Anda di halaman 1dari 17

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 6


TARIKH 27/11/2023 MASA 07.30 – 08.00 PAGI
MINGGU 34 HARI Isnin KELAS 6 GEMILANG
Kategori Serangan
TEMA / TAJUK
Bulatan Gembira
1.6.1 Menghantar bola kepada rakan yang diadang oleh pemain lawan.
1.6.2 Menerima bola ketika diadang oleh pemain lawan.
STANDARD
PEMBELAJARAN 2.6.2 Mengaplikasi konsep pergerakan yang sesuai semasa menerima bola apabila diadang olehpemain lawa

5.4.2 Melibatkan diri secara aktif sebagai ahli kumpulan.


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat :

OBJEKTIF 1. membuat hantaran dan menerima hantaran pelbagai arah dengan tepat
walaupun diadang oleh rakan.
1. Murid diingatkan kembali tentang pelajaran yang lalu
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada
murid.
3. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru.
4. Melakukan aktiviti memanaskan badan.
5. Murid dan guru membuat demontrasi menghantar dan menerima denga
seorang murid membuat hadangan.
6. Murid perlu menghantar bola dengan pantas.
7. Pastikan rakan yang menerima bola sudah bersedia. Rakan yang akan
menerima bola boleh bergerak kiri dan kanan bagi menggelakkan adangan
AKTIVITI pihak lawan. Gunakan isyarat semasa hendak menerima bola. (Games)
PENGAJARAN
8. Tiga orang murid dalam satu kumpulan. Seorang akan menghantar kepada
rakannya. Seorang rakan lagi akan membuat adangan semasa rakannya
membuat balingan dan menerima bola. Buat secara bergilir.
9. Permainan kecil. Murid dalam kumpulan tiga segi. Bola dihantar dari murid
A ke B dan C. Murid O dalam ruang tiga segi akan cuba memintas untuk
mendapatkan bola. Murid yang dapat memintas akan menjadi penghantar
dan penerima bola manakala penghantar yang bola dipintas akan menjadi
murid O.
10. Murid melakukan aktiviti penyejukkan.
11. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran dengan bimbingan guru.
☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
REFLEKSI
latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK SK TAHUN 2
TARIKH 27/11/2023 MASA 08.30 – 09.30
MINGGU 34 HARI Isnin KELAS 2 BESTARI
TEMA BENTUK
TAJUK Kenal Pasti Bentuk 2D
STANDARD KANDUNGAN 7.2 Bentuk Dua Dimensi
STANDARD 7.2.1 Mengenal pasti bentuk dua dimensi berdasarkan huraian ciri-cirinya
PEMBELAJARAN
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid Murid dapat:
dapat: 1. Mengenal pasti bentuk ___ daripada dua dua
1. Mengenal pasti bentuk dua dua dimensi dimensi berdasarkan huraian ciri-cirinya
berdasarkan huraian ciri-cirinya
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang kenal pasti bentuk 2D. dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
1. Murid memerhati gambar dan teks yang diberikan. pengetahuan sedia
2. Murid menjalankan perbincangan dan bersoal jawab tentang kenal pasti bentuk ada murid.
 Guru menggunakan
2D, bentuk permukaan objek lain atau corak 2D yang terdapat dalam gambar
strategi pembelajaran
berdasarkan huraian ciri-cirinya. kolaboratif dan
3. Murid menjalankan aktiviti mengenal pasti objek 2D. Spot It (Kenali Ia) koperatif dengan
4. Murid menjawab soalan yang diberikan oleh guru. menerapkan PAK21
5. Murid mengenal pasti dan menulis nama bentuk. dan elemen
6. Murid membaca teka-teki dan menulis jawapannya. Guess Game (Tekalah) sekolahku sejahtera
7. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan supaya ada interaksi
pemahaman. antara murid dan
memotivasikan murid.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )  Menilai kefahaman
1. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang kenal pasti bentuk 2D dengan murid tentang
pembelajaran hari ini
bimbingan guru.
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 84-85 BUKU AKTIVITI Halaman 143
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21
Internet Surfing (Pelayaran ICT)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Color Me (Warnakan Saya)
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 1
TARIKH 27/11/2023 MASA 10.00 – 11.00
MINGGU 34 HARI Isnin KELAS 1 BESTARI
TEMA NOMBOR HINGGA 100
TAJUK Kenali 1 hingga 10
STANDARD KANDUNGAN 1.2 Nilai nombor.
STANDARD 1.2.1(i) Menamakan nombor hingga 100 dengan membilang objek dalam kumpulan
PEMBELAJARAN
1.2.1(ii) Menamakan nombor hingga 100 dengan menamakan nombor bagi kumpulan objek sebagai mewakili kua

