Anda di halaman 1dari 31

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN KAIKUP KELAS: 3 KHAS


TARIKH/HARI/MASA 21.3.2022 / ISNIN / 10.00-11.00pagi KEHADIRAN MURID: 3 / 4
TEMA ORIENTASI DAN MOBILITI
KEMAHIRAN: Berfikir
UNIT/TAJUK PENGURUSAN BILIK DARJAH
STANDARD KANDUNGAN 1.1

STANDARD 1.1.1
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
-Menamakan 5 daripada 10 alatan pembersihan bilik darjah dengan betul.

KRITERIA KEJAYAAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:


- Menyatakan alatan pengurusan kebersihan, kekemasan dan keceriaan bilik darjah.

AKTIVITI PEMBELAJARAN 1.Murid menonton video.


& PEMUDAHCARAAN 2.Penerangan melalui buku teks.
(PdPc) 3.Murid bersoal jawab dengan guru.
4.Murid menjawab soalan di dalam buku teks.
5.Murid menyelesaikan latihan yang diberikan.

KECERDASAN PELBAGAI Interpersonal Muzik


Verbal-linguistik Naturalis
/ Visual-ruang Kinestetik
BAHAN BANTU / Buku Teks Model Kalkulator
MENGAJAR (BBM) / Komputer / Gambar Bahan-bahan maujud
/ Internet Carta / Graf
Nota TV / LCD Projektor
ELEMEN MERENTAS Pendidikan Alam
Bahasa Reka Bentuk dan Teknologi
KURIKULUM (EMK) Sekitar
/ Pendidikan
Ekonomi Sains
Keselamatan Jalan Raya
Kemasyarakatan Pendidikan Kesihatan Sains Pertanian
Kepenggunaan Pendidikan Kewangan Sains dan Teknologi
Keusahawanan Pendidikan Muzik Sejarah
Kreativiti dan Inovasi Pendidikan Moral Sosiobudaya
Teknologi Maklumat dan
Matematik Pendidikan Seni Visual Komunikasi
NILAI MURNI Amanah Hormat-menghormati Ketekunan
/ Baik Hati Kasih sayang / Mematuhi peraturan
Bekerjasama Keadilan Menghargai alam
Berbudi bahasa Keberanian Menghargai masa
/ Berhati-hati Kebersihan mental Menghargai warisan
Berjimat cermat Kegigihan Menjaga keselamatan diri
Bertanggungjawab Kejujuran Muafakat
Bertindak bijak Keprihatinan Patriotisme
Bertolak ansur Kerajinan Rasional
Berwaspada Kesabaran Semangat bermasyarakat
Cinta akan negara Kesungguhan Toleransi
Hemah tinggi Kesyukuran Tolong-menolong
I-THINK / Peta Bulatan Peta Buih Berganda Peta Pokok
Peta Alir Peta Dakap Peta Titi
Peta Buih Peta Pelbagai Alir
PAK-21 Isyarat Ibu Jari Meja Perbincangan
All-Write-Round-Robin
(Thumbs Up) (Table Talkers)
Pengalaman Peribadi
Drama Kerja Lapangan
(Personal Learning
(Dramatisation) (Field Trip)
Experiences)
Enam Topi Pemikir Pengurusan Grafik
Idea Rush
(Six Thinking Hats) (Graphic Organiser)
Catat dan Kongsi Kerusi Panas / Perbincangan Berpasangan
(Chart and Share) (Hot Seat) (Pair Discussions)
Kolaborasi Permainan
Fan-N-Pick
(Colaboration) (Games)
Fikir – Pasangan – Kongsi Lawatan ke Galeri / Persembahan
(Think – Pair – Share) (Gallery Walk) (Presentation)
Main Peranan Peta Minda
Hentian Bas (Bus Stop)
(Role Play) (Mind Map)
Home Group dan Colour Meja Bulat Tikar Permuafakatan
Group (Round Table) (Placemat Consensus)
KEMAHIRAN BERFIKIR / Membuat gambaran
Mengecam Menganalisis
mental
Menjanakan idea Mensintesis Membandingbezakan
Mereka cipta Mengitlak Membuat inferens
Menghubungkaitkan Menilai Membuat kesimpulan
Menyelesaikan masalah Menaakul Merumuskan
PENILAIAN PENGAJARAN / Buku Kerja Kerja Kumpulan Pembentangan
DAN PEMBELAJARAN
Buku Latihan Lembaran Kerja Pemerhatian
Buku Teks Lisan Tugasan
IMPAK/REFLEKSI
3 /4 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Catatan:
1.Mathew tidak hadir
2.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN SCIENCE KELAS: 4 KHAS
TARIKH/HARI/MASA 21.3.2022 / ISNIN / 11.00-12.00tgh KEHADIRAN MURID: 2/3
TEMA INQUIRY IN SCIENCE
KEMAHIRAN: Menaakul
UNIT/TAJUK SCIENTIFIC SKILLS
STANDARD KANDUNGAN 1.1

STANDARD 1.1.1, 1.1.2


PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN At the end of the lesson, pupils should be able to:
- Describe 4 out of 8 the science process skills.

KRITERIA KEJAYAAN At the end of the lesson, pupils should be able to:
-Describe the science process skills.

AKTIVITI PEMBELAJARAN 1.Pupils watch video about scientific skills.


& PEMUDAHCARAAN 2.Teacher explain about the video.
(PdPc) 3.Pupils have a questions and answer session with teacher.
4.Pupils explain about science proces skills.
5.Pupils need to finish out their tasks at home.

KECERDASAN PELBAGAI Interpersonal Muzik


Verbal-linguistik Naturalis
/ Visual-ruang Kinestetik
BAHAN BANTU / Buku Teks Model Kalkulator
MENGAJAR (BBM) / Komputer / Gambar Bahan-bahan maujud
/ Internet Carta / Graf
Nota TV / LCD Projektor
ELEMEN MERENTAS / Pendidikan Alam
Bahasa Reka Bentuk dan Teknologi
KURIKULUM (EMK) Sekitar
Pendidikan /
Ekonomi Sains
Keselamatan Jalan Raya
Kemasyarakatan Pendidikan Kesihatan Sains Pertanian
Kepenggunaan Pendidikan Kewangan / Sains dan Teknologi
Keusahawanan Pendidikan Muzik Sejarah
Kreativiti dan Inovasi Pendidikan Moral Sosiobudaya
Teknologi Maklumat dan
Matematik Pendidikan Seni Visual Komunikasi
NILAI MURNI Amanah Hormat-menghormati Ketekunan
/ Baik Hati Kasih sayang / Mematuhi peraturan
Bekerjasama Keadilan Menghargai alam
Berbudi bahasa / Keberanian Menghargai masa
Berhati-hati Kebersihan mental Menghargai warisan
Berjimat cermat Kegigihan Menjaga keselamatan diri
/ Bertanggungjawab Kejujuran Muafakat
Bertindak bijak Keprihatinan Patriotisme
Bertolak ansur Kerajinan Rasional
Berwaspada Kesabaran Semangat bermasyarakat
Cinta akan negara Kesungguhan Toleransi
Hemah tinggi Kesyukuran Tolong-menolong
I-THINK / Peta Bulatan Peta Buih Berganda Peta Pokok
Peta Alir Peta Dakap Peta Titi
Peta Buih Peta Pelbagai Alir
PAK-21 Isyarat Ibu Jari Meja Perbincangan
All-Write-Round-Robin
(Thumbs Up) (Table Talkers)
Pengalaman Peribadi
Drama / Kerja Lapangan
(Personal Learning
(Dramatisation) (Field Trip)
Experiences)
Enam Topi Pemikir Pengurusan Grafik
Idea Rush
(Six Thinking Hats) (Graphic Organiser)
Catat dan Kongsi Kerusi Panas Perbincangan Berpasangan
(Chart and Share) (Hot Seat) (Pair Discussions)
Kolaborasi Permainan
Fan-N-Pick
(Colaboration) (Games)
Fikir – Pasangan – Kongsi Lawatan ke Galeri / Persembahan
(Think – Pair – Share) (Gallery Walk) (Presentation)
Main Peranan Peta Minda
Hentian Bas (Bus Stop)
(Role Play) (Mind Map)
Home Group dan Colour Meja Bulat Tikar Permuafakatan
Group (Round Table) (Placemat Consensus)
KEMAHIRAN BERFIKIR / / Membuat gambaran
Mengecam Menganalisis
mental
Menjanakan idea Mensintesis Membandingbezakan
Mereka cipta Mengitlak / Membuat inferens
/ Menghubungkaitkan Menilai / Membuat kesimpulan
Menyelesaikan masalah / Menaakul Merumuskan
PENILAIAN PENGAJARAN / Buku Kerja Kerja Kumpulan Pembentangan
DAN PEMBELAJARAN
Buku Latihan Lembaran Kerja Pemerhatian
Buku Teks Lisan Tugasan
IMPAK/REFLEKSI
2/ 3 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Catatan:
1.Abigayle tidak hadir
2.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN KAIKUP KELAS: 1 KHAS
TARIKH/HARI/MASA 21.3.2022 / ISNIN / 12.00-12.30pagi KEHADIRAN MURID: 3 / 3
TEMA PSIKOMOTOR
KEMAHIRAN: Mengecam
UNIT/TAJUK ANGGOTA BADAN DAN DERIA SAYA
STANDARD KANDUNGAN 1.1

STANDARD 1.1.1
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
- Menyatakan bahagian anggota badan.
Contoh: kepala, tangan kiri, tangan kanan, badan, kaki kiri, kaki kanan.

