Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

TAHUN/MASA/MODU
STANDARD PEMBELAJARAN REFLEKSI/CATATAN
L
1.1 Persepsi 1.2 Aplikasi
PENDIDIKAN SENI Estetik seni EMK :
VISUAL TAHUN 6 Keusahawanan,
1.1.1 Unsur 1.2.1 Media (EK1,EK2,EK3,EK5)
Tahun: 6 Bumi Seni
1.1.1.1 TMK :
1.2.1.1
Masa: 9.30 – 10.30 pagi 1.1.1.2 Kreativiti, inovasi,
1.1.1.3 Dan Nilai Murni
Modul 1: 1.2.1.2
1.1.1.4
Menggambar Bahan Bantu Belajar:
1.2.2 Proses 1. Contoh Lukisan,
Aktiviti : Lukisan Teknik Contoh gambar
1.1.2 Prinsip
Rekaan 2.Media:
Gabungan Teknik : 1.2.2.1 Kertas lukisan
1.1.2.1
Gosokan dan Kolaj (Teknik pensel, pensel
1.1.2.2
campuran – warna, oil pastel,
Tema : Alam Semula gosokan kertas warna, gam
jadi dan kolaj) atau bahan yang sesuai.

Tajuk : Bunga dan Rama


- rama Refleksi :
seramai .... /.... orang
murid dapat mencapai
objektif yang
telah ditetapkan.

.....orang murid yang


tidak mencapai objektif
akan diberi bimbingan
khas dalam sesi
pembelajaran yang
akan datang.

Objektif Pembelajaran :

Pada akhir pembelajaran murid dapat :


1. Memahami dan menyatakan bahasa
seni visual dalam penghasilan lukisan
Adik ku.
2. Mengetahui dan mengenal jenis-jenis
media, proses serta teknik dalam
menghasilkan lukisan Bunga dan Rama
– rama.

Aktiviti PdPC
1. Guru meminta murid memaparkan
contoh karya menggunakan komputer
guru dan bersoal jawab mengenai
bahasa seni yang ada pada contoh
karya.(EK1)
2. Murid memerihal bahasa seni
menggunakan peta pemikiran.
3. Guru memperkenalkan media dan
menunjukkan cara melakar serta
menggunakan teknik campuran.(EK 2)
4. Murid meneroka dan mengaplikasi
media, proses dan teknik dalam
penghasilan karya.(EK 2)
5. Murid membuat proses awal
menghasilkan karya dengan
menganalisis dan memanipulasi idea
dari pelbagai sumber kajian.
Penilaian PdPC :
Proses penghasilan karya sepanjang modul
menggambar aktiviti lukisan menggunakan
teknik campuran gosokan dan kolaj
berdasarkan dua standard kandungan.

PdPC akan disambung pada sesi pembelajaran


akan datang.
