Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)

MATA PELAJARAN MATEMATIK TAHUN 6


KELAS: 6 Mawar MINGGU : 32
BIDANG: NOMBOR DAN OPERASI MASA: 0730 - 0900 TARIKH: 16/11/2022
TAJUK: Ruang
TEMPOH: 90 minit HARI : Rabu
Kod Standard Kandungan:
1.1 1.2 1.3 2.1 2.4 3.1 5.1
6.1 / 6.2 8.1 9.1 10.1 11.1 12.1
Kod Standard Pembelajaran: (KAK)
1.1 (i) 1.3 (i) 1.3 (iii) 2.4 (i) / 5.1 (i) 6.2 (i) 8.1 (ii) 10.1 (i) 12.1 (i)
1.2 (i) 1.3 (ii) 2.1 (i) 3.1 (i) 6.1 (i) 8.1 (i) 9.1 (i) 11.1 (i) 12.1 (ii)
JENIS PRAUJIAN
 Melalui aktiviti soal jawab secara lisan.
 Kuiz cepat.
TAHAP KUKUH I KUKUH II PENGAYAAN
Murid dapat:
Murid dapat:
1. 1. Melukis
1. 1. Melukis
bentuk
bentuk poligon
poligon
sekata hingga
sekata hingga
lapan sisi pada
lapan sisi
grid segi
pada grid segi
empat sama,
Murid dapat: empat sama,
grid segi tiga
OBJEKTIF 1. grid segi tiga
sama sisi atau
2. sama sisi atau
perisian
perisian
komputer dan
komputer dan
mengukur
mengukur
sudut
sudut
pedalaman
pedalaman
yang
yang
terbentuk.
terbentuk.
2.
2.
SET INDUKSI Murid mengaitkan malumat yang diberi dengan tajuk yang pernah dipelajari sebelum ini.
AKTIVITI PdP

1. Set induksi 8. Set induksi


2. Guru menunjukkan 9. Guru menunjukkan
cara yang betul cara yang betul
melukis sudut. melukis sudut.
3. Murid melukis 10. Murid melukis
poligon secara poligon secara
berpasangan. berpasangan.
4. Guru meminta murid 11. Guru meminta murid
menyemak sudut dan menyemak sudut dan
sisi poligon sisi poligon sekata.
sekata. 12. Dalam kumpulan murid
5. Dalam kumpulan diminta berbincang
murid diminta untuk membina suatu
berbincang untuk gambar kreatif
membina suatu daripada poligon
gambar kreatif gabungan
daripada poligon 13. Murid menyelesaikan
gabungan soalan melibatkan
6. Murid menyelesaikan melukis sudut.
soalan melibatkan
melukis sudut.
1. Guru membuat rumusan
7. Guru membuat
berdasarkan pdp.
rumusan berdasarkan
pdp.
PENERAPAN
EMK Bahasa, Nilai An, Patriotisme, Kreativiti dan Inovasi, Teknologi Maklumat dan Komunikasi.
Interpersonal, Interpersonal, Interpersonal,
KECERDASAN
Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal
PELBAGAI
Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang.
KBAT Menganalis Menilai, Mencipta Menilai, Mencipta
Peta i-Think, Cloze Procedure, Peta i-Think, Cloze Procedure,
Peta i-Think, Cloze Procedure,
PAK-21 Collaboration, Learning Collaboration, Learning
Collaboration
Modalities Modalities, Project-BasedLearning
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN

33/38 orang murid mencapaiii objektif pdp. 5 orang murid tidak hadir.
