Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1. MINGGU/HARI/TARIKH MINGGU 15 KHAMIS 14 JULAI 2022


2. KELAS/MASA/MATA PPKI BERLIAN 10.00 – 11.00 PAGI PENGURUSAN DIRI
PELAJARAN TAHUN 1
3. TEMA/TAJUK/STANDARD 1.0 Kemahiran kendiri
KANDUNGAN/STANDARD 1.3 Adab makan dan minum
1.3.1 Menamakan alatan asas yang digunakan untuk makan dan minum
PELAJARAN
4. OBJEKTIF: Di akhir PdP Murid boleh menyebut dan menyurih nama alatan makan dan memadankan gambar sekurang-kurangnya 1
daripada 2 alatan makan, secara berpandu dengan betul.

5. KRITERIA KEJAYAAN 1.ARAS STATIK - Murid menyebut nama alatan makan dengan bantuan dan bimbingan penuh.
2.ARAS RENDAH - Murid menyebut dan memadan gambar alatan makan dengan bantuan dan
bimbingan.
3.ARAS SEDERHANA - murid menyebut , menyurih dan memadan nama alatan makan dengan betul
tanpa bimbingan .
1. Murid menyebut nama alatan makan dengan bimbingan guru (sudu / garfu)
6. AKTIVITI PDPC 2. Murid dalam kumpulan menyebut nama alatan makan dengan betul.
3. Murid memadankan gambar sesuai dengan alatan makan secara berpandu
4. Murid menyebut dan memadan / menampal gambar alatan makan dengan betul dan kemas.
5. Guru membantu murid sepanjang aktiviti dijalankan

7. PENGISIAN KURIKULUM ILMU/NILAI :


EMK/ KBAT :

8. BAHAN BANTU BELAJAR √

9. PENILAIAN/ √
PENTAKSIRAN BILIK
DARJAH
10. TAHAP PENILAIAN √

11. IMPAK/ KERJA


RUMAH/REFLEKSI TAHAP 12. PETA I THINK:
NAMA MURID KEHADIRAN
PENGUASAAN
MUHAMMAD NURALIF FIRDAUS BIN 1 2 3 TH

ABDUL RAFI’ 4 5 6
MUHAMMAD FARISH IKHWAN BIN 1 2 3 1
MOHD SUFFIAN 4 5 6
12. STRATEGI PENGAJARAN MUHAMMAD FIRASH HELMI BIN 1 2 3 1
PAK21 BURHANUDDIN HELMI 4 5 6
UMAR BIN MUSTHAFA KAMAL 1 2 3 1
4 5 6
ARISSA ZYREEN BINTI YUSMAN 1 2 3 3
STRATEGI PAK21 4 5 6
Think Pair Share NUR ANNIDA NAFISA BINTI ANUAR 1 2 3 3
4 5 6
Round Table √
NURFARHANA NAJWA BINTI SANIF 1 2 3 TH
Gallery Walk 4 5 6
Hot Seats 1 2 3
4 5 6
Stay-Stray 1 2 3
4 5 6

2 / 7 orang murid dapat menguasai objektif dan diberi latihan pengukuhan.


3 / 7 orang murid tidak dapat menguasai objektif dan diberi latihan pemulihan.
2 / 7 orang murid tidak dapat menguasai objektif kerana memerlukan bantuan dan bimbingan
PDPC dapat dilaksanakan dengan baik .
13. TANGGUH PELAKSANAAN PROGRAM AKTIVITI PdPc TIDAK DAPAT DIJALANKAN
Program Intervensi Program Pengayaan KERANA :
Program Pengukuhan Penilaian PBD √
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

1. MINGGU/HARI/TARIKH MINGGU 15 KHAMIS 14 JULAI 2022


2. KELAS/MASA/MATA PPKI PERMATA 11.30-12.30 PAGI PENDIDIKAN SENI VISUAL
PELAJARAN TAHUN 4
4. TEMA/TAJUK/STANDARD 1.0 Unsur seni
KANDUNGAN/STANDARD 1.1 Garisan
1.1.2 Mengaplikasikan pengetahuan tentang garisan dalam penghasilan karya
PELAJARAN
4. OBJEKTIF: Di akhir PdP Murid boleh mewarna, Poster Hari Raya Korban dengan mengaplikasikan pengetahuan garisan dalam karya
Poster Hari Rayan Korban secara berpandu sekurang-kurangnya 3 daripada 4 jenis warna dengan betul dan
kemas.
5. KRITERIA KEJAYAAN 1.ARAS STATIK - menamakan garisan dengan bimbingan guru
2.ARAS RENDAH - mewarna dan menamakan karya berunsur seni garisan dengan bimbingan guru
3.ARAS SEDERHANA –Mewarna, Poster Hari Raya Korban pada karya yang ada unsur seni garisan tanpa
bimbingzn guru dengan betul dan kemas.
Gambar menunjukkan contoh unsur seni garisan pada permukaan Poster Hari Raya Korban .
6. AKTIVITI PDPC 1.murid dibimbing menamakan unsur seni garisan pada ukiran bingkai kayu.
2.murid menyebut dan menyenaraikan unsur seni garisan yang terdapat pada permukaan poster
3. murid mewarna Poster Hari Raya Korban
4. murid dalam kumpulan mewarna Poster Hari Raya Korban
5. murid menghasilkan karya yang mengandungi unsur seni garisan dengan bimbingan guru.
6. Guru membantu murid sepanjang aktiviti dijalankan.

7. PENGISIAN KURIKULUM ILMU/NILAI :



√ √

EMK/ KBAT :
√ √

8. BAHAN BANTU BELAJAR √

9. PENILAIAN/ √
PENTAKSIRAN BILIK
DARJAH
10. TAHAP PENILAIAN √

11. IMPAK/ KERJA


12. PETA I THINK:
RUMAH/REFLEKSI TAHAP
NAMA MURID KEHADIRAN
PENGUASAAN
1 2 3 3
AQIFF NAUFAL BIN SHAMSUL FAIZEE
4 5 6
1 2 3 2
MOHAMMAD NASRIN BIN BAHRIN
4 5 6
12. STRATEGI PENGAJARAN MUHAMMAD FITRI AIMAN BIN 1 2 3 TH
PAK21 MOHD EMY 4 5 6

MUHAMMAD SHAH HAFIZUL IMRAN 1 2 3 2
BIN MOHD ANUAR 4 5 6
MUHAMMAD IRFAN DANISH BIN 1 2 3 2
STRATEGI PAK21 MOHD YUSOF 4 5 6
Think Pair Share 1 2 3 3
MUZAKKIR BIN ABDUL MUTALIB
4 5 6
Round Table √
RADEN MUHAMMAD AIMAN 1 2 3 2
Gallery Walk FERDAUS BIN ZAILAN 4 5 6
Hot Seats NORHIDAYU NASRUDDIN BINTI 1 2 3 TH
ABDULLAH 4 5 6
Stay-Stray NIUR FAQIHAH MADIHAH BINTI 1 2 3 3
MOHD FAIZAL 4 5 6

3 / 9 orang murid dapat menguasai objektif dan diberi latihan pengukuhan.


4 / 9 orang murid tidak dapat menguasai objektif dan diberi latihan pemulihan.
2 / 9 orang murid tidak dapat menguasai objektif kerana memerlukan bantuan dan bimbingan
PDPC dapat dilaksanakan dengan baik
13. TANGGUH PELAKSANAAN PROGRAM AKTIVITI PdPc TIDAK DAPAT DIJALANKAN
Program Intervensi Program Pengayaan KERANA :
Program Pengukuhan Penilaian PBD √