KRITERIA KEJAYAAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:


- Menyatakan bahagian anggota badan.

AKTIVITI PEMBELAJARAN 1.Murid menonton video.


& PEMUDAHCARAAN 2.Penerangan melalui buku teks.
(PdPc) 3.Murid bersoal jawab dengan guru.
4.Murid menyanyikan lagu anggota badan.
5.Murid menunjukkan anggota badan yang disebut oleh guru.

KECERDASAN PELBAGAI Interpersonal Muzik


/ Verbal-linguistik Naturalis
Visual-ruang Kinestetik
BAHAN BANTU / Buku Teks Model Kalkulator
MENGAJAR (BBM) / Komputer / Gambar Bahan-bahan maujud
/ Internet Carta / Graf
Nota TV / LCD Projektor
ELEMEN MERENTAS / Pendidikan Alam
Bahasa Reka Bentuk dan Teknologi
KURIKULUM (EMK) Sekitar
Pendidikan
Ekonomi Sains
Keselamatan Jalan Raya
Kemasyarakatan Pendidikan Kesihatan Sains Pertanian
Kepenggunaan Pendidikan Kewangan / Sains dan Teknologi
Keusahawanan Pendidikan Muzik Sejarah
Kreativiti dan Inovasi Pendidikan Moral Sosiobudaya
Teknologi Maklumat dan
Matematik Pendidikan Seni Visual Komunikasi
NILAI MURNI Amanah / Hormat-menghormati Ketekunan
Baik Hati Kasih sayang / Mematuhi peraturan
Bekerjasama Keadilan Menghargai alam
/ Berbudi bahasa Keberanian Menghargai masa
Berhati-hati Kebersihan mental Menghargai warisan
Berjimat cermat Kegigihan Menjaga keselamatan diri
Bertanggungjawab Kejujuran Muafakat
Bertindak bijak Keprihatinan Patriotisme
Bertolak ansur Kerajinan Rasional
Berwaspada Kesabaran Semangat bermasyarakat
Cinta akan negara Kesungguhan Toleransi
Hemah tinggi Kesyukuran Tolong-menolong
I-THINK / Peta Bulatan Peta Buih Berganda Peta Pokok
Peta Alir Peta Dakap Peta Titi
Peta Buih Peta Pelbagai Alir
PAK-21 Isyarat Ibu Jari Meja Perbincangan
All-Write-Round-Robin
(Thumbs Up) (Table Talkers)
Pengalaman Peribadi
Drama Kerja Lapangan
(Personal Learning
(Dramatisation) (Field Trip)
Experiences)
Enam Topi Pemikir Pengurusan Grafik
Idea Rush
(Six Thinking Hats) (Graphic Organiser)
Catat dan Kongsi Kerusi Panas / Perbincangan Berpasangan
(Chart and Share) (Hot Seat) (Pair Discussions)
Kolaborasi Permainan
Fan-N-Pick
(Colaboration) (Games)
Fikir – Pasangan – Kongsi Lawatan ke Galeri / Persembahan
(Think – Pair – Share) (Gallery Walk) (Presentation)
Main Peranan Peta Minda
Hentian Bas (Bus Stop)
(Role Play) (Mind Map)
Home Group dan Colour Meja Bulat Tikar Permuafakatan
Group (Round Table) (Placemat Consensus)
KEMAHIRAN BERFIKIR / Membuat gambaran
Mengecam Menganalisis
mental
Menjanakan idea Mensintesis Membandingbezakan
Mereka cipta / Mengitlak / Membuat inferens
Menghubungkaitkan Menilai Membuat kesimpulan
Menyelesaikan masalah Menaakul Merumuskan
PENILAIAN PENGAJARAN / Buku Kerja Kerja Kumpulan Pembentangan
DAN PEMBELAJARAN
Buku Latihan Lembaran Kerja Pemerhatian
Buku Teks Lisan Tugasan
IMPAK/REFLEKSI
3/ 3 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Catatan:
1.
2.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN JASMANI KELAS: 4 KHAS
TARIKH/HARI/MASA 22.10.2022 / SELASA/ 7.30-8.30 KEHADIRAN MURID: 2/3
TEMA GIMNAS IDOLA
KEMAHIRAN: PSIKOMOTOR
UNIT/TAJUK RIANG BERGERAK
STANDARD KANDUNGAN 1.1

STANDARD 1.1.1
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
- Melakukan imbangan dinamik toe-tug walk secara individu dan pergerakan lipan
secara berkumpulan.

KRITERIA KEJAYAAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:


- Melakukan imbangan dinamik toe-tug walk secara individu dan pergerakan lipan
secara berkumpulan.

AKTIVITI PEMBELAJARAN 1.Senaman pemanasan badan.


& PEMUDAHCARAAN 2.Guru menunjukkan imbangan dinamik.
(PdPc) 3.Murid melakukan imbangan dengan bantuan guru.
4.Senaman penyejukan badan.

KECERDASAN PELBAGAI Interpersonal Muzik


Verbal-linguistik Naturalis
/ Visual-ruang Kinestetik
BAHAN BANTU / Buku Teks Model Kalkulator
MENGAJAR (BBM) / Komputer / Gambar Bahan-bahan maujud
/ Internet Carta / Graf
Nota TV / LCD Projektor
ELEMEN MERENTAS / Pendidikan Alam
Bahasa Reka Bentuk dan Teknologi
KURIKULUM (EMK) Sekitar
Pendidikan /
Ekonomi Sains
Keselamatan Jalan Raya
Kemasyarakatan Pendidikan Kesihatan Sains Pertanian
Kepenggunaan Pendidikan Kewangan / Sains dan Teknologi
Keusahawanan Pendidikan Muzik Sejarah
Kreativiti dan Inovasi Pendidikan Moral Sosiobudaya
Teknologi Maklumat dan
Matematik Pendidikan Seni Visual Komunikasi
NILAI MURNI Amanah Hormat-menghormati Ketekunan
/ Baik Hati Kasih sayang / Mematuhi peraturan
Bekerjasama Keadilan Menghargai alam
Berbudi bahasa / Keberanian Menghargai masa
Berhati-hati Kebersihan mental Menghargai warisan
Berjimat cermat Kegigihan Menjaga keselamatan diri
/ Bertanggungjawab Kejujuran Muafakat
Bertindak bijak Keprihatinan Patriotisme
Bertolak ansur Kerajinan Rasional
Berwaspada Kesabaran Semangat bermasyarakat
Cinta akan negara Kesungguhan Toleransi
Hemah tinggi Kesyukuran Tolong-menolong
I-THINK / Peta Bulatan Peta Buih Berganda Peta Pokok
Peta Alir Peta Dakap Peta Titi
Peta Buih Peta Pelbagai Alir
PAK-21 Isyarat Ibu Jari Meja Perbincangan
All-Write-Round-Robin
(Thumbs Up) (Table Talkers)
Pengalaman Peribadi
Drama / Kerja Lapangan
(Personal Learning
(Dramatisation) (Field Trip)
Experiences)
Enam Topi Pemikir Pengurusan Grafik
Idea Rush
(Six Thinking Hats) (Graphic Organiser)
Catat dan Kongsi Kerusi Panas Perbincangan Berpasangan
(Chart and Share) (Hot Seat) (Pair Discussions)
Kolaborasi Permainan
Fan-N-Pick
(Colaboration) (Games)
Fikir – Pasangan – Kongsi Lawatan ke Galeri / Persembahan
(Think – Pair – Share) (Gallery Walk) (Presentation)
Main Peranan Peta Minda
Hentian Bas (Bus Stop)
(Role Play) (Mind Map)
Home Group dan Colour Meja Bulat Tikar Permuafakatan
Group (Round Table) (Placemat Consensus)
KEMAHIRAN BERFIKIR / Membuat gambaran
Mengecam Menganalisis
mental
Menjanakan idea Mensintesis Membandingbezakan
/ Mereka cipta Mengitlak / Membuat inferens
/ Menghubungkaitkan Menilai / Membuat kesimpulan
Menyelesaikan masalah Menaakul Merumuskan
PENILAIAN PENGAJARAN / Buku Kerja Kerja Kumpulan Pembentangan
DAN PEMBELAJARAN
Buku Latihan Lembaran Kerja Pemerhatian
Buku Teks Lisan Tugasan
IMPAK/REFLEKSI
2 / 3 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Catatan:
1.Abigayle tidak hadir
2.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN SCIENCE KELAS: 4 KHAS
TARIKH/HARI/MASA 22.3.2022 / SELASA / 12.00-1.00 ptg KEHADIRAN MURID: 2/3
TEMA INQUIRY IN SCIENCE
KEMAHIRAN: Menaakul
UNIT/TAJUK SCIENTIFIC SKILLS
STANDARD KANDUNGAN 1.1

