Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SK SIBU JAYA 2023 (Minggu 8)

Mata Kelas /
Pelajaran
Pendidikan Jasmani Tahun
KSSKPK 3 / TAHUN 3
Tarikh / Hari /
Masa
16 May 2023 / Selasa / 0700-0800 Tajuk Pergerakan Bukan Lokomotor
Standard
1.2 Berkebolehan melakukan pergerakan bukan lokomotor dengan lakuan yang betul.
Kandungan
Standard
Pembelajara 1.2.2 Kemahiran membongkok.
n
Objektif Pada akhir pembelajaran dan pengajaran, murid boleh menggunakan kemahiran membongkok
Pembelajara
n untuk mengutip barang yang ditetapkan dengan betul.
1. Guru memperkenalkan topik pembelajaran hari ini.
2. Murid-murid dibimbing oleh guru mengenal kemahiran bukan lokomotor.
3. Murid-murid dibimbing oleh guru mengenal kemahiran bukan lokomotor asas, kemahiran
membongkok.
4. Murid-murid dibimbing oleh guru mengenal cara membongkok badan ke hadapan dan
membongkok ke belakang secara berdiri secara ansur maju.
Aktiviti PdP
5. Murid-murid dibimbing oleh guru untuk melihat demostrasi guru membongkok dan mengutip
barang berdasarkan arahan yang diberikan.
6. Murid-murid dibimbing oleh guru untuk menjalankan aktiviti mengumpul barang dengan
kemahiran membongkok.
7. Murid-murid dibimbing untuk membuat lembaran kerja.
8. Akhirnya, guru merumuskan sesi pengajaran dan pembelajaran hari ini.
/ murid telah mencapai objektif yang diingini.
/ murid telah tidak mencapai objektif yang diingini.
/ murid telah tidak hadir hari ini.
Refleksi

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SK SIBU JAYA 2023 (Minggu 8)


Mata Kelas /
Pelajaran
Pendidikan Moral Tahun
KSSKPK 3 / TAHUN 3
Tarikh / Hari /
Masa
16 May 2023 / Selasa / 0800-0900 Tajuk Tanggungjawab Diri di Sekolah
Standard
3.1 Tanggungjawab diri dari aspek kesihatan dan keselamatan di sekolah.
Kandungan
Standard
Pembelajara 3.1.1 Menyatakan tanggungjawab diri dari aspek kesihatan dan keselamatan di sekolah.
n
Objektif Pada akhir pembelajaran dan pengajaran, murid boleh menunjukkan atau menamakan satu
Pembelajara
n gambar tanggungjawab menjaga keselamatan diri di sekolah dengan betul.
1. Guru memperkenalkan topik pembelajaran hari ini.
2. Murid-murid dibimbing oleh guru mengenal nilai tanggungjawab.
3. Murid-murid dibimbing oleh guru mengenal dan menyebut sikap-sikap tanggungjawab
menjaga keselamatan diri.
Aktiviti PdP
4. Murid-murid dibimbing oleh guru untuk membuat demostrasi tanggungjawab menjaga
keselamatan diri semasa berada di sekolah.
5. Murid-murid dibimbing untuk membuat lembaran kerja.
6. Akhirnya, guru merumuskan sesi pengajaran dan pembelajaran hari ini.
/ murid telah mencapai objektif yang diingini.
/ murid telah tidak mencapai objektif yang diingini.
Refleksi / murid telah tidak hadir hari ini.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SK SIBU JAYA 2023 (Minggu 8)
Mata Kelas /
Pelajaran
Matematik Tahun
KSSKPK 2A / TAHUN 2
Tarikh / Hari /
Masa
16 May 2023 / Selasa / 1020-1120 Tajuk Konsep Nombor
Standard
1.1 Membanding kumpulan objek
Kandungan
Standard
Pembelajara 1.1.5 Diskriminasi banyak / sedikit
n
Objektif Pada akhir pembelajaran dan pengajaran, murid boleh menunjukkan gambar benda mengikut
Pembelajara
n kad perkataan banyak atau sedikit yang ditunjukkan dengan betul.
1. Guru memperkenalkan topik pembelajaran hari ini.
2. Murid-murid dibimbing oleh guru mengenal kad gambar gula dan burger dalam kotak.
3. Murid-murid dibimbing oleh guru mengenal konsep banyak dan sedikit.
4. Murid-murid dibimbing oleh guru untuk mengenal cara membandingbezakan bilangan objek.
Aktiviti PdP
4. Murid-murid dibimbing oleh guru untuk menjalankan aktiviti membandingbezakan bilangan
objek yang ditunjukkan.
5. Murid-murid dibimbing untuk membuat lembaran kerja.
6. Akhirnya, guru merumuskan sesi pengajaran dan pembelajaran hari ini.
/ murid telah mencapai objektif yang diingini.
/ murid telah tidak mencapai objektif yang diingini.
/ murid telah tidak hadir hari ini.
Refleksi

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SK SIBU JAYA 2023 (Minggu8)


Mata Kelas /
Pelajaran
Bahasa Malaysia Tahun
KSSKPK 2A / TAHUN 2
Tarikh / Hari /
Masa
16 May 2023 / Selasa / 1120-1220 Tajuk Pengenalan Bunyi Perlakuan Manusia
Standard
2.1 Mengecam bunyi yang didengar
Kandungan
Standard
Pembelajara 2.1.1 Menamakan perlakuan manusia.
n
Objektif Pada akhir pembelajaran dan pengajaran, murid boleh membezakan satu bunyi perlakuan
Pembelajara
n manusia dengan betul.
1. Guru memperkenalkan topik pembelajaran hari ini.
2. Murid-murid dibimbing oleh guru mengenal tajuk hari ini.
3. Murid-murid dibimbing oleh guru mengenal dan membaca beberapa bunyi perlakuan manusia.
4. Murid-murid dibimbing oleh guru untuk mengenal dan mendengar perbezaan bunyi perlakuan
Aktiviti PdP manusia yang didengarkan.
4. Murid-murid dibimbing oleh guru untuk menjalankan aktiviti mendengar dan menunnjukkan
kad gambar mengikut bunyi yang didengar.
5. Murid-murid dibimbing untuk membuat lembaran kerja.
6. Akhirnya, guru merumuskan sesi pengajaran dan pembelajaran hari ini.
/ murid telah mencapai objektif yang diingini.
/ murid telah tidak mencapai objektif yang diingini.
/ murid telah tidak hadir hari ini.
Refleksi