1.2.2(i) Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi

1.2.2(ii) Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan memadankan kumpulan objek dengan nombor
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: Murid dapat:
1. Menamakan nombor hingga 100 dengan membilang 1. Menamakan nombor hingga 100 dengan membilang
objek dalam dua kumpulan objek dalam ___ daripada dua kumpulan
2. Menamakan nombor hingga 100 dengan 2. Menamakan nombor hingga 100 dengan menamakan
menamakan nombor bagi kumpulan objek sebagai nombor bagi kumpulan objek sebagai mewakili kuantiti
mewakili kuantiti 3. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan
3. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi
menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi 4. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan
4. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan memadankan ___ daripada dua kumpulan objek
memadankan dua kumpulan objek dengan nombor dengan nombor
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
4. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
5. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
6. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang kenali 1 hingga 10. BT1 dahulu dan
hlmn 5-6. merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia
8. Murid membilang dan menyebut nombor 1 hingga 10. ada murid.
9. Murid dibimbing oleh guru menggunakan abakus.  Guru menggunakan
10. Murid memadankan kumpulan objek dengan nilai dengan betul. BA1 hlmn 6. Puzzle it strategi pembelajaran
Out (Selesaikan) kolaboratif dan
11. Murid mengira dan mewarnakan jawapan dengan betul. BA1 hlmn 7. koperatif dengan
12. Murid mewarnakan objek berdasarkan bilangan yang dinyatakan. Color Me (Warnakan menerapkan PAK21
Saya) dan elemen
13. Murid mewarnakan objek mengikut abakus. BA1 hlmn 8. sekolahku sejahtera
14. Murid mewarnakan nombor mengikut abakus. supaya ada interaksi
15. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan pemahaman. antara murid dan
memotivasikan murid.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )  Menilai kefahaman
2. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang banyak dan sedikit dengan murid tentang
bimbingan guru. pembelajaran hari ini
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 5-6 BUKU AKTIVITI Halaman 6-8
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Puzzle it Out (Selesaikan)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Color Me (Warnakan Saya)
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATEMATIK SK TAHUN 2
TARIKH 28/11/2023 MASA 08.30 – 09.30
MINGGU 34 HARI Selasa KELAS 2 DEDIKASI
TEMA BENTUK
TAJUK Kenal Pasti Bentuk 2D
STANDARD KANDUNGAN 7.2 Bentuk Dua Dimensi
STANDARD 7.2.1 Mengenal pasti bentuk dua dimensi berdasarkan huraian ciri-cirinya
PEMBELAJARAN
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid Murid dapat:
dapat: 2. Mengenal pasti bentuk ___ daripada dua dua
2. Mengenal pasti bentuk dua dua dimensi dimensi berdasarkan huraian ciri-cirinya
berdasarkan huraian ciri-cirinya
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
7. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
8. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
9. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang kenal pasti bentuk 2D. dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
16. Murid memerhati gambar dan teks yang diberikan. pengetahuan sedia
17. Murid menjalankan perbincangan dan bersoal jawab tentang kenal pasti bentuk ada murid.
 Guru menggunakan
2D, bentuk permukaan objek lain atau corak 2D yang terdapat dalam gambar
strategi pembelajaran
berdasarkan huraian ciri-cirinya. kolaboratif dan
18. Murid menjalankan aktiviti mengenal pasti objek 2D. Spot It (Kenali Ia) koperatif dengan
19. Murid menjawab soalan yang diberikan oleh guru. menerapkan PAK21
20. Murid mengenal pasti dan menulis nama bentuk. dan elemen
21. Murid membaca teka-teki dan menulis jawapannya. Guess Game (Tekalah) sekolahku sejahtera
22. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan supaya ada interaksi
pemahaman. antara murid dan
memotivasikan murid.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )  Menilai kefahaman
3. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang kenal pasti bentuk 2D dengan murid tentang
pembelajaran hari ini
bimbingan guru.
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 84-85 BUKU AKTIVITI Halaman 143
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21
Internet Surfing (Pelayaran ICT)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Color Me (Warnakan Saya)
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 1
TARIKH 28/11/2023 MASA 10.00 – 11.00
MINGGU 34 HARI Selasa KELAS 1 GEMILANG