STANDARD 1.1.1, 1.1.2


PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN At the end of the lesson, pupils should be able to:
- Describe 4 out of 8 the science process skills.

KRITERIA KEJAYAAN At the end of the lesson, pupils should be able to:
-Describe the science process skills.

AKTIVITI PEMBELAJARAN 1.Pupils watch video about scientific skills.


& PEMUDAHCARAAN 2.Teacher explain about the video.
(PdPc) 3.Pupils have a questions and answer session with teacher.
4.Pupils explain about science proces skills.
5.Pupils need to finish out their tasks at home.

KECERDASAN PELBAGAI Interpersonal Muzik


Verbal-linguistik Naturalis
/ Visual-ruang Kinestetik
BAHAN BANTU / Buku Teks Model Kalkulator
MENGAJAR (BBM) / Komputer / Gambar Bahan-bahan maujud
/ Internet Carta / Graf
Nota TV / LCD Projektor
ELEMEN MERENTAS / Pendidikan Alam
Bahasa Reka Bentuk dan Teknologi
KURIKULUM (EMK) Sekitar
Pendidikan /
Ekonomi Sains
Keselamatan Jalan Raya
Kemasyarakatan Pendidikan Kesihatan Sains Pertanian
Kepenggunaan Pendidikan Kewangan / Sains dan Teknologi
Keusahawanan Pendidikan Muzik Sejarah
Kreativiti dan Inovasi Pendidikan Moral Sosiobudaya
Teknologi Maklumat dan
Matematik Pendidikan Seni Visual Komunikasi
NILAI MURNI Amanah Hormat-menghormati Ketekunan
/ Baik Hati Kasih sayang / Mematuhi peraturan
Bekerjasama Keadilan Menghargai alam
Berbudi bahasa / Keberanian Menghargai masa
Berhati-hati Kebersihan mental Menghargai warisan
Berjimat cermat Kegigihan Menjaga keselamatan diri
/ Bertanggungjawab Kejujuran Muafakat
Bertindak bijak Keprihatinan Patriotisme
Bertolak ansur Kerajinan Rasional
Berwaspada Kesabaran Semangat bermasyarakat
Cinta akan negara Kesungguhan Toleransi
Hemah tinggi Kesyukuran Tolong-menolong
I-THINK / Peta Bulatan Peta Buih Berganda Peta Pokok
Peta Alir Peta Dakap Peta Titi
Peta Buih Peta Pelbagai Alir
PAK-21 Isyarat Ibu Jari Meja Perbincangan
All-Write-Round-Robin
(Thumbs Up) (Table Talkers)
Pengalaman Peribadi
Drama / Kerja Lapangan
(Personal Learning
(Dramatisation) (Field Trip)
Experiences)
Enam Topi Pemikir Pengurusan Grafik
Idea Rush
(Six Thinking Hats) (Graphic Organiser)
Catat dan Kongsi Kerusi Panas Perbincangan Berpasangan
(Chart and Share) (Hot Seat) (Pair Discussions)
Kolaborasi Permainan
Fan-N-Pick
(Colaboration) (Games)
Fikir – Pasangan – Kongsi Lawatan ke Galeri / Persembahan
(Think – Pair – Share) (Gallery Walk) (Presentation)
Main Peranan Peta Minda
Hentian Bas (Bus Stop)
(Role Play) (Mind Map)
Home Group dan Colour Meja Bulat Tikar Permuafakatan
Group (Round Table) (Placemat Consensus)
KEMAHIRAN BERFIKIR / Membuat gambaran
Mengecam Menganalisis
mental
Menjanakan idea Mensintesis Membandingbezakan
/ Mereka cipta Mengitlak / Membuat inferens
/ Menghubungkaitkan Menilai / Membuat kesimpulan
Menyelesaikan masalah Menaakul Merumuskan
PENILAIAN PENGAJARAN / Buku Kerja Kerja Kumpulan Pembentangan
DAN PEMBELAJARAN
Buku Latihan Lembaran Kerja Pemerhatian
Buku Teks Lisan Tugasan
IMPAK/REFLEKSI
2 / 3 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Catatan:
1.Abigayle tidak hadir
2.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN SAINS KELAS: 3 KHAS
TARIKH/HARI/MASA 23.3.2022 / RABU/ 7.30-8.30 KEHADIRAN MURID: 4/4
TEMA INKUIRI DALAM SAINS
KEMAHIRAN: Membina
UNIT/TAJUK PERATURAN BILIK SAINS
STANDARD KANDUNGAN 2.1

STANDARD 2.1.1
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
- Menyatakan 4 daripada 8 peraturan di dalam bilik sains.

KRITERIA KEJAYAAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:


-Menyatakan peraturan bilik sains.

AKTIVITI PEMBELAJARAN 1.Murid menonton video dan mendengar audio.


& PEMUDAHCARAAN 2.Penerangan melalui buku teks.
(PdPc) 3.Murid bersoal jawab dengan guru.
4.Murid melawat makmal sains.
5.Murid mengemas makmal sains.

