Anda di halaman 1dari 7

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN MUZIK TAHUN SATU
MINGGU 10 TARIKH
HARI
Selasa
KELAS 1 POTENSI MASA 12.30 – 1.20 PM
TEMA Seni Bermula di Sini
TAJUK Pic - Tinggi dan Rendah
STANDARD 1.1 Elemen Muzik
KANDUNGAN
STANDARD 1.1.1 Mengenal, memahami, dan membezakan pic tinggi dan pic rendah.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Mengenal, memahami, dan membezakan pic tinggi dan pic rendah
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Mengenal, memahami, dan membezakan pic tinggi dan pic rendah
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang pic - tinggi dan rendah
Aktiviti
1. Murid bernyanyi lagu salam sejahtera bersama-sama.
2. Murid menyatakan benda yang dapat menghasilkan pic yang tinggi dan pic yang
rendah.
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang pic - tinggi dan rendah dengan
bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 4
ABM/BBM
PAK-21 Bersifat Ingin Tahu
EMK : ILMU Kelestarian Alam Sekitar
EMK: NILAI -
KBAT Mengaplikasi
PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
MUZIK TAHUN TIGA
MINGGU 10 TARIKH
HARI
Selasa
KELAS 3 POTENSI MASA 1.30 – 2.00 PM
TEMA TUT TUT KERETA API
TAJUK Tarik dan Hembus
STANDARD 2.2 Permainan Alat Perkusi
KANDUNGAN
STANDARD 2.2.1 Memainkan alat perkusi mengikut tempo
PEMBELAJARAN

2.2.2 Memainkan alat perkusi mengikut corak irama berdasarkan skor ikon yang mewakili nilai not
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
2. Memainkan alat perkusi mengikut tempo
3. Memainkan alat perkusi mengikut corak irama berdasarkan skor ikon yang
mewakili nilai not
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 2. Memainkan alat perkusi mengikut tempo
3. Memainkan alat perkusi mengikut corak irama berdasarkan skor ikon yang
mewakili nilai not
AKTIVITI PdP Set Induksi
2. Murid mendengar penerangan guru tentang tarik dan hembus
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan teks yang diberikan.
2. Murid menjalankan aktiviti menyenandung(humming) bunyi lebah berdasarkan
Audio 1 hingga 2.
3. Murid memastikan proses tolakan pada perut berlaku (panting) ketika
menyanyikan lirik tut tut tut dalam latihan pernafasan.
4. Murid melayari Internet dengan kata kunci Singing mastermind singing lesson –
dog pant
Penutup
2. Murid merumuskan isi pelajaran tentang tarik dan hembus dengan bimbingan
guru.
BUKU Buku Teks hlmn 10-11
ABM/BBM
PAK-21 Sing Song (Nyanyi Lagu)
EMK : ILMU Bahasa
EMK: NILAI -
KBAT Mengaplikasi
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
MUZIK TAHUN TIGA
MINGGU 10 TARIKH
HARI
Selasa
KELAS 3 LESTARI MASA 2.30 – 3.00 PM
TEMA TUT TUT KERETA API
TAJUK Tarik dan Hembus
STANDARD 2.2 Permainan Alat Perkusi
KANDUNGAN
STANDARD 2.2.1 Memainkan alat perkusi mengikut tempo
PEMBELAJARAN