TEMA NOMBOR HINGGA 100


TAJUK Kenali 1 hingga 10
STANDARD KANDUNGAN 1.2 Nilai nombor.
STANDARD 1.2.1(i) Menamakan nombor hingga 100 dengan membilang objek dalam kumpulan
PEMBELAJARAN
1.2.1(ii) Menamakan nombor hingga 100 dengan menamakan nombor bagi kumpulan objek sebagai mewakili kua

1.2.2(i) Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi

1.2.2(ii) Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan memadankan kumpulan objek dengan nombor
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: Murid dapat:
5. Menamakan nombor hingga 100 dengan membilang 5. Menamakan nombor hingga 100 dengan membilang
objek dalam dua kumpulan objek dalam ___ daripada dua kumpulan
6. Menamakan nombor hingga 100 dengan 6. Menamakan nombor hingga 100 dengan menamakan
menamakan nombor bagi kumpulan objek sebagai nombor bagi kumpulan objek sebagai mewakili kuantiti
mewakili kuantiti 7. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan
7. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi
menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi 8. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan
8. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan memadankan ___ daripada dua kumpulan objek
memadankan dua kumpulan objek dengan nombor dengan nombor
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
10. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
11. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
12. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang kenali 1 hingga 10. BT1 dahulu dan
hlmn 5-6. merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia
23. Murid membilang dan menyebut nombor 1 hingga 10. ada murid.
24. Murid dibimbing oleh guru menggunakan abakus.  Guru menggunakan
25. Murid memadankan kumpulan objek dengan nilai dengan betul. BA1 hlmn 6. Puzzle it strategi pembelajaran
Out (Selesaikan) kolaboratif dan
26. Murid mengira dan mewarnakan jawapan dengan betul. BA1 hlmn 7. koperatif dengan
27. Murid mewarnakan objek berdasarkan bilangan yang dinyatakan. Color Me (Warnakan menerapkan PAK21
Saya) dan elemen
28. Murid mewarnakan objek mengikut abakus. BA1 hlmn 8. sekolahku sejahtera
29. Murid mewarnakan nombor mengikut abakus. supaya ada interaksi
30. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan pemahaman. antara murid dan
memotivasikan murid.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )  Menilai kefahaman
4. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang banyak dan sedikit dengan murid tentang
bimbingan guru. pembelajaran hari ini
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 5-6 BUKU AKTIVITI Halaman 6-8
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Puzzle it Out (Selesaikan)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Color Me (Warnakan Saya)
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATEMATIK TAHUN 1
TARIKH 28/11/2023 MASA 11.00 – 12.00
MINGGU 34 HARI Selasa KELAS 1 BESTARI
TEMA NOMBOR HINGGA 100
TAJUK Kenali 1 hingga 10
STANDARD KANDUNGAN 1.2 Nilai nombor.
STANDARD 1.2.1(i) Menamakan nombor hingga 100 dengan membilang objek dalam kumpulan
PEMBELAJARAN
1.2.1(ii) Menamakan nombor hingga 100 dengan menamakan nombor bagi kumpulan objek sebagai mewakili kua

1.2.2(i) Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi

1.2.2(ii) Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan memadankan kumpulan objek dengan nombor
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: Murid dapat:
9. Menamakan nombor hingga 100 dengan membilang 9. Menamakan nombor hingga 100 dengan membilang
objek dalam dua kumpulan objek dalam ___ daripada dua kumpulan
10. Menamakan nombor hingga 100 dengan 10. Menamakan nombor hingga 100 dengan menamakan
menamakan nombor bagi kumpulan objek sebagai nombor bagi kumpulan objek sebagai mewakili kuantiti
mewakili kuantiti 11. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan
11. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi
menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi 12. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan
12. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan memadankan ___ daripada dua kumpulan objek
memadankan dua kumpulan objek dengan nombor dengan nombor
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
13. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
14. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
15. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang kenali 1 hingga 10. BT1 dahulu dan
hlmn 5-6. merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia
31. Murid membilang dan menyebut nombor 1 hingga 10. ada murid.
32. Murid dibimbing oleh guru menggunakan abakus.  Guru menggunakan
33. Murid memadankan kumpulan objek dengan nilai dengan betul. BA1 hlmn 6. Puzzle it strategi pembelajaran
Out (Selesaikan) kolaboratif dan
34. Murid mengira dan mewarnakan jawapan dengan betul. BA1 hlmn 7. koperatif dengan
35. Murid mewarnakan objek berdasarkan bilangan yang dinyatakan. Color Me (Warnakan menerapkan PAK21
Saya) dan elemen
36. Murid mewarnakan objek mengikut abakus. BA1 hlmn 8. sekolahku sejahtera
37. Murid mewarnakan nombor mengikut abakus. supaya ada interaksi
38. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan pemahaman. antara murid dan
memotivasikan murid.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )  Menilai kefahaman
5. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang banyak dan sedikit dengan murid tentang
bimbingan guru. pembelajaran hari ini
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 5-6 BUKU AKTIVITI Halaman 6-8
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Puzzle it Out (Selesaikan)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Color Me (Warnakan Saya)
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATEMATIK TAHUN 1
TARIKH 29/11/2023 MASA 08.30 – 09.30
MINGGU 34 HARI Rabu KELAS 1 GEMILANG
TEMA NOMBOR HINGGA 100
TAJUK Kenali 1 hingga 10
STANDARD KANDUNGAN 1.2 Nilai nombor.
STANDARD 1.2.1(i) Menamakan nombor hingga 100 dengan membilang objek dalam kumpulan
PEMBELAJARAN
1.2.1(ii) Menamakan nombor hingga 100 dengan menamakan nombor bagi kumpulan objek sebagai mewakili kua