KECERDASAN PELBAGAI Interpersonal Muzik


Verbal-linguistik Naturalis
/ Visual-ruang Kinestetik
BAHAN BANTU / Buku Teks Model Kalkulator
MENGAJAR (BBM) / Komputer / Gambar Bahan-bahan maujud
/ Internet Carta / Graf
Nota TV / LCD Projektor
ELEMEN MERENTAS / Pendidikan Alam
Bahasa Reka Bentuk dan Teknologi
KURIKULUM (EMK) Sekitar
Pendidikan /
Ekonomi Sains
Keselamatan Jalan Raya
Kemasyarakatan Pendidikan Kesihatan Sains Pertanian
Kepenggunaan Pendidikan Kewangan / Sains dan Teknologi
Keusahawanan Pendidikan Muzik Sejarah
Kreativiti dan Inovasi Pendidikan Moral Sosiobudaya
Teknologi Maklumat dan
Matematik Pendidikan Seni Visual Komunikasi
NILAI MURNI Amanah Hormat-menghormati Ketekunan
/ Baik Hati Kasih sayang / Mematuhi peraturan
Bekerjasama Keadilan Menghargai alam
Berbudi bahasa / Keberanian Menghargai masa
Berhati-hati Kebersihan mental Menghargai warisan
Berjimat cermat Kegigihan Menjaga keselamatan diri
/ Bertanggungjawab Kejujuran Muafakat
Bertindak bijak Keprihatinan Patriotisme
Bertolak ansur Kerajinan Rasional
Berwaspada Kesabaran Semangat bermasyarakat
Cinta akan negara Kesungguhan Toleransi
Hemah tinggi Kesyukuran Tolong-menolong
I-THINK / Peta Bulatan Peta Buih Berganda Peta Pokok
Peta Alir Peta Dakap Peta Titi
Peta Buih Peta Pelbagai Alir
PAK-21 Isyarat Ibu Jari Meja Perbincangan
All-Write-Round-Robin
(Thumbs Up) (Table Talkers)
Pengalaman Peribadi
Drama / Kerja Lapangan
(Personal Learning
(Dramatisation) (Field Trip)
Experiences)
Enam Topi Pemikir Pengurusan Grafik
Idea Rush
(Six Thinking Hats) (Graphic Organiser)
Catat dan Kongsi Kerusi Panas Perbincangan Berpasangan
(Chart and Share) (Hot Seat) (Pair Discussions)
Kolaborasi Permainan
Fan-N-Pick
(Colaboration) (Games)
Fikir – Pasangan – Kongsi Lawatan ke Galeri / Persembahan
(Think – Pair – Share) (Gallery Walk) (Presentation)
Main Peranan Peta Minda
Hentian Bas (Bus Stop)
(Role Play) (Mind Map)
Home Group dan Colour Meja Bulat Tikar Permuafakatan
Group (Round Table) (Placemat Consensus)
KEMAHIRAN BERFIKIR / Membuat gambaran
Mengecam Menganalisis
mental
Menjanakan idea Mensintesis Membandingbezakan
/ Mereka cipta Mengitlak / Membuat inferens
/ Menghubungkaitkan Menilai / Membuat kesimpulan
Menyelesaikan masalah Menaakul Merumuskan
PENILAIAN PENGAJARAN / Buku Kerja Kerja Kumpulan Pembentangan
DAN PEMBELAJARAN
Buku Latihan Lembaran Kerja Pemerhatian
Buku Teks Lisan Tugasan
IMPAK/REFLEKSI
4 / 4 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Catatan:
1.
2.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MORAL KELAS: 4 KHAS
TARIKH/HARI/MASA 23.3.2022 / RABU / 8.30-10.00pagi KEHADIRAN MURID: 1/1
TEMA SAYA DAN JIRAN
KEMAHIRAN: Berfikir
UNIT/TAJUK KEPERCAYAAN KEPADA TUHAN
STANDARD KANDUNGAN 8.1

STANDARD 8.1.1
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
- Menyatakan 3 daripada 5 amalan agama atau kepercayaan yang dianuti oleh jiran.

KRITERIA KEJAYAAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:


- Menyatakan amalan agama atau kepercayaan yang dianuti oleh jiran.

AKTIVITI PEMBELAJARAN 1.Murid menonton video.


& PEMUDAHCARAAN 2.Penerangan melalui buku teks.
(PdPc) 3.Murid bersoal jawab dengan guru.
4.Murid menjawab soalan di dalam buku teks.
5.Murid menyelesaikan latihan yang diberikan.

KECERDASAN PELBAGAI Interpersonal Muzik


Verbal-linguistik Naturalis
/ Visual-ruang Kinestetik
BAHAN BANTU / Buku Teks Model Kalkulator
MENGAJAR (BBM) / Komputer / Gambar Bahan-bahan maujud
/ Internet Carta / Graf
Nota TV / LCD Projektor
ELEMEN MERENTAS / Pendidikan Alam
Bahasa Reka Bentuk dan Teknologi
KURIKULUM (EMK) Sekitar
Pendidikan /
Ekonomi Sains
Keselamatan Jalan Raya
Kemasyarakatan Pendidikan Kesihatan Sains Pertanian
Kepenggunaan Pendidikan Kewangan / Sains dan Teknologi
Keusahawanan Pendidikan Muzik Sejarah
Kreativiti dan Inovasi Pendidikan Moral Sosiobudaya
Teknologi Maklumat dan
Matematik Pendidikan Seni Visual Komunikasi
NILAI MURNI Amanah Hormat-menghormati Ketekunan
/ Baik Hati Kasih sayang / Mematuhi peraturan
Bekerjasama Keadilan Menghargai alam
Berbudi bahasa / Keberanian Menghargai masa
Berhati-hati Kebersihan mental Menghargai warisan
Berjimat cermat Kegigihan Menjaga keselamatan diri
/ Bertanggungjawab Kejujuran Muafakat
Bertindak bijak Keprihatinan Patriotisme
Bertolak ansur Kerajinan Rasional
Berwaspada Kesabaran Semangat bermasyarakat
Cinta akan negara Kesungguhan Toleransi
Hemah tinggi Kesyukuran Tolong-menolong
I-THINK / Peta Bulatan Peta Buih Berganda Peta Pokok
Peta Alir Peta Dakap Peta Titi
Peta Buih Peta Pelbagai Alir
PAK-21 Isyarat Ibu Jari Meja Perbincangan
All-Write-Round-Robin
(Thumbs Up) (Table Talkers)
Pengalaman Peribadi
Drama / Kerja Lapangan
(Personal Learning
(Dramatisation) (Field Trip)
Experiences)
Enam Topi Pemikir Pengurusan Grafik
Idea Rush
(Six Thinking Hats) (Graphic Organiser)
Catat dan Kongsi Kerusi Panas Perbincangan Berpasangan
(Chart and Share) (Hot Seat) (Pair Discussions)
Kolaborasi Permainan
Fan-N-Pick
(Colaboration) (Games)
Fikir – Pasangan – Kongsi Lawatan ke Galeri / Persembahan
(Think – Pair – Share) (Gallery Walk) (Presentation)
Main Peranan Peta Minda
Hentian Bas (Bus Stop)
(Role Play) (Mind Map)
Home Group dan Colour Meja Bulat Tikar Permuafakatan
Group (Round Table) (Placemat Consensus)
KEMAHIRAN BERFIKIR / / Membuat gambaran
Mengecam Menganalisis
mental
Menjanakan idea Mensintesis Membandingbezakan
Mereka cipta Mengitlak / Membuat inferens
/ Menghubungkaitkan Menilai / Membuat kesimpulan
Menyelesaikan masalah / Menaakul Merumuskan
PENILAIAN PENGAJARAN / Buku Kerja Kerja Kumpulan Pembentangan
DAN PEMBELAJARAN
Buku Latihan Lembaran Kerja Pemerhatian
Buku Teks Lisan Tugasan
IMPAK/REFLEKSI
1 / 1 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Catatan:
1.
2.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN BAHASA ELEKTIF KELAS: 4 KHAS
TARIKH/HARI/MASA 23.3.2022 / RABU / 10.30-12.00tgh KEHADIRAN MURID: /1
TEMA
KEMAHIRAN:
UNIT/TAJUK
STANDARD KANDUNGAN

STANDARD
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

KRITERIA KEJAYAAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

AKTIVITI PEMBELAJARAN 1.Murid mengikuti kelas inklusif perdana.


