Anda di halaman 1dari 3

RPH MATEMATIK TAHUN 5

KSSR SEMAKAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


KELAS 5 BESTRAI MINGGU 22
BIDANG NOMBOR DAN OPERASI TARIKH 20/8/2023
TAJUK 2.0 PECAHAN, PERPULUHAN DAN PERATUS HARI Ahad
UNIT 2. PECAHAN, PERPULUHAN DAN PERATUS MASA 9.00-10.00
TOPIK SELESAIKAN MASALAH TEMPOH 60 minit
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
(i) Menyelesaikan masalah harian melibatkan peratus dan perpuluhan dengan pelbagai
strategi.
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Pengenalan:-

Murid mengimbas kembali cara penyelesaian masalah.

Aktiviti:-
1. Murid meneliti soalan dan maklumat yang terdapat dalam data yang diberi.
2. Murid dibimbing memahami dan menyelesaikan masalah soalan dengan menggunakan
kaedah cerakinan. (KBAT)
3. Murid menggunakan model Polya dalam penyelesaian masalah seperti memahami dan
mentafsir masalah, merancang strategi penyelesaian, melaksanakan strategi dan
menyemak jawapan. (KBAT)
4. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
5. Setiap kumpulan diberikan kad soalan yang berbeza. Murid diminta menyelesaikan
soalan menggunakan pelbagai strategi. Kongsikan jalan penyelesaian masalah dan
jawapan. (PAK 21)
6. Murid menjawab soalan ‘Cuba Ini’ dalam buku latihan. (PBD)
Penutup:-
Murid membuat perbincangan jawapan dan rumusan pelajaran hari ini.
REFLEKSI

__27__/__35___ murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.


__27__/__35___ murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
__8__/__35___ murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan
diteruskan pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:
__________________________________________________________________________
RPH MATEMATIK TAHUN 5
KSSR SEMAKAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


KELAS 5 BESTRAI MINGGU 22
BIDANG NOMBOR DAN OPERASI TARIKH 21/8/2023
TAJUK 2.0 PECAHAN, PERPULUHAN DAN PERATUS HARI Isnin
UNIT 2. PECAHAN, PERPULUHAN DAN PERATUS MASA 10.50-11.20
TOPIK CUBA LAGI TEMPOH 30 minit
OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:


Menjawab soalan yang diberikan

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Pengenalan:-

Murid mengimbas pelajaran lalu.

Aktiviti:-
1. Murid membaca dan memahami soalan sebelum menggunakan pelbagai strategi
penyelesaian masalah dan mencuba situasi lebih mudah. (KBAT)
2. Murid menjalankan aktiviti secara individu.
3. Murid diminta menyelesaikan soalan tersebut dalam tempoh masa yang diberikan oleh
guru. (PAK 21)
4. Murid menjawab soalan ‘Cuba Lagi’ dalam buku latihan. (PBD)
5. Murid membuat perbincangan jawapan.
Penutup:-
Murid membuat perbincangan jawapan dan rumusan pelajaran hari ini.
REFLEKSI

__27__/__35___ murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.


__27__/__35___ murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
__8__/__35___ murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan
diteruskan pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:
__________________________________________________________________________
RPH MATEMATIK TAHUN 5
KSSR SEMAKAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


KELAS 5 BESTRAI MINGGU 22
BIDANG NOMBOR DAN OPERASI TARIKH 23/8/2023
TAJUK 2.0 PECAHAN, PERPULUHAN DAN PERATUS HARI Rabu
UNIT 2. PECAHAN, PERPULUHAN DAN PERATUS MASA 11.50-12.50
TOPIK CUBA LAGI TEMPOH 60 minit
OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:


Menjawab soalan yang diberikan.

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Pengenalan:-

Murid mengimbas pelajaran lalu.

Aktiviti:-
1. Murid membaca dan memahami soalan sebelum menggunakan pelbagai strategi
penyelesaian masalah dan mencuba situasi lebih mudah. (KBAT)
2. Murid menjalankan aktiviti secara individu.
3. Murid diminta menyelesaikan soalan tersebut dalam tempoh masa yang diberikan oleh
guru. (PAK 21)
4. Murid menjawab soalan ‘Cuba Lagi’ dalam buku latihan. (PBD)
5. Murid membuat perbincangan jawapan.
Penutup:-
Murid membuat rumusan pelajaran hari ini.
REFLEKSI

__27__/__35___ murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.


__27__/__35___ murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
__8__/__35___ murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan
diteruskan pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:
__________________________________________________________________________