1.2.2(i) Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi

1.2.2(ii) Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan memadankan kumpulan objek dengan nombor
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: Murid dapat:
13. Menamakan nombor hingga 100 dengan membilang 13. Menamakan nombor hingga 100 dengan membilang
objek dalam dua kumpulan objek dalam ___ daripada dua kumpulan
14. Menamakan nombor hingga 100 dengan 14. Menamakan nombor hingga 100 dengan menamakan
menamakan nombor bagi kumpulan objek sebagai nombor bagi kumpulan objek sebagai mewakili kuantiti
mewakili kuantiti 15. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan
15. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi
menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi 16. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan
16. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan memadankan ___ daripada dua kumpulan objek
memadankan dua kumpulan objek dengan nombor dengan nombor
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
16. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
17. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
18. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang kenali 1 hingga 10. BT1 dahulu dan
hlmn 5-6. merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia
39. Murid membilang dan menyebut nombor 1 hingga 10. ada murid.
40. Murid dibimbing oleh guru menggunakan abakus.  Guru menggunakan
41. Murid memadankan kumpulan objek dengan nilai dengan betul. BA1 hlmn 6. Puzzle it strategi pembelajaran
Out (Selesaikan) kolaboratif dan
42. Murid mengira dan mewarnakan jawapan dengan betul. BA1 hlmn 7. koperatif dengan
43. Murid mewarnakan objek berdasarkan bilangan yang dinyatakan. Color Me (Warnakan menerapkan PAK21
Saya) dan elemen
44. Murid mewarnakan objek mengikut abakus. BA1 hlmn 8. sekolahku sejahtera
45. Murid mewarnakan nombor mengikut abakus. supaya ada interaksi
46. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan pemahaman. antara murid dan
memotivasikan murid.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
6. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang banyak dan sedikit dengan  Menilai kefahaman
bimbingan guru. murid tentang
pembelajaran hari ini
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 5-6 BUKU AKTIVITI Halaman 6-8
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Puzzle it Out (Selesaikan)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Color Me (Warnakan Saya)
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATEMATIK SK TAHUN 2
TARIKH 29/11/2023 MASA 10.00 – 11.00
MINGGU 34 HARI Rabu KELAS 2 BESTARI
TEMA BENTUK
TAJUK Kenal Pasti Bentuk 2D
STANDARD KANDUNGAN 7.2 Bentuk Dua Dimensi
STANDARD 7.2.1 Mengenal pasti bentuk dua dimensi berdasarkan huraian ciri-cirinya
PEMBELAJARAN
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid Murid dapat:
dapat: 3. Mengenal pasti bentuk ___ daripada dua dua
3. Mengenal pasti bentuk dua dua dimensi dimensi berdasarkan huraian ciri-cirinya
berdasarkan huraian ciri-cirinya
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
19. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
20. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
21. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang kenal pasti bentuk 2D. dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
47. Murid memerhati gambar dan teks yang diberikan. pengetahuan sedia