& PEMUDAHCARAAN 2.Guru sebagai pembimbing.
(PdPc)
KECERDASAN PELBAGAI Interpersonal Muzik
Verbal-linguistik Naturalis
/ Visual-ruang Kinestetik
BAHAN BANTU / Buku Teks Model Kalkulator
MENGAJAR (BBM) / Komputer / Gambar Bahan-bahan maujud
/ Internet Carta / Graf
Nota TV / LCD Projektor
ELEMEN MERENTAS / Pendidikan Alam
Bahasa Reka Bentuk dan Teknologi
KURIKULUM (EMK) Sekitar
Pendidikan /
Ekonomi Sains
Keselamatan Jalan Raya
Kemasyarakatan Pendidikan Kesihatan Sains Pertanian
Kepenggunaan Pendidikan Kewangan / Sains dan Teknologi
Keusahawanan Pendidikan Muzik Sejarah
Kreativiti dan Inovasi Pendidikan Moral Sosiobudaya
Matematik Pendidikan Seni Visual Teknologi Maklumat dan
Komunikasi
NILAI MURNI Amanah Hormat-menghormati Ketekunan
/ Baik Hati Kasih sayang / Mematuhi peraturan
Bekerjasama Keadilan Menghargai alam
Berbudi bahasa / Keberanian Menghargai masa
Berhati-hati Kebersihan mental Menghargai warisan
Berjimat cermat Kegigihan Menjaga keselamatan diri
/ Bertanggungjawab Kejujuran Muafakat
Bertindak bijak Keprihatinan Patriotisme
Bertolak ansur Kerajinan Rasional
Berwaspada Kesabaran Semangat bermasyarakat
Cinta akan negara Kesungguhan Toleransi
Hemah tinggi Kesyukuran Tolong-menolong
I-THINK / Peta Bulatan Peta Buih Berganda Peta Pokok
Peta Alir Peta Dakap Peta Titi
Peta Buih Peta Pelbagai Alir
PAK-21 Isyarat Ibu Jari Meja Perbincangan
All-Write-Round-Robin
(Thumbs Up) (Table Talkers)
Pengalaman Peribadi
Drama / Kerja Lapangan
(Personal Learning
(Dramatisation) (Field Trip)
Experiences)
Enam Topi Pemikir Pengurusan Grafik
Idea Rush
(Six Thinking Hats) (Graphic Organiser)
Catat dan Kongsi Kerusi Panas Perbincangan Berpasangan
(Chart and Share) (Hot Seat) (Pair Discussions)
Kolaborasi Permainan
Fan-N-Pick
(Colaboration) (Games)
Fikir – Pasangan – Kongsi Lawatan ke Galeri / Persembahan
(Think – Pair – Share) (Gallery Walk) (Presentation)
Main Peranan Peta Minda
Hentian Bas (Bus Stop)
(Role Play) (Mind Map)
Home Group dan Colour Meja Bulat Tikar Permuafakatan
Group (Round Table) (Placemat Consensus)
KEMAHIRAN BERFIKIR / / Membuat gambaran
Mengecam Menganalisis
mental
Menjanakan idea Mensintesis Membandingbezakan
Mereka cipta Mengitlak / Membuat inferens
/ Menghubungkaitkan Menilai / Membuat kesimpulan
Menyelesaikan masalah / Menaakul Merumuskan
PENILAIAN PENGAJARAN / Buku Kerja Kerja Kumpulan Pembentangan
DAN PEMBELAJARAN
Buku Latihan Lembaran Kerja Pemerhatian
Buku Teks Lisan Tugasan
IMPAK/REFLEKSI
/ 1 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Catatan:
1.
2.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN RBT KELAS: 4 KHAS
TARIKH/HARI/MASA 24.3.2022 / KHAMIS / 7.30-8.30pagi KEHADIRAN MURID: 2 /3
TEMA KESELAMATAN BENGKEL
KEMAHIRAN: Menganalisis
UNIT/TAJUK KESELAMATAN BENGKEL
STANDARD KANDUNGAN 1.1

STANDARD 1.1.1
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
- Menyenaraikan 5 daripada 10 peraturan keselamatan diri, bengkel, peralatan dan
bahan.

KRITERIA KEJAYAAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:


- Menyenaraikan peraturan keselamatan diri, bengkel, peralatan dan bahan.

AKTIVITI PEMBELAJARAN 1.Murid menonton video.


& PEMUDAHCARAAN 2.Penerangan melalui buku teks.
(PdPc) 3.Murid bersoal jawab dengan guru.
4.Murid melakukan aktiviti dengan bantuan guru.
5.Murid menyelesaikan latihan yang diberikan.

KECERDASAN PELBAGAI Interpersonal Muzik


Verbal-linguistik Naturalis
/ Visual-ruang Kinestetik
BAHAN BANTU / Buku Teks Model Kalkulator
MENGAJAR (BBM) / Komputer / Gambar Bahan-bahan maujud
/ Internet Carta / Graf
Nota TV / LCD Projektor
ELEMEN MERENTAS / Pendidikan Alam
Bahasa Reka Bentuk dan Teknologi
KURIKULUM (EMK) Sekitar
Ekonomi Pendidikan / Sains
Keselamatan Jalan Raya
Kemasyarakatan Pendidikan Kesihatan Sains Pertanian
Kepenggunaan Pendidikan Kewangan / Sains dan Teknologi
Keusahawanan Pendidikan Muzik Sejarah
Kreativiti dan Inovasi Pendidikan Moral Sosiobudaya
Teknologi Maklumat dan
Matematik Pendidikan Seni Visual Komunikasi
NILAI MURNI Amanah Hormat-menghormati Ketekunan
/ Baik Hati Kasih sayang / Mematuhi peraturan
Bekerjasama Keadilan Menghargai alam
Berbudi bahasa / Keberanian Menghargai masa
Berhati-hati Kebersihan mental Menghargai warisan
Berjimat cermat Kegigihan Menjaga keselamatan diri
/ Bertanggungjawab Kejujuran Muafakat
Bertindak bijak Keprihatinan Patriotisme
Bertolak ansur Kerajinan Rasional
Berwaspada Kesabaran Semangat bermasyarakat
Cinta akan negara Kesungguhan Toleransi
Hemah tinggi Kesyukuran Tolong-menolong
I-THINK / Peta Bulatan Peta Buih Berganda Peta Pokok
Peta Alir Peta Dakap Peta Titi
Peta Buih Peta Pelbagai Alir
PAK-21 Isyarat Ibu Jari Meja Perbincangan
All-Write-Round-Robin
(Thumbs Up) (Table Talkers)
Pengalaman Peribadi
Drama / Kerja Lapangan
(Personal Learning
(Dramatisation) (Field Trip)
Experiences)
Enam Topi Pemikir Pengurusan Grafik
Idea Rush
(Six Thinking Hats) (Graphic Organiser)
Catat dan Kongsi Kerusi Panas Perbincangan Berpasangan
(Chart and Share) (Hot Seat) (Pair Discussions)
Kolaborasi Permainan
Fan-N-Pick
(Colaboration) (Games)
Fikir – Pasangan – Kongsi Lawatan ke Galeri / Persembahan
(Think – Pair – Share) (Gallery Walk) (Presentation)
Main Peranan Peta Minda
Hentian Bas (Bus Stop)
(Role Play) (Mind Map)
Home Group dan Colour Meja Bulat Tikar Permuafakatan
Group (Round Table) (Placemat Consensus)
KEMAHIRAN BERFIKIR / / Membuat gambaran
Mengecam Menganalisis
mental
Menjanakan idea Mensintesis Membandingbezakan
Mereka cipta Mengitlak / Membuat inferens
/ Menghubungkaitkan Menilai / Membuat kesimpulan
Menyelesaikan masalah / Menaakul Merumuskan
PENILAIAN PENGAJARAN / Buku Kerja Kerja Kumpulan Pembentangan
DAN PEMBELAJARAN
Buku Latihan Lembaran Kerja Pemerhatian
Buku Teks Lisan Tugasan
IMPAK/REFLEKSI
2/ 3 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Catatan:
1.Abigayle masuk tahun 1
2.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN SAINS KELAS: 3 KHAS
TARIKH/HARI/MASA 24.3.2022 / KHAMIS/ 8.30-9.00pg KEHADIRAN MURID: 4/4
TEMA INKUIRI DALAM SAINS
KEMAHIRAN: Membina
UNIT/TAJUK PERATURAN BILIK SAINS
STANDARD KANDUNGAN 2.1

STANDARD 2.1.1
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
- Menyatakan 4 daripada 8 peraturan di dalam bilik sains.

KRITERIA KEJAYAAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:


-Menyatakan peraturan bilik sains.

AKTIVITI PEMBELAJARAN 1.Murid menonton video dan mendengar audio.


& PEMUDAHCARAAN 2.Penerangan melalui buku teks.
(PdPc) 3.Murid bersoal jawab dengan guru.
4.Murid melawat makmal sains.
5.Murid mengemas makmal sains.

