Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KOKURIKULUM

SEKOLAH KEBANGASAAN (A) MAJLIS ISLAM SARAWAK BINTULU

Kelab/ Persatuan Kebudayaan dan Kesenian

Tahun Tahun 4, 5 dan 6

Bilangan murid 38

Tarikh 7 Julai 2021

Hari Rabu

Tempoh 120 minit (2 Jam)

Masa 2.30 – 4.30 Petang

Tajuk Improvisasi Lirik Lagu

Pengetahuan sedia
Murid mengetahui serba sedikit tentang bantu mula
ada

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat ;

1. Psikomotor : Menyanyi lagu sambil membuat pergerakan bebas


Objektif
pembelajaran

2. Kognitif : Membuat improvisasi lirik lagu

3. Afektif : Menghasilkan dan mencipta lirik lagu yang menarik

Kemahiran Berfikir Mengaplikasi, Mencipta

Alat Berfikir Peta i-think (Peta Bulatan)


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KOKURIKULUM
SEKOLAH KEBANGASAAN (A) MAJLIS ISLAM SARAWAK BINTULU

LANGKAH/MAS AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN


ISI PELAJARAN CATATAN
A PENGAJARAN

1. Murid menonton video yang


dimainkan oleh guru.

2. Murid bersoal jawab dengan guru Nilai: Bahasa


Set Induksi
berkenaan video yang
(10 Minit)
dimainkan. ABM: Video
Video Nyanyian 3. Guru mengaitkan jawapan murid
MultiLanguage kepada isi pelajaran.

Definisi Improvisasi 1. Guru menerangkan tentang


Bantu Mula kepada murid
Soal jawab
menggunakan slaid PowerPoint.
Peta Bulatan
2. Murid bersoal jawab dengan
guru. ABM: Slaid
PowerPoint, Peta
Perkembangan 3. Guru meminta murid melihat Alir
(30 Minit) pada peta alir yang telah
dibekalkan.

4. Murid melengkapkan peta alir


dengan langkah-langkah bantu
mula.

5. Murid membaca peta alir.


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KOKURIKULUM
SEKOLAH KEBANGASAAN (A) MAJLIS ISLAM SARAWAK BINTULU

1. Guru memberikan beberapa


situasi kecemasan menggunakan
Pelaksanaan Aktiviti
slaid PowerPoint.
Nyanyian Improvisasi
sambil membuat 2. Murid membaca situasi yang ABM: Slaid
PowerPoint
Kemuncak pergerakan ditayangkan.
KBAT:
(30 Minit) T4 (BAHASA MELAYU) 3. Murid menilai langkah-langkah Menganalisis,
bantu mula yang dilakukan menilai
T5 (BAHASA INGGERIS)
dalam situasi tersebut.
T6 (BAHASA LAIN-LAIN)
4. Murid bersoal jawab dengan guru
berkenaan situasi tersebut.

1. Guru merumuskan tentang bantu


Penutup Rumusan tentang Bantu mula.
Nilai:
(10 Minit) Mula Bertanggungjawab
2. Guru menekankan kepentingan
bantu mula.
