0% menganggap dokumen ini bermanfaat (0 suara)
17 tayangan2 halaman

33a10 Isnin

Dokumen ini adalah rancangan pengajaran harian untuk mata pelajaran Matematik Tingkatan 3 di Sekolah Menengah Kebangsaan Selirik pada 22 April 2024. Fokus pembelajaran adalah pada hukum indeks, dengan objektif untuk membuktikan dan membina hubungan antara indeks pecahan dan punca kuasa. Penilaian menunjukkan semua pelajar mencapai kriteria kejayaan dengan baik.

Diunggah oleh

leelien0205
Hak Cipta
© © All Rights Reserved
Kami menangani hak cipta konten dengan serius. Jika Anda merasa konten ini milik Anda, ajukan klaim di sini.
Format Tersedia
Unduh sebagai DOCX, PDF, TXT atau baca online di Scribd
0% menganggap dokumen ini bermanfaat (0 suara)
17 tayangan2 halaman

33a10 Isnin

Dokumen ini adalah rancangan pengajaran harian untuk mata pelajaran Matematik Tingkatan 3 di Sekolah Menengah Kebangsaan Selirik pada 22 April 2024. Fokus pembelajaran adalah pada hukum indeks, dengan objektif untuk membuktikan dan membina hubungan antara indeks pecahan dan punca kuasa. Penilaian menunjukkan semua pelajar mencapai kriteria kejayaan dengan baik.

Diunggah oleh

leelien0205
Hak Cipta
© © All Rights Reserved
Kami menangani hak cipta konten dengan serius. Jika Anda merasa konten ini milik Anda, ajukan klaim di sini.
Format Tersedia
Unduh sebagai DOCX, PDF, TXT atau baca online di Scribd

4’[‘

SEKOLAH MENENGAH KEBANGSAAN SELIRIK


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK TINGKATAN 3 SESI 2024/2025
MINGGU 6 HARI Isnin
TARIKH 22 April, 2024 MASA 6.30-7.30 am
KELAS 3A10 JUMLAH MINIT 1 jam
BIDANG PEMBELAJARAN Nombor dan Operasi
TAJUK 1.0 INDEKS
STANDARD KANDUNGAN 1.2 HUKUM INDEKS
1.2.4 Menentusahkan

STANDARD PEMBELAJARAN
1.2.5 Menentu dan menyatakan hubungan antara indeks pecahan dengan punca kuasa dan kuasa. .

Di akhir pembelajaran pelajar, dapat:


0 −n 1
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Membuktikan bahawa a =1 dan a = n
, n ≠ 0.
a
2. Membina hubungan antara indeks pecahan dengan punca kuasa dan kuasa.
Pelajar dapat:
0 −n 1
KRITERIA KEJAYAAN 1. Membuktikan bahawa a =1 dan a = n
, n ≠ 0 dengan betul
a
2. Membina hubungan antara indeks pecahan dengan punca kuasa dan kuasa dengan betul

1. Guru memulakan sesi pengajaran baharu , guru membuat pengulangan (HUKUM INDEKS
PENDARABAN) bagi membantu pelajar untuk mengingat beberapa isi penting pada pembelajaran
lalu.

INDUKSI

.
2. Guru meneruskan pembelajaran dengan memberi cetusan idea. Guru memberi beberapa soalan
0 −n 1
yang membantu pelajar membuktikan bahawa a =1 dan a = , n ≠ 0.
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

n
a
1. Dengan bukti yang diberi, guru membuat rumusan dan menerangkan hukum indeks yang ke 7
dan ke 8.
2. Pelajar diberi masa untuk menyalin nota dan contoh yang diberi.
3. Guru meneruskan pengajaran dengan memberi soalan baharu . Berdasarkan soalan yang diberi
pelajar membuat perkaitan dan rumusan.
4. Guru memperkenalkan dan menrangkan hukum indeks yang ke-9 , 10 dan 11.

PENEROKAAN

1. Guru meminta pelajar menyalin nota dan contoh yang diberi.


PENGEMBANGAN

PENILAIAN 1. Guru memberikan masa kepada pelajar untuk menyelesaikan soalan yang diberikan.
2. Pelajar diberi masa untuk menjawab soalan tersebut .
3. Guru menyemak jawapan pelajar secara rawak.

1. Guru membuat rumusan dan penegasan bagi istilah dan kaedah yang digunakan.
PENUTUP 2. Guru menamatkan sesi pembelajaran.

PENGISIAN KURIKULUM
Buku Teks
BAHAN BANTU MENGAJAR Kalkulator TP
PETA i-THINK Peta Bulatan TAHAP
(BBM) 3

Komunikasi Choose an item.


PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Kolaborasi AKTIVITI PAK21 Choose an item.
(PAK21)
Choose an item. Choose an item.
Mengaplikasi Perwakilan
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS
Choose an item. PROSES MATEMATIK Penyelesaian Masalah
TINGGI (KBAT)
Choose an item. Komunikasi secara matematik
Penyelesaian
Kreatif dan Inovasi
STRATEGI PENGAJARAN DAN Masalah ELEMEN MERENTAS
PEMBELAJARAN Pendekatan Tematik KURIKULUM (EMK)
Choose an item.
Tolong-menolong Berminat untuk belajar matematik
NILAI SEJAGAT Ketekunan NILAI MATEMATIK Berani mencuba sesuatu yang baru.
Choose an item. Choose an item.
TIDAK Hasil Kerja
PENTAKSIRAN BILIK DARJAH
Choose an item. PENILAIAN Choose an item.
(PBD)
Choose an item. Choose an item.
REFLEKSI 22/22 orang pelajar telah mencapai criteria kejayaan dengan baik