KECERDASAN PELBAGAI Interpersonal Muzik


Verbal-linguistik Naturalis
/ Visual-ruang Kinestetik
BAHAN BANTU / Buku Teks Model Kalkulator
MENGAJAR (BBM) / Komputer / Gambar Bahan-bahan maujud
/ Internet Carta / Graf
Nota TV / LCD Projektor
ELEMEN MERENTAS / Pendidikan Alam
Bahasa Reka Bentuk dan Teknologi
KURIKULUM (EMK) Sekitar
Pendidikan /
Ekonomi Sains
Keselamatan Jalan Raya
Kemasyarakatan Pendidikan Kesihatan Sains Pertanian
Kepenggunaan Pendidikan Kewangan / Sains dan Teknologi
Keusahawanan Pendidikan Muzik Sejarah
Kreativiti dan Inovasi Pendidikan Moral Sosiobudaya
Teknologi Maklumat dan
Matematik Pendidikan Seni Visual Komunikasi
NILAI MURNI Amanah Hormat-menghormati Ketekunan
/ Baik Hati Kasih sayang / Mematuhi peraturan
Bekerjasama Keadilan Menghargai alam
Berbudi bahasa / Keberanian Menghargai masa
Berhati-hati Kebersihan mental Menghargai warisan
Berjimat cermat Kegigihan Menjaga keselamatan diri
/ Bertanggungjawab Kejujuran Muafakat
Bertindak bijak Keprihatinan Patriotisme
Bertolak ansur Kerajinan Rasional
Berwaspada Kesabaran Semangat bermasyarakat
Cinta akan negara Kesungguhan Toleransi
Hemah tinggi Kesyukuran Tolong-menolong
I-THINK / Peta Bulatan Peta Buih Berganda Peta Pokok
Peta Alir Peta Dakap Peta Titi
Peta Buih Peta Pelbagai Alir
PAK-21 Isyarat Ibu Jari Meja Perbincangan
All-Write-Round-Robin
(Thumbs Up) (Table Talkers)
Pengalaman Peribadi
Drama / Kerja Lapangan
(Personal Learning
(Dramatisation) (Field Trip)
Experiences)
Enam Topi Pemikir Pengurusan Grafik
Idea Rush
(Six Thinking Hats) (Graphic Organiser)
Catat dan Kongsi Kerusi Panas Perbincangan Berpasangan
(Chart and Share) (Hot Seat) (Pair Discussions)
Kolaborasi Permainan
Fan-N-Pick
(Colaboration) (Games)
Fikir – Pasangan – Kongsi Lawatan ke Galeri / Persembahan
(Think – Pair – Share) (Gallery Walk) (Presentation)
Main Peranan Peta Minda
Hentian Bas (Bus Stop)
(Role Play) (Mind Map)
Home Group dan Colour Meja Bulat Tikar Permuafakatan
Group (Round Table) (Placemat Consensus)
KEMAHIRAN BERFIKIR / / Membuat gambaran
Mengecam Menganalisis
mental
Menjanakan idea Mensintesis Membandingbezakan
Mereka cipta Mengitlak / Membuat inferens
/ Menghubungkaitkan Menilai / Membuat kesimpulan
Menyelesaikan masalah / Menaakul Merumuskan
PENILAIAN PENGAJARAN / Buku Kerja Kerja Kumpulan Pembentangan
DAN PEMBELAJARAN
Buku Latihan Lembaran Kerja Pemerhatian
Buku Teks Lisan Tugasan
IMPAK/REFLEKSI
4/ 4 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Catatan:
1.
2.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN KAIKUP KELAS: 1 KHAS
TARIKH/HARI/MASA 24.3.2022 / KHAMIS / 9.00-9.30pagi KEHADIRAN MURID: 3 / 3
TEMA PSIKOMOTOR
KEMAHIRAN: Mengecam
UNIT/TAJUK ANGGOTA BADAN DAN DERIA SAYA
STANDARD KANDUNGAN 1.1

STANDARD 1.1.1
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
- Menyatakan bahagian anggota badan.
Contoh: kepala, tangan kiri, tangan kanan, badan, kaki kiri, kaki kanan.

KRITERIA KEJAYAAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:


- Menyatakan bahagian anggota badan.

AKTIVITI PEMBELAJARAN 1.Murid menonton video.


& PEMUDAHCARAAN 2.Penerangan melalui buku teks.
(PdPc) 3.Murid bersoal jawab dengan guru.
4.Murid menyanyikan lagu anggota badan.
5.Murid menunjukkan anggota badan yang disebut oleh guru.

KECERDASAN PELBAGAI Interpersonal Muzik


Verbal-linguistik Naturalis
/ Visual-ruang Kinestetik
BAHAN BANTU / Buku Teks Model Kalkulator
MENGAJAR (BBM) / Komputer / Gambar Bahan-bahan maujud
/ Internet Carta / Graf
Nota TV / LCD Projektor
ELEMEN MERENTAS / Pendidikan Alam
Bahasa Reka Bentuk dan Teknologi
KURIKULUM (EMK) Sekitar
Pendidikan /
Ekonomi Sains
Keselamatan Jalan Raya
Kemasyarakatan Pendidikan Kesihatan Sains Pertanian
Kepenggunaan Pendidikan Kewangan / Sains dan Teknologi
Keusahawanan Pendidikan Muzik Sejarah
Kreativiti dan Inovasi Pendidikan Moral Sosiobudaya
Teknologi Maklumat dan
Matematik Pendidikan Seni Visual Komunikasi
NILAI MURNI Amanah Hormat-menghormati Ketekunan
/ Baik Hati Kasih sayang / Mematuhi peraturan
Bekerjasama Keadilan Menghargai alam
Berbudi bahasa / Keberanian Menghargai masa
Berhati-hati Kebersihan mental Menghargai warisan
Berjimat cermat Kegigihan Menjaga keselamatan diri
/ Bertanggungjawab Kejujuran Muafakat
Bertindak bijak Keprihatinan Patriotisme
Bertolak ansur Kerajinan Rasional
Berwaspada Kesabaran Semangat bermasyarakat
Cinta akan negara Kesungguhan Toleransi
Hemah tinggi Kesyukuran Tolong-menolong
I-THINK / Peta Bulatan Peta Buih Berganda Peta Pokok
Peta Alir Peta Dakap Peta Titi
Peta Buih Peta Pelbagai Alir
PAK-21 Isyarat Ibu Jari Meja Perbincangan
All-Write-Round-Robin
(Thumbs Up) (Table Talkers)
Pengalaman Peribadi
Drama / Kerja Lapangan
(Personal Learning
(Dramatisation) (Field Trip)
Experiences)
Enam Topi Pemikir Pengurusan Grafik
Idea Rush
(Six Thinking Hats) (Graphic Organiser)
Catat dan Kongsi Kerusi Panas Perbincangan Berpasangan
(Chart and Share) (Hot Seat) (Pair Discussions)
Kolaborasi Permainan
Fan-N-Pick
(Colaboration) (Games)
Fikir – Pasangan – Kongsi Lawatan ke Galeri / Persembahan
(Think – Pair – Share) (Gallery Walk) (Presentation)
Main Peranan Peta Minda
Hentian Bas (Bus Stop)
(Role Play) (Mind Map)
Home Group dan Colour Meja Bulat Tikar Permuafakatan
Group (Round Table) (Placemat Consensus)
KEMAHIRAN BERFIKIR / / Membuat gambaran
Mengecam Menganalisis
mental
Menjanakan idea Mensintesis Membandingbezakan
Mereka cipta Mengitlak / Membuat inferens
/ Menghubungkaitkan Menilai / Membuat kesimpulan
Menyelesaikan masalah / Menaakul Merumuskan
PENILAIAN PENGAJARAN / Buku Kerja Kerja Kumpulan Pembentangan
DAN PEMBELAJARAN
Buku Latihan Lembaran Kerja Pemerhatian
Buku Teks Lisan Tugasan
IMPAK/REFLEKSI
3 / 3 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Catatan:
1.
2.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN SAINS KELAS: 6 KHAS
TARIKH/HARI/MASA 24.3.2022 / KHAMIS / 10.30-11.30pagi KEHADIRAN MURID: 2 /2
TEMA INKUIRI DALAM SAINS
KEMAHIRAN: Berfikir
UNIT/TAJUK KEMAHIRAN SAINTIFIK
STANDARD KANDUNGAN 1.1

STANDARD 1.1.1,1.1.2,1.1.3,1.1.4
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
- Menganalisis 5/7 kemahiran proses sains untuk menyelesaikan masalah atau
melaksanakan sesuatu tugasan.

KRITERIA KEJAYAAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:


- Menganalisis kemahiran proses sains untuk menyelesaikan masalah atau
melaksanakan sesuatu tugasan.

AKTIVITI PEMBELAJARAN 1.Murid menonton video.


& PEMUDAHCARAAN 2.Penerangan melalui buku teks.
(PdPc) 3.Murid bersoal jawab dengan guru.
4.Murid menjawab soalan di dalam buku teks.
5.Murid menyelesaikan latihan yang diberikan.

