam semulajadi
 Melakar jenis garisan yang terdapat KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS
TINGGI (KBAT)
pada subjek kajian Mengaplikasi

BAHAN BANTU Menganalisis


Slaid powerpoint, buku teks pelajar, buku nota
MENGAJAR (BBM)
dan Aplikasi Google Meet Menilai
LATIHAN/KUANTITI Persembahan multimedia dan lembaran kerja
Mencipta
KERJA
pelajar
REFLEKSI ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
10/20 pelajar dapat membuat aktiviti yang diberi (EMK)
Bahasa Melayu
guru Patriotrisme
Kreativiti dan Inovasi
10/21 tidak dapat membuat latihan yang diberi Geografi
Teknologi Maklumat dan
guru. Komunikasi

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis
Lisan
Kuiz
Pembentangan
Lain-lain (Nyatakan) :
SMA LUGHATIL ARABIAH TANGKAK
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU :7 HARI : AHAD TARIKH :28/2/2021

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL STRATEGI PdP


Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
TINGKATAN / MASA 1 HAMBALI (11.30-3.00 PTG) Pembelajaran Berasaskan
TAJUK BAHASA SENI VISUAL (GARISAN) Masalah
Berpusatkan pelajar
Eksplorasi dan aplikasi unsur seni bagi
STANDARD
KANDUNGAN
pengukuhan pemahaman terhadap Bahasa PdP ABAD 21
Seni Visual Entry card / Exit Card
Brainstorming
2.1 Membuat eksperimentasi dan penerokaan Gallery Walk
STANDARD unsur garisan pada alam semulajadi dengan Games
PEMBELAJARAN x Stay, y Stray
pelbagai teknik Group Prensentation
Role Play
Traffic Light
Pada akhir proses PdPc , pelajar dapat
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN menjelaskan :
PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
2.1 Membuat eksperimentasi dan penerokaan Peta Bulatan
unsur garisan pada alam semulajadi dengan Peta Buih
Peta Buih Berganda
pelbagai teknik Peta Pokok
Peta Dakap
Peta Alir
AKTIVITI Murid : Peta Pelbagai Alir
 Meneroka jenis dan fungsi garisan Peta Titi

yang terdapat pada alam semulajadi


KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS
 Melakar jenis garisan yang terdapat TINGGI (KBAT)
pada subjek kajian Mengaplikasi

Menganalisis
BAHAN BANTU Slaid powerpoint, buku teks pelajar, buku nota
MENGAJAR (BBM) Menilai
dan Aplikasi Google Meet
LATIHAN/KUANTITI Persembahan multimedia dan lembaran kerja Mencipta
KERJA
pelajar
ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
REFLEKSI (EMK)
10/20 pelajar dapat membuat aktiviti yang diberi Bahasa Melayu
Patriotrisme
guru Kreativiti dan Inovasi
Geografi
Teknologi Maklumat dan
10/20 tidak dapat membuat latihan yang diberi Komunikasi
guru.

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis
Lisan
Kuiz
Pembentangan
Lain-lain (Nyatakan) :
