Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN

PENDIDIKAN MUZIK SK TAHUN 2

TARIKH 27.5.2022 MASA 4.00-4.30


MINGGU 9
HARI Jumaat KELAS 2 Inovatif

TEMA Saya Juara


TAJUK Irama Ciptaanku
STANDARD KANDUNGAN 3.1 Pengkaryaan Muzik
STANDARD 3.1.1 Menghasilkan pelbagai bunyi menggunakan bahan improvisasi
PEMBELAJARAN
3.1.2 Mencipta corak irama mudah mengunakan ikon mewakili nilai
not tersebut

3.1.3 Memainkan hasil ciptaan sendiri


OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :


dapat :

1. Menghasilkan pelbagai bunyi menggunakan


1. Menghasilkan pelbagai bunyi menggunakan bahan improvisasi
bahan improvisasi
2. Mencipta corak irama mudah mengunakan
2. Mencipta corak irama mudah mengunakan ikon mewakili nilai not tersebut
ikon mewakili nilai not tersebut
3. Memainkan hasil ciptaan sendiri
3. Memainkan hasil ciptaan sendiri

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )

Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu
1. Murid mendengar penerangan guru tentang irama ciptaanku

AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )

Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan 5. Murid menyusun kad ikon.
teks yang diberikan.
6. Murid membincangkan idea untuk mencipta
2. Murid membentuk kumpulan. corak irama bagi setiap kumpulan.

3. Murid diingatkan untuk mengawal keadaan 7. Murid memainkan corak irama yang dicipta
kelas ketika membentuk kumpulan menggunakan alat muzik improvisasi

4. Murid mendapat satu set bahan.

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )

1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang irama ciptaanku dengan bimbingan guru.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka


BUKU Buku Teks hlmn 027 Buku Aktiviti hlmn 001

ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran


Konstektual
PAK-21 Kerja Sepasukan PAK-21 -

KBAT Mengaplikasi KB -

PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid


EMK : ILMU Kreativiti dan Inovasi EMK : NILAI Kasih Sayang
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6


PELILAIAN

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan

☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan

☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