KECERDASAN PELBAGAI Interpersonal Muzik


Verbal-linguistik Naturalis
/ Visual-ruang Kinestetik
BAHAN BANTU / Buku Teks Model Kalkulator
MENGAJAR (BBM) / Komputer / Gambar Bahan-bahan maujud
/ Internet Carta / Graf
Nota TV / LCD Projektor
ELEMEN MERENTAS / Pendidikan Alam
Bahasa Reka Bentuk dan Teknologi
KURIKULUM (EMK) Sekitar
Pendidikan /
Ekonomi Sains
Keselamatan Jalan Raya
Kemasyarakatan Pendidikan Kesihatan Sains Pertanian
Kepenggunaan Pendidikan Kewangan / Sains dan Teknologi
Keusahawanan Pendidikan Muzik Sejarah
Kreativiti dan Inovasi Pendidikan Moral Sosiobudaya
Teknologi Maklumat dan
Matematik Pendidikan Seni Visual Komunikasi
NILAI MURNI Amanah Hormat-menghormati Ketekunan
/ Baik Hati Kasih sayang / Mematuhi peraturan
Bekerjasama Keadilan Menghargai alam
Berbudi bahasa / Keberanian Menghargai masa
Berhati-hati Kebersihan mental Menghargai warisan
Berjimat cermat Kegigihan Menjaga keselamatan diri
/ Bertanggungjawab Kejujuran Muafakat
Bertindak bijak Keprihatinan Patriotisme
Bertolak ansur Kerajinan Rasional
Berwaspada Kesabaran Semangat bermasyarakat
Cinta akan negara Kesungguhan Toleransi
Hemah tinggi Kesyukuran Tolong-menolong
I-THINK / Peta Bulatan Peta Buih Berganda Peta Pokok
Peta Alir Peta Dakap Peta Titi
Peta Buih Peta Pelbagai Alir
PAK-21 Isyarat Ibu Jari Meja Perbincangan
All-Write-Round-Robin
(Thumbs Up) (Table Talkers)
Pengalaman Peribadi
Drama / Kerja Lapangan
(Personal Learning
(Dramatisation) (Field Trip)
Experiences)
Enam Topi Pemikir Pengurusan Grafik
Idea Rush
(Six Thinking Hats) (Graphic Organiser)
Catat dan Kongsi Kerusi Panas Perbincangan Berpasangan
(Chart and Share) (Hot Seat) (Pair Discussions)
Kolaborasi Permainan
Fan-N-Pick
(Colaboration) (Games)
Fikir – Pasangan – Kongsi Lawatan ke Galeri / Persembahan
(Think – Pair – Share) (Gallery Walk) (Presentation)
Main Peranan Peta Minda
Hentian Bas (Bus Stop)
(Role Play) (Mind Map)
Home Group dan Colour Meja Bulat Tikar Permuafakatan
Group (Round Table) (Placemat Consensus)
KEMAHIRAN BERFIKIR / / Membuat gambaran
Mengecam Menganalisis
mental
Menjanakan idea Mensintesis Membandingbezakan
Mereka cipta Mengitlak / Membuat inferens
/ Menghubungkaitkan Menilai / Membuat kesimpulan
Menyelesaikan masalah / Menaakul Merumuskan
PENILAIAN PENGAJARAN / Buku Kerja Kerja Kumpulan Pembentangan
DAN PEMBELAJARAN
Buku Latihan Lembaran Kerja Pemerhatian
Buku Teks Lisan Tugasan
IMPAK/REFLEKSI
2 / 2 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Catatan:
1.
2.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN SAINS KELAS: 6 KHAS
TARIKH/HARI/MASA 25.3.2022 / JUMAAT/ 7.30-8.30pagi KEHADIRAN MURID: 2 /2
TEMA INKUIRI DALAM SAINS
KEMAHIRAN: Berfikir
UNIT/TAJUK KEMAHIRAN SAINTIFIK
STANDARD KANDUNGAN 1.1

STANDARD 1.1.1,1.1.2,1.1.3,1.1.4
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
- Menganalisis 5/7 kemahiran proses sains untuk menyelesaikan masalah atau
melaksanakan sesuatu tugasan.

KRITERIA KEJAYAAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:


- Menganalisis kemahiran proses sains untuk menyelesaikan masalah atau
melaksanakan sesuatu tugasan.

AKTIVITI PEMBELAJARAN 1.Murid menonton video.


& PEMUDAHCARAAN 2.Penerangan melalui buku teks.
(PdPc) 3.Murid bersoal jawab dengan guru.
4.Murid menjawab soalan di dalam buku teks.
5.Murid menyelesaikan latihan yang diberikan.

KECERDASAN PELBAGAI Interpersonal Muzik


Verbal-linguistik Naturalis
/ Visual-ruang Kinestetik
BAHAN BANTU / Buku Teks Model Kalkulator
MENGAJAR (BBM) / Komputer / Gambar Bahan-bahan maujud
/ Internet Carta / Graf
Nota TV / LCD Projektor
ELEMEN MERENTAS / Pendidikan Alam
Bahasa Reka Bentuk dan Teknologi
KURIKULUM (EMK) Sekitar
Pendidikan /
Ekonomi Sains
Keselamatan Jalan Raya
Kemasyarakatan Pendidikan Kesihatan Sains Pertanian
Kepenggunaan Pendidikan Kewangan / Sains dan Teknologi
Keusahawanan Pendidikan Muzik Sejarah
Kreativiti dan Inovasi Pendidikan Moral Sosiobudaya
Teknologi Maklumat dan
Matematik Pendidikan Seni Visual Komunikasi
NILAI MURNI Amanah Hormat-menghormati Ketekunan
/ Baik Hati Kasih sayang / Mematuhi peraturan
Bekerjasama Keadilan Menghargai alam
Berbudi bahasa / Keberanian Menghargai masa
Berhati-hati Kebersihan mental Menghargai warisan
Berjimat cermat Kegigihan Menjaga keselamatan diri
/ Bertanggungjawab Kejujuran Muafakat
Bertindak bijak Keprihatinan Patriotisme
Bertolak ansur Kerajinan Rasional
Berwaspada Kesabaran Semangat bermasyarakat
Cinta akan negara Kesungguhan Toleransi
Hemah tinggi Kesyukuran Tolong-menolong
I-THINK / Peta Bulatan Peta Buih Berganda Peta Pokok
Peta Alir Peta Dakap Peta Titi
Peta Buih Peta Pelbagai Alir
PAK-21 Isyarat Ibu Jari Meja Perbincangan
All-Write-Round-Robin
(Thumbs Up) (Table Talkers)
Pengalaman Peribadi
Drama / Kerja Lapangan
(Personal Learning
(Dramatisation) (Field Trip)
Experiences)
Enam Topi Pemikir Pengurusan Grafik
Idea Rush
(Six Thinking Hats) (Graphic Organiser)
Catat dan Kongsi Kerusi Panas Perbincangan Berpasangan
(Chart and Share) (Hot Seat) (Pair Discussions)
Kolaborasi Permainan
Fan-N-Pick
(Colaboration) (Games)
Fikir – Pasangan – Kongsi Lawatan ke Galeri / Persembahan
(Think – Pair – Share) (Gallery Walk) (Presentation)
Main Peranan Peta Minda
Hentian Bas (Bus Stop)
(Role Play) (Mind Map)
Home Group dan Colour Meja Bulat Tikar Permuafakatan
Group (Round Table) (Placemat Consensus)
KEMAHIRAN BERFIKIR / Membuat gambaran
Mengecam Menganalisis
mental
Menjanakan idea Mensintesis Membandingbezakan
/ Mereka cipta Mengitlak / Membuat inferens
/ Menghubungkaitkan Menilai / Membuat kesimpulan
Menyelesaikan masalah Menaakul Merumuskan
PENILAIAN PENGAJARAN / Buku Kerja Kerja Kumpulan Pembentangan
DAN PEMBELAJARAN
Buku Latihan Lembaran Kerja Pemerhatian
Buku Teks Lisan Tugasan
IMPAK/REFLEKSI
2 / 2 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Catatan:
1.
2.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MORAL KELAS: 4 KHAS
TARIKH/HARI/MASA 25.3.2022 / JUMAAT / 8.30-10.00pagi KEHADIRAN MURID: 1 /1
TEMA SAYA DAN JIRAN
KEMAHIRAN: Berfikir
UNIT/TAJUK KEPERCAYAAN KEPADA TUHAN
STANDARD KANDUNGAN 1.0

STANDARD 1.3
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
- Menghuraikan kepentingan menghormati amalan ajaran agama atau kepercayaan
jiran.

KRITERIA KEJAYAAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:


- Menghuraikan kepentingan menghormati amalan ajaran agama atau kepercayaan
jiran.

