Anda di halaman 1dari 1

MINGGU: RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI DAN KESIHATAN


TARIKH / HARI KELAS / MASA /
BIL. MURID HADIR
TEMA KEMAHIRAN PERGERAKAN
BAB GIMNASTIK ASAS (LAYANGAN)
STANDARD 2.1. Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik semasa melakukan lantunan dan
KANDUNGAN (SK) layangan di atas trampolin.
STANDARD 1.1.1 Melakukan kemahiran lantunan menggunakan pelbagai bahagian badan di atas trampolin dan
PEMBELAJARAN (SP) berhenti dengan selamat.
1.1.2 Membuat bentuk badan tuck, pike, dan straddle semasa layangan di atas trampolin.
KONSEP / ISTILAH Layangan UNSUR PATRIOTISME Menghormati hak orang lain
KBAT (HOTs) Mengaplikasi ASPIRASI MURID kemahiran berfikir
THINKING TOOLS - SUMBER / BBB Trampoline, tilam keselamatan
EMK - KSSM Komunikasi
PBD TP 3
OBJEKTIF PEMBELAJARAN [LO]
Pada akhir PdPc, murid-murid akan Melakukan kemahiran layangan di atas trampoline dengan selamat
dapat:
KRITERIA KEJAYAAN [SC]
Murid akan berjaya jika mereka Melakukan sekurang 3 kemahiran layangan di atas trampoline dengan baik dan selamat
dapat:
(Saya dapat …)
RANGKA PERANCANGAN PdPc - Pemulaan / Set Induksi - 10 minit 5W1H
FOKUS MURID Individu √ Pasangan √ Kumpulan √ Keseluruhan √ Effective Q
1..No hand. Guru meminta seorang murid mengetuai murid lain untuk melakukan senaman memanaskan badan.  Berdasarkan
(8 minit) pengetahuan
2. Perbincangan tentang LO dan SC (2minit) sedia ada
berapakah
jenis layangan
dalam
gimnastik
Aktiviti Pembelajaran - 40 minit asas?
FOKUS MURID Individu √ Pasangan √ Kumpulan √ Keseluruhan √ Effective Q
1.Guru menunjukkan cara melakukan kemahiran layangan di atas trampoline dengan teknik yang betul kepada
murid (5 minit)
2.Group Assesment. Murid melakukan aksi layangan secara mengikut kumpulan menggunakan trampoline.MI
kumpulan lain memberi skor kepada kumpulan yang melakukan aksi layangan. Aktiviti dilakukan secara
berulang-ulang mengikut kumpulan yang berbeza. Differentiation(40minit).
3. No Hand. Guru meminta beberapa murid menerangkan kesalahan yang dilakukan semasa melakukan aksi
layangan secara keseluruhan

Plenari (Rumusan PdPc) – 10 Minit


FOKUS MURID Individu √ Pasangan Kumpulan Keseluruhan √ Effective Q
1. Perbincangan dan soal jawab
2. rumusan (soalan uji minda) Questioning - KBAT
Contoh soalan : mengapakah perlunya keseimbangan dalam melakukan aktiviti trampolin?
IMPAK / REFLEKSI
Pencapaian Objektif Pembelajaran (LO/SC) Tindakan Susulan Penambahbaikan PdPc
