Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN KESENIAN MUZIK TAHUN 2


UNIT : Burung Kenek-kenek KELAS: 2 SAKURA MINGGU: 20
TAJUK: Skor Ensembel Burung Kenek-kenek MASA: : 9:00-9:30 AM TARIKH: 7 OGOS 2022
TEMPOH: 30 minit HARI: Ahad
Standard Kandungan: Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK
5.1 Persembahan Muzik 2.2.1 Memainkan alat Kreativiti dan Inovasi
perkusi mengikut tempo
5.1.2 Membuat Mematuhi arahan
persembahan muzik.
Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
Murid dapat :
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
1. Mencipta dan melakukan persembahan dengan menyanyikan
Murid dapat melakukan persembahan seni muzik.
lagu.
SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:
Sebutan dan Intonasi Buku Teks:42 , Buku teks Pendidikan Kesenian Tahun 2.
Seni Bahasa Audio 33,34 dan 35
STRATEGI PEMBELAJARAN & PENGAJARAN IMPAK / REFLEKSI
Pembelajaran Kontekstual
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid
tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan terhadap pembelajaran
___ / ___ murid dapat mencapai objektif
terdahulu
pembelajaran dengan baik dan diberi latihan
Set Induksi: Murid mendengar lagu Sukan Sekolahku pengayaan.

___ / ___ murid dapat mencapai objektif


1. Bimbing murid merancang pameran dan persembahan seni pada penghujung pembelajaran dengan bimbingan dan diberi
Penggal Satu. latihan pengukuhan.
2. Bimbing murid menyanyikan lagu boria mengikut audio dengan pergerakkan
kreatif. ___ / ___ murid dapat mencapai objektif
3. Minta murid mengumpulkan hasil karya dari Unit 1 hingga 5 dan labelkan. pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.
4. Bimbing murid menyediakan bahan dan menghasilkan topi untuk persembahan. PdPC pada hari ini:
5. Murid membuat persembahan sambil memakai topi karya masing-masing. Memuaskan
Penutup:- Tidak memuaskan

Murid menyatakan corak irama dan bermain alat.


Murid melakukan persembahan nyanyian dengan bimbingan guru.

I See, I Think, I Wonder (Saya lihat, Saya


KBAT Mengaplikasi PAK-21
fikir dan saya bertanya)

TAHAP PENGUASAAN 5 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Aktiviti


TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID

Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:

Murid melakukan tugasan dengan Murid melakukan tugasan dengan Murid dapat melakukan tugasan secara
bimbingan guru. rakan sekelas. kendiri

REFLEKSI

Tindakan:

PdPc akan diteruskan dengan topik baru.


PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc seterusnya akan ditambahbaik dari sudut ______________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 2
KELAS: 2 TULIP
MINGGU: 20
TEMA: KEBUDAYAAN KITA MASA: 8:00-9:00 AM
TARIKH: 7 OGOS 2022
TOPIK: Bersikap Mulia TEMPOH: 60 minit
HARI: Ahad
Kod Standard Kandungan: Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK
5.1 Memahami fungsi 5.1.4(vii) Memahami,
dan menggunakan mengenal pasti dan Pendidikan Moral
golongan kata mengikut menggunakan kata Baik hati
konteks. perintah mengikut konteks
Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
Murid dapat :
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : 1. Memahami kata perintah dengan baik.
2. Mengenal pasti kata perintah dengan betul.
1. Memahami, mengenal pasti dan menggunakan
3. Menggunakan enam kata perintah dengan betul.
enam kata perintah dengan betul
4. Membina ayat menggunakan kata perintah secara
gramatis.

SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:

Sebutan dan Intonasi Buku Teks:, Buku Aktiviti

STRATEGI PEMBELAJARAN & PENGAJARAN IMPAK / REFLEKSI


Pengenalan:-
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid
tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan terhadap pembelajaran
terdahulu
Aktiviti:- 1. Murid mendengar penerangan guru tentang wah mudahnya.
___ / ___ murid dapat mencapai objektif pembelajaran
dengan baik dan diberi latihan pengayaan.
1. Murid membaca dan memahami dialog di dalam buku teks.
2. Murid mengenal pasti kata perintah. Count (Kiralah) ___ / ___ murid dapat mencapai objektif pembelajaran
3. Murid menjalankan aktiviti secara individu. dengan bimbingan dan diberi latihan pengukuhan.
4. Murid menggunakan kata perintah untuk melengkapkan dialog.
___ / ___ murid dapat mencapai objektif pembelajaran
5. Murid menyenaraikan jenis ketupat lain yang mereka ketahui. List It
dan diberi latihan pemulihan.
Out (Senaraikannya)
6. Murid dipilih untuk berkongsi jawapan di hadapan kelas. PdPC pada hari ini:
7. Murid lain memberi respon serta membantu rakan yang tidak dapat Memuaskan
menjawab dengan betul Tidak memuaskan

Penutup:-

1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang wah mudahnya dengan bimbingan


guru.

Think– Pair– Share (Fikir- Pasang–


KBAT Mengaplikasi PAK-21
Kongsi)

TAHAP PENGUASAAN 5 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Aktiviti


TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID

Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:

Murid melakukan aktiviti dengan bimbingan Murid diberikan lembaran kerja untuk
Murid diberikan lembaran kerja untuk pengayaan.
guru. pengukuhan.

REFLEKSI

Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc seterusnya akan ditambahbaik dari sudut ______________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)


MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 2
TEMA: 4 : KESELAMATAN KELAS: 1 ORKID MINGGU: 20
UNIT: 11 : Kita Selamat Di Sini MASA: 11:00 AM- 12:30 PM TARIKH: 7 OGOS 2022
TEMPOH: 90 minit HARI: Ahad
Kod Standard Kandungan: Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK
2.3 Membaca dan
2.3.1(ii) Membaca dan
mengapresiasi karya Pendidikan Moral
mengenal pasti kandungan
sastera dan bukan Baik hati
teks pantun
sastera
Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
Murid dapat :
Pada akhir pebgajaran dan pembelajaran , murid dapat :
1. membaca pantun dengan intonasi yang betul
1. Membaca dan mengenal pasti tiga kandungan pantun
2. menyatakan maksud pantun dengan betul

SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:

Sebutan dan Intonasi Buku Teks:, Buku Aktiviti

STRATEGI PEMBELAJARAN & PENGAJARAN IMPAK / REFLEKSI


Pengenalan:-
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid
tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan terhadap pembelajaran
terdahulu
Aktiviti:- 1. Murid mendengar penerangan guru tentang ingatlah pesanan guru ___ / ___ murid dapat mencapai objektif pembelajaran
dengan baik dan diberi latihan pengayaan.

1. Murid akan melihat guru membacakan pantun ___ / ___ murid dapat mencapai objektif pembelajaran
2. Murid di pilih secara rawak untuk membaca rangkap pantun. dengan bimbingan dan diberi latihan pengukuhan.
3. Murid lain diminta untuk menyatakan maksud pantun tersebut.
___ / ___ murid dapat mencapai objektif pembelajaran
4. Murid akan menjalankan aktiviti seperti menyesuaikan pantun dengan
dan diberi latihan pemulihan.
gambar. Jigsaw Reading (Susun Suai)
5. Murid membaca pantun. Presentation (Persembahan) PdPC pada hari ini:
6. Murid diminta untuk focus terhadap pantun yang di sampaikan oleh Memuaskan
murid di hadapan.
Tidak memuaskan
7. Murid menyatakan maksud pantun

Penutup:-

1. Murid merumuskan isi pelajaran dengan bimbingan guru.

Think– Pair– Share (Fikir- Pasang–


KBAT Mengaplikasi PAK-21
Kongsi)

TAHAP PENGUASAAN 5 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Aktiviti


TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID

Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:

Murid melakukan aktiviti dengan bimbingan Murid diberikan lembaran kerja untuk
Murid diberikan lembaran kerja untuk pengayaan.
guru. pengukuhan.

REFLEKSI

Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc ini akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc seterusnya akan ditambahbaik dari sudut ______________________________________________
P[