AKTIVITI PEMBELAJARAN 1.Murid menonton video.


& PEMUDAHCARAAN 2.Penerangan melalui buku teks.
(PdPc) 3.Murid bersoal jawab dengan guru.
4.Murid menjawab soalan di dalam buku teks.
5.Murid menyelesaikan latihan yang diberikan.
KECERDASAN PELBAGAI Interpersonal Muzik
Verbal-linguistik Naturalis
/ Visual-ruang Kinestetik
BAHAN BANTU / Buku Teks Model Kalkulator
MENGAJAR (BBM) / Komputer / Gambar Bahan-bahan maujud
/ Internet Carta / Graf
Nota TV / LCD Projektor
ELEMEN MERENTAS / Pendidikan Alam
Bahasa Reka Bentuk dan Teknologi
KURIKULUM (EMK) Sekitar
Pendidikan /
Ekonomi Sains
Keselamatan Jalan Raya
Kemasyarakatan Pendidikan Kesihatan Sains Pertanian
Kepenggunaan Pendidikan Kewangan / Sains dan Teknologi
Keusahawanan Pendidikan Muzik Sejarah
Kreativiti dan Inovasi Pendidikan Moral Sosiobudaya
Teknologi Maklumat dan
Matematik Pendidikan Seni Visual Komunikasi
NILAI MURNI Amanah Hormat-menghormati Ketekunan
/ Baik Hati Kasih sayang / Mematuhi peraturan
Bekerjasama Keadilan Menghargai alam
Berbudi bahasa / Keberanian Menghargai masa
Berhati-hati Kebersihan mental Menghargai warisan
Berjimat cermat Kegigihan Menjaga keselamatan diri
/ Bertanggungjawab Kejujuran Muafakat
Bertindak bijak Keprihatinan Patriotisme
Bertolak ansur Kerajinan Rasional
Berwaspada Kesabaran Semangat bermasyarakat
Cinta akan negara Kesungguhan Toleransi
Hemah tinggi Kesyukuran Tolong-menolong
I-THINK / Peta Bulatan Peta Buih Berganda Peta Pokok
Peta Alir Peta Dakap Peta Titi
Peta Buih Peta Pelbagai Alir
PAK-21 Isyarat Ibu Jari Meja Perbincangan
All-Write-Round-Robin
(Thumbs Up) (Table Talkers)
Pengalaman Peribadi
Drama / Kerja Lapangan
(Personal Learning
(Dramatisation) (Field Trip)
Experiences)
Enam Topi Pemikir Pengurusan Grafik
Idea Rush
(Six Thinking Hats) (Graphic Organiser)
Catat dan Kongsi Kerusi Panas Perbincangan Berpasangan
(Chart and Share) (Hot Seat) (Pair Discussions)
Kolaborasi Permainan
Fan-N-Pick
(Colaboration) (Games)
Fikir – Pasangan – Kongsi Lawatan ke Galeri / Persembahan
(Think – Pair – Share) (Gallery Walk) (Presentation)
Main Peranan Peta Minda
Hentian Bas (Bus Stop)
(Role Play) (Mind Map)
Home Group dan Colour Meja Bulat Tikar Permuafakatan
Group (Round Table) (Placemat Consensus)
KEMAHIRAN BERFIKIR / Mengecam / Menganalisis Membuat gambaran
mental
Menjanakan idea Mensintesis Membandingbezakan
Mereka cipta Mengitlak / Membuat inferens
/ Menghubungkaitkan Menilai / Membuat kesimpulan
Menyelesaikan masalah / Menaakul Merumuskan
PENILAIAN PENGAJARAN / Buku Kerja Kerja Kumpulan Pembentangan
DAN PEMBELAJARAN
Buku Latihan Lembaran Kerja Pemerhatian
Buku Teks Lisan Tugasan
IMPAK/REFLEKSI
1 / 1 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Catatan:
1.
2.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN PENDIDIKAN KESIHATAN KELAS:4 KHAS
TARIKH/HARI/MASA 25.3.2022 / JUMAAT / 10.30-11.00 KEHADIRAN MURID: 2 /3
TEMA SAYANGI DIRI
KEMAHIRAN: Menaakul
UNIT/TAJUK KESIHATAN DIRI DAN REPRODUKTIF
STANDARD KANDUNGAN 1.1

STANDARD 1.1.1
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
- Menyatakan maksud akil baligh dan menerangkan perubahan yang dialami oleh
badan.

KRITERIA KEJAYAAN Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:


- Menyatakan maksud akil baligh

AKTIVITI PEMBELAJARAN 1.Murid menonton video mengenai akil baligh.


& PEMUDAHCARAAN 2.Guru menerangkan maksud akil baligh.
(PdPc) 3.Murid bersoaljawab dengan guru.
4.Guru berbincang bersama murid mengenai perubahan badan.
5.Murid menyiapkan soalan yang diberikan.

KECERDASAN PELBAGAI Interpersonal Muzik


Verbal-linguistik Naturalis
/ Visual-ruang Kinestetik
BAHAN BANTU / Buku Teks Model Kalkulator
MENGAJAR (BBM) / Komputer / Gambar Bahan-bahan maujud
/ Internet Carta / Graf
Nota TV / LCD Projektor
ELEMEN MERENTAS / Pendidikan Alam
Bahasa Reka Bentuk dan Teknologi
KURIKULUM (EMK) Sekitar
Pendidikan /
Ekonomi Sains
Keselamatan Jalan Raya
Kemasyarakatan Pendidikan Kesihatan Sains Pertanian
Kepenggunaan Pendidikan Kewangan / Sains dan Teknologi
Keusahawanan Pendidikan Muzik Sejarah
Kreativiti dan Inovasi Pendidikan Moral Sosiobudaya
Teknologi Maklumat dan
Matematik Pendidikan Seni Visual Komunikasi
NILAI MURNI Amanah Hormat-menghormati Ketekunan
/ Baik Hati Kasih sayang / Mematuhi peraturan
Bekerjasama Keadilan Menghargai alam
Berbudi bahasa / Keberanian Menghargai masa
Berhati-hati Kebersihan mental Menghargai warisan
Berjimat cermat Kegigihan Menjaga keselamatan diri
/ Bertanggungjawab Kejujuran Muafakat
Bertindak bijak Keprihatinan Patriotisme
Bertolak ansur Kerajinan Rasional
Berwaspada Kesabaran Semangat bermasyarakat
Cinta akan negara Kesungguhan Toleransi
Hemah tinggi Kesyukuran Tolong-menolong
I-THINK / Peta Bulatan Peta Buih Berganda Peta Pokok
Peta Alir Peta Dakap Peta Titi
Peta Buih Peta Pelbagai Alir
PAK-21 Isyarat Ibu Jari Meja Perbincangan
All-Write-Round-Robin
(Thumbs Up) (Table Talkers)
Pengalaman Peribadi
Drama / Kerja Lapangan
(Personal Learning
(Dramatisation) (Field Trip)
Experiences)
Enam Topi Pemikir Pengurusan Grafik
Idea Rush
(Six Thinking Hats) (Graphic Organiser)
Catat dan Kongsi Kerusi Panas Perbincangan Berpasangan
(Chart and Share) (Hot Seat) (Pair Discussions)
Kolaborasi Permainan
Fan-N-Pick
(Colaboration) (Games)
Fikir – Pasangan – Kongsi Lawatan ke Galeri / Persembahan
(Think – Pair – Share) (Gallery Walk) (Presentation)
Main Peranan Peta Minda
Hentian Bas (Bus Stop)
(Role Play) (Mind Map)
Home Group dan Colour Meja Bulat Tikar Permuafakatan
Group (Round Table) (Placemat Consensus)
KEMAHIRAN BERFIKIR / / Membuat gambaran
Mengecam Menganalisis
mental
Menjanakan idea Mensintesis Membandingbezakan
Mereka cipta Mengitlak / Membuat inferens
/ Menghubungkaitkan Menilai / Membuat kesimpulan
Menyelesaikan masalah / Menaakul Merumuskan
PENILAIAN PENGAJARAN / Buku Kerja Kerja Kumpulan Pembentangan
DAN PEMBELAJARAN
Buku Latihan Lembaran Kerja Pemerhatian
Buku Teks Lisan Tugasan
IMPAK/REFLEKSI
2 / 3 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
__ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
Catatan:
1. Abigayle tidak hadir
2.