48. Murid menjalankan perbincangan dan bersoal jawab tentang kenal pasti bentuk ada murid.
 Guru menggunakan
2D, bentuk permukaan objek lain atau corak 2D yang terdapat dalam gambar
strategi pembelajaran
berdasarkan huraian ciri-cirinya. kolaboratif dan
49. Murid menjalankan aktiviti mengenal pasti objek 2D. Spot It (Kenali Ia) koperatif dengan
50. Murid menjawab soalan yang diberikan oleh guru. menerapkan PAK21
51. Murid mengenal pasti dan menulis nama bentuk. dan elemen
52. Murid membaca teka-teki dan menulis jawapannya. Guess Game (Tekalah) sekolahku sejahtera
53. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan supaya ada interaksi
pemahaman. antara murid dan
memotivasikan murid.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )  Menilai kefahaman
7. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang kenal pasti bentuk 2D dengan murid tentang
pembelajaran hari ini
bimbingan guru.
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 84-85 BUKU AKTIVITI Halaman 143
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21
Internet Surfing (Pelayaran ICT)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Color Me (Warnakan Saya)
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATEMATIK SK TAHUN 2
TARIKH 29/11/2023 MASA 11.00 – 12.00
MINGGU 34 HARI Rabu KELAS 2 DEDIKASI
TEMA BENTUK
TAJUK Kenal Pasti Bentuk 2D
STANDARD KANDUNGAN 7.2 Bentuk Dua Dimensi
STANDARD 7.2.1 Mengenal pasti bentuk dua dimensi berdasarkan huraian ciri-cirinya
PEMBELAJARAN
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid Murid dapat:
dapat: 4. Mengenal pasti bentuk ___ daripada dua dua
4. Mengenal pasti bentuk dua dua dimensi dimensi berdasarkan huraian ciri-cirinya
berdasarkan huraian ciri-cirinya
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
22. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
23. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
24. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang kenal pasti bentuk 2D. dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
54. Murid memerhati gambar dan teks yang diberikan. pengetahuan sedia
55. Murid menjalankan perbincangan dan bersoal jawab tentang kenal pasti bentuk ada murid.
 Guru menggunakan
2D, bentuk permukaan objek lain atau corak 2D yang terdapat dalam gambar
strategi pembelajaran
berdasarkan huraian ciri-cirinya. kolaboratif dan
56. Murid menjalankan aktiviti mengenal pasti objek 2D. Spot It (Kenali Ia) koperatif dengan
57. Murid menjawab soalan yang diberikan oleh guru. menerapkan PAK21
58. Murid mengenal pasti dan menulis nama bentuk. dan elemen
59. Murid membaca teka-teki dan menulis jawapannya. Guess Game (Tekalah) sekolahku sejahtera
60. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan supaya ada interaksi
pemahaman. antara murid dan
memotivasikan murid.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )  Menilai kefahaman
8. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang kenal pasti bentuk 2D dengan murid tentang
bimbingan guru. pembelajaran hari ini
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 84-85 BUKU AKTIVITI Halaman 143
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21
Internet Surfing (Pelayaran ICT)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Color Me (Warnakan Saya)
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SJK TAHUN 3
TARIKH 30/11/2023 MASA 07.00 – 07.30 PAGI
MINGGU 34
HARI Khamis KELAS 3 CEMERLANG

