Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PENDIDIKAN SENI VISUAL SK TAHUN 3

TARIKH 13/9/2022 MASA 11.30 – 12.30 tgh


MINGGU 25
HARI Selasa KELAS 3 JUARA

TEMA OH, BERWARNA WARNI!


TAJUK Oh, Berwarna-warni!
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Bahasa Seni Visual

2.1 Kemahiran Seni Visual


STANDARD 1.1.4 Mengecam dan menjelaskan penggunaan garisan, rupa,
PEMBELAJARAN
kepelbagaian serta harmoni. melalui karya gurisan dalam Bidang
Menggambar

2.1.1(iv) Mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual melalui


penerokaan media, teknik dan proses dalam penghasilan karya Bidang
Menggambar menggunakan teknik gurisan dalam penghasilan karya
gurisan
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :


dapat :
1. Mengecam dan menjelaskan penggunaan
1. Mengecam dan menjelaskan penggunaan garisan, rupa, kepelbagaian serta harmoni.
garisan, rupa, kepelbagaian serta harmoni. melalui karya gurisan dalam Bidang
melalui karya gurisan dalam Bidang Menggambar
Menggambar
2. Mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni
2. Mengaplikasikan pengetahuan bahasa seni visual melalui penerokaan media, teknik dan
visual melalui penerokaan media, teknik dan proses dalam penghasilan karya Bidang
proses dalam penghasilan karya Bidang Menggambar menggunakan teknik gurisan
Menggambar menggunakan teknik gurisan dalam penghasilan karya gurisan
dalam penghasilan karya gurisan

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )

1. Murid mendengar penerangan guru tentang oh, berwarna-warni!

AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )

1. Murid melihat dan memahami gambar dan 5. Murid melihat contoh teknik menggores
teks yang diberikan. lapisan 3 hingga 2 yang ditunjukkan oleh
guru.
2. Murid menjalankan aktiviti dengan
bimbingan guru. 6. Murid diminta untuk menyediakan bahan-
bahan untuk membuat teknik yang dipelajari
3. Murid memainkan perminan Lucky Chairs. semasa PdPc ini.
4. Murid yang tidak mempunyai kerusi akan 7. Sesi perbincangan dijalankan antara guru
menjawab soalan guru tentang bahasa seni dan murid untuk mengukuhkan pemahaman.
visual (garisan, rupa, kepelbagaian dan
harmoni) yang ada pada gambar tersebut.

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )

1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang oh, berwarna-warni! dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 058-059 Buku Aktiviti hlmn 000

ABM/BBM - STRATEGI PdP -


PAK-21 Roam the Room (Tinjau PAK-21 -
Kongsi)
KBAT Menganalisis KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Kreativiti dan Inovasi EMK : NILAI -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6


PENILAIAN

REFLEKSI Kehadiran murid: ______ / ______

______ orang murid mencapai objektif pembelajaran dan diberi latihan


pengayaan / pengukuhan

______ murid diberi latihan pemulihan.

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

Cuti Rehat Khas


Mesyuarat / Bengkel
Aktiviti Sekolah
Program Luar
