Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN

PENDIDIKAN MUZIK SK TAHUN 2

TARIKH 5/4/2022 MASA 3.10-3.40


MINGGU 3
HARI Selasa KELAS 2 Dinamik

TEMA Kami Suka Sayur


TAJUK Bunyi di Sekelilingku
STANDARD 3.1 Pengkaryaan Muzik
KANDUNGAN

STANDARD 3.1.1 Menghasilkan pelbagai bunyi menggunakan bahan improvisasi


PEMBELAJARAN

OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , Murid dapat :


murid dapat :

1. Menghasilkan pelbagai bunyi


1. Menghasilkan pelbagai bunyi menggunakan bahan improvisasi
menggunakan bahan improvisasi

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )

Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu
1. Murid mendengar penerangan guru tentang bunyi di sekelilingku

AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )

Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk
1. Murid meneliti dan memahami gambar 5. Murid membunyikan mengikut
dan teks yang diberikan. kumpulan.

2. Murid menghasilkan alat muzik 6. Murid membuat persembahan mengikut


improvisasi. kumpulan secara bergilir-gilir.

3. Murid akan dipantau oleh guru ketika 7. Murid mengajuk bunyi alat muzik
menghasilkan alat muzik improvisasi. improvisasi masing-masing

4. Murid membunyikan alat muzik


improvisasi secara bebas.

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )

1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang bunyi di sekelilingku dengan bimbingan guru.

KAEDAH Bersemuka
PENGAJARAN

BUKU Buku Teks hlmn 012-013 Buku Aktiviti hlmn 001

ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PAK-21 Bersifat Ingin Tahu PAK-21 -

KBAT Mengaplikasi KB -

PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid


EMK : ILMU Kreativiti dan Inovasi EMK : NILAI Kasih Sayang
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6


PELILAIAN

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pengayaan / pengukuhan

☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan


diberi latihan pemulihan

☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