SERANG SAMPAI MENANG


TEMA / TAJUK
Hantaran Pantas Elak Dipintas
1.5.1 Menghantar bola menggunakan tangan, kaki dan alatan
1.5.2 Menerima bola menggunakan tangan, kaki dan alatan
STANDARD 1.5.5 Memintas hantaran bola pemain lawan
PEMBELAJARAN
2.5.1 Menerangkan lakuan semasa menghantar dan menerima bola menggunakan tangan, kaki dan alatan.

5.4.1 Memilih sendiri rakan untuk membentuk kumpulan.


OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Menghantar bola menggunakan tangan, kaki dan alatan
2. Menerima bola menggunakan tangan, kaki dan alatan
3. Memintas hantaran bola pemain lawan
4. Menerangkan lakuan semasa menghantar dan menerima bola menggunakan
tangan, kaki dan alatan
5. Memilih sendiri rakan untuk membentuk Kumpulan
61. Murid diingatkan kembali tentang pelajaran yang lalu.
62. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid.
63. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang hantaran pantas elak
dipintas.
64. Murid diminta untuk menyatakan permainan tersebut dalam permainan kategori
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
serangan.
PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 6
65. Murid diberi masa untuk
TARIKH meneliti dan memahami
30/11/2023 MASA gambar
07.30 – dan aktiviti
08.00 PAGIyang
AKTIVITI
MINGGU 34 diberikan.
HARI Khamis KELAS 6 GEMILANG
PENGAJARAN
66. Murid
Kategori menjalankan aktiviti menghantar dan memintas bola dengan menggunakan
Serangan
TEMA / TAJUK kakiGembira
dengan betul dan selamat. Test It Out (Jalankan Ujian)
Bulatan
67. Murid akan diberi masa untuk melakukan pemanasan badan
1.6.1 Menghantar bola kepada rakan yang diadang oleh pemain lawan.
68. Murid perlu melibatkan diri ketika menjalankan aktiviti.
1.6.2 Menerima bola ketika diadang oleh pemain lawan.
69. Murid akan dipantau oleh guru ketika menjalankan aktiviti.
STANDARD
PEMBELAJARAN 70. Murid
2.6.2 membuat
Mengaplikasi refleksi
konsep terhadap isi
pergerakan pelajaran
yang tentang menerima
sesuai semasa hantaran pantas elak dipintas
bola apabila diadang olehpemain lawa
dengan bimbingan guru.
5.4.2 Melibatkan diri secara aktif sebagai ahli kumpulan.
☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
Pada akhir pengajaran
pengayaan / pengukuhandan pembelajaran , murid dapat :
OBJEKTIF
REFLEKSI 2.☐___
membuat hantaran
/ ___ orang dan menerima
murid tidak menguasai hantaran pelbagai arah
objektif pembelajaran dan dengan tepat
diberi latihan
walaupun diadang oleh rakan.
pemulihan
12. Murid pengajaran
☐ Aktiviti diingatkan dan
kembali tentang ditangguhkan
pembelajaran pelajaran yang lalu
kerana:
13. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada
murid.
14. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru.
15. Melakukan aktiviti memanaskan badan.
16. Murid dan guru membuat demontrasi menghantar dan menerima denga
seorang murid membuat hadangan.
17. Murid perlu menghantar bola dengan pantas.
18. Pastikan rakan yang menerima bola sudah bersedia. Rakan yang akan
menerima bola boleh bergerak kiri dan kanan bagi menggelakkan adangan
AKTIVITI pihak lawan. Gunakan isyarat semasa hendak menerima bola. (Games)
PENGAJARAN
19. Tiga orang murid dalam satu kumpulan. Seorang akan menghantar kepada
rakannya. Seorang rakan lagi akan membuat adangan semasa rakannya
membuat balingan dan menerima bola. Buat secara bergilir.
20. Permainan kecil. Murid dalam kumpulan tiga segi. Bola dihantar dari murid
A ke B dan C. Murid O dalam ruang tiga segi akan cuba memintas untuk
mendapatkan bola. Murid yang dapat memintas akan menjadi penghantar
dan penerima bola manakala penghantar yang bola dipintas akan menjadi
murid O.
21. Murid melakukan aktiviti penyejukkan.
22. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran dengan bimbingan guru.
☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
REFLEKSI
latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 1
TARIKH 30/11/2023 MASA 10.00 – 11.00
MINGGU 34 HARI Khamis KELAS 1 BESTARI
TEMA NOMBOR HINGGA 100
TAJUK Kenali 1 hingga 10
STANDARD KANDUNGAN 1.2 Nilai nombor.
STANDARD 1.2.1(i) Menamakan nombor hingga 100 dengan membilang objek dalam kumpulan
PEMBELAJARAN
1.2.1(ii) Menamakan nombor hingga 100 dengan menamakan nombor bagi kumpulan objek sebagai mewakili kua