2.2.2 Memainkan alat perkusi mengikut corak irama berdasarkan skor ikon yang mewakili nilai not
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
4. Memainkan alat perkusi mengikut tempo
5. Memainkan alat perkusi mengikut corak irama berdasarkan skor ikon yang
mewakili nilai not
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 4. Memainkan alat perkusi mengikut tempo
5. Memainkan alat perkusi mengikut corak irama berdasarkan skor ikon yang
mewakili nilai not
AKTIVITI PdP Set Induksi
3. Murid mendengar penerangan guru tentang tarik dan hembus
Aktiviti
5. Murid meneliti dan memahami gambar dan teks yang diberikan.
6. Murid menjalankan aktiviti menyenandung(humming) bunyi lebah berdasarkan
Audio 1 hingga 2.
7. Murid memastikan proses tolakan pada perut berlaku (panting) ketika
menyanyikan lirik tut tut tut dalam latihan pernafasan.
8. Murid melayari Internet dengan kata kunci Singing mastermind singing lesson –
dog pant
Penutup
3. Murid merumuskan isi pelajaran tentang tarik dan hembus dengan bimbingan
guru.
BUKU Buku Teks hlmn 10-11
ABM/BBM
PAK-21 Sing Song (Nyanyi Lagu)
EMK : ILMU Bahasa
EMK: NILAI -
KBAT Mengaplikasi
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN MUZIK TAHUN SATU
MINGGU 10 TARIKH
HARI
Selasa
KELAS 1 INOVASI MASA 3.20 – 3.50 PM
TEMA Seni Bermula di Sini
TAJUK Pic - Tinggi dan Rendah
STANDARD 1.1 Elemen Muzik
KANDUNGAN
STANDARD 1.1.1 Mengenal, memahami, dan membezakan pic tinggi dan pic rendah.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
6. Mengenal, memahami, dan membezakan pic tinggi dan pic rendah
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 6. Mengenal, memahami, dan membezakan pic tinggi dan pic rendah
AKTIVITI PdP Set Induksi
4. Murid mendengar penerangan guru tentang pic - tinggi dan rendah
Aktiviti
3. Murid bernyanyi lagu salam sejahtera bersama-sama.
4. Murid menyatakan benda yang dapat menghasilkan pic yang tinggi dan pic yang
rendah.
Penutup
4. Murid merumuskan isi pelajaran tentang pic - tinggi dan rendah dengan
bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 4
ABM/BBM
PAK-21 Bersifat Ingin Tahu
EMK : ILMU Kelestarian Alam Sekitar
EMK: NILAI -
KBAT Mengaplikasi
PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
MUZIK TAHUN TIGA
MINGGU 10 TARIKH
HARI
Selasa
KELAS 3 INOVASI MASA 4.20 – 4.50 PM
TEMA TUT TUT KERETA API
TAJUK Tarik dan Hembus
STANDARD 2.2 Permainan Alat Perkusi
KANDUNGAN
STANDARD 2.2.1 Memainkan alat perkusi mengikut tempo
PEMBELAJARAN

2.2.2 Memainkan alat perkusi mengikut corak irama berdasarkan skor ikon yang mewakili nilai not
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
7. Memainkan alat perkusi mengikut tempo
8. Memainkan alat perkusi mengikut corak irama berdasarkan skor ikon yang
mewakili nilai not
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 7. Memainkan alat perkusi mengikut tempo
8. Memainkan alat perkusi mengikut corak irama berdasarkan skor ikon yang
mewakili nilai not
AKTIVITI PdP Set Induksi
5. Murid mendengar penerangan guru tentang tarik dan hembus
Aktiviti
9. Murid meneliti dan memahami gambar dan teks yang diberikan.
10. Murid menjalankan aktiviti menyenandung(humming) bunyi lebah berdasarkan
Audio 1 hingga 2.
11. Murid memastikan proses tolakan pada perut berlaku (panting) ketika
menyanyikan lirik tut tut tut dalam latihan pernafasan.
12. Murid melayari Internet dengan kata kunci Singing mastermind singing lesson –
dog pant
Penutup
5. Murid merumuskan isi pelajaran tentang tarik dan hembus dengan bimbingan
guru.
BUKU Buku Teks hlmn 10-11
ABM/BBM
PAK-21 Sing Song (Nyanyi Lagu)
EMK : ILMU Bahasa
EMK: NILAI -
KBAT Mengaplikasi
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN
MUZIK TAHUN TIGA
MINGGU 10 TARIKH
HARI
Selasa
KELAS 3 MENTARI MASA 4.50 – 5.20 PM
TEMA TUT TUT KERETA API
TAJUK Tarik dan Hembus
STANDARD 2.2 Permainan Alat Perkusi
KANDUNGAN
STANDARD 2.2.1 Memainkan alat perkusi mengikut tempo
PEMBELAJARAN

2.2.2 Memainkan alat perkusi mengikut corak irama berdasarkan skor ikon yang mewakili nilai not
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
9. Memainkan alat perkusi mengikut tempo
10. Memainkan alat perkusi mengikut corak irama berdasarkan skor ikon yang
mewakili nilai not
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 9. Memainkan alat perkusi mengikut tempo
10. Memainkan alat perkusi mengikut corak irama berdasarkan skor ikon yang
mewakili nilai not
AKTIVITI PdP Set Induksi
6. Murid mendengar penerangan guru tentang tarik dan hembus
Aktiviti
13. Murid meneliti dan memahami gambar dan teks yang diberikan.
14. Murid menjalankan aktiviti menyenandung(humming) bunyi lebah berdasarkan
Audio 1 hingga 2.
15. Murid memastikan proses tolakan pada perut berlaku (panting) ketika
menyanyikan lirik tut tut tut dalam latihan pernafasan.
16. Murid melayari Internet dengan kata kunci Singing mastermind singing lesson –
dog pant
Penutup
6. Murid merumuskan isi pelajaran tentang tarik dan hembus dengan bimbingan
guru.
BUKU Buku Teks hlmn 10-11
ABM/BBM
PAK-21 Sing Song (Nyanyi Lagu)
EMK : ILMU Bahasa
EMK: NILAI -
KBAT Mengaplikasi
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
