Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN

PENDIDIKAN MUZIK SK TAHUN 2

TARIKH 3.6.2022 MASA 4.00-4.30


MINGGU 10
HARI Jumaat KELAS 2 Inovatif

TEMA Saya Juara


TAJUK Jenis Melodi
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Elemen Muzik
STANDARD 1.1.2 Mengenal dan membezakan pergerakan melodi bertangga dan
PEMBELAJARAN
melodi mendatar.

1.1.4 Mengaplikasikan pemahaman berkaitan pergerakan melodi


dalam aktiviti muzik
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN

Pada akhir pebgajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :


dapat :

1. Mengenal dan membezakan pergerakan


1. Mengenal dan membezakan pergerakan melodi bertangga dan melodi mendatar
melodi bertangga dan melodi mendatar
2. Mengaplikasikan pemahaman berkaitan
2. Mengaplikasikan pemahaman berkaitan pergerakan melodi dalam aktiviti muzik
pergerakan melodi dalam aktiviti muzik

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )

Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu
1. Murid mendengar penerangan guru tentang jenis melodi

AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )

Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan 5. Murid bermain permainan tangga melodi
teks yang diberikan. bermula dengan melodi mendatar,menaik
dan menurun.
2. Murid mengenal dan membezakan melodi
bertangga dengan melodi mendatar melalui 6. Murid mencipta melodi mengikut kreativiti
audio yang diberikan sendiri.

3. Murid akan dipanggil secara rawak untuk 7. Murid mempersembahkan hasil ciptaan
menyatakan perbezaan melodi bertangga mereka secara bergili-gilir
dengan melodi mendatar.

4. Murid bermain permainan tangga melodi.

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )

1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang jenis melodi dengan bimbingan guru.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka


BUKU Buku Teks hlmn 028-029 Buku Aktiviti hlmn 001

ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran


Konstektual
PAK-21 Kerja Sepasukan PAK-21 -

KBAT Mengaplikasi KB -

PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid


EMK : ILMU Kreativiti dan Inovasi EMK : NILAI Kasih Sayang
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6


PELILAIAN

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan

☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan

☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