1.2.2(i) Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi

1.2.2(ii) Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan memadankan kumpulan objek dengan nombor
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: Murid dapat:
17. Menamakan nombor hingga 100 dengan membilang 17. Menamakan nombor hingga 100 dengan membilang
objek dalam dua kumpulan objek dalam ___ daripada dua kumpulan
18. Menamakan nombor hingga 100 dengan 18. Menamakan nombor hingga 100 dengan menamakan
menamakan nombor bagi kumpulan objek sebagai nombor bagi kumpulan objek sebagai mewakili kuantiti
mewakili kuantiti 19. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan
19. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi
menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi 20. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan
20. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan memadankan ___ daripada dua kumpulan objek
memadankan dua kumpulan objek dengan nombor dengan nombor
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
25. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
26. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
27. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang kenali 1 hingga 10. BT1 dahulu dan
hlmn 5-6. merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia
71. Murid membilang dan menyebut nombor 1 hingga 10. ada murid.
72. Murid dibimbing oleh guru menggunakan abakus.  Guru menggunakan
73. Murid memadankan kumpulan objek dengan nilai dengan betul. BA1 hlmn 6. Puzzle it strategi pembelajaran
Out (Selesaikan) kolaboratif dan
74. Murid mengira dan mewarnakan jawapan dengan betul. BA1 hlmn 7. koperatif dengan
75. Murid mewarnakan objek berdasarkan bilangan yang dinyatakan. Color Me (Warnakan menerapkan PAK21
Saya) dan elemen
76. Murid mewarnakan objek mengikut abakus. BA1 hlmn 8. sekolahku sejahtera
77. Murid mewarnakan nombor mengikut abakus. supaya ada interaksi
78. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan pemahaman. antara murid dan
memotivasikan murid.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )  Menilai kefahaman
9. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang banyak dan sedikit dengan murid tentang
bimbingan guru. pembelajaran hari ini
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 5-6 BUKU AKTIVITI Halaman 6-8
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Puzzle it Out (Selesaikan)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Color Me (Warnakan Saya)
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATEMATIK SK TAHUN 2
TARIKH 30/11/2023 MASA 11.00 – 12.00
MINGGU 34 HARI Khamis KELAS 2 DEDIKASI
TEMA BENTUK
TAJUK Kenal Pasti Bentuk 2D
STANDARD KANDUNGAN 7.2 Bentuk Dua Dimensi
STANDARD 7.2.1 Mengenal pasti bentuk dua dimensi berdasarkan huraian ciri-cirinya
PEMBELAJARAN
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid Murid dapat:
dapat: 5. Mengenal pasti bentuk ___ daripada dua dua
5. Mengenal pasti bentuk dua dua dimensi dimensi berdasarkan huraian ciri-cirinya
berdasarkan huraian ciri-cirinya
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
28. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
29. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
30. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang kenal pasti bentuk 2D. dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
79. Murid memerhati gambar dan teks yang diberikan. pengetahuan sedia
80. Murid menjalankan perbincangan dan bersoal jawab tentang kenal pasti bentuk ada murid.
2D, bentuk permukaan objek lain atau corak 2D yang terdapat dalam gambar  Guru menggunakan
berdasarkan huraian ciri-cirinya. strategi pembelajaran
kolaboratif dan
81. Murid menjalankan aktiviti mengenal pasti objek 2D. Spot It (Kenali Ia)
koperatif dengan
82. Murid menjawab soalan yang diberikan oleh guru.
menerapkan PAK21
83. Murid mengenal pasti dan menulis nama bentuk. dan elemen
84. Murid membaca teka-teki dan menulis jawapannya. Guess Game (Tekalah) sekolahku sejahtera
85. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan supaya ada interaksi
pemahaman. antara murid dan
memotivasikan murid.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )  Menilai kefahaman
10. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang kenal pasti bentuk 2D dengan murid tentang
bimbingan guru. pembelajaran hari ini
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 84-85 BUKU AKTIVITI Halaman 143
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21
Internet Surfing (Pelayaran ICT)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Color Me (Warnakan Saya)
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SJK TAHUN 3
TARIKH 1/12/2023 MASA 07.30 – 08.00 PAGI
MINGGU 34
HARI Jumaat KELAS 3 CEMERLANG

SERANG SAMPAI MENANG


TEMA / TAJUK
Hantaran Pantas Elak Dipintas
STANDARD 1.5.1 Menghantar bola menggunakan tangan, kaki dan alatan
PEMBELAJARAN 1.5.2 Menerima bola menggunakan tangan, kaki dan alatan
1.5.5 Memintas hantaran bola pemain lawan

2.5.1 Menerangkan lakuan semasa menghantar dan menerima bola menggunakan tangan, kaki dan alatan.
5.4.1 Memilih sendiri rakan untuk membentuk kumpulan.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
6. Menghantar bola menggunakan tangan, kaki dan alatan
7. Menerima bola menggunakan tangan, kaki dan alatan
OBJEKTIF 8. Memintas hantaran bola pemain lawan
9. Menerangkan lakuan semasa menghantar dan menerima bola menggunakan
tangan, kaki dan alatan
10. Memilih sendiri rakan untuk membentuk Kumpulan
86. Murid diingatkan kembali tentang pelajaran yang lalu.
87. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid.
88. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang hantaran pantas elak
dipintas.
89. Murid diminta untuk menyatakan permainan tersebut dalam permainan kategori
serangan.
90. Murid diberi masa untuk meneliti dan memahami gambar dan aktiviti yang
AKTIVITI
diberikan.
PENGAJARAN
91. Murid menjalankan aktiviti menghantar dan memintas bola dengan menggunakan
kaki dengan betul dan selamat. Test It Out (Jalankan Ujian)
92. Murid akan diberi masa untuk melakukan pemanasan badan
93. Murid perlu melibatkan diri ketika menjalankan aktiviti.
94. Murid akan dipantau oleh guru ketika menjalankan aktiviti.
95. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang hantaran pantas elak dipintas
dengan bimbingan guru.

☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATEMATIK TAHUN 1
TARIKH 1/12/2023 MASA 08.00 – 09.00
MINGGU 34 HARI Jumaat KELAS 1 GEMILANG
TEMA NOMBOR HINGGA 100
TAJUK Kenali 1 hingga 10
STANDARD KANDUNGAN 1.2 Nilai nombor.
STANDARD 1.2.1(i) Menamakan nombor hingga 100 dengan membilang objek dalam kumpulan
PEMBELAJARAN
1.2.1(ii) Menamakan nombor hingga 100 dengan menamakan nombor bagi kumpulan objek sebagai mewakili kua

1.2.2(i) Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi

1.2.2(ii) Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan memadankan kumpulan objek dengan nombor
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat: Murid dapat:
21. Menamakan nombor hingga 100 dengan membilang 21. Menamakan nombor hingga 100 dengan membilang
objek dalam dua kumpulan objek dalam ___ daripada dua kumpulan
22. Menamakan nombor hingga 100 dengan 22. Menamakan nombor hingga 100 dengan menamakan
menamakan nombor bagi kumpulan objek sebagai nombor bagi kumpulan objek sebagai mewakili kuantiti
mewakili kuantiti 23. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan
23. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi
menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi 24. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan
24. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan memadankan ___ daripada dua kumpulan objek
memadankan dua kumpulan objek dengan nombor dengan nombor
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
31. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
32. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
33. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang kenali 1 hingga 10. BT1 dahulu dan
hlmn 5-6. merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia
96. Murid membilang dan menyebut nombor 1 hingga 10. ada murid.
97. Murid dibimbing oleh guru menggunakan abakus.  Guru menggunakan
98. Murid memadankan kumpulan objek dengan nilai dengan betul. BA1 hlmn 6. Puzzle it strategi pembelajaran
Out (Selesaikan) kolaboratif dan
99. Murid mengira dan mewarnakan jawapan dengan betul. BA1 hlmn 7. koperatif dengan
100. Murid mewarnakan objek berdasarkan bilangan yang dinyatakan. Color Me (Warnakan menerapkan PAK21
Saya) dan elemen
101. Murid mewarnakan objek mengikut abakus. BA1 hlmn 8. sekolahku sejahtera
102. Murid mewarnakan nombor mengikut abakus. supaya ada interaksi
103. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan pemahaman. antara murid dan
memotivasikan murid.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )  Menilai kefahaman
11. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang banyak dan sedikit dengan murid tentang
bimbingan guru. pembelajaran hari ini
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 5-6 BUKU AKTIVITI Halaman 6-8
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Puzzle it Out (Selesaikan)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Color Me (Warnakan Saya)
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATEMATIK SK TAHUN 2
TARIKH 1/12/2023 MASA 10.00 – 11.00
MINGGU 34 HARI Jumaat KELAS 2 BESTARI
TEMA BENTUK
TAJUK Kenal Pasti Bentuk 2D
STANDARD KANDUNGAN 7.2 Bentuk Dua Dimensi
STANDARD 7.2.1 Mengenal pasti bentuk dua dimensi berdasarkan huraian ciri-cirinya
PEMBELAJARAN
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid Murid dapat:
dapat: 6. Mengenal pasti bentuk ___ daripada dua dua
6. Mengenal pasti bentuk dua dua dimensi dimensi berdasarkan huraian ciri-cirinya
berdasarkan huraian ciri-cirinya
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
34. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
35. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
36. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang kenal pasti bentuk 2D. dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
104.Murid memerhati gambar dan teks yang diberikan. pengetahuan sedia
105.Murid menjalankan perbincangan dan bersoal jawab tentang kenal pasti bentuk ada murid.
 Guru menggunakan
2D, bentuk permukaan objek lain atau corak 2D yang terdapat dalam gambar
strategi pembelajaran
berdasarkan huraian ciri-cirinya. kolaboratif dan
106.Murid menjalankan aktiviti mengenal pasti objek 2D. Spot It (Kenali Ia) koperatif dengan
107.Murid menjawab soalan yang diberikan oleh guru. menerapkan PAK21
108.Murid mengenal pasti dan menulis nama bentuk. dan elemen
109.Murid membaca teka-teki dan menulis jawapannya. Guess Game (Tekalah) sekolahku sejahtera
110.Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan supaya ada interaksi
pemahaman. antara murid dan
memotivasikan murid.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )  Menilai kefahaman
12. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang kenal pasti bentuk 2D dengan murid tentang
pembelajaran hari ini
bimbingan guru.
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 84-85 BUKU AKTIVITI Halaman 143
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21
Internet Surfing (Pelayaran ICT)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Color Me (Warnakan Saya)
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
